Iwona Węgrowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: ja30 »

Ravek pisze:Wiadomo cos o singlu. Inny niz 4 lata. Inny niz inne piosenki w ogole ostatnio grane. A plyta - mysle, ze jesli Fan Edyty odrzuci uprzedzenia jakoby ktokolwiek do kogokolwiek sie upodabnial, to bedzie z przyjamnoscia sluchal tej plyty:)
nie ma co porównywać do edyty. ona spiewa inaczej moze lekko zaciąga momentami ale to nie znaczy ze 2czy 3 edyte mamy w polsce. ogolnie spiewa fajnie. nic wiecej nie mam do powiedzenia
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Michael »

Ravek pisze:mysle, ze jesli Fan Edyty odrzuci uprzedzenia jakoby ktokolwiek do kogokolwiek sie upodabnial, to bedzie z przyjamnoscia sluchal tej plyty:)
Jakkolwiek Iwona i Paula próbowałyby upodobnić się do Edyty, zawsze będzie im brakowało tej jednej, najważniejszej rzeczy, którą ma Edyta, a której moim zdaniem w/w panie nigdy tak rozwiniętej, jak Edyta, mieć nie będą 8) .
Gdy Edyta wchodzi na scenę i zaczyna śpiewać, mam wrażenie, jakby świat się zatrzymał. Paula i Iwona nie przykłuwają mojej uwagi. Owszem, mają głos, ale tzw. obecność sceniczną - przeciętną 8)

Iwona Węgrowska przynajmniej jest jakaś, da się jej posłuchać. Kawałka 4 lata całkiem dobrze się słucha. Dziewczyna ma zdecydowanie lepszy repertuar niż Paula.
Paula natomiast, to dla mnie bezgraniczne naśladownictwo Edyty + kompozycje bez polotu; jestem na nie.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: KrzysiekF »

Płyta Iwony niestety... klapa roku następna po Kasi Wilk. Płyta Iwony nie sprzedaję się praktycznie wogóle, następna do kolekcji będzie Paulla;]
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Wojtuś »

KrzysiekF pisze:Płyta Iwony niestety... klapa roku następna po Kasi Wilk. Płyta Iwony nie sprzedaję się praktycznie wogóle, następna do kolekcji będzie Paulla;]
Co do Iwony to musze sie z toba zgodzić bo płyta niestety jest nudna ale płyty Kasi Wilk i Paulli sa naprawdę dobre i mimo iz może nie sprzedadzą się w jakiej zawrotnej liczbie egzemplarzy to nie moge o nich powiedzieć, że są klapami. Szczególnie zachecam do przesłuchania Kasi Wilk.
Awatar użytkownika
Ravek
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 341
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:47
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Ravek »

Wojtuś pisze:zgodzić bo płyta niestety jest nudna
A ktora piosenka Wojtus najmniej Ci sie podoba i czemu? Mam wrazenie, ze nie przesluchales plyty ani razu w calosci :P
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Wojtuś »

płyte przesłuchałem dwa razy i jak narazie mnie nie zachwyciła. Postaram sie ją posłuchać jeszcze kilka razy i może zmienie zdanie bo sa czasami takie płyty do których sie przekonuję dopiero po kilkakrotnym przesłuchaniu a nawet kilkunastu przesłuchaniach. Najsłabsze jak dla mnie są niestety te piosenki po francusku do których kompletnie nie mogę sie przekonać. Najbardziej natomiast na płycie podobaja mi sie : 4 lata, Mogłam wierzyć ci i Zatem przepraszam.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Virtual Tom »

Do Iwony mam sentyment od czasu kiedy zakupiłem płytę zespołu Abra, "Zwyczajna dziewczyna" to jedna z moich ulubionych piosenek EVER poza tym Iwona pochodzi z moich terenów, więc solidarność regionalna także robi swoje.

Na zespół FEEL mam alergię, ale z czasem polubiłem "Pokonaj siebie" dzięki Iwonie.

Ogólnie muszę przyznać, że przesłuchanie płyty sprawiło mi dużą przyjemność, a ja wsłuchuję się zwykle z wielkim zaangazowaniem 8)

Zacznę od błahostki - bardzo podoba mi się dykcja Iwony (słuch mi sie pogorszył od pracy w hałasie) a przy Iwonie pięknie słychać każde słowo (o Kayah nie wspominajmy, ale Kasia Wilk na płycie śpiewa tak, że naprawdę potrzebuję czasami tekstu :blink: )

Piosenki francuskie zaskoczyły mnie na plus, kiedy zobaczyłem je na track liście od razu się wykrzywiłem okazało się, że niepotrzebnie.

"Je Suis La Pour Toi" to jak w przypadku Kylie "Je Ne Sais Pas Pourquoi" francuski ma tylko tytuł i jeden wers w refrenie :d

"Coeurs Vagabonds" jest świetne, mimo, że nie rozumiem ani słowa spodobało mi się od razu :bobo: a "Reviens" takie subtelno-zmysłowe (dobra piosenka do miłości :d )

"Nie opuszczaj mnie" tutaj niestety żałuje, że nie po polsku, siłą i fundamentem tej kompozycji jest tekst a dopiero potem wokal

Teraz moi faworyci :lody:

"Zatem przepraszam" - no to powinien być singiel karnawałowy - po prostu świetne

"Kiedyś zapomnę" czyli drugi plus dla rytmicznej piosenki, ciekawe kto tam sobie gada po angielsku w tle (chętnie bym zobaczył), bo to jeden ze smaczków (doskonałe uzupełnienie) tego utworu, a sam rytm kojarzy mi się z "Say it right" Nelly F.

