Jakie słuchawki?

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
piotrek09
Invisible
Invisible
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2015, 15:42
Lokalizacja: Radom

Jakie słuchawki?

Post autor: piotrek09 »

macie jakis sprawdzony model sluchawek moja nie wytrzymaly i musze kupic nowe aby byl wyraznie slyszalny glos Edytki :) widzialem fajne Creative Labs SoundBlaster EVO ZX i zastanawiam sie czy to bedzie dobry wybor jak mysliscie?
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: jakie sluchawki

Post autor: Matiz99 »

piotrek09 pisze:widzialem fajne Creative Labs SoundBlaster EVO ZX i zastanawiam sie czy to bedzie dobry wybor jak mysliscie?
W celu podpięcia do kompa i ciupania w gry PC tak. W celu słuchania muzyki (,,Edytki'') nie :P
Jeśli chcesz wydawać 700zł na słuchawki to zainwestuj w technicsy senheisery czy AKG choć charakterystyki tych ostatnich moje uszy nie trawią. Creative jest dobry do sprzętu komputerowego a nie do prawdziwej muzyki.

Odpisywałem już na wiele wiadomości PW w sprawie wyboru słuchawek i zawsze pisałem to samo: Idź do sklepu gdzie można wypróbować słuchawki. Które wg Ciebie brzmią najlepiej bierz :-)

Ja osobiście ubóstwiam technicsy ale gusta są różne.

PS. Odpowiedz sobie na pytanie czy rzeczywiscie potrzebne Ci słuchawki za ponad 700zł :P
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: jakie sluchawki

Post autor: Nuklodem »

Jeśli można dołączam się do pytania także w celu słuchania owej Edytki :D piękne high notes chciałbym słyszeć głębokie czyste brzmienie i basik jakiś. Tylko chciałbym aby mój budżet wynosił max do 250 zł i zastanawiam się też nad rodzajem ich. Dodam jeszcze iż w większej części chciałbym je używać do telefonu
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: jakie sluchawki

Post autor: addar »

jezeli nie jest sie melomanem, który wyczulony jest na dźwiekowe pierdoły to polecam słuchawki sony w przedziale cenowym 70-80 (douszne ) jakość dzwieku bardzo dobra, i jezeli tak ja słuchasz często w zatłoczonych miejscach to dzieki wbudowanym" zatyczkom" pozwalają sie odciąć od zewnętrznego świata.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: jakie sluchawki

Post autor: Matiz99 »

addar pisze:jezeli nie jest sie melomanem, który wyczulony jest na dźwiekowe pierdoły to polecam słuchawki sony w przedziale cenowym 70-80 (douszne )
Jeśli się chce to zawsze można kupić douszne za 9,99 :ha: Słuchawki douszne nawet najlepsze są profanacją muzyki :D
Nuklodem pisze:Jeśli można dołączam się do pytania także w celu słuchania owej Edytki :D Dodam jeszcze iż w większej części chciałbym je używać do telefonu
Drogie słuchawki do telefonu to jak piękne korale dla brzydkiej dziewczynki. Ale zawsze coś. Nuklodem, tak jak napisałem powyżej - wypróbuj na własnych uszach i wybierz.
Nuklodem pisze:piękne high notes chciałbym słyszeć głębokie czyste brzmienie i basik jakiś.
Mogę powiedzieć tyle - pomijając wiarygosność specyfikacji technicznej podawanych przez producentów wybieraj słuchawki o pasmie przenoszenia nie węższymi niż 7-8 - 20-22 000 Hz. Bardziej zwracaj uwagę na dolny przedział (basy) bo z wysokościami słuchawki zazwyczaj nie mają większych problemów. 250zł to cena minimum za coś godnego uwagi. Przynajmniej mojej.
Awatar użytkownika
BAdam
Perła
Perła
Posty: 1006
Rejestracja: 23 paź 2010, 23:23
Ulubiony album: Dotyk, E.G. Live''99
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: jakie sluchawki

