Książka godna polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: B@r »

Czy mial ktos okazje przeczytac "10 minut od centrum" krakowskiej autorski Izabeli Sowy?

http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... A#fullinfo
Tosca
Sit down
Sit down
Posty: 64
Rejestracja: 29 lis 2005, 11:33
Ulubiony album: Live'99, E.K.G
Ulubiona piosenka: Błękit myśli...
Lokalizacja: prawie Lublin
Kontakt:

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Tosca »

Magda, tutaj masz recenzje osób, które przeczytały tę książkę http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=60498
Polecam tę stronę, od kiedy sprawdzam oceny czytelników przed zakupem książki, zawsze trafiam w dziesiątkę ;)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: B@r »

Tosca pisze:Magda, tutaj masz recenzje osób, które przeczytały tę książkę
Dzieki, chetnie poczytam recenzje, niemniej jestem juz po lekturze. Mialam po prostu nadzieje, ze ktos z Forumowiczow czytal i ze bedziemy sobie mogli porozmawiac na temat tej ksiazki.
tomasz
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 364
Rejestracja: 08 gru 2006, 21:27
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: tomasz »

11 października ukaże się nowa książka Olgi Tokarczuk "Bieguni" :) Nie mogę się doczekać niemal tak samo jak nowej płyty Edyty :D
Jednocześnie zdziwienie mnie ogarnia, że "Anna In..." nie była nominowana do tegorocznych Nike...
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Joan »

Ja mam takie małe pytanie czy ktoś przeczytał książkę chodź jedną z całej serii " Seria o antropolog Temerence Brennan - Kathy Reich"
Deja Dead
Poniedziałkowa żałoba
Śmiertelne decyzje
Nagie kości
Pogrzebane tajemnice
Zabójcza podróż

Czytał ktoś??
Paulik24
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 785
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:48
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Krosno- Podkarpacie

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Paulik24 »

Niestety nie czytałam, za to znam suuper książkę "Życie po życiu". Wypowiadają się w niej osoby, które przeżyly śmierć kliniczną... Na prawdę jest świetna;) Polecam
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: vanity »

Paulik24 pisze:osoby, które przeżyly śmierć kliniczną.
to co prawda nie książka, ale sobie poczytaj, bo robi wrażenie:
http://wiadomosci.onet.pl/1857560,135,item.html
ja po tej krótkiej lekturze, przypomniałam rodzinie i przyjaciołom to co powiedziałam głośno już kilka lat wcześniej: W GRĘ WCHODZI TYLKO KREMACJA!!!!!
Karolcia
Linger
Linger
Posty: 836
Rejestracja: 03 sie 2005, 7:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Karolcia »

Znacie może jakieś FILOZOFICZNE (koniecznie) książki o śmierci, życiu po życiu?
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: witcher »

Mam pytanko - prośbę:
Kilka lat temu tygodnik "Newsweek" opublikował listę 235 książek, które trzeba znać - szumnie nazwaną "Biblioteką Inteligenta". Zżera mnie ciekawość, co na tej liście jest, a nigdzie nie mogę jej znaleźć. Jeśli macie, Drodzy Forumowicze, jakieś namiary na tę listę, to będę baaardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Emila555 »

Rhonda Byrne ,,The Secret''
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książka godna polecenia

Post autor: Blur »

Czytał ktoś z Was Millenium? Może jakaś dłuższa recenzja?
Spotkałem się z bardzo skrajnymi opiniami na temat tej lektury, jedni byli zachwyceni, innym w ogóle ta książka nie podeszła.
Na gwiazdkę kupiłem dziadkowi wszystkie trzy części (przeczytał w dwa tygodnie!) i zamierzam mu je gwizdnąć na lato :P Po lekturze książek Mankella i szumu wokół Larsona mam apetyt na skandynawskie kryminały.
Awatar użytkownika
angela2311
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 381
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:03
Ulubiony album: Dotyk, My, Perła
Ulubiona piosenka: Większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Książka godna polecenia

Post autor: angela2311 »

