Justyna Steczkowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Justyna Steczkowska

Post autor: Estratos »

Z Interii

Polska: Muzycy i polityka

Krajowi wykonawcy muzyczni, podobnie jak artyści ze Stanów Zjednoczonych i ostatnio z Wielkiej Brytanii, coraz częściej angażują się w popieranie konkretnych partii politycznych. W najbliższej kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość wspomagać będą na scenie między innymi Ryszard Rynkowski, Stanisław Soyka i Justyna Steczkowska.

Partia braci Kaczyńskich postanowiła trafić do jak najszerszego grona obywateli i chce zaproponować akcję "Wiosna Polaków". Będzie to największa w historii polskich przedsięwzięć politycznych trasa koncertowa.

Ma ona mieć lekką konwencję, a politykom PiS towarzyszyć będą aktorzy, piosenkarze i artyści kabaretowi.

Wśród muzyków, którzy wyruszą w polityczne tournee po miastach wojewódzkich oraz kilku innych dużych ośrodkach, znaleźli się Ryszard Rynkowski, Justyna Steczkowska, Stanisław Sojka, Edyta Geppert oraz zespół L'ombard.


"Konwencja spotkań będzie lekka, chociaż tematy poważne" - powiedział o "Wiośnie Polaków" poseł Jerzy Polaczek.

Przypomnijmy, że już podczas poprzednich wyborów parlamentarnych w 2001 roku, wiele komitetów wyborczych wspieranych było przez wykonawców muzycznych. Najgłośniejsza i - jak się okazało - najskuteczniejsza była współpraca grupy Ich Troje z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Zespół wystąpił podczas konwencji wyborczej SLD na warszawskim Torwarze, śpiewając: "A wszystko to, bo Leszka kocham. I nie wiem, jak bez niego mógłbym żyć". Na scenie pojawili się wówczas także: Artur Gadowski, Witold Paszt (Vox) i Danuta Błażejczyk.


Cztery lata wcześniej prawdziwą konstelację krajowych gwiazd zgromadziła Akcja Wyborcza Solidarność. Wtedy to Mariana Krzaklewskiego wspierali między innymi Czesław Niemen (utwór "Dziwny jest ten świat" był hymnem Komitetu Wyborczego AWS), zespół Voo Voo (który podczas koncertów zmienił nawet nazwę na "AVooVooS"), Perfect, Paweł Kukiz, Beata Kozidrak (Bajm), Ryszard Rynkowski, Chłopcy z Placu Broni, Darek Malejonek, Agnieszka Fatyga i Przemysław Gintrowski.

W 1997 roku wielu muzyków wsparło także Unię Wolności. Hymnem partii była piosenka "Niedawno" (znana też jako "Jest taki kraj" i "Moje sny") grupy Lady Pank, a ponadto za Unią otwarcie opowiedzieli się wówczas: Jacek Kaczmarski, Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar czy Jacek Skubikowski.

Podczas tamtej kampanii Polskie Stronnictwo Ludowe postawiło natomiast na wykonawców związanych ze sceną disco polo. Ich sztandarowym wykonawcą była szalenie popularna wtedy grupa Bayer Full, która w 1995 roku wsparła Waldemara Pawlaka podczas wyborów prezydenckich. Z miernym zresztą skutkiem.

Również obecny prezydent Aleksander Kwaśniewski otrzymał poparcie od discopolowej formacji Top One, która napisała dla niego utwór "Olek, Olek".

Weź udział w ankiecie portalu INTERIA.PL i wyraź swoją opinię na temat udziału muzyków w kampaniach politycznych!
Mam nadzieje, ze Edyta nie wezmie udzialy w niczym podobnym. Moze najwyzej zachecac do glosowania w ogole.
PS. Dla mnie PiS to partia tylko troche mniej faszystowska niz LPR. :o
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Virtual Tom »

Zgadzam się w 110% artyści nie powinni się mieszać w takie sprawy 8)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Piter »

Ewidentnie brak im $$$... A może chcą zyskać w oczach obłąkanych pisuarową demagogią ludzi? W każdym razie jakoś patrzę na nich z niesmakiem, zwłaszcza na Edytę Geppert. Rozczarowała mnie. :/
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: vanity »

ja też nie lubię jak artyści występują dla polityków. uważam że nie powinni się w to mieszać. namawianie do wzięcia udziału w wyborach to co innego, ale robienie reklamy politykom to już przegięcie.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Virtual Tom »

Prawo i sprawieliwośc? :roll:

Nawet jak widac w "Chwili dla Ciebie" mozna się natknąć na coś ciekawego.


