Odcinek 2 (19.09.2009)

Szósta edycja programu rozrywkowego telewizji Polsat (2009).
ODPOWIEDZ

Czyj występ w 2 odcinku programu podobał Ci się najbardziej?

Czas głosowania minął 26 wrz 2009, 10:19

Joanny Jabłczyńskiej (Marta Konarska, Na Wspólnej)
10
12%
Artura Chamskiego (Kamil Stefański, Fala zbrodni)
8
9%
Agnieszki Włodarczyk (Weronika Potoczny, Plebania)
19
22%
Macieja Jachowskiego (Ireneusz Podleśny, M jak miłość)
2
2%
Krzysztofa Respondka (Michał Jeleń, Barwy szczęścia)
4
5%
Karoliny Nowakowskiej (Olga Ziober, M jak miłość)
16
19%
Roberta Kudelskiego (Michał Brzozowski, Na Wspólnej)
0
Brak głosów
Laury Samojłowicz (Maja Chojnacka, M jak Miłość)
4
5%
Patricii Kazadi (Beata Dolniak, Na Wspólnej)
15
18%
Joanny Liszowskiej (Dorota Sambor, Na dobre i na złe)
7
8%
 
Liczba głosów: 85

Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: addar »

ja do tego dorzucę tylko tyle żę edyta po upomnieniu ibisza i tak nas nie pozdrowiła, czyżby znów jakiś foch::P:P:P, ładnie wyglądała , niestety DJTŚ mi sie przejadł, też chciąłbym wreszcie posłuchać nieśmiertelnych na żywo, no ale rozumię mało czasu: dla mnie do tej okazij pasowałoby również " :hellobaby: miles & miles..."
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: vanity »

caterina78 pisze:Problem niestety pozostaje, bo Edi, aby wydobyc emocje ze swojego repertuaru potrzebuje zdecydowanie piosenki, ktore jak ubior, beda szyte dla Niej i na Jej mozliwosci wokalne interpretacyjne... Niestety przyznam, ze brak jest takowych, a bazowanie sie na dotychczasowym reperturze moglo by jeszcze byc, gdyby dobrze dobierala setliste... Czas na zwrocenie sie o pomoc do Cygana, Kolakowskiego , Kunce, E. Bartosiewicz i byc moze czemu nie Rubika... Moze w ten sposob nie bedzie musiala sie opierac na coverach, chyba ze to Jej sprawia radosc... Po prostu jest tyle piosenek nawet z Metra, z czasow, gdy grala Anke, jesli juz koniecznie covery to moze wlasnie takie, a zreszta moze nas czyms w koncu artystycznie zaskoczy????
Ale takich piosenek jak DJTS nie powstaje wiele (mam na myśli "szyte na jej możliwości wokalne i interpretacyjne". Co z tego, że sobie weźmie najlepszego kompozytora i autora tekstów czy to gwarantuje zaraz wszystko?
Poza tym, Edyta ma co śpiewać ze swojego repertuaru, i nie wiem w czym problem by miała na nim opierać swoje występy, tym bardziej, że jak wiemy Edyta nawet najgorszą piosenkę potrafi upięknić. W czym problem by bawiła się interpretacją we własnych utworach?
abcd pisze:Ale z drugiej utwór "Dziwny jest ten świat" był raczej "zapomniany" - bardzo rzadko grany w TV.
w TV praktycznie każdy utwór jest "zapomniany".
Awatar użytkownika
Dominka
Sit down
Sit down
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2009, 15:13
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Polska

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Dominka »

caterina78 pisze:Wy chyba wszyscy zartujecie, Ewelina mialaby zaspiewac lepiej DJTS, czyzby to byl zart???
Zdecydowanie ta piosenka nalezy obecnie tylko do Edyty, bo zwroccie uwage, ze przede wszystkim ta emocjonalnosc Edi, ktora przeszkadza Jej w codziennym zyciu sprawia, ze wlasnie w piosence podczas tych kilku minut jest w stanie oddac glosem te emocje, odslonic czesc siebie, a przede wszystkim uwiarygodnic...
W moim subiektywnym przekonaniu tylko jak na razie Edi jest gotowa oddac wszystkie emocje tej piosenki, chodzi mi o wiek, doswiadczenia zyciowe, to zupelnie inaczej brzmi w ustach Edyty z cala jej historia emocjonalna...
Flinta niestety jest jeszcze za mloda do tej piosenki, choc tez oddaje swoja wizje, ale to jest wciaz malo, tylko Edi pod wzgledem interpretacji( wokalnie nie wspominam) jest w stanie oddac emocje, przezycia, sprawic, ze ta piosenka w ciagu tych paru minut zyje swoim zyciem i mowi o Niej i tak jak Ona to w danym momencie czuje, bo pamietajcie tez ze wielka zaleta Edyty w tej dziedzinie jest stala oryginalnosc, wystarczy spojrzec na ostatnie wykonanie tej piosenki w Zielonce, czy na TT, kazde jest inne, ale zawsze tak samo rozemocjonowane, ze doprowadza do lez....
Ta piosenka nie należy do Edyty tylko do Niemena.Każdy ma prawo ją wykonywać .Każdy artysta -Edyta, Kayah ,Radek ,Flinta , Kowalska- wniósł coś do tej piosenki ,jednemu się podoba interpretacja Eweliny innemu Edyty, trzeciemu Janusza..Nie można wartościować,każdy z tych artystów ma cudowny głos i na pewno ma zwolenników swojego wykonania.Mnie bardziej od wykonania Edyty podobało się wykonanie Radka i Flinty.Dla mnie Ewelina i Janusz śpiewają to najlepiej , dla Ciebie Edyta , dla kogoś innego Kayah
Sebastiannn
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 312
Rejestracja: 25 cze 2008, 15:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dumka na dwa serca
Lokalizacja: Białogard

