Anna Maria Jopek

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Meg »

Mi się strasznie wkręcił nowy singiel Ani z płyty Sobremesa, nie wiem dlaczego dopiero teraz go odkryłam -> Tylko tak mogło być
Genialny numer naprawdę g:D
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: addar »

:beczy: :beczy: :beczy: przyłączam się , tyż tak chcem ;( ;( ;( ... troszke dziwne zagranie marketingowe, nie lepiej byłoby wypuszczać w jakis odstepach czasowych???...chyba że są one w jednym zbiorczym wydawnictwie a ania podzieliła na trzy płyty ze względów tematycznych.... projekt brzmi ciekawie i intrygująco, na pewno ściągn....kupie( :wink2: ) i posłucham sobie przed snem....a tak mi sie przypomniało że jak eda jazzuje to ma bardzo podobny głos do ani(patrz: na pierwszy znak...)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Matiz99 »

strzalka21 pisze:Edyta ucz się ad Anki !!! :wpale:
A Ty się ucz dobrych manier! Kobiet się nie bije nawet kwiatkiem, a Ty na naszą Edytę z kijem :mama:
:D
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: KrzysiekF »

Zawsze kibicuje Ance, jej mądrość wraz z mężem jest ogromna. Kobieta istnieje w świecie muzyki od lat i zawsze pokazuje klasę. Selekcjonuje propozycję , w których bierze udział. Jej zdjęcia z supermarketu nie zdobią okładek i pudelków...Każda wydana płyta to hit komercyjny, i pierwsze miejsce na OLISIE. Brawo.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Meg »

-> Anna Maria Jopek - Małe tęsknoty

:wub:

I coś na temat nowych płyt
Anna Maria Jopek pisze:Pasja tworzenia pokonuje wszelkie przeciwności losu. Dobrym tego przykładem jest Anna Maria Jopek, która kończyła nagrywanie swojej płyty przy asyście szlejącego huraganu Irene.



Jestem niedaleko Woodstock, w studio Scotta Petito. Kończymy zgrania płyty Sobremeza i czekamy na nadejście huraganu Irene, który ma być na naszej szerokości po południu. Od rana leje. Ściany wody. Pola stoją w bajorach bezkresnych i straszny wiatr, w którym ptaki całkiem tracą sterowność, jak niedoświadczeni surferzy na fali tsunami. Widzę to wszystko przez okno studia. Obraz w złowrogiej kontrze do słodkiej, rozbujanej muzyki, nad która przesiadujemy. W chwili zapisania miksu i zamknięcia ostatniej piosenki z albumu w programie komputerowym, wysiada całkiem elektryczność. Koniec zabawy! Niesamowity timing! Jakby ta płyta musiała zostać skończona w spokoju, a potem już niech się dzieje, co chce. Upiorne wycie wiatru i odgłos suchych drzew, które nie zniosły naporu powietrza i pękają jak zapałki.

I to niebo... Nie widziałam takiego nieba! Pękło! Głęboka rana cięta po horyzont. Tak oto kończę ostatnia z trzech płyt, nad którymi wysiaduję od poł roku. Przy wtórze zawodzenia huraganu Irene, który przetacza się przez cale wschodnie wybrzeże Stanów. Planowo pojutrze powinnam wystąpić gościnnie na koncercie zespołu KROKE na festiwalu Warszawa Singera, ale powódź, niedrożność i ten brak prądu, wstrzymane pociągi, samoloty, samochody... Jedyne, co mogę zrobić, to pobiec ze Scottem do jego domu na wzgórzu. Tam chronią się wszyscy domownicy - psy, koty, a nawet świerszcze. Mimo grozy sytuacji, gdzieś w głębi duszy cieszę się jak dziecko, że miksy piosenek zamknięte. Że zdążyliśmy! Bezwzględnie jestem nienormalna! Świat się wali, a ja myślę o kilku nagranych piosenkach!

