Eurowizja 2011

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
adiX
The story so far
The story so far
Posty: 474
Rejestracja: 12 maja 2008, 17:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: LSTW, NWI
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Eurowizja 2011

Post autor: adiX »

Fan17 pisze:Po wczorajszym wieczorze powiedziałem sobie, że już nigdy więcej nie będę tego oglądać! to już nie jest to samo co kiedyś niestety.. :wink2:
Ja tak co roku mówię a potem i tak oglądam :D
Szkoda mi Serbii i Austrii, te piosenki powinny zająć dużo lepsze miejsca. Kompletnie nie rozumiem tego, że Ukraina zajęła 4 miejsce, bardzo mi się nie podoba ta piosenka.
Szkoda mi też Magdy, na pewno nie była najgorsza.
Awatar użytkownika
sexuality
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2056
Rejestracja: 26 kwie 2009, 12:01
Ulubiony album: Dotyk, EKG
Ulubiona piosenka: wiele :)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2011

Post autor: sexuality »

Wczorajsza Eurowizja bardzo mnie zaskoczyła. W życiu bym nie powiedziała, że ten konkurs wygra Azerbejdżan. Utwór był jak dla mnie zbyt popowy, w sam raz dla radia.
Blue wypadło bardzo słabo i obawiam się, że 11 miejsce na tego typu piosenkę jest i tak za wysokie. Lena z Niemiec bardzo dobrze wypadła, zahipnotyzowała mnie swoją propozycją. Naprawdę dała wspaniałe show i Niemcy doskonale podkreślili swój utwór we wszelkich ujęciach. Mimo to znaleźli się dopiero na 10 miejscu. Szkoda, bo Lena powinna być w pierwszej 5tce.

Europa nie doceniła również : Austrii, Słowenii, Francji i Serbii.

Co do Polski. Jestem rozczarowana. Przez kilka lat wysyłając naszych reprezentantów (poza Isis oczywiście) byliśmy o krok od wejścia od finału. Teraz, kiedy mieliśmy naprawdę bardzo dobrze przygotowaną artystkę, która fantastycznie przygotowała typowo festiwalową piosenkę z odpowiednią choreografią zajęliśmy ostatnie 19 miejsce :( Szkoda mi bardzo Magdy, dała z siebie wszystko. Być może zawinił fakt, że występowaliśmy pierwsi, a ponoć głosowanie zostało otwarte od 5 propozycji w półfinale?
W każdym razie radzę TVP zrezygnować z wysyłania jakichkolwiek uczestników z Polski na Eurowizji. Nie mamy żadnych szans. Szkoda marnować kasę na promocję itp. Lepiej przeznaczyć te pieniądze na porządny festiwal w Opolu. Eurowizja od kilkunastu lat nie jest żadnym odzwierciedleniem dobrej i ambitnej muzyki.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Piter »

Michael pisze:No i stało się - "święto" europejskiej piosenki odbędzie się w przyszłym roku w Azji :ha: 8P. Komedia po prostu :lol: . Piosenka azerska w ogóle mnie nie rajcuje - jednym uchem wpada po to, by za chwilę drugim uchem wypaść. Nie jest to kompozycja wysokich lotów.
A mi się podobała, dobry, wpadający akurat w moje ucho, utwór. Aczkolwiek zaskoczył mnie ostateczny wynik i pierwsze miejsce. Myślę, że ważna była kolejność występu. Przepadły gdzieś przebojowe Węgry z piątej pozycji pojawiania się na scenie. I jest mi bardzo przykro, że Europa zapomniała o znakomitej propozycji szwajcarskiej.
Zdziwiłem się, że Magda zajęła ostatnie miejsce w półfinale. Może coś nawaliło w głosowaniu? Piosenka nie była najlepsza, ale chyba nie zasłużyła sobie na tak kiepski wynik. Myślę, że można w przyszłym roku wybrać naprawdę dobrą piosenką (w tym roku żadna w naszych preselekcjach nie była dobra) albo pożegnać się z Eurowizją.

A Odeta to... po prostu szkoda słów.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Matiz99 »

Po wczorajszym wieczorze powiedziałem sobie, że już nigdy więcej nie będę tego oglądać! to już nie jest to samo co kiedyś niestety..
Gratuluje refleksu :D :D
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Eurowizja 2011

Post autor: niuto »

Zdziwiłem się, że Magda zajęła ostatnie miejsce w półfinale. Może coś nawaliło w głosowaniu? Piosenka nie była najlepsza, ale chyba nie zasłużyła sobie na tak kiepski wynik.
Weźcie pod uwagę, że w każdym z krajów mówi się, że ich piosenka jest świetna i nie zasługuje na ostatnie miejsce. Na kogoś paść musiało i padło na Polskę, co pokazało po raz kolejny jak łatwo można manipulować w mediach, że Europa nas kocha.

Piosenka "Jestem" od początku była przez wszystkich krytykowana, ale że ostatecznie TVP nie przyznało dzikiej karty nikomu lepszemu, trzeba było polubić to co się ma. Jak mówią: na bezrybiu i rak ryba :)

Wnioski są takie, że TVP powinno zlecić napisanie piosenki kilku dobrym tekściarzom i kompozytorom w Polsce, a później zaproponować zaśpiewanie wszystkich piosenek jakiemuś zupełnie nieznanemu ale znakomitemu wokaliście. Widzowie wybrali by kompozycję.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Dobi »

Piter pisze:A Odeta to... po prostu szkoda słów.
A ja bym jednak coś napisał na ten temat. Tak się właśnie zastanawiałem co ona sobie myślała - że będzie zabawna? Czułem się lekko zażenowany słuchając jej wypowiedzi.

