Ania Wyszkoni

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Łzy

Post autor: pijej1 »

słucham nowej płyty ani wyszkoni - kichawa spodziewałem się czegoś lepszego
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Łzy

Post autor: Magda M »

pijej1 pisze:słucham nowej płyty ani wyszkoni - kichawa spodziewałem się czegoś lepszego
ja też. Masakra. Żenada. Bardzo kiczowate brzmienie... Zresztą już singiel "Czy ten pan i pani" dużo nie obiecywał...
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Łzy

Post autor: Marcin A. »

Dawno nie słuchałem tak zj....ej płyty. Porażka.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Łzy

Post autor: pijej1 »

Marcin A. pisze:Dawno nie słuchałem tak zj....ej płyty. Porażka.
bałem się tak dosadnie napisać :P ale mam takie samo odczucie
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Łzy

Post autor: Wojtuś »

Niestety muszę sie z wami zgodzić. Ta płyta to duze rozczarowanie i jest mi z tego powodu bardzo przykro bo bardzo lubię Anię i czekałem na tę płytę. Już po usłyszeniu pierwszego singla mjałem złe przeczucia ale myślałem, że na płycie znajdzie się chociaż kilka fajnych piosenek ale niestety strasznie sie zawiodłem.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2009, 15:51 przez Wojtuś, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Łzy

Post autor: pijej1 »

ja też lubie anię bardzo i też sie czuję bardzo zawiedziony
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Łzy

Post autor: Natu$ »

Myślę, że nie jest aż tak źle. Co prawda, również liczyłam na więcej, ale jest kilka ciekawych piosenek: Lampa i sofa, Amelia, Graj chłopaku graj, czy Zakochaj nas. 8)
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Łzy

Post autor: Magda M »

to kicha jest a nie płyta na poziomie. Ania potrafi śpiewać. nie musi nagrywać piosenek pokroju Mandaryny...
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Łzy

Post autor: pijej1 »

Magda M pisze:to kicha jest a nie płyta na poziomie. Ania potrafi śpiewać. nie musi nagrywać piosenek pokroju Mandaryny...
moim zdaniem to jedna z lepiej operujących pięknym głosem wokalistek w polsce a ten album tylko sprawił że nie mam ochoty już jej słuchać... niestety
mam nadzieję ze następne dokonania solowe bedą na miare jej mozliwości
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Łzy

Post autor: Gabra »

pijej1 pisze:mam nadzieję ze następne dokonania solowe bedą na miare jej mozliwości
nie łudziłabym się.
Ania nie chce nagrywać nic innego. Chciała nagrać płytę lekką, którą graliby w radiach, która byłaby JEJ płytą. I Anka się pod tą płytą podpisała własnym nazwiskiem, to nie było coś "narzuconego przez wytwórnię" ale dokładnie to, co ona sama chciała ludziom zaoferować i z czego jest zadowolona.

Wyszkoni chciała się tą płytą odciąć od tego co robiła z Łzami (nie to, że kończy granie z zespołem). Czyli po pierwsze - płyta nie miała być pop-rockowa, ale delikatniejsza, a po drugie - koniec z tzw "darciem się". Ma być lekko, prosto i przyjemnie. Ubocznie wyszło jeszcze, że tekstowo jest gorzej niż z Łzami a Łzy same w sobie wcale dobrych tekstów nie mają :P.

Anka ma świetną dykcję, dopiero na tej płycie to słychać - nawet słuchając krążka gdzieś w tle rozumiem każde słowo... a rzadko się to zdarza ;]. Plus pomysłowe zrobiona książeczka, płyta jest naprawdę fajnie wydana :).

Hmm, więc wracając do tego od czego zaczęłam. Płyta miała być radiowa - i taka jest. "Czy ten pan i pani" - jakkolwiek nie byłoby komentowane (a wiem, że opinie są skrajne) - stało się przebojem, Anka zajęła 2 miejsce w koncercie Premier, ludzie piosenkę kojarzą. Za mną to chodziło przez długi czas, jak to usłyszałam. I owszem, wiem że to słaba piosenka, ale melodyjna, wpadająca w ucho - tak jak i większa część płyty (moje ulubione "Graj, chłopaku graj" czy "O wielu rzeczach") nadaje się do słuchania tzw "w tle". Bo rytmiczne, nie przeszkadza, Ania ma fajną barwę - po prostu miło się słucha. Dokładnie tego się spodziewałam - i dokładnie to dostałam. Nie nastawiałam się na nic wybitnego, bo Anka z góry uprzedzała, że nic takiego nagrać nie chce. Zresztą już informacja że "Soft" sie znajdzie na płycie pozwalała określić mniej więcej w jakim kierunku idzie solowa Wyszkoni ;).

I na koniec - nie, nie uważam, że płyta jest dobra. Uważam, że jest słaba, zarówno na możliwości Anki jak i ogólnie na artystów którzy ją współtworzyli. Ale jako "wypełniacz" nadaje się świetnie ;)
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Łzy

Post autor: Joan »

Nie wiem jaka jest płyta ale singiel "Czy ten pan i pani" trafia do potencjalnego odbiorcy. Piosenka bardzo mi sie podoba. Jest łatwa prosta i przyjemna :)
Wielki fan
Hope for us
Hope for us
Posty: 27
Rejestracja: 26 lip 2009, 22:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Hold on your heart
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łzy

Post autor: Wielki fan »

Moim zdaniem głos Ani wyszkoni jest bardzo ładny,a czkolwiek jako wokalista musze przyznać, że powinna dopracować bardzo wiele. A co do porównań z Edytą to może bez szaleństw :D:D
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Łzy

Post autor: pijej1 »

Wielki fan pisze: ...A co do porównań z Edytą to może bez szaleństw :D:D
a kto ją porównywał???!!!
Wielki fan
Hope for us
Hope for us
Posty: 27
Rejestracja: 26 lip 2009, 22:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Hold on your heart
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łzy

Post autor: Wielki fan »

Gabra pisze:a kto ją porównywał???!!!
Ktoś gdzieśna początku chyba wspominał a jak nie to sorry :D Tak na wszelki wypadek napisalem, że byloby to nonsensem.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Łzy

Post autor: Wojtuś »

Właśnie pojawił sie nowy teledysk Ani pt. Z ciszą pośród czterech ścian. Teledysk naprawdę robi wrażenie i mi sie bardzo podoba:

http://www.plotek.pl/plotek/1,78646,709 ... osrod.html
ODPOWIEDZ