Wiktory 2009

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Wiktory 2009

Post autor: Aro »

Lis, Górniak czy Wojewódzki?

Lis, Górniak, Ibisz, Buzek, Karolak, Cichopek, Durczok, Kowalczyk, Wojewódzki, a może Torbicka? Jubileuszowa, 25. gala wręczenia Wiktorów, nagród dla najbardziej popularnych osobowości telewizyjnych, odbędzie się 21 maja, o godz. 21.20 w siedzibie Telewizji Polskiej.


W jubileuszowej gali wezmą udział trzy stacje: TVP, TVN i Polsat. Nagrody wręczą m.in. Krystyna Janda, Elżbieta Jaworowicz, Jacek Fedorowicz, Nina Terentiew, Mariusz Walter, Edward Miszczak, członek Zarządu TVP Przemysław Tejkowski, oraz Jerzy Maksymiuk.

Uroczystość poprowadzą: Maciej Orłoś, Krzysztof Ibisz i Szymon Majewski, a na czerwonym dywanie z nominowanymi spotka się Radek Brzózka.
czytaj dalej


Transmisję na żywo z Wiktorów przeprowadzi stacja TVP1.

Do Wiktorów 2009 nominowano 50 osobowości w dziesięciu kategoriach:

W kategorii Najpopularniejszy Polityk roku nominowani są: Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Radosław Sikorski, Donald Tusk i Lech Wałęsa.

Nominacje w kategorii Najwyżej Ceniony Komentator lub Publicysta otrzymali: Mateusz Borek, Kamil Durczok, Jarosław Gugała, Tomasz Lis oraz Tomasz Stanecki.

Piotr Adamczyk, Agata Buzek, Andrzej Grabowski, Tomasz Karolak oraz Artur Żmijewski zostali nominowani do nagrody Wiktora 2009 w kategorii Najpopularniejszy Aktor Telewizyjny 2009.

Artyści nominowani w kategorii Gwiazda Piosenki i Estrady 2009 to: Edyta Górniak
, Robert Janowski, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Piaseczny oraz Natasza Urbańska.

W kategorii Najlepszy Prezenter TV nominowano: Krzysztofa Ibisza, Jarosława Kuźniara, Macieja Orłosia, Marcina Prokopa oraz Anitę Werner.

Nominacje w kategorii Twórca Najlepszego Programu Informacyjnego otrzymali: Ewa Ewart, Wojciech Iwański, Tomasz Lis, Michał Olszański oraz Rinke Roojens.

Do nagrody Wiktora 2009 w kategorii Osobowość Telewizyjna nominowani zostali: Krzysztof Ibisz, Szymon Majewski, Grażyna Torbicka, Andrzej Turski oraz Kuba Wojewódzki.

Wśród osób nominowanych do Wiktora 2009 w kategorii Największe Odkrycie Telewizyjne 2009 roku znaleźli się: Wojciech Cejrowski, Dorota Gardias, Julia Kamińska, Krzysztof Respondek oraz Katarzyna Zielińska.

Tomasz Adamek, Marcin Gortat, Justyna Kowalczyk, Mariusz Pudzianowski oraz Drużyna Siatkarzy otrzymali nominację w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec.

Do nagrody Wiktor Publiczności nominowano: Katarzynę Cichopek, Andrzeja Grabowskiego, Krzysztofa Ibisza, Roberta Janowskiego oraz Kubę Wojewódzkiego.

Podczas tegorocznej gali zostaną także wręczone Superwiktory 2009 za całokształt osiągnięć. Do tej nagrody nominowano 10 osób: Leszka Balcerowicza, Andrzeja Grabowskiego, Michała Kwiecińskiego, Czesława Langa, Zenona Laskowika, Macieja Orłosia, Adama Pieczyńskiego, Piotra Rubika, Włodzimierza Szaranowicza oraz Piotra Waltera.

Superwiktora Specjalnego przyznano - pośmiertnie - Janowi Wejchertowi.

Wiktory są nagrodami przyznawanymi od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Pomysłodawcą Wiktorów jest Józef Węgrzyn.

"Wiktor" jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa.

Wiktory można otrzymywać wielokrotnie, nagrodę Super Wiktora, przyznawaną od 1992 roku, tylko raz w życiu. Wiktory i Super Wiktory to nagrody, którymi honoruje się wybitne osobowości małego ekranu, które dzięki swej charyzmie, wiedzy czy umiejętnościom, zapisały się w pamięci telewidzów.
/Interia/
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Wiktory 2009

Post autor: pijej1 »

myślę że edi nie ma konkurencji na jej poziomie powinna wygrać - moim skromnym zdaniem... (ale kogo to obchodzi co ja myślę :PP )
Awatar użytkownika
KlaudinLoveEdzie
Impossible
Impossible
Posty: 1924
Rejestracja: 16 sty 2010, 12:38
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: wszystkie są magiczne.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wiktory 2009