Ja czytałam Millenium i bardzo polecam świetna trylogia, lekko i szybko się czyta. Świetnie napisane książki z ciekawą fabułą trzymającą w napięciu od początku do końca.
Też przeczytałam wszystkie trzy w ok dwa tyg. Jak je dostałam i zobaczyłam ich grubość to myślałam, że zajmie mi to więcej czasu a jednak.
A więc pierwszą część była w sumie najmniej wciągająca, gdyż po obejrzeniu filmu wiesz mniej więcej co się wydarzy i jak się skończy. Choć jest też trochę nowych wątków i trochę więcej się dzieje jak to zwykle w książkach w porównaniu z filmami się dzieje. Ale jak się w kryminale wie kto zabija od samego początku to już tak fajnie nie jest.
To nie zmieniło jednak faktu, że skończyła się tak że chciało się zacząć drugą część, która była moim zdaniem najlepszą z tych trzech czytało się świetnie, nie można było się oderwać.
Bardzo wyraziści, fascynujący i intrygujący bohaterowie zwłaszcza Lisabeth Salander. Wg mnie jedna z lepszych bohaterek kryminałów. :)
Część trzecia momentami była bardzo ciekawa, a momentami trochę za bardzo autor rozpisywał się o polityce, historii Szwecji co mnie osobiście czasami troszkę nudziło. Jednak w perspektywie całej 800 stronicowej książki aż tak bardzo to nie przeszkadza.
A na koniec było mi szkoda tylko tego, że niestety nie ma i już nie będzie następnej części.

Podsumowując były to jedne z najlepszych książek jakie czytałam. a czytam bardzo dużo. Więc nie zastanawiaj się tylko czytaj! :D

A w ogóle to może ktoś zna i mógłby mi polecić jakieś dobre kryminały albo biografie sławnych, ciekawych ludzi? :)
Rose
Impossible
Impossible
Posty: 1632
Rejestracja: 09 lut 2009, 17:46
Ulubiona piosenka: Never will I

Re: Książka godna polecenia

Post autor: Rose »

Nie polecam książki 'Queen : Nieznana historia'
Awatar użytkownika
angela2311
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 381
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:03
Ulubiony album: Dotyk, My, Perła
Ulubiona piosenka: Większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Książka godna polecenia

Post autor: angela2311 »

A nawet się nad nią zastanawiałam. Z grupy książek o Queen czytałam biografię definitywną Freddiego z tego co pamiętam bardzo mi się podobała. :)

A czytał ktoś może " Ja , Ozzy" lub "Kora, Kora A planety szaleją" ?, bo zastanawiam się nad kupnem :)
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Książka godna polecenia

Post autor: Natu$ »

Też się wkręciłam w Millenium. :) Przeczytałam na razie tylko pierwszą część i strasznie mi się podobała (do kina celowo nie poszłam), na kolejne zbieram kasę. :PP Szkoda, że nie mam od kogo pożyczyć. Blur, czytaj!
angela2311 pisze:A czytał ktoś może (...) "Kora, Kora A planety szaleją" ?
Wyobraź sobie, że kupiłam pare dni temu i na razie czeka u mnie na biurku w kolejce. :PP Podejrzewam, że pod koniec miesiąca będę mogła coś powiedzieć. :P

---------------------------------------------------------

Książka "Kora, Kora, a planety szaleją" przeczytana i jeśli angelo2311 nadal się zastanawiasz, to nie zastanawiaj, tylko kup. :d

Już na samym początku trochę się zdziwiłam, bo myślałam, że skoro jest jakiś autor to narracja będzie trzecioosobowa, a tym czasem cały czas przemawia Kora, przy czym autor okazuje się Jej długoletnim partnerem życiowym, ojcem dziecka i tekściarzem. Książka jest relatywnie krótka, a dodatkowo jest dużo zdjęć z różnych sesji, jak i z prywatnych źródeł, więc naprawdę szybko się czyta, praktycznie książka na jedno popołudnie.

Kilka faktów z życia Kory mnie naprawdę zaskoczyło. Nie pomyślałabym, np. że Kora to taki abstynent alkoholowy i nikotynowy. Okazuje się, że za czasów hipisowskich prochy owszem, ale alkohol i fajki już nie, gdzie u sporej liczby osób jest odwrotnie. Dużo preferencji, przyzwyczajeń kłóci się z Jej wizerunkiem równej, twardej, ostrej rockowej babki, a tu okazuje się, że Kora ma w sobie dużo wrażliwości, mądrości, odpowiedzialności i pokory. Całe życie miała praktycznie pod górkę i mimo iż na scenie była/jest demonem, to okazuje się, że poza nią już nie było tak fajnie, a mimo iż zespół był popularny, bardzo długo wszyscy klepali biedę.

Książkę naprawdę polecam, bo ukazuje, jakim trzeba było być silnym, żeby poradzić sobie w tamtych czasach i jak wiele można się ze swojego życia nauczyć, ale także jakie ważne były relacje z ludźmi, co teraz coraz bardziej zanika.
ODPOWIEDZ