Etap 3.

Utwory Edyty Górniak

4. edycja

Który wykon oceniasz NAJSŁABIEJ?

Czas głosowania minął 03 lut 2012, 21:14

keraj – „Kolorowy wiatr”
11
46%
adik_borowski – „Jestem kobietą”
2
8%
Paulik24 – „Ready for Love”
0
Brak głosów
beniu – „Teraz - tu”
9
38%
Fan17 – „One & One”
2
8%
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Etap 3.

Post autor: Marecki »

Zgodnie z głosami oddanymi w ankiecie, o wygraną nie będzie już dłużej walczyć mike. Oczywiście występy gościnne mile widziane :wink2:
  1. Paulik24 – „Un-Break My Heart” --> 2 głosy
  2. adik_borowski – „Rolling in the Deep” --> 3 głosy
  3. beniu – „Wonderful Life” --> 4 głosy
  4. Fan17 – „Imagine” --> 4 głosy
  5. keraj – „Ostatnia nocka” --> 4 głosy
  6. mike – „O Tobie” --> 19 głosów
W trzecim etapie zaprezentowane zostaną single Edyty Górniak oraz spopularyzowane przez nią covery.
Popatrzcie tylko, gdzie uczestnicy mają JEJ piosenki. :P 100% Edyty to w zasadzie tylko dwa konkursowe utwory.

Fan17 nie przesłał mi nagrania. Ma czas do jutra, mam nadzieję że się odezwie.
W ankiecie jednak się pojawia, dlatego dodaję mozliwość zmiany głosu.
Wykonania dostępne na stronie
e-gorniak.com/jfs/etap3.html
Tematy muzyczne na kolejne edycje (już po dwie piosenki - jedna na kategorię):
  • kino, tv - piosenki znane z filmów, seriali, produkcji animowanych
  • ballada rockowa
    -
  • Euro 2012 - na sportowo
  • w dawnym stylu - czyli utwory do lat 70. / musicale
    -
  • rap / hip-hop
  • a cappella - czyli magia głosu
  • duety - jeden wspólny utwór finalistów, zmontowany w całość przez Matiza :d
Paulik24
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 785
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:48
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Krosno- Podkarpacie

Re: Etap 3.

Post autor: Paulik24 »

Mike w tym etapie wcale nie byłby najgorszy... Czuję się pozytywnie zaskoczona wykonaniem "Woman in love"!
Awatar użytkownika
beniu
Linger
Linger
Posty: 830
Rejestracja: 04 lip 2009, 19:30
Ulubiony album: Dotyk, Live 99
Ulubiona piosenka: To nie ja, Litania
Lokalizacja: Kraków

Re: Etap 3.

Post autor: beniu »

Paulik24 pisze:Mike w tym etapie wcale nie byłby najgorszy... Czuję się pozytywnie zaskoczona wykonaniem "Woman in love"!
Sluchajac Woman in Love zdecydowanie sie zgadzam...
Awatar użytkownika
piotrfujarewicz
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 388
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:39
Ulubiony album: Live 99
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Opole

Re: Etap 3.

Post autor: piotrfujarewicz »

Tato! W sumie dobrze, że zmieniłes na tę piosenke, ale Kolorowego Wiatru to bym sie nie spodziewał. Taka tam niespodzianka :hellobaby: Końcówka.. z resztą wiesz, co ja na ten temat myślę :lol: Pozytywnie :D
Adik :d Jesteś strasznie muzykalny, fajna energia :D Brawo ;)
Paulik. Coś mi jednak w tym wykonaniu przeszkadza, nie umiem tego dokładnie określić, ale w zarysie.. ;)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Etap 3.

Post autor: addar »

przyszedł sedzia srogi:

beniu: kolejny raz lecisz tą manierą, co strasznie mnie drazni i nie pozwala obiektywnie ocenic wystepu, tak te słowa z siebie "wyciągasz" nienaturalnie, sztucznie. Wiecej luzu bo barwe masz ciekawą

keraj: zawiaodłeś mnie :( ... dlaczego nie zaśpiewałęś wstępu, przecież "TY MASZ MNIE ZA GŁUPIEGO DZIKUSA" brzmiao by epicko :PP sam występ dobry, nawet mi się podobało, tylko genialna edyta w tle mnie rozpraszała

adik:kolejny udany występ, z początku przestraszyłem się tytułu, bo przeciez ta piosenka w ustach mężczyzny to prawdziwy hymn transseksualisty, ale ładnie z tego wybrnąłeś. Masz naprawde naturalne czucie muzyki, i to słychać... rada od Pana mądralińskiego: poćwicz śpiewanie dołów abyś brzmiał bardziej męsko, nabierz powietrza ile tylko zdołasz i wtedy zacznij śpiewać, +10 do męskości gwarantowane.