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Sebastiannn »

Mimo, i Ewelinę bardzo lubię, to jej wykonanie nawet "nie stało" kolo wykonania Edyty. Milion razy lepsze warunki głosowe, umiejętności, skala, budowanie napięcia, a przede wszytskim te EMOCJE.
Wystep rewelacyjny, piosenka ta doskonale pasowala do tej okazji.
Kapitalny wystep, wygladala tez slicznie. Dziekuje Ci Edytko.

Moja OGROMNA PROSBA: moglby mi ktos z kochanych forumowiczów napisać co Edyta dokładnie powiedziała o Kayah, dlaczego i w jakim kontekście?
I co powiedziała o Adze Włodarczyk i jak Aga zareagowala na jej ocene???
Błagam, bardzo mnie to ciekawiiii :)
Awatar użytkownika
paulina_17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 284
Rejestracja: 21 wrz 2007, 14:04

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: paulina_17 »

list pisze:jak cieżko co nie ktorym pogodzic sie z tym ze edyta obojetnie co zaspiewa robi to lepiej.

typowe ZAŚLEPIENIE idolką <lol>

jak ciężko niektórym jest pogodzić się z tym, że każdy ma własne zdanie...

mogłam się spodziewać, że rzucicie się na mnie za takie stwierdzenie - w końcu to forum Edzi
Awatar użytkownika
caterina78
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1279
Rejestracja: 28 mar 2009, 17:39

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: caterina78 »

Nie wiem jak to wyjasnic jasniej i konkretniej, ale odbiegajac od osobistych gustow nalezy naprawde spojrzec na to obiektywnie... Po prostu ze wzgledu na wiek i bagaz doswiadczen,wszystkich przejsc, emocji i dojrzalosci emocjonalnej tylko Edyta pokazala pelna interpretacje tej piosenki, gdyby ja miala wykonywac wczesniej, moze w wieku 20 lub 30 lat z pewnoscia powiedzialabym, ze to nie ten moment... To nie jest kwestia zapatrzenia w Idola, to tylko obiektywne podejscie do problemu, a przynajmniej proba takowa... I nie tylko tak jest z DJTS, rowniez z innymi piosenkami, nie kazda od razu mozna zaspiewac
Podam Wam odwrotny przyklad, nastolatka porywajaca sie z coverowaniem Listu Edyty, to samo, gdzie Ona moze mowic o tak silnych przezyciach emocjonalnych i uwiarygodnic to...
Po prostu nalezy czasami zwrocic uwage na tekst, na rozne czynniki i dopiero sie odniesc... Nie mowie przy tym , ze Ewelina nie oddala swoich emocji, ale z pewnoscia za lat 10 beda inne i moze wlasnie takie dojrzalsze jak teraz w przypadku Edyty , ktore przyznacie bardzo wiarygodnie brzmialy ....
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Aro »

Słaba widownia JOS-ia. Podsumowanie oglądalności weekendowych show:

Jak Oni śpiewają 2 761 553
Mam talent 5 043 440
Taniec z gwiazdami 4 559 717

Źródło http://media2.pl/badania/56482-mam-tale ... =tematdnia
Nerudka
Sit down
Sit down
Posty: 55
Rejestracja: 06 kwie 2009, 10:19
Lokalizacja: Polska

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Nerudka »

caterina78, dużo jest racji w tym co napisałaś i w tym, że każde zachowanie, emocje, mogą być różnie odbierane, tak różne jak inny jest każdy człowiek. A już w szczególności zachowania Edyty i to co mówi... I coraz częściej widzę różnicę Edyty tej na scenie i tej prywatnie... Niektóre aspekty są bardzo przeciwstawne, ale głęboko przemyślając to dlaczego Edyta mówi tak a nie inaczej, dlaczego zachowuje się w taki a nie inny sposób, myślę, że można ją zrozumieć. A już w szczególności osoby które miały okazję z nią obcować na żywo. Takie moje zdanie :)

