Jula

Julita Fabiszewska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Jula

Post autor: DAAMI »

Julita „Jula” Fabiszewska urodziła się w 1991 roku w Łomży. Młoda wokalistka zdobyła internetową sławę dzięki swoim amatorskim nagraniom. W ciągu kilku lat utwory autorstwa Juli osiągnęły 25 milionów wyświetleń w Internecie. Do zdobycia rzeszy wiernych fanów wystarczył jej zwykły mikrofon podłączony do komputera. Jula jest obok Ewy Farnej i Sylwii Grzeszczak najpopularniejszą polską wokalistką w s...erwisie YouTube. W odróżnieniu od tych dwóch powszechnie znanych artystek, dwudziestojednoletnia wokalistka z Łomży osiągnęła sławę bez teledysku i bez wsparcia mediów.

Do niedawna fani Juli nie wiedzieli jak wygląda ich idolka. Wszystko zmieniło się w pod koniec stycznia 2012 roku, kiedy ukazał się pierwszy teledysk artystki zrealizowany do piosenki pt. „Za każdym razem”. Nieoficjalną, nagraną w domowych warunkach wersję tego utworu odsłuchano w Internecie ponad milion razy. Muzykę do nowej wersji skomponował Adi Owsianik – lider zespołu Rotten Bark – finalistów programu Must Be The Music. Podobnie jak w przypadku swoich pozostałych piosenek, autorką tekstu do „Za każdym razem” jest Jula. Zdjęcia do wideoklipu odbyły się w Lublinie. Za scenariusz i produkcję odpowiada agencja fametone. Realizacją zajęła się ekipa filmowa Studio35. Teledysk przedstawia toksyczny związek dwojga młodych ludzi. U boku Juli w wideoklipie zagrał Marcin Raś - aktor z lubelskiej Szkoły Aktorsko-Wokalnej Qurtyna.

Julita ujawniła swój talent bardzo wcześnie. Już jako uczennica szkoły podstawowej zdobywała zaszczytne miejsca na konkursach wokalnych. Przełom nastąpił w 2007 roku, kiedy artystka postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu utworów. Nagrywanie pierwszych autorskich piosenek odbywało się przy pomocy amatorskiego sprzętu. Jula dzieliła się swoją twórczością tylko z najbliższymi przyjaciółmi. Sytuacja zmieniła się, gdy utwory Juli wyciekły do Internetu i ukazały się w serwisach społecznościowych. Internauci oszaleli na punkcie młodej wokalistki. W krótkim czasie, zaczęły funkcjonować blogi i strony internetowe poświęcone twórczości Juli. Szybko rosnąca popularność młodej wokalistki zainteresowała profesjonalistów z branży muzycznej. Od zeszłego roku managementem i promocją wokalistki zajmuje się agencja fametone. Współpraca ta zaowocowała rozpoczęciem nagrywania albumu oraz kontraktem z wytwórnią fonograficzną MyMusic Group (EMI Music Poland).

Singiel „Za każdym razem” zapowiada pierwszy album łomżyńskiej wokalistki, który ukaże się nakładem wytwórni MyMusic w tym roku. Na płycie znajdzie się kilkanaście piosenek utrzymanych w klimacie pop/rock. Za warstwę muzyczną albumu odpowiedzialny jest Adi Owsianik oraz kompozytorzy z grupy Melodiv.
oficjalny teledysk :

http://www.youtube.com/user/JulaINFO?feature=watch .

Została zakwalifikowana do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Weźmie udział w konkursie SuperPremier 2012, które odbędą się 2 czerwca.



PS. wg mnie nic ciekawego i specjalnego. Szumu nie robi.
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Jula

Post autor: Phealer33 »

Moje serce nie bije do jej twórczości jakoś szczególnie... Ale życzę jej powodzenia :smile:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Jula

Post autor: Virtual Tom »

Śpiewa jak zbita, biedna dziewczynka i do tego z okropną dykcją :mama2: dobrze że jej muzyka mnie nie odnalazła wcześniej :placzka:

Drugą Ewą Farną to ona raczej nie zostanie :nienie:
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Jula

Post autor: DAAMI »

Virtual Tom pisze:Drugą Ewą Farną to ona raczej nie zostanie
nie ma o czym marzyć .

Poza tym Ona śpiew ana tzw. "jedno kopyto". Tak jednolicie, bez energii - po prostu słabo
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Jula

Post autor: ja30 »

co to ma byc?? 2 gozia ?
Awatar użytkownika
Martynkaa
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2053
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jula

Post autor: Martynkaa »

Ja już nie mogę z tą Julą i tym jej "Za każdym razem". Zawsze jak wejdę do galerii w moim mieście to co słyszę ? "Zaaaa kaaaaażdym razeeem..." :evil: Jakoś mnie to nie pociąga.
Rozumiem, że dziewczyna jest z Łomży i trzeba ją promować, ale już bez przesady.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Jula

Post autor: KrzysiekF »

Wróżbita jestem, JULA dostała 3 nagrody na TOP TRENDACH :lol3: 9mln odtworzeń na yt miało przełożenie.

Kobieta zrobi szał na rok i odejdzie szybciej od Paulli... :lol3:

gratulacje!
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Jula

Post autor: niuto »

Albo jeszcze krócej. Może nie zdążyć nagrać płyty przed spadkiem popularności, ale w sumie nic do niej nie mam, niech dziewczyna spełnia swoje marzenia - sam bym se nagrał hiciora chętnie :P
Awatar użytkownika
beniu
Linger
Linger
Posty: 830
Rejestracja: 04 lip 2009, 19:30
Ulubiony album: Dotyk, Live 99
Ulubiona piosenka: To nie ja, Litania
Lokalizacja: Kraków

Re: Jula

Post autor: beniu »

http://www.youtube.com/watch?v=y-BIsZiSQko
jej wystep z wczoraj. Calkiem poprawnie. Wizualnie mlodszy klon Kaski Kowalskiej :hellobaby:
Lubie dziewczyne, jakas taka prawdziwa jest. Jednak czuje ze bedzie to kolejna sezonowa gwiazdka, ile juz takich Andrzejewicz bylo? Prawdziwe gwaizdy rozblysnely w latach 80 i 90 :diva:
A wiecie ze Julka jest fanka Edyty?? :-D
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Jula

Post autor: Flux »

Wiemy, gdzieś na onecie pisano że chętnie słucha divy i zachwyca się jej