Anita Lipnicka

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Anita Lipnicka

Post autor: Cypix »

"Hard Land Of Wonder" to pierwsza po siedmiu latach wyłącznej współpracy z Johnem Porterem płyta Anity Lipnickiej. "Zamysł był prosty - chciałam przy pomocy minimalnych środków wyrazu skonstruować prawdziwą bombę emocjonalną" -mówi artystka.

Album zawiera jedenaście premierowych utworów stanowiących ucztę dla konesera niekonwencjonalnych brzmień akustycznych. Po raz pierwszy Anita występuje również w roli wyłącznego producenta i autora przedsięwzięcia. Do nagrań artystka zaprosiła muzyków sesyjnych z Anglii.

Kilka minut temu pierwszy raz wysłuchałem Lovely Fake. I potem jeszcze raz i jeszcze i jeszcze. Zakochałem się. Musze mieć ten album :!:

http://www.youtube.com/watch?v=yiGKJPFl ... re=related
Awatar użytkownika
Ewa_P
The story so far
The story so far
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2007, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: Ewa_P »

Płyta jest absolutnie genialna. Od rana słucham jej na myspace Anity. Zaraz lecę do empiku. Już dawno żaden album nie zrobił na mnie takiego wrażenia. To mistrzostwo zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. I tak bardzo przypomina mi klimaty mojego ukochanego indie rocka - przypomniały mi się nagrania Damiena Rice'a z czasów współpracy z Lisą Hannigan. Lirycznie, subtelnie, nastrojowo. Coś pięknego.

Moja ulubiona kompozycja z płyty - Car Door:
http://www.youtube.com/watch?v=0pGboB8IKtI
Awatar użytkownika
ENDRIU
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 274
Rejestracja: 17 gru 2005, 11:29
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Coming back to love
Lokalizacja: Praga

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: ENDRIU »

Hm w dzien premiery oczywiscie mowy nie było by płyta pojawiła się w empiku, ten sklep to juz mi lezie na nerwy. Kupiłem płyte w Krakowie, jest rewelacyjna
Awatar użytkownika
Paula25
Sit down
Sit down
Posty: 74
Rejestracja: 27 sie 2009, 0:31
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: List
Lokalizacja: Polska

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: Paula25 »

Wywiad z Anitą Lipnicką: "Kayah jest z lateksu, a Chylińska to desperatka. Chcę się zestarzeć jak Nosowska"

http://muzyka.onet.pl/10172,1585108,0,1,wywiady.html
Awatar użytkownika
ENDRIU
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 274
Rejestracja: 17 gru 2005, 11:29
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Coming back to love
Lokalizacja: Praga

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: ENDRIU »

Dzięki, wywiad rewelacyjny, jak sama Anita i płyta. Zapraszam na nową stronę

http://lipnicka.prv.pl/

Płyta tak dobra, że wdziera się gdzieś w duszę człowieka. Piękna.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: Natu$ »

Fragment o Edycie:
Ale bardzo dobrze mówiłaś o Kubiaku.

Tak, on był jak mój zastępczy ojciec. Ja jestem wdzięczna do tej pory Wiktorowi za wiele rzeczy, ale w konsekwencji też musiałam uciec od Wiktora, bo w pewnej chwili dojrzałam do tego, by być traktowana w biznesie jak partner a nie niedorozwinięte dziecko, a on nie wykazał woli żeby się z tym zmierzyć. Poza tym, zdaje mi się, że on gdzieś tam na coś innego liczył, że zrobi ze mnie taką drugą Edytą Górniak. Nawet mnie posłał na lekcje tańca w tym Londynie, żebym na scenie mogła się zgrabniej poruszać. Ale nic z tego nie wyszło.

Nie chciała byś być drugą Edytą Górniak?

Nigdy nie byłabym w stanie! Ja nie jestem tym typem. Jak widzisz, to co robię od kilku lat wyraźnie świadczy o tym, że zmierzam w zupełnie odmiennym kierunku.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: Blur »

Paula25 pisze:Wywiad z Anitą Lipnicką: "Kayah jest z lateksu, a Chylińska to desperatka. Chcę się zestarzeć jak Nosowska"

http://muzyka.onet.pl/10172,1585108,0,1,wywiady.html
Mam ambiwalentne odczucia co do tego wywiadu. Anita jest pewna się i to dobrze, że twardo stąpa po ziemi, ale kiepsko brzmią niektóre jej słowa, poza tym mówi to, co Kayah przed premierą Skały "robię muzykę niekomercyjną, radio tego nie zagra, jestem Artystką, ta płyta jest dla ludzi inteligentnych ble ble ble". Nie podoba mi się też negacja popu, że Chylińska zła, nieszczera itd.
No nie wiem, może tylko mi się wydaje, ale momentami bywa cyniczna i właśnie to jest mój główny zarzut. Za dużo w jej słowach Portera, który w jakimś ich wspólnym wywiadzie rok czy dwa lata temu mówił podobnym tonem - ja jestem ten wielki, mój mistrz jest wielki a reszta jest be.