"Ty i ja - mój sen" może i zbyt klasyczno - oklepano - balladowe" ale śliczne :P

"Malarz" początek jak Varius Manx z czasów "Elf" :d ładniutkie, chociaż troszkę wkurza mnie tekst

"Mogłam wierzyć Ci" spokojny początek, a potem siłłłła : :rockon: fajny kawałek

Najmniej mi się podoba "Obiecaj" nawet nie wiem dlaczego, na pewno za bardzo wyje na końcu w negatywnym sensie, w tej piosence to niepotrzebne, a może to po prostu słaba kompozycja.

Ktoś w temacie o Paulli napisał, że jej kompozycje się zlewają u Iwony tak nie jest, jej różnorodność wychodzi tylko na plus, chociaż zdecydowanie niektórych utworów bym sie pozbył, to jednak na pewno będę wracał do tego albumu - a jakby mi tak jeszcze przypadkiem nakręcili ładny klip do "Zatem przepraszam" to będę szczęśliwy :hipis: (chociaż szanse że to będzie singiel pewnie są marne)
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Chill-out »

Byłem ostatnio na koncercie Iwony.Koncert nietypowy bo kolędowy.Dopiero w drugiej części Iwona zaprezentowała materiał z nowego albumu.
Cały koncert niestety z półplaybacku,momentami tylko muzycy dogrywali pewne partie.Kolędy,jak kolędy-w większości aranżacje Feela- w "rodzinie" nic nie ginie. ;) Możnaby przyczepić się do nieznajomośći tekstów ale ok.Nie każdy musi je znać. Ja większośći też nie znam.
Koleżanka,która nie zna Iwony ani jej muzyki po pierwszej kolędzie powiedziała "widać,że zapatrzona i zasłuchana w Edytę.Niestety bardzo zmanierowana".
Po przerwie przyszedł czas na nowy materiał.Zagrali "4 lata", "Pokonaj sebie", "Ty i Ja", "Mogłam wierzyć Ci", "Kiedyś zapomnę", "Zatem przepraszam".
No i tu pojawiło się sporo minusów...Iwona niestety nie radzi sobie z własnymi numerami.Ok.Wyciąga góry(których fajnie się słucha) ale nie wyrabia się w związku z tym z tekstami,nie dokończa wersów(!) i nie potrafi używać wszelkich ozdobników a wpycha je wszędzie bez zastanowienia...
Kolejny minus za ruch sceniczny.Miałem wrazenie,że patrzę na miks Edyty i Dody...
Widać,że miała dużą przerwę w koncertoaniu ale mam nadzieję,że się rozkręci i zgra z muzykami bo niektóre numery mają naprawdę koncertowy potencjał.
Na + kontakt z publiką i to,że jako osoba robi poozytywne wrażenie.
Podsumowując-koncert chaotyczny ale nie twierdzę,że nieudany.
Po Iwonie na scenie pojawiła się Patrycja Markowska,która niestety przyćmiła poprzedniczkę już samą osobowością,nie mówiąc o koncercie...
Awatar użytkownika
Ravek
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 341
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:47
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Ravek »

na www.iwonawegrowska.muzzo.pl mozna posluchac piosenki, ktora zostala zgloszona do polskich preselekcji
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Michael »

:arrow: Iwona Węgrowska dawniej...

Wcześniej stylizacja na Dodę, dziś na Edytę. Ciekawe, skąd ta zmiana? :>
Fotki fajne :P , choć nie pomogły w karierze. Dopiero P. Kupicha pomógł jej zaistnieć 8) .
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Piter »

Muszę powiedzieć, że bardzo rozczarował mnie duet Iwony z Feel'em. I nie chodzi o to, że zespół chłamowaty, tylko o te jej zabiegi wokalne - totalnie dla mnie niezrozumiałe. Nie zmienia to faktu, że mam nadzieję, iż Iwona pokona już siebie i się nie rozje... To bardzo sympatyczna dziewczyna, stąd życzę jej jak najlepiej. ;)
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Meg »

Te zdjęcia są boskie, nono

Mam płytkę Iwony, podoba mi się. Co do kariery to mam nadzieję że się rozwinie może za sprawą Eurowizji... Znając polaków to wybiorą Bayer Fulllaa zamiast Iwony...Szkoda by było bo dziewczyna ma naprawdę interesujący głos


Ps. Michael ładne gazetki się ogląda :P
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Aro »

Podoba mi się eurowizyjna propozycja Iwony. Nosi tytuł "Kiedyś zapomnę". Szybko wpada w ucho i ma nawet szansę wygrac w polskich preselekcjach, ale na samym konkursie polegnie.

Ostatnio w ESCE usłyszałem, że debiutancki krążek Iwony rozszedł się w 10 tysiącach egzemplarzy. To nie jest dużo, ale też nie strasznie mało (jeszcze trochę i będzie złoto). Aż dziwne, że płyta nie pojawiła się ani razu w zestawieniu OLiS.
Michael pisze:Iwona Węgrowska dawniej...
Troche jej sie teraz przytyło albo Photoshop za bardzo poszedl w ruch.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Meg »

Troche jej sie teraz przytyło albo Photoshop za bardzo poszedl w ruch.
Tak, Iwona przytyła troszkę tak mi się wydaje... Wracając do zdjęć ma dziewczyna porządne walory :hellobaby:
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Iwona Węgrowska

Post autor: Michael »

Meg pisze:Te zdjęcia są boskie, nono
Zdjęcia są średnie. Widziałem lepsze sesje 8) .
Meg pisze:Ps. Michael ładne gazetki się ogląda
Chciałbym zaznaczyć, że to strona internetowa, a nie gazetka - ot mała różnica :P .
Meg pisze:Wracając do zdjęć ma dziewczyna porządne walory
Piszesz, jakbyś chciała pomacać 8P .
ODPOWIEDZ