Odcinek 13. (28.11.10)

Edyta w dwunastej edycji tanecznego show stacji TVN (2010).

Jak oceniasz dzisiejszy wokalny występ Edyty?

Na pięć
72
71%
Na cztery
15
15%
Na trzy
8
8%
Na dwa
4
4%
Na jeden
2
2%
 
Liczba głosów: 101

Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: Kopaneek »

xxpatrickxx pisze:Przypominam słowa Edyty o swoich piosenkach:

"Mam już dość tych piosenek. Straciłam do nich serce. Są jak mój życiorys, każda coś przypomina. Jakbym wiecznie się cofała. Wracała. Śpiewam je tak po raz ostatni"
To trochę tak, jak z małymi dziećmi - zakryją się kołdrą w nocy i myślą, że ich nie widać.

Edyta przed przeszłością nie ucieknie nie śpiewając starego repertuaru. Przeszłość ją dopadnie, zawsze. Mówi, że jest nie tylko wrażliwa ale też silna, nie chce się cofać, rozliczać z przeszłością a jednak przed nią ucieka. Coś tu nie gra. Mały pies głośno szczeka.

W JOŚ jednemu z uczestników powiedziałaś Edyto, że "żeby dobrze zaśpiewać tę piosenkę trzeba być nieźle przeczołganym przez życie". To, co przeżyłaś to dar - nie przekleństwo. Dary się wykorzystuje, nie odrzuca. Nic nie dzieje się bez przyczyny. :wink:

Co do "When I Look At You"...

Wykonanie naprawdę magiczne, przekonałem się, słucham często. Jednak nadal uważam, że piosenka jest zbyt banalna jak na talent i możliwości Edyty.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: Blur »

Kopaneek, może Edyta ma dość niektórych piosenek, bo ma znimi zbyt wiele wspomień i jest niemi znużona? To jest dziecinne?
Fani też narzekają, że non-stop śpiewa to samo.
Awatar użytkownika
Kamille.g
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1454
Rejestracja: 05 kwie 2008, 15:36
Ulubiony album: All Albums
Ulubiona piosenka: Wszystkie
Lokalizacja: Polska

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: Kamille.g »

Niekonwencjonalny pisze:To słowa z "Vivy", w której pojawiła się ostatnia sesja Edyty :)

:P Nie kupiłam tej Vivy niestety.
Pamiętałam o tym ale zapomniałam 8)
Ktoś udostępni wywiad z Edytą z nowej Vivy? :)
W ogóle cały artykuł .
Madlen
Lunatique
Lunatique
Posty: 2909
Rejestracja: 06 paź 2008, 13:34
Lokalizacja: Polska

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: Madlen »

Kamille.g pisze:Ktoś udostępni wywiad z Edytą z nowej Vivy?
W ogóle cały artykuł .
Są przecież scany na forum, na stronie vivy też jest. :wink2:
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: chicken1506 »

Czy mogę kogoś poprosić o mp3 bez udziału w tej kolejnej jałowej dyskusji? Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Kamille.g
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1454
Rejestracja: 05 kwie 2008, 15:36
Ulubiony album: All Albums
Ulubiona piosenka: Wszystkie
Lokalizacja: Polska

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: Kamille.g »

Madlen pisze:Są przecież scany na forum, na stronie vivy też jest. :wink2:

A no masz racje, nie zaglądałam tam.
Dzięki Madlen,
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: Dobi »

chicken1506 pisze:Czy mogę kogoś poprosić o mp3 bez udziału w tej kolejnej jałowej dyskusji? Z góry dziękuję :)
Mp3 i video znajdziesz w odpowiednim dziale: Audio / Video
Awatar użytkownika
sebastian
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 06 lip 2008, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: sebastian »

Mam bardzo ważne pytanie. Kto jest producentem wykonawczym TzG? Np. W Szymon Majewski Show producentem wykonawczym jest Rochstar. Mam nadzieję, że to nie TVN i to nie on ma bezpośrednie prawa autorskie np. do filmików z tańcami uczestników. Nie zawsze telewizja, która emituje ma wszelkie prawa.

Nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: Matiz99 »

sebastian, nigdzie nie możesz znaleźć - choćby na oficjalnej stronie programu czy wikipedii piszą że program na licencji brytyjskiej BBC pod oryginalną nazwą "Strictly Come Dancing".
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: Aro »

sebastian pisze: Mam nadzieję, że to nie TVN i to nie on ma bezpośrednie prawa autorskie np. do filmików z tańcami uczestników. Nie zawsze telewizja, która emituje ma wszelkie prawa.
Z tego co wiem to jest tak, że firmy producenckie są tylko wykonawcą programów które są produkowane na zlecenie stacji telewizyjnych. Na przykład "M jak miłość" produkuje firma MTL Maxfilm, ale nie ma ona praw do tego serialu. Serial jest własnością TVP 2 i ta może sobie w każdej chwili zmienić producenta. No więc materiały są własnością stacji telewizyjnej.
Awatar użytkownika
sebastian
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 06 lip 2008, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: sebastian »

Matiz99 pisze:sebastian, nigdzie nie możesz znaleźć - choćby na oficjalnej stronie programu czy wikipedii piszą że program na licencji brytyjskiej BBC pod oryginalną nazwą "Strictly Come Dancing".
A czy ja pytałem o licencję?

Aro, w "M jak Miłość" tak jest, a w Majewskim na TVN-ie wszystkie prawa ma Rochstar. Śmieszne to jest, że na stronie TzG nie ma bezpośrednich informacji.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: vanity »

Blur pisze:Kopaneek, może Edyta ma dość niektórych piosenek, bo ma znimi zbyt wiele wspomień i jest niemi znużona? To jest dziecinne?
Edyta ma dość piosenek z tego czy innego powodu, następnie wydaje nowe cd, którego nie chce promować, a jak idzie śpiewać na dziedzieńcu czy w tiwi to ciągle stare przeboje albo covery..... gdzie tu sens? gdzie logika?
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: Blur »

vanity, nie ma.
Próbuję jedynie zinterpretować jej słowa, jak to ma się do czynów Edyty - tak jak zawsze, czyli nijak.
Awatar użytkownika
aftershave
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:43
Lokalizacja: Polska

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: aftershave »

vanity pisze:
Blur pisze:Kopaneek, może Edyta ma dość niektórych piosenek, bo ma znimi zbyt wiele wspomień i jest niemi znużona? To jest dziecinne?
Edyta ma dość piosenek z tego czy innego powodu, następnie wydaje nowe cd, którego nie chce promować, a jak idzie śpiewać na dziedzieńcu czy w tiwi to ciągle stare przeboje albo covery..... gdzie tu sens? gdzie logika?
Widocznie uważała, że piosenki z "nowego CD", nie nadają się na występy "na dziedzińcu czy w tiwi". Ale i tak nie można powiedzieć, że zupełnie nie chciała promować płyty, bo wykonywała te utwory, nieczęsto, ale jednak. Jeśli chodzi o śpiewanie coverów, to nie widze w tym nic złego. Jest wiele utworów, o których marzę by Edyta je kiedyś wykonała, oczywiście jako dodatek do jej własnego repertuaru, nad którym pracuje. Doceńcie to.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ocinek 13. (28.11.2010)

Post autor: vanity »

aftershave pisze:Ale i tak nie można powiedzieć, że zupełnie nie chciała promować płyty, bo wykonywała te utwory, nieczęsto, ale jednak
No tak, zawsze można powiedzieć, lepiej mało niż wcale.
aftershave pisze:Jeśli chodzi o śpiewanie coverów, to nie widze w tym nic złego. Jest wiele utworów, o których marzę by Edyta je kiedyś wykonała,
Ja zawsze chętnie Edytę usłyszę w coverze
aftershave pisze:oczywiście jako dodatek do jej własnego repertuaru, nad którym pracuje.
... no właśnie dodatek, ale jak Edyta cały czas Tonieja'uje i coveruje, dodatek przestaje być dodatkiem, a staje się normą.
ODPOWIEDZ