Obrazek Obrazek Obrazek
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Robert »

to jest niesmaczne :] zachecac do glosowania - tak, spiewac hymny wyborcze - NIE!!

aczkolwiek na zachodzie etz tak bywa. Madonna wspierala Kerry'ego, Busha wspierali inni... tja....

ale jezdzenie na trasy koncertowe partii to juz kabaret.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: vanity »

moim zdaniem to wykorzystywanie artystów do robienia sobie % popularności i uzyskania głosów. wiadomo że jak artysta X wystąpi z panem Y politykiem to fani to dostrzegą. i możliwe że zagłosują, tym bardziej jeśli artysta jest na poziomie np Rynkowski. ale to niesie ze sobą niebezpieczeństwo bo raz że artysta się sprzedaje bo przecież nie robi tego za friko, dwa że taki wyborca później głosuje bo jego idol trzymał z tym czy tą, a o programie partii to już zielonego pojęcia nie ma.
przywoływany wyżej tekst że w Usa też tak robią jest prawdziwy, ale jest do tego pewne ale, czego zazdroszczę Usa. otóż tam polityk jest rozliczany z tego co zrobił, jeśli nie spełnił tego co obiecywał w wyborach to jego kariera polityczna jest game over. u nas chyba jest odwrotnie.... dlatego tym bardziej artyści powinni sobie dać na wstrzymanie
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: DeathlySilence »

Oczywiści każda ingerencja artysty w świat polityki jest najczęściej odbierana negatywnie - a tymbardziej przy popieraniu danej (nielubianej przez rzesze) partii...

Szczerze to mnie to ani chłodzi ani ziębi (coś mi sie pomieszało chyba) - są partie na mysl o których mna wstrząsa i zbiera na wyioty - a takowe poparcie nie jest w stanie mi ulżyć w takowych cierpieniach, a tymbardziej sprawic, że pod wpływem usłyszanego nazwiska zmienie radykalnie zdanie...

A taka mała ciekawostka => Ewelina Flinta za czasów jeszcze kiedy słowo Idol nie kojarzyło sie z polsatowskim programem - wraz ze znanymi i cenionymi artystami nagrała Hymn dla PSL - dlaczego - łapała się wszystkich sposobności aby dotrzeć do wpływowych ludzi, do znanych, aby może cos zaskoczyło, aby Ją dostrzezono..a moze cos z tego wyniknie...nic nie wynikło, a sama Ewela woli nie przypominac sobie o tym fragmencie z Jej zyciorysu...więc nie zawsze chodzi o pieniądze - oczywiście one tez sie przemykaja obok - ale nie sa na pierwszym planie...
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: vanity »

mądrze to napisałeś. ale ja jeszcze bym dodała tak: że inaczej się miała sprawa z początkującą Eweliną a inaczej się ma z Justyną czy innymi znanymi. Nie od dziś wiadomo że np Paweł Wilczak jak nie miał roboty to kelnerzył czy był domokrążcą. no chwytał się chłop czego mógł. nie dziwię się rachunki trzeba płacić, jeść trzeba a pracy w zawodzie aktorskim czyli wyuczonym nie miał. tak to jest z wolnymi zawodami.
ale czy Justyna, która nagrywa płyty, koncertuje, ma problem z pieniędzmi? w tym sensie że z głodu umrze jeśli odmówi? widzę to tak, albo zrobiła to dla pieniędzy bo chyba się zgodzimy że kampanie obracają niezłą kasą, albo zrobiła to ideologicznie i przy okazji dla pieniędzy - bo przzecież nie charytatywnie. tylko czy za kilka lat nie zmieni ideologii? bo jak wiadomo roszady w powstawaniu i znikaniu partii w Polsce są bardzo duże. ciągle coś powstaje i znika!
rozumiem że wtrącają się artyści do polityki, ale w swojej dziedzinie - ściśle swojej dziedzinie. np aktorzy bo partia coś tam przygotowała programowo i ten czy ta po popiera. ale mieszanie się w całość polityki to moim zdaniem przesada.
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

JUSTYNA STECZKOWSKA w ciąży!?

Post autor: marlena »

Gratulacje dla przyszłej mamy!
ta to ma dobrze już w 8 miesiacu a prasa milczy i nie zawraca jej głowy

http://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/2365 ... 081710.416 a na festiwalu, kokursie VENA i tak wystąpi :)
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: FRYMIK »

Gdzieś z dwa miesiące temu byłam na zakupach w Ikei i spotkałam Justynkę, pięknie wyglądała, należy chyba do tych kobiet, który w czasie ciąży rośnie tylko brzuszek a po urodzeniu jest dalej fajną laseczką :D
fajna
Make it happen
Make it happen
Posty: 100
Rejestracja: 06 sty 2005, 14:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: fajna »

O tak. Zgrabnej figury nie można Justynie odmówic.
Awatar użytkownika
majka
Sit down
Sit down
Posty: 57
Rejestracja: 09 gru 2004, 3:39
Lokalizacja: U.S.A

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: majka »

Posiada ktos moze na forum plyte "Naga" Justyny Steczkowskiej ?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

A cóż to w ogóle się z nią stało? :/ taka obiecująca była, lubiana i nagradzana, a ostatnio nic ciekawego nie robi, traci popularność i tylko tonie w narcyzmie ;P
Awatar użytkownika
majka
Sit down
Sit down
Posty: 57
Rejestracja: 09 gru 2004, 3:39
Lokalizacja: U.S.A

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: majka »

to chyba nikt nie ma tej plyty ?
ODPOWIEDZ