Wiersze, opowiadania

Tutaj możecie zamieszczać swoje prace - tapety, kalendarze, avatary, blendy itp., a także wiersze i opowiadania wlasnego pióra.
Awatar użytkownika
KlaudinLoveEdzie
Impossible
Impossible
Posty: 1924
Rejestracja: 16 sty 2010, 12:38
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: wszystkie są magiczne.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: KlaudinLoveEdzie »

Martynkaa, będę Twoją pierwszą fanką . :D
Awatar użytkownika
Ola15
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 05 kwie 2009, 19:00
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Wszystkie :D
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: Ola15 »

Martynkaa, masz talent ;D Czekam na kolejne części :P:)
dominik
The story so far
The story so far
Posty: 552
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:01
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: dominik »

1. część wygląda jak początek amerykańskiego filmu, a druga - jak jego zakończenie. A to dopiero początek... Co Ty tam jeszcze wymyślisz? :PP
Martynkaa pisze:
Fan25 pisze:Martynkaa, napisz piosenkę dla EDYTY.
A może mi pomożesz ?? :PP
Pewnie: Fan25 napisze muzykę, a Ty - słowa. :P
Martynkaa pisze:żal ściskał mu serce
Moim zdaniem, lepiej by było: „Zal mu d*pę ściskał”. :lol3:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5021
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: addar »

martynkaa siłą rzeczy piszesz opowiadanie,(np: długość rozdziałów na to wskazuje), za nim zdecydujesz się na książkę potrenuj na mniejszej formie, to wyrabia styl i kreatywność myślenia... ponadto najpierw sobie obmyśl całą opowieść w głowie ze wszystkimi zwrotami akcij itp szczegółami ...inaczej będzie widać że historia jest wymuszona, niespójna i nieprzemyślana...naprawdę napisz kilka dobrych opowiadanek i dopiero potem pomyśl o czymś większym ..postaraj się stworzyć wiele historyjek tak żeby były ciekawe,wykorzystuj wiele koncepcji, retrospekcje,pisz w różnych osobach, romanse, fantasy, kryminały,sensacyjne..i dopiero za około rok, dwa pomyśl o napisaniu książki i wybraniu swojego gatunku...inaczej twoje "dzieło" nie wyjdzie poza poziom harlekinów ..ponadto z wiekiem wyrobi ci się doświadczenie życiowe i książka będzie mądrzejsza.....ale to tylko takie rady amatorskiego mola książkowego z dawnymi aspiracjami, wyrocznią nie jestem i możesz znaleźć własną drogę...życzę ci kariery przynajmniej na miarę (niestety nieznanej mi) masłowskiej
dominik
The story so far
The story so far
Posty: 552
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:01
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: dominik »

addar, może Martynkaa jest prekursorką nowego gatunku - opowiadania w formie książki? :>
Martynkaa, możesz dla niego wymyślić własną nazwę. :d
Awatar użytkownika
Martynkaa
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2053
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: Martynkaa »

addar,
mhm... Ja zaczełam pisać tą książkę 2 dni temu. Wczoraj napisałam już 3 rozdział i połowę 4 (dla zainteresowanych, w wolnym czasie wstawie na forum :) )
Moim zdaniem nie jest to opowiadanie, a uwierz mi za wszystkie opowiadania dostawałam 5 lub 6
Może długości rozdziałów nie są wystarczające, ale jest to moja pierwsza taka praca. Pisałam już wiele opowiadań i dalej piszę...
Całą opowieść mam już poukładaną. Łącznie ze zwrotami akcji i innymi rzeczami.

addar pisze: dopiero za około rok, dwa pomyśl o napisaniu książki i wybraniu swojego gatunku...inaczej twoje "dzieło" nie wyjdzie poza poziom harlekinów ..ponadto z wiekiem wyrobi ci się doświadczenie życiowe i książka będzie mądrzejsza
Dla mnie nie ważne jest to czy moją opowieść ktoś zaakceptuje. Ja piszę ją dla siebie. Opublikowałam ją na forum, bo chciałam żebyście ją przeczytali. Chciałam zobaczyć czy ona wgl się komuś spodoba...
Za rok czy dwa mogę nie mieć czasu na napisanie... Już teraz mam go nie zawiele przez treningi i turnieje. Ale od czego są wakacje...
dominik pisze:możesz dla niego wymyślić własną nazwę.
I chyba tak zrobię :d dominik dzięki za miłe słowa :)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5021
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: addar »

