Odcinek 2 (19.09.2009)

Szósta edycja programu rozrywkowego telewizji Polsat (2009).
ODPOWIEDZ

Czyj występ w 2 odcinku programu podobał Ci się najbardziej?

Czas głosowania minął 26 wrz 2009, 10:19

Joanny Jabłczyńskiej (Marta Konarska, Na Wspólnej)
10
12%
Artura Chamskiego (Kamil Stefański, Fala zbrodni)
8
9%
Agnieszki Włodarczyk (Weronika Potoczny, Plebania)
19
22%
Macieja Jachowskiego (Ireneusz Podleśny, M jak miłość)
2
2%
Krzysztofa Respondka (Michał Jeleń, Barwy szczęścia)
4
5%
Karoliny Nowakowskiej (Olga Ziober, M jak miłość)
16
19%
Roberta Kudelskiego (Michał Brzozowski, Na Wspólnej)
0
Brak głosów
Laury Samojłowicz (Maja Chojnacka, M jak Miłość)
4
5%
Patricii Kazadi (Beata Dolniak, Na Wspólnej)
15
18%
Joanny Liszowskiej (Dorota Sambor, Na dobre i na złe)
7
8%
 
Liczba głosów: 85

Awatar użytkownika
caterina78
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1279
Rejestracja: 28 mar 2009, 17:39

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: caterina78 »

Wy chyba wszyscy zartujecie, Ewelina mialaby zaspiewac lepiej DJTS, czyzby to byl zart???
Zdecydowanie ta piosenka nalezy obecnie tylko do Edyty, bo zwroccie uwage, ze przede wszystkim ta emocjonalnosc Edi, ktora przeszkadza Jej w codziennym zyciu sprawia, ze wlasnie w piosence podczas tych kilku minut jest w stanie oddac glosem te emocje, odslonic czesc siebie, a przede wszystkim uwiarygodnic...
W moim subiektywnym przekonaniu tylko jak na razie Edi jest gotowa oddac wszystkie emocje tej piosenki, chodzi mi o wiek, doswiadczenia zyciowe, to zupelnie inaczej brzmi w ustach Edyty z cala jej historia emocjonalna...
Flinta niestety jest jeszcze za mloda do tej piosenki, choc tez oddaje swoja wizje, ale to jest wciaz malo, tylko Edi pod wzgledem interpretacji( wokalnie nie wspominam) jest w stanie oddac emocje, przezycia, sprawic, ze ta piosenka w ciagu tych paru minut zyje swoim zyciem i mowi o Niej i tak jak Ona to w danym momencie czuje, bo pamietajcie tez ze wielka zaleta Edyty w tej dziedzinie jest stala oryginalnosc, wystarczy spojrzec na ostatnie wykonanie tej piosenki w Zielonce, czy na TT, kazde jest inne, ale zawsze tak samo rozemocjonowane, ze doprowadza do lez....
Awatar użytkownika
list
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 262
Rejestracja: 03 sie 2009, 17:27
Ulubiony album: wiele....
Ulubiona piosenka: kaŻda
Lokalizacja: polska

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: list »

paulina_17, ja nie uwazam ja wiem ze lepiej w100% zaspiewala od flinty.
nie ma co nawet sie rozpisywac na ten temat. edyta zaspiewala to najlepiej z wszystkich kobiet spiewajacych ta piosenke.
caterina78, podpisuje sie po twoimi slowami.
Awatar użytkownika
Bybi
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 251
Rejestracja: 22 mar 2008, 9:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: TTWIFAY
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Bybi »

caterina78 pisze:Wy chyba wszyscy zartujecie, Ewelina mialaby zaspiewac lepiej DJTS, czyzby to byl zart???
Nie martw się caterina78, to z pewności żart...
W dodatku wcale nie śmieszny...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Piter »

Nie wiem, czy Edyta zaśpiewała to lepiej. Ani gorzej. Po prostu inaczej. To kwestia gustu, kto jaką wersję uzna za najlepszą. Mnie w wykonaniu Edyty drażnią: siłowość, spudłowane dźwięki (jakby powietrze nie poszło w krtań, nie zrodziło pełnego dźwięku - Edyta ma z tym problem od jakiegoś czasu) i bezsensowne chwilami ozdobniki. Najbardziej (chyba już o tym pisałem) podoba mi się finał.