i kolejny raz najlepsza, ale też dla mnie po za konkurencją -paulik, powinnaś mieć nakaz dostarczania nam nagrańco tydzień, super wykon .Technicznie prawie bez zarzutów, jednak ten kawałek wymaga maksymalnego zrozumienia tekstu i dojrzałośći,.Moim zdaniem tak młoda osoba nie umiała w pełni tego oddać, ale i tak jak mówie: rewelacja na patyku! :D

l
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Etap 3.

Post autor: ja30 »

beniu- fajnie ci to wyszlo koncowka najlepsza.
reszta chlopakow szkoda sie wypowiadac
nasza diva Paulik24- brawo :diva:
adiX
The story so far
The story so far
Posty: 474
Rejestracja: 12 maja 2008, 17:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: LSTW, NWI
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Etap 3.

Post autor: adiX »

Bardzo szkoda, że mike odpadł. Nie był najsłabszy. "Woman in Love" wyszło mu świetnie :)
Paulik Bez emocji, tylko poprawne wykonanie. Zgadzam się z addarem, to nie jest piosenka dla Ciebie :PP 4/6
keraj Bardzo nieczysto, za bardzo się wczułeś :lol3: Im wyższy dźwięk próbujesz wydobyć tym jest gorzej :D 3/6
beniu Bardzo nosowo. Też wydaję mi się to strasznie siłowe 2,5/6
adik_borowski Już się bałem, że zaśpiewasz tekst tak jak jest w oryginale :D Za bardzo naśladowałeś Edytę :D Jak się nie "drzesz" jest ok :D 3/6
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Etap 3.

Post autor: Robik »

addar pisze:przyszedł sedzia srogi:
To chyba o mnie mowa :twisted: .

keraj – Nie dość, że niecały utwór to jeszcze zaśpiewany z pomocą Edyty. Wiele dźwięków zaśpiewałeś nieczysto, tam gdzie miało być nisko, śpiewałeś wyżej. Ciężko ocenić tak krótki fragment, ale za olewające podejście do konkursu ocena: 3/6

adik_borowski – Co najważniejsze, forma osobowa zachowana. Wcale niełatwa piosenka prawie czysto zaśpiewana z fajnie modulowanymi dźwiękami. Szkoda, że zabrakło Ci sił na zaśpiewanie tych najdłuższych i zarazem najtrudniejszych dźwięków. Ale myślałem, że będzie gorzej. Ocena: 5/6

Paulik24 – Jest lepiej z emocjami, ale brakuje jeszcze do tego poziomu z 1 etapu. Całą piosenkę zaśpiewałaś „miękko” używając za dużo vibrata. Czysto zaśpiewane (z wyjątkiem „heart” 2:48) z 2 błędami oddechowym („and true” 2:30, „hand” 3:14). Ocena: 5/6

beniu – Większość piosenki zaśpiewana nieczysto, w ogóle nie trafiałeś w dźwięki. Forma osobowa nie zachowana. Jesteś przeziębiony bo zaśpiewałeś przez nos? Ocena: 3/6

Fan17 – Taka bardzo balladowa wersja ze zbyt dużo ilością vibrato, która nie przekonała mnie. Może to przez to, że to piosenka dynamiczna i do takiego stylu śpiewania tego utworu jestem przyzwyczajony. Niemniej jednak zaśpiewane czysto i z uczuciem. Ocena: 4/6

Pomimo, że beniu i keraj otrzymali ode mnie tę samą ocenę, to jednak beniu przyłożył się do zadania, zaśpiewał całą piosenkę i starał się dać z siebie wszystko i dlatego głosuję na keraja. A najlepiej wypadł adik_borowski.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2012, 16:20 przez Robik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: Etap 3.

Post autor: Emila555 »

Paulik24 <3 :klaszcze2: ogromnie mi się podobało.

adik_borowski o wiele lepiej niż ostatnio.

Fan17 chłopie na co czekasz? Przesyłaj piosenkę bo się nie mogę doczekać kolejnych Twoich wykonań! :mama:

Ostatnio pomyliłam się i zagłosowałam na osobę, która podobała mi się najbardziej, teraz już nie popełnię takiego błędu i zagłosuję na wykonanie, które najmniej przypadło mi do gustu. Niestety będzie to wykonanie keraja choć widać jak bardzo czuł ten utwór, i jak lubi śpiewać, jest w tym szczery, otwarty, emocjonalny, autetyczny.