Zaś co do płyty: uwielbiam Car Door i You Change Me. Ogólnie bardzo mi się podoba brzmienie, teksty i przede wszystkim autentyczność jaka bije z tych piosenek. Na razie to tyle, gdyż generalnie nawet gdy chcę posłuchać całej płyty (udało mi się to tylko raz) to zawsze kończy się na Car Door i You Change Me x10.

A teraz inny wywiad, który z kolei bardzo mi się podoba, może dlatego, że dzięki temu, że ją widzę i słyszę lepiej interpretuję jej słowa, wywiad prasowy nie zawsze oddaje charakter słów.

KKP vs Lipnicka, Cz. 1 - "Potrzeba separacji"
KKP vs Lipnicka, Cz. 2 - "Bardzo się bałam"
KKP vs Lipnicka, Cz. 3 - "Niczego nie żałuję"
Awatar użytkownika
Ewa_P
The story so far
The story so far
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2007, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: Ewa_P »

Blur pisze:Za dużo w jej słowach Portera
Też odniosłam takie wrażenie. Za dużo buty, ignorancji. I momentami drażni mnie ten jej kpiarski ton. Choć co do krytyki Chylińskiej ma rację - ta przemiana Agnieszki jest rzeczywiście mało wiarygodna, coś tu nie pasuje. Obawiam się tylko, że Anita robiąc w swoje gniazdo, obgadując publicznie koleżanki z branży, też się trochę zaprzedała - przecież musiał być świadoma, że to element machiny promocyjnej, teraz portale plotkarskie będą ją cytować, a przy okazji wspomną też o nowej płycie. A to sprawia, że ta szczerość Anity też jest niestety mało wiarygodna.

Nie zmienia to jednak faktu, że płytę nadal uważam za rewelacyjną. Teksty są po prostu świetne, momentami to czysta poezja. Nic tylko się rozkoszować pięknem słowa.
Blur pisze:generalnie nawet gdy chcę posłuchać całej płyty (udało mi się to tylko raz) to zawsze kończy się na Car Door i You Change Me x10.
Heh, mam podobnie. Tyle, że u mnie kończyło się najpierw na Car Door, a teraz na Hungry Feast of Love. Tę płytę najpiękniej poznaje się stopniowo - najpierw trzeba nasycić się jednym kawałkiem, by móc iść dalej.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: Blur »

Kolejne części wywiadu Karoliny Korwin-Piotrowskiej z Anitą:
KKP vs Lipnicka, Cz. 4 - "Wybieram lepszą jakość"
KKP vs Lipnicka, Cz. 5 - "Nie należę do patriotek"
KKP vs Lipnicka, Cz. 6 - Czy Lipnicka chce zrobić karierę za granicą?

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Oczywiście wiadomo, że żadnego Top 50 nie będzie, ale fajnie jak sprzeda gdzieś tam kilka tysięcy sztuk moim zdaniem naprawdę dobrej i wartej zauważenia płyty.
Generalnie fajnie, że próbuje, a nie stoi w miejscu jak 3/4 polskich muzyków, mimo jakby nie było wysokiej pozycji w naszym showbiznesie.
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: autech »

Kalendarz Dbamy o Nasze Życie! 2010


Obrazek



październik-Anita Lipnicka i Pola
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: Meg »

Anita Lipnicka - Ryzykantka

-> http://www.styl.pl/kariera/kobieta-sukc ... 22,nPack,1
Zniknęła u szczytu popularności. Związała się z dużo starszym mężczyzną. Wydała kameralną płytę, gdy wszyscy spodziewali się popowych przebojów. Często podejmuje zaskakujące decyzje. W miłości i w pracy. Kim dziś jest Anita Lipnicka? Zakochaną kobietą skłonną do zdrady. Matką, której czasem brak sił na macierzyństwo. I artystką, która chce iść pod prąd. Dopiero teraz jestem gotowa na prawdziwy debiut, mówi o nowej płycie i o sobie.
Bardzo fajny i ciekawy wywiad
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: witcher »

Tę płytę najpiękniej poznaje się stopniowo - najpierw trzeba nasycić się jednym kawałkiem, by móc iść dalej.
Zgadzam się w 100%. Płyta jest znakomita, kawał dobrej roboty. pozostaje czekać na koncerty (już w kwietniu).
Awatar użytkownika
Romulus
Make it happen
Make it happen
Posty: 198
Rejestracja: 08 gru 2004, 23:06
Lokalizacja: W-wa

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: Romulus »

MdM 1994r.

Obrazek Obrazek

Kod: Zaznacz cały

http://www.multiupload.com/8P8OZ5S47Y  175MB
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: KrzysiekF »

Co o tym myślicie ? Fajny eksperyment w dyskografii Anity.

http://www.youtube.com/watch?v=XmSEGJIvOY4
Awatar użytkownika
iga103
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 628
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:24
Ulubiony album: Dotyk, EG, MY
Ulubiona piosenka: wszystkie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Anita Lipnicka - Hard Land Of Wonder

Post autor: iga103 »

Voice Band to zespół założony przez brata Anity- Arka Lipnickiego.
Anita wystąpiła na tej płycie gościnnie i z tego co pamiętam z jakiegoś wywiadu jest jej producentką.
Miło się słucha Anitkowego głosu, a piosenka ma fajny klimat....
ODPOWIEDZ