I list, tylko mi tu nie wyjeżdżaj, że piszę tak, bo wykonanie Kayah zostało przyćmione przez to Edyty.
Awatar użytkownika
list
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 262
Rejestracja: 03 sie 2009, 17:27
Ulubiony album: wiele....
Ulubiona piosenka: kaŻda
Lokalizacja: polska

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: list »

Piter, jak cieżko co nie ktorym pogodzic sie z tym ze edyta obojetnie co zaspiewa robi to lepiej. ale pisac nie ma sensu i tak nikt tego nie zrozumie. moje zdanie bylo takie i tak juz zostanie. wymienianie do tego szczot ja kwituje to tak :lol3: :D :d :ha: :-D
aaa bo temat juz zmienia sie na inny.
edytka wygladalo slodko jak uczennica szkoly prywatnej :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Piter »

princess_edyta pisze:
paulina_17 pisze: to że ty uważasz, że Edyta zaśpiewała DJTŚ lepiej nie oznacza, że tak jest

wg mnie Ewelina zrobiła to ZDECYDOWANIE lepiej
Ty chyba cos bredzisz :) albo za duzo wypilas hihi
A nawet jeśli wypiła, wyjarała kilo mańki, to co? Może ona słyszy to, czego Ty usłyszeć nie potrafisz? Co to w ogóle za hasła!? Admini!!!

[ Dodano: 20-09-2009, 15:09 ]
list pisze:Piter, jak cieżko co nie ktorym pogodzic sie z tym ze edyta obojetnie co zaspiewa robi to lepiej. ale pisac nie ma sensu i tak nikt tego nie zrozumie. moje zdanie bylo takie i tak juz zostanie. wymienianie do tego szczot ja kwituje to tak :lol3: :D :d :ha: :-D
aaa bo temat juz zmienia sie na inny.
edytka wygladalo slodko jak uczennica szkoly prywatnej :)
Niezrozumiale dla mnie bełkoczesz.
Fanka.E.G.Roka
Make it happen
Make it happen
Posty: 178
Rejestracja: 05 maja 2008, 18:54
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja byłam Ewą
Lokalizacja: z Polski

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Fanka.E.G.Roka »

Odcinek - bardzo fajny ..
Wszyscy uczestnicy zaśpiewali o wiele lepiej niz w poprzednim odcinku.
Oddaję Głos na Artura i Liszę.

Edytka bardzo ładnie wczoraj wyglądała. :-D
I co najważniejsze bardzo miłą niespodziankę mi zrobiła( i pewnie nie tylko mi..) :lol:
Akurat wtedy kiedy melodia DJTŚ zaczęła brzmieć szybko wybiegłam z łazienki bo myłam włosy , dotarłam do pokoju i ujrzałam Edytę. :smile:
Jak zwykle Edi GENIALNIE zaśpiewała !!
Ah .. ten jej głos śliczny jest... :d
Awatar użytkownika
weroniuka
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1362
Rejestracja: 09 lip 2009, 16:07
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Your High Day i Night
Lokalizacja: Lublin

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: weroniuka »

Wczoraj byłam taka szczęśliwa jak zaczęła grać muzyka i zobaczyłam Edytę :D To było fenomenalne!

[ Dodano: 20-09-2009, 15:53 ]
A jeśli chodzi o uczestników to najbardziej podobał mi się występ Karoliny Nowakowskiej i Joanny Liszowskiej (Edyta miała rację, że refren zepsuł taki fajny nastrój). Aranżacja u Karoliny super jak dla mnie :D
Awatar użytkownika
Dawid
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 385
Rejestracja: 31 gru 2005, 13:07
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: dziękuję Ci
Lokalizacja: Katowice

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Dawid »

edyta w 2 programie wyglądała rewelacyjnie, z klasą.. zaśpiewała bardzo dobrze, choć gorzej niz na TT... no i tu pasowaliby 'niesmiertelni'
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: DeathlySilence »

list, wiesz tyle, że żyjesz.
Odsyłam do ponownego przeczytania mojej wypowiedzi + wcześniejszych, co do wykonań tego utworu przez Edytę (i moich ocen).
Już zdążyłem zapoznać się z Twoim bełkotem (jak napisał Piter) w innych tematach, więc zrób mi dobrze i nie zagaduj do mnie, bo nie chce tracić czasu na przepychanki z wyrobem czekoladopodobnym takim jak Ty.

Dla jasności, co do zawłaszczania.
Pewnych utworów nie powinno się w nadmiarze wykonywać, by nie zdewaluować ich wartości, przesłania, a co ma miejsce w przypadku Edyty.
Nie chodzi mi o 3 wykonania w tv, a dołączenie tej pieśni do setlisty koncertowej.
I już nie jest dla mnie istotny sposób i poziom wykonania.
Ta przygoda trwa za długo.
Niech w końcu odspawa się od Niemena i zacznie wydobywać podobne emocje ze swojego repertuaru.
Awatar użytkownika
caterina78
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1279
Rejestracja: 28 mar 2009, 17:39

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: caterina78 »

DS !

