Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: B@r »

Kontynuacja tematu.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Polecam jeszcze raz bardzo poważne filmy-Pamietnik i Most na rzece św. Ludwika.
Shreka 2 na DVD nie musze polecać, ale zakończenie w postaci edycji Idola ubawiło mnie setnie.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: B@r »

W święta na TVN bedzie chyba leciał film 'A.I.' - polecam, bo chociaż Spielberg rozmemłał troche koncepcję Kubricka, to jednak zostało z tego mnóstwo dobrego, dającego do myslenia kina.
Alita
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 08 gru 2004, 1:03
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Anything (live)
Lokalizacja: Zamość

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Alita »

Polecam "Za Linią Wroga" super film, dopiero niedawno oglądałam :lol:
http://film.onet.pl/8156,film.html

Trzypion - Czyli Sztuczna Inteligencja? o ten film chodzi? :wink:
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: monia80 »

Alita pisze:Polecam "Za Linią Wroga" super film, dopiero niedawno oglądałam :lol:
http://film.onet.pl/8156,film.html

Trzypion - Czyli Sztuczna Inteligencja? o ten film chodzi? :wink:
Tak Sztuczna inteligencja tez uwazam , ze warto ten film zobaczyc :!:
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wiolinka »

Jednym z moich ulubionych filmów jest AMELIA, fabuła banalna, ale oprawiona piekną muzyką...tutaj buziak dla Aurelki za muze dla mnie :D

Jesli chodzi o inne filmy, to każdy Pedro Almodovara!
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

"A.I. Sztuczna Inteligencja"? Uwielbiam ten film :!: Znakomity pomysł, reżyseria, scenografia i aktorstwo - znakomite :!: No i muzyka, powalająca :!: :!: :!: Denerwuje mnie tylko pora emisji filmu. Film jest dośc długi, a do tego reklamy. Kto będzie go dziś oglkądać, skończy ten seans około 0.30 :cry:
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wiolinka »

Ostatnio na zajęciach z filmu profesorka pokazała nam film "Popiól i diament"! Przyznaję, że gra aktorska Cybulskiego hmmm rozczarowała mnie, widzę to z perspektywy czasu, film oglądałam za czasów liceum! Widzę jak napakowany mam umysł romantycznymi frazesami, mam na mysli interpretacje dot. tego filmu! Zupełnie konwencja filmu jest sprzeczna z tym, jak naprawdę nalezy go odczytywać! Po latach widze to! Zwróciłam tez uwagę na symbolikę scen, na ich dwuznaczność...np. scena pierwsza ukazująca sielski obraz leżących mężczyzn na trawie, zaraz potem widzimy krzyż odwrócony w dół...Poza tym wiem, że dzisiaj podczas omawiania tej ksiązki jak i tego filmu, uczniowie wciąż wprowadzani są w błąd! Wierze, że uda mi sie przezwyciężyc te stereotypy i kłamstwa z moimi uczniami!
Ewusia
Hope for us
Hope for us
Posty: 25
Rejestracja: 08 gru 2004, 1:25
Lokalizacja: Viersen / DE

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Ewusia »

Ja polecam film "Dogville":

Obrazek

Młoda dziewczyna przybywa do małego miasteczka Dogville, aby schronić się przed gangsterami. Mieszkańcy pozwalają jej zostać. Jednak zaciągnięty dług wdzięczności dziewczyna chce odpracować. Wkrótce okazuje się, że cena jest bardzo wysoka.
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: monia80 »

Noi jak wrazenia po wczorajeszym filnie mowie o a.i -jesli chodzi o mnie film przerosl moje oczekiwania doskonale zrobiony wzruszajacy bardzo tylko szczerze powiedziawszy liczylam na nieco inne zakoncze :?

Mialm nadzieje jednak , ze wkoncowym efekcie uda sie z chlopca zrobic jednak prawdziwego czlowieka i , ze powroci do matki ale nie na dzien tylko ze bedzie to dluzsze zycie z nia tyle na nia czekal a tylko jeden dzien z nia spedzil.