Podsumowując Edyta bardzo ładnie wyglądała w tym odcinku, naprawdę ślicznie :wink2: A... i co do wykonania to chyba nie potrzeba komenatrza :D
Aro pisze:Jak Oni śpiewają 2 761 553
Mam talent 5 043 440
Taniec z gwiazdami 4 559 717
phiii :PP po co opierać się na tych statystykach, skoro jedna trzecia tych programików to same reklamy :lol: Chcąc oglądnąć ,,Mam talent'' muszę oglądać powtórkę w niedzielę, bo reklamy i tak puszczają w tym samym czasie na obu kanałach :lol:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: vanity »

Nie mowie przy tym , ze Ewelina nie oddala swoich emocji, ale z pewnoscia za lat 10 beda inne i moze wlasnie takie dojrzalsze jak teraz w przypadku Edyty , ktore przyznacie bardzo wiarygodnie brzmialy ....
_________________
Z tego by wynikało, że dojrzałość bierze się jedynie z ilości wiosen? Ja mam wrażenie, że Edyta się "cofnęła" a Ewelina jest znacznie bardziej dojrzała niż Edyta.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Piter »

vanity pisze:Ja mam wrażenie, że Edyta się "cofnęła" a Ewelina jest znacznie bardziej dojrzała niż Edyta.
W jakim sensie "się cofnęła"? Chodzi Ci o wypowiedzi i kreowanie wizerunku? Bo moim zdaniem w interpretacjach Edyty widać wyraźną dojrzałość, skupienie na tekście, większą emocjonalność. Szczerze mówiąc, wolę to niż nieskalany głos sprzed 15 lat.
Awatar użytkownika
paulina_17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 284
Rejestracja: 21 wrz 2007, 14:04

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: paulina_17 »

jeżeli chodzi o to co mówiła o Kayah w JOŚ to to że dziękuje jej za piosenkę TESTOSTERON, bo ma bardzo prawdziwy tekst <--- coś takiego :P

a do Włodarczyk? hmm... że było lepiej niż tydzień temu :P i ... nie pamiętam :P

w każdym bądź razie Laura aby uciąć plotki o tym że się nie lubią po występie Agi wychwalała ją jak to pięknie zaśpiewała :P
Nerudka
Sit down
Sit down
Posty: 55
Rejestracja: 06 kwie 2009, 10:19
Lokalizacja: Polska

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Nerudka »

Co do Kayah, Edyta mówiła, że my kobiety powinnyśmy oddawać jej pokłony za tą piosenkę czy coś :D (Testosteron) :D :D :D

Posty o wywiadzie z ipla przeniesione do nowego tematu - ipla.
Matiz99.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2009, 13:47 przez Nerudka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: vanity »

Piter pisze:W jakim sensie "się cofnęła"? Chodzi Ci o wypowiedzi i kreowanie wizerunku? Bo moim zdaniem w interpretacjach Edyty widać wyraźną dojrzałość, skupienie na tekście, większą emocjonalność. Szczerze mówiąc, wolę to niż nieskalany głos sprzed 15 lat.
Wizerunek. Dziś sprawia wrażenie jakby harce w Joś i głupie wywiady były celem jej życia zawodowego, kiedyś bała się włożyć mini by nie odwracać uwagi od śpiewu. Pod tym względem Ewelina bardziej mi się podoba, śpiewa, tym buduje swoją karierę, jest w tym konsekwentna. W ogóle ciężko przeczytać o Flincie w prasie na temat nie związany z pracą.
A głos Edyty też wolę obecny :)
loveedyta
Lunatique
Lunatique
Posty: 2668
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: ....

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: loveedyta »

list pisze:edyta to co innego w jej wieku juz wygladala jak gwiazda i nadal wyglada lepiej niz kiedys.
typowy fanatyzm, Ewelinie również nic nie brakuje, zresztą Edyta bez makijażu również nie jest ideałem piękna.

Tak, żeby było na temat na Ipli wywiad z Agnieszką. Można posłuchać fragmenty jej wykonania TNTJM :wink2:
Rose
Impossible
Impossible
Posty: 1632
Rejestracja: 09 lut 2009, 17:46
Ulubiona piosenka: Never will I

Re: Odcinek 2 (19.09.2009)

Post autor: Rose »

loveedyta pisze:Można posłuchać fragmenty jej wykonania TNTJM :wink2:
Posłuchałam i jestem mile zaskoczona :)
ODPOWIEDZ