No tak, zgadzam sie dolaczenie tej piosenki do setlisty jakby ja pozbawialo swojej ponadczasowosci co nie odbiera mi osobistego przekonania, ze Edyta wykonuje ja najlepiej - w sensie dociera do moich emocji, moze do innych nie, ale to jak wspomnial Piter to rzecz gustu...
Problem niestety pozostaje, bo Edi, aby wydobyc emocje ze swojego repertuaru potrzebuje zdecydowanie piosenki, ktore jak ubior, beda szyte dla Niej i na Jej mozliwosci wokalne interpretacyjne... Niestety przyznam, ze brak jest takowych, a bazowanie sie na dotychczasowym reperturze moglo by jeszcze byc, gdyby dobrze dobierala setliste... Czas na zwrocenie sie o pomoc do Cygana, Kolakowskiego , Kunce, E. Bartosiewicz i byc moze czemu nie Rubika... Moze w ten sposob nie bedzie musiala sie opierac na coverach, chyba ze to Jej sprawia radosc... Po prostu jest tyle piosenek nawet z Metra, z czasow, gdy grala Anke, jesli juz koniecznie covery to moze wlasnie takie, a zreszta moze nas czyms w koncu artystycznie zaskoczy???? :wink2:
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2009, 18:36 przez caterina78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BolecDC
Make it happen
Make it happen
Posty: 176
Rejestracja: 04 wrz 2008, 15:29
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja (Cyganeria)
Lokalizacja: Piastów/Warszawa

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: BolecDC »

Dla jasności, co do zawłaszczania.
Pewnych utworów nie powinno się w nadmiarze wykonywać, by nie zdewaluować ich wartości, przesłania, a co ma miejsce w przypadku Edyty.
Nie chodzi mi o 3 wykonania w tv, a dołączenie tej pieśni do setlisty koncertowej.
I już nie jest dla mnie istotny sposób i poziom wykonania.
Ta przygoda trwa za długo.
Niech w końcu odspawa się od Niemena i zacznie wydobywać podobne emocje ze swojego repertuaru.
Lepiej bym tego nie ujął. :) Podpisuję się pod tym. Wszystkim, czym mogę.
ksieciu
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2009, 23:01
Lokalizacja: Głogów

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: ksieciu »

Agnieszka! Agnieszka i sto razy Agnieszka! To było coś :* Ciary jak za dawnych czasów ! Co ta Edyta od niej chce do cholery. iekawe jak Adze pójdzie za tydzień To nie tak jak myślisz. Fajnie że to na nią trafiło, bo to najlepsza piosenka roku! :)
billie
Sit down
Sit down
Posty: 66
Rejestracja: 11 kwie 2009, 16:03
Lokalizacja: XXXX

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: billie »

http://jakonispiewaja.socjum.pl/video/35

To było najlepsze wykonanie wg mnie. Na 2. Karolina i na 3. Agnieszka.

Najgorzej Jachowski i Kudelski więc nominacja zasłużona
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: abcd »

BolecDC pisze:
Dla jasności, co do zawłaszczania.
Pewnych utworów nie powinno się w nadmiarze wykonywać, by nie zdewaluować ich wartości, przesłania, a co ma miejsce w przypadku Edyty.
Nie chodzi mi o 3 wykonania w tv, a dołączenie tej pieśni do setlisty koncertowej.
I już nie jest dla mnie istotny sposób i poziom wykonania.
Ta przygoda trwa za długo.
Niech w końcu odspawa się od Niemena i zacznie wydobywać podobne emocje ze swojego repertuaru.
Lepiej bym tego nie ujął. :) Podpisuję się pod tym. Wszystkim, czym mogę.
Z jednej strony macie rację. Ale z drugiej utwór "Dziwny jest ten świat" był raczej "zapomniany" - bardzo rzadko grany w TV. Wydaje mi sie, że Edyta chciała/chcę wskazać na jego ponadczasowy tekst, charakter. Akurat to jedna z nielicznych wokalistek, która potrafi wydobyć tak silne emocje.

Prawdopodobnie nie usłyszymy już tego dzieła w "Jak oni śpiewają" ani na którymś z festiwali (przynajmniej nie w wykonaniu Edyty). A Edyta nie koncertuje tak dużo, żeby można było mówić o dołączeniu go do jej setlisty koncertowej. Jestem pewien, że za jakiś czas Edyta po prostu przestanie śpiewać ten przebój i weźmie się za inny cover.

Tak czy owak, cieszę się, że Edyta raczy nas swym głosem - nie ważne jaki utwór wykonując, bo według mnie, robi to zawsze - tak samo - profesjonalnie. :)

Paweł.
ODPOWIEDZ