Gratuluję odwagi, zmierzyć się z piosenkami Edyty Górniak to jak obejść całą kulę ziemską skacząc na jednej nodze ( takie porównanie przyszło mi do głowy :ha: )
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Etap 3.

Post autor: keraj »

Zgodnie z regulaminem wypadałoby oficjalnie przywrócić do konkursu MIke'a , a nie czekanie na Fan17 bez końca. Skoro powstał jakiś regulamin to proponuje go w jakimś stopniu przestrzegać.
Awatar użytkownika
igodem
Make it happen
Make it happen
Posty: 128
Rejestracja: 30 lis 2009, 17:57
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: Etap 3.

Post autor: igodem »

addar pisze: adik: rada od Pana mądralińskiego: poćwicz śpiewanie dołów abyś brzmiał bardziej męsko, nabierz powietrza ile tylko zdołasz i wtedy zacznij śpiewać, +10 do męskości gwarantowane.
l
Panie Mądraliński jak już Pan udziela rad to niech one będą mądre... głoś spoważnieje z czasem, a śpiewanie nie polega na nadymaniu się powietrzem, tylko wyczuciu ile takowego będzie potrzeba w danej frazie. Przy nadmiarze człowiek się zapowietrza i męczy podczas dalszego śpiewania. Trzeba umieć mądrze gospodarować, a nie się napompować, bo więcej z tego szkody niż pożytku.
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Etap 3.

Post autor: Marecki »

Doszło wykonanie od Fana17. Proszę zweryfikować głosy ;)

--
Piosenki zajęte na 4 etap to:
ballada rockowa - Perfect - Autobiografia
kino, tv - Toy Story, Ty druha we mnie masz
perła6
Perła
Perła
Posty: 1037
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:42
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Etap 3.

Post autor: perła6 »

igodem pisze:śpiewanie nie polega na nadymaniu się powietrzem, tylko wyczuciu ile takowego będzie potrzeba w danej frazie. Przy nadmiarze człowiek się zapowietrza i męczy podczas dalszego śpiewania. Trzeba umieć mądrze gospodarować, a nie się napompować, bo więcej z tego szkody niż pożytku.
Swiete słowa ! :)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Etap 3.

Post autor: addar »

igodem pisze:Panie Mądraliński jak już Pan udziela rad to niech one będą mądre... głoś spoważnieje z czasem, a śpiewanie nie polega na nadymaniu się powietrzem, tylko wyczuciu ile takowego będzie potrzeba w danej frazie. Przy nadmiarze człowiek się zapowietrza i męczy podczas dalszego śpiewania. Trzeba umieć mądrze gospodarować, a nie się napompować, bo więcej z tego szkody niż pożytku
ze tez polecę forumowym klasykiem, proszę jeszcze raz przeczytać mój post.... napisałem żę w ramach ćwiczeń!!! a to wielka różnica , to chyba oczywiste że nie śpiewa sie cały czas na maksymalnym wddechu :roll: jednakże znacznie łatwiej wchodzi się n nim w niższe rejestry( przynajmniej pan mądraliński tak uważa :PP ) i można lepsza kontrolę uzyskać... a to adikowi jest potrzebne , no ale wy znacie sie lepiej :-)
Awatar użytkownika
igodem
Make it happen
Make it happen
Posty: 128
Rejestracja: 30 lis 2009, 17:57
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: Etap 3.

Post autor: igodem »

I tutaj znowu się z Tobą nie zgodzę, łatwiej jest wejść w rejestr nie na maksymalnym wdechu lecz wtedy gdy odpowiednio potrafimy oddychać podczas śpiewania. Czyli nie blokować się, oddychając tylko szczytami płuc, lecz głębiej używając do tego przepony oraz mięśni oddechowych (mięśnie brzucha, mięśnie międzyżebrowe, mięśnie grzbietu). Tu cytat z pewnego artykułu o emisji i oddychaniu podczas śpiewania: "Niewskazane jest też pompowanie płuc do granic możliwości. Nie potrzebujemy wcale wiele powietrza, a raczej umiejętności jego wykorzystania." I w sumie w tym zdaniu zawarte jest wszystko o co mi chodzi, bo gdy się napompujemy powietrzem, ciało się zablokuje i wtedy niski rejestr na 100% nie będzie brzmiał dobrze.
ODPOWIEDZ