Post autor: KlaudinLoveEdzie »

pijej1 pisze:powinna wygrać
Myśle , że jest to bardzo prawdopodobne . :)
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Wiktory 2009

Post autor: Mona. »

W jaki sposób są wyłaniani zwycięzcy w tym plebiscycie? Jakieś głosowanie może?
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wiktory 2009

Post autor: Aro »

Z tego co pamiętam głosują laureaci z lat poprzednich.
Awatar użytkownika
FanEG
Make it happen
Make it happen
Posty: 138
Rejestracja: 20 lip 2009, 20:18
Ulubiona piosenka: Nie opuszczaj mnie
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Wiktory 2009

Post autor: FanEG »

Patrząc na konkurencję, Edyta powinna miec zwycięstwo w kieszeni...
loveedyta
Lunatique
Lunatique
Posty: 2668
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: ....

Re: Wiktory 2009

Post autor: loveedyta »

FanEG pisze:Patrząc na konkurencję, Edyta powinna miec zwycięstwo w kieszeni...
dokładnie :)
Jak można stawiać na jednym poziomie Edytę i Nataszę? :lol3:
Madlen
Lunatique
Lunatique
Posty: 2909
Rejestracja: 06 paź 2008, 13:34
Lokalizacja: Polska

Re: Wiktory 2009

Post autor: Madlen »

loveedyta pisze:Jak można stawiać na jednym poziomie Edytę i Nataszę?
Nie wiem jak Wy, ja Jej nie lubię, przez to całe zamieszanie z Józefowiczem i wgl. ale dla mnie ona ma duży talent, choć oczywiście przy Edycie to pikuś :-)
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Wiktory 2009

Post autor: Mist »

ja mysle, ze Natasza ma ogromna szanse. Bardzo ciezko pracowala przez 2009 rok. Bylo o niej glosno z powodu pracy a nie skandali mysle, ze wreszcie zostanie doceniona. Chociaz osobiscie jej nie lubie trzeba przyznac, ze to tytan pracy i ze stala sie osobowoscia telewizyjna.

Edycie bedzie lyso jesli nie dosatnie Wiktora, dlatego musi poszerzyc swoje dokonania muzyczne. Wiekszosci artystek sie udaja niesamowite rzeczy po rozwodach mam nadzieje, ze Edi tez bedzie do tego grona nalezec. :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wiktory 2009

Post autor: Piter »

FanEG pisze:Patrząc na konkurencję, Edyta powinna miec zwycięstwo w kieszeni...
Biorąc pod uwagę poprzedni rok, chyba Piasek zrobił więcej dla muzyki.
Hubi11
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 02 kwie 2010, 18:59
Ulubiony album: EG,MY
Ulubiona piosenka: DDD, Glow On
Lokalizacja: UK

Re: Wiktory 2009

Post autor: Hubi11 »

Obiektywnie obserwujac,to rzeczywiscie A.Piaseczny ma wieksze szanse.Wydal plyte,ktora podobala sie publice a Edyta nagrala jedynie "To nie tak jak myslisz".
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Wiktory 2009

Post autor: pijej1 »

Zapominacie o głośnym (medialnym) odejściu Edyty od Dariusza! To było jedno z najważniejszych wydarzeń minionego roku!
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Wiktory 2009

Post autor: Mona. »

Ale co to ma wspólnego ze sceną, estradą? Czy to teraz pod kątem najgłośniejszych rozterek miłosnych mamy wybierać największe gwiazdy muzyczne? Wybacz, ale dla mnie to żaden argument.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wiktory 2009

Post autor: Kopaneek »

Mona., zgodnie z twoim tokiem rozumowania Gosia Andrzejewicz jest większą gwiazdą muzyczną niż Edyta, tylko dlatego, że w ubiegłym roku wydała płytę. 8P
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Wiktory 2009

Post autor: Mona. »

Zgodnie z moim tokiem rozumowania? A czy ja coś takiego powiedziałam, że wystarczy wydać płytę, aby być wielką gwiazdą muzyczną? Nie, więc proszę nie wpieraj mi takich rzeczy.
Prawdziwą gwiazdą nie zostaje się od tak sobie, po nagraniu jednego czy dwóch hitów. Aby z czystym sumieniem się tak nazwać, trzeba na to długo pracować. A Edyta pracowała bardzo długo, 20 lat, ale nie jakimiś idiotycznymi skandalami z Darkiem czy kimś innym, tylko swoją działalnością muzyczną, pięknym głosem; tym, co zrobiła dla polskiej sceny muzycznej.
Dlatego śmieszne jest twierdzić, że powinna wygrać w tej kategorii, bo w ubiegłym roku zrobiła szum medialny wokół swojego związku. :lol3:
ODPOWIEDZ