Martynkaa ale ja niechciałem aby mój post zabrzmiał negatywnie... wyraziłem pochlebstwa w poprzednim i uwazam że masz talent..ale ksiązki nie pisze się w tydzien czy dwa..życze ci wszystkiego dobrego:)
Awatar użytkownika
Martynkaa
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2053
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: Martynkaa »

addar pisze:ale ja niechciałem aby mój post zabrzmiał negatywnie... wyraziłem pochlebstwa w poprzednim i uwazam że masz talent..ale ksiązki nie pisze się w tydzien czy dwa..życze ci wszystkiego dobrego:)
Nie, ja wcale nie mówię, że on zabrzmiał negatywnie. Wiem, że książki nie pisze się w tydzień i ja wcale nie mówię, że już skończyłam ją pisać. Teraz będę miała trochę mniej czasu, ponieważ mam zkończenie sezonu tanecznego i wiele turnieji do końca czerwca.
Staram się pisać na bieżąco i wiem, że niezawsze napisany przeze mnie tekst jest poprawny. To jest pierwsza moja taka praca :)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 17:57 przez Martynkaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KlaudinLoveEdzie
Impossible
Impossible
Posty: 1924
Rejestracja: 16 sty 2010, 12:38
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: wszystkie są magiczne.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: KlaudinLoveEdzie »

Martynkaa pisze:wiele turnieji do końca maja.
Maja ? Chyba czerwca . :P Chyba ciągle myślisz o tej książce . :P
Awatar użytkownika
Martynkaa
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2053
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: Martynkaa »

KlaudinLoveEdzie pisze:Maja ? Chyba czerwca . Chyba ciągle myślisz o tej książce .
Tak, miało być czerwca :PP Już poprawiam :) Tak ciągle wymyślam nowe wątki :PP
Dzięki :*
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: Fan25 »

Intelektualni nonkonformiści! 8)
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: Mona. »

Martynkaa, pojawiło się kilka powtórzeń i błędów interpunkcyjnych. Im więcej będziesz czytać książek i częściej pisać, tym one pewnie będą pojawiały się coraz rzadziej. Rzeczywiście, rozdziały trochę krótkie.. wydaje mi się, że w normalnym formacie książki ledwo co zajęłyby stronę. Ale przecież nie to jest najważniejsze :) Z czasem będziesz pisać coraz lepiej. Liczy się pasja i to, że pisanie naprawdę sprawia Ci przyjemność. Jeśli robisz to z sercem, to i nam będzie sprawiać przyjemność czytanie tej opowieści ;)
dominik
The story so far
The story so far
Posty: 552
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:01
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: dominik »

Mona. pisze:pojawiło się kilka (...) błędów interpunkcyjnych. Im więcej będziesz czytać książek i częściej pisać, tym one pewnie będą pojawiały się coraz rzadziej
E tam, wystarczy słuchać na lekcjach polskiego.
Martynkaa, w której jesteś klasie? :>
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: Mona. »

dominik pisze:E tam, wystarczy słuchać na lekcjach polskiego.
A po co masz zakuwać formułki, gdzie się stawia przecinki, a gdzie nie? :PP Skoro gdy się dużo czyta, nieświadomie sam się tego uczysz i potem jak piszesz, to nie zastanawiając się nad tym, dobrze wiesz, gdzie umieścić przecinek.
Dla mnie bez sensu jest uczenie się na pamięć definicji, skoro czytając książki, możesz się tego nauczyć i jeszcze sprawia to przyjemność.
dominik
The story so far
The story so far
Posty: 552
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:01
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiersze, opowiadania

Post autor: dominik »

Mona. pisze:
dominik pisze:E tam, wystarczy słuchać na lekcjach polskiego.
A po co masz zakuwać formułki, gdzie się stawia przecinki, a gdzie nie?
Ja tam nigdy nie zakuwałem formułek interpunkcyjnych - może dlatego nie jestem perfekcyjny pod tym względem. Mnie wystarczy oddzielanie przecinkiem zdań złożonych (no może nie tylko). 8P
Mona. pisze:Skoro gdy się dużo czyta, nieświadomie sam się tego uczysz i potem jak piszesz, to nie zastanawiając się nad tym, dobrze wiesz, gdzie umieścić przecinek
To jest dobra metoda na przecinki po wołaczu czy wydzielające wtrącenia, natomiast na zasadę z oddzielaniem zdań składowych samemu trzeba by było wpaść. :P Tak mi się przynajmniej wydaje.
ODPOWIEDZ