Post autor: BAdam »

Ja proponuję KOSS PORTA PRO. Jak dla mnie rewelacja i w dość przystępnej cenie (ja kupiłem za 119 zł przez sklep internetowy). Sama Edyta je ma: -> https://www.youtube.com/watch?v=z64Ts8UzXtE
Przy występie TPOL jeden z muzyków także takie posiadał
-> https://www.youtube.com/watch?v=KusbkDLrFuM
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: jakie sluchawki

Post autor: Matiz99 »

BAdam pisze:Ja proponuję KOSS PORTA PRO. Jak dla mnie rewelacja i w dość przystępnej cenie (ja kupiłem za 119 zł przez sklep internetowy)
Nie są tak dobre. Po specyfikacji widać że nie będą miały czystych basów. I średnio nadają się do Ipodów, telefonów Mp3-jek itp. z uwagi na wysoką impedancję. Z resztą sama cena sporo mówi.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: jakie sluchawki

Post autor: Nuklodem »

Ostatnio natknąłem się na AKG K 452 i chciałbym spytać co o nich sądzicie może ktoś takich używa. Ciężko mi było znaleźć coś tak zgrabnego i teraz nasuwa się pytanie czy równie dobrze grają jak wyglądają (przynajmniej dla mnie)no i oczywiście czy są solidne i godne uwagi :P :)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: jakie sluchawki

Post autor: Matiz99 »

Po specyfikacji widać że są dośc agresywne i średnio trawią basy. Rozglądałbym się dalej bo za taką cenę na pewno znajdzie sie wiele lepszych propozycji.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: jakie sluchawki

Post autor: Nuklodem »

Patrzyłem właśnie szczególnie na pasmo przenoszenia jak wspominałeś wcześniej, ale ciężko mi znaleźć coś z nawet 10Hz dolnym chyba że źle szukam bo zazwyczaj widzę od 16 nawet 20. Byłbym wdzięczny gdybyś mógł podać jakieś źródlo z takimi słuchawkami i może coś nareszcie wybiorę
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: jakie sluchawki

Post autor: Matiz99 »

To nie wiem jak szukasz :PP
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: jakie sluchawki

Post autor: Nuklodem »

To żeś mi pomógł :D to ja w takim razie zacznę szerzej szukać i przedstawię niedługo coś innego jak znajdę :D lecz dalej liczę na twoją opinie, ale kurcze patrze po tych stronach i jak już cudem znajdę coś z pasmem po niżej 10Hz to jest cud a jak już są to po 500 zł+ a z tego co zrozumiałem mówiłeś że dostane takie już od 250 zł co jest mniej więcej moim budżetem jaki chce przeznaczyć na słuchawki
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: jakie sluchawki

Post autor: Matiz99 »

Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: jakie sluchawki

Post autor: Nuklodem »

Byłem ostatnio na innym forum i mam już totalny mętlik w głowie. Tam powiedziano mi żebym nie patrzył w ogóle na to pasmo przenoszenia bo zapewne nie mam sprzętu co wygeneruje takie dźwięki i wspominali o zakresie slyszalnosci człowieka oraz że spokojnie mogę szukać czegoś z nawet 20Hz-20kHz. Później z kolei natknąłem się na artykuł gdzie pisało że zadowolić zwykłych użytkowników powinno od 12Hz i że czym szersze tym lepsze więc chyba pójdę do sklepu jak mówiłeś i kupię te które będą mi pasować nie tak obojętnie bo inaczej to nigdy się nie zdecyduje a wybiorę chyba te AKG bo już mi się śnią :-D
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: jakie sluchawki

Post autor: addar »

NUK. przecie ci to własnie pisałem , nie słuchaj sie matiza bo on jest jednostka przewrazliwiona na dźwieki :-)
ODPOWIEDZ