Wichura szaleje, ale nie podchodzi zbyt blisko. Mamy dużo szczęścia. Tylko brak prądu i parę drzew w ogrodzie złamanych. Naprawdę dużo szczęścia…

Następnego dnia zaczynam mozolną, wielogodzinną ewakuacje do domu. Większość dróg odciętych, prądu nie ma dalej, wszędzie stoi ruda woda.

Jeśli uda mi się stąd wydostać i wystąpię z KROKE we wtorek, to będzie prawdziwe Życie na 100%!



PS. Czy udało się dotrzeć do Warszawy? Odpowiedź znajdziecie poniżejJ

http://www.youtube.com/watch?v=uAa1vwSLX0k
:placzka: :placzka: :placzka:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: KrzysiekF »

Zapowiada się walka na listach sprzedaży :) W październiku mnóstwo premier w tym aż dwa wydawnictwa Ani Jopek..

http://merlin.pl/Haiku_Anna-Maria-Jopek ... 48501.html

http://merlin.pl/Polanna_Anna-Maria-Jop ... 48500.html
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Meg »

KrzysiekF pisze:W październiku mnóstwo premier w tym aż dwa wydawnictwa Ani Jopek..
Trzy.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: KrzysiekF »

Po
Meg pisze:
KrzysiekF pisze:W październiku mnóstwo premier w tym aż dwa wydawnictwa Ani Jopek..
Trzy.
Pozazdrościć Fanom...jeszcze nuty portugalskie :-) szok...
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Meg »

Kolejny nowy singiel z płyty Sobremesa
-> Smuga smutku

:)
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Niekonwencjonalny »

Przesłuchałem wszystkie trzy płyty i jestem oczarowany <3 Każda płyta jest inna, ale wszystkie przyciągają.

Zacząłem od "Sobremesy", najlżejszej muzycznie. Miło, można słuchać na co dzień. Są nawet utwory, przy których można potańczyć. Moi faworyci: "Ye yo", "Tylko tak mogło być", "Rua dos Remedios" i "Lizbona, Rio i Hawana".
Kolejna była "Polanna" - trochę cięższa, bardziej melancholijna. Utwierdziła mnie w przekonaniu, że ta kobieta nawet z "Kiedy ranne wstają zorze" czy z oświeceniowego tekstu "Laura i Filon" potrafi stworzyć arcydzieło. Moi faworyci: dwa podane wcześniej utwory i "Uciekaj, uciekaj".
Obecnie kończę "Haiku" - ciężki materiał, zupełnie nie nadaje się do słuchania na co dzień (no, może pojedyncze utwory). Muszę przyznać, że ten krążek zaciekawił mnie najbardziej. Jak na razie mam tylko dwóch faworytów: "Oberek" i "Kujawiak".
cosmic84
Make it happen
Make it happen
Posty: 122
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:54
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: It's a man's world

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: cosmic84 »

czy ktos z Was kojarzy pierwszy singiel i teledysk Anny Jopek jeszcze z czasow 'muzycznej jedynki' w TVP1? bede wdzieczny, bo nigdzie nie moge znalezc...
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: pijej1 »

chyba to by kawałek eurowizyjny "Ale jestem"
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: ja30 »

Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Flux »

A kto pamięta CHWILOZOFIĘ 32-BEATOWĄ, promocyjny maxisingiel z 1996 r. nagrany na okoliczność kampanii promocyjnej Microsoftu? :ha:

Obrazek

Ukazała się również świąteczna wersja tego wydawnictwa, wzbogacona o kolędę Bóg się rodzi :D

Obrazek
cosmic84
Make it happen
Make it happen
Posty: 122
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:54
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: It's a man's world

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: cosmic84 »

no wlasnie nie ma:/ ani slowa o jej pierwszym singlu i teledysku z 'muzycznej jedynki'. Nadal nie moge go nigdzie znalezc.
pijej1 pisze:hyba to by kawałek eurowizyjny "Ale jestem"
Nieee.
ODPOWIEDZ