Troche mnie rozczarowalo to ,ze ta wrozke az tyle musial prosic az 200 lat czekac na odpowiedz przez to juz mama przeminela a jakby wrozka sie zgodzila wczesniej spelnic jego zyczenie to moglyby powrocic do mamy i zyc jako narmalne dziecko na takie zakonczenie liczylam.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Obejrzałem dziś najnowszą Bridget Jones, moim zdaniem najlepsza komedia / nie animowana/ostatnich kilku lat. Zagrana genialnie, trzeba docenić Rene za poświęcenie i przytycie do roli. Film pełen gagów sytuacyjnych i słownych, wiem ,ze nikt z Forum raczej nie odmówi sobie przyjemnośći obejrzenia sceny kiedy Bridget uwięziona w tajskim więzieniu uczy panienki Like a Virgin, wraz z choreografią do Vogue :lol: , albo scena gdzie leci kawałek Beyonce-a dla kontrastu ekran przemierza tłuściutka i różowiótka B.J. super.
Przede mną Shall we dance? z J Lo i R. Gere oraz najnowsza animacja Ekspres Polarny, noc mam z głowy...
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wiolinka »

a ja nie pamietam już dobrego filmu, może w najblizszy weekend nadrobię? Co do Bridget, lubie taki angielski humor, w ogóle Rene doskonale zagrała! Co prawda jeszcze 2 części nie widziałam, ale raczej wole obejrzec to w domowym zaciszu jak w kinie...

Teraz czekam na kolejne filmy Almodovara; ale nie odpuszcze sobie "Pamietnika księżniczki 2", ubaw "po pachy" :D
Awatar użytkownika
russmaxfan
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:41
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "Litania"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: russmaxfan »

A scena jak wjechala na nartach do apteki bodajze w Austrii i chciala kupic test ciazowy? :shock: :D
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

russmaxfan pisze:A scena jak wjechala na nartach do apteki bodajze w Austrii i chciala kupic test ciazowy? :shock: :D
Dla mnie to juz klasyka. Ostrzegam, scena trwa jakieś 2 minuty, trzeba mieć mocne zwieracze cewki moczowej i nie tylko, zeby ją przeżyć :634:

[ Dodano: 2004-12-16, 07:14 ]
Shall we dance z J. Lo , R. Gere, S. sarandon zaliczyłbym chyba do obyczaju, z elementami
komedii romantycznej, film raczej smutnawy, Lopez prze 3/4 filmu bywa na ekranie niewiele się odzywając, końcowe sceny bardziej do mnie przemawiają gdy bohaterowie biorą udział w zawodach tańca. Jedna scena dla której film warto zobaczyć gdy J. Lo wiruje z Gere w takt tanga Gotan Project. Treści nie bede zdradzać , powiem tylko , że film opowiada o marzeniach róznych ludzi, na codzień ciężko pracujących, aby wieczorami zrealizować swoje ukryte pasje związane z tańcem, w szkole tańca prowadzonej przez sympatyczną starszą panią , popijającą z piersiowki po kryjomu alc.Lopez gra nieszczęśliwą , po przejściach profesjonalistkę tańca, której się nie udało, Gere urzędnika znudzonego pracą i 20 letnim starzem małżeńskim, żona zaczyna go śledzić, gdyz nic nie wie o potajemnych lekacjach tanca. Film fajnie wpisuje się w atmosfere przedświąteczną.

[ Dodano: 2004-12-16, 17:20 ]
Ekspres polarny-super zapowiedzi, a film taki sobie, opowieść o chłopcu nie wierzącym w Sw Mikołaja i podrózy we śnie na biegun pólnocny w jego poszukiwaniu.Troche głupawe w przekazie, mało dowcipne i za smutne jak na film dla dzieci. Nic z klimatu Shreka, Rybek, Nemo.Końcowych kilka scen może być usprawiedliwieniem dla pomysłu powstania tego dzieła. Zdecydowanie dla amerykanskich dzieci, komercyjny przekaz wyzuty z jakicholwiek elementów tradycji związanych z Bozym Narodzeniem rozumianym jako przezycie boskich narodzin.
Awatar użytkownika
karol
The story so far
The story so far
Posty: 562
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Miles&Miles Away
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: karol »

Przed chwilka skonczylem ogladac poraz kolejny "Uwierz w ducha",za kazdym oglądnieciem przezywam go bardzo mocno...Nie wiem czy ogladaliscie film pt "Szkoła uczuc" film po prostu wypasiony, naprwde bardzo bardzo polecam, bardzo romantyczny, chodz smutny :cry: nie da sie okreslic w slowach, trzeba go zobaczyc :!:
Obrazek
ODPOWIEDZ