Cytując wczoraj Toma z SB - w przyszłym roku będziemy mieć Asiavision :d

Piosenka z Azejberdżanu jest bardzo (!) prosta. Tak właściwie jedno zdanie jest tam powtarzane przez cały czas jej trwania. Ale wpada w ucho. Inna sprawa jak długo w tym uchu pozostanie...

Jestem rozczarowany słabym wynikiem Austrii i Węgier. Myślałem, że będzie dużo lepiej.

Wniosek z tegorocznego konkursu jest prosty - Polska powinna wycofać się z udziału. Skoro tym roku zajęliśmy ostatnie miejsce w półfinale to jest to chyba jakiś sygnał.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Eurowizja 2011

Post autor: dorota »

a mi się podobała Gruzja.... :)
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Eurowizja 2011

Post autor: witcher »

Nie chce mi się wierzyć, że Magda Tul zajęła ostatnie miejsce. Wybaczcie, ale to nie była najgorsza kompozycja, a już na pewno nie najgorszy występ. W ubiegłym roku Mroziński i "Legenda" bardziej zasługiwał na zamknięcie całej stawki niż Magda. Być może ma to związek z błędem w głosowaniu. Obejrzyjcie sobie wstawione na youtube przez zagranicznych internautów filmiki z półfinału - przy polskiej propozycji NIE MA podanego numeru telefonu, mimo, że głosowanie miało się rozpocząć od pierwszego występu. Z tego, co sprawdzałem na zagranicznych forach podobna sytuacja miała miejsce we wszystkich transmisjach.
Wiem, pachnie to teorią spiskową, ale... takie są fakty.

Co do finału. O mały włos nie wygrała go Szwecja z najgorszą piosenką, jaką mogę sobie wyobrazić. Przez całe głosowanie trzymałem kciuki, żeby tylko wygrał ktoś inny. Cieszę się, że padło na Azerbejdżan - niezła kompozycja, dość dobrze wykonana.

Oczywiście Orzech wymiata i choćby ze względu na jego fantastyczne komentarze obejrzę to święto kiczu także za rok :)
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2011

Post autor: keraj »

Cieszę się , że wygrał Azerbejdżan :) Kibicowałem mu od samego początku . Według mnie na uwagę zasługiwała także Gruzja, Austria, Szwecja, Finlandia :)
Za wypadek przy pracy uznaję 2 miejsce tego Włocha..... Ta piosenka wcale taka dobra nie była...

Natomiast nie wierzę, że występ naszej Madzi się , aż tak nie spodobał !!!! Powinniśmy zrezygnować z tego "konkursu" bo to nie ma żadnego sensu.... Ten rok pokazał, że z nawet tak dobrą piosenką zawsze będziemy bliżej końca....
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Kopaneek »

Wniosek nasuwa się sam - Eurowizja jest ustawiona. Polska zasługiwała na Top 5 finału.
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: Eurowizja 2011

Post autor: stinger »

To wszytko jest już żenujące.
Przewidywalnym było,że kraje sąsiadujące będą na siebie głosować.
Michael pisze:Piosenka azerska w ogóle mnie nie rajcuje - jednym uchem wpada po to, by za chwilę drugim uchem wypaść. Nie jest to kompozycja wysokich lotów.
Niestety wprowadzenie jury nie wyeliminowało oddawania głosów na sąsiadów i wzajemnej adoracji politycznej, w której udział wzięła także Polska przydzielając 12 punktów Litwie.
Myślę, że najwyższa nota dla Litwy, to efekt nawoływania Artura Orzecha do głosowania na Polkę z Wileńszczyzny. Wątpię, żeby dramatycznie nudna i mdła piosenka litewska zebrała jakiekolwiek punkty w Polsce, gdyby reprezentantka Litwy nie była Polką :lol: .

Dziwi bardzo niska pozycja faworyzowanych Węgier (22 miejsce)
Dokładnie. :)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Eurowizja 2011

Post autor: niuto »

Wniosek nasuwa się sam - Eurowizja jest ustawiona. Polska zasługiwała na Top 5 finału.
Tak się zastanawiam, jak dla kogoś, kto krytykuje ostatni singiel Edyty i jej styl "Jestem" zasługiwało na TOP5 w tegorocznej eurowizji :)
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Kopaneek »

niuto pisze:Tak się zastanawiam, jak dla kogoś, kto krytykuje ostatni singiel Edyty i jej styl "Jestem" zasługiwało na TOP5 w tegorocznej eurowizji
Wg Ciebie, Edyta reprezentuje ten sam poziom co Eurowizja? :>
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Eurowizja 2011

Post autor: niuto »

Wg Ciebie, Edyta reprezentuje ten sam poziom co Eurowizja?
Brała w niej udział więc wiesz............. :P Poza tym gdyby dobrze poszukać, znalazło by się sporo piosenek eurowizyjnych, które Edyta mogłaby bez obciachu śpiewać:)

Rozumiem, że w stosunku do różnych artystów ma się różne wymagania, ale nie bez przesady. "Jestem" to była kiepska propozycja, bardzo przeciętna i większym zaskoczeniem byłoby gdyby znalazła się na wysokim miejscu w finale.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Michael »

niuto pisze:"Jestem" to była kiepska propozycja, bardzo przeciętna
Każdy ma swój gust, ale z tego, co zauważyłem, to jesteś w mniejszości na tym forum ze swoją opinią na temat tej piosenki.

Może nie Top5, ale liczyłem na finał i miejsce w okolicach 7-12. Moim zdaniem Magda poległa niezasłużenie.
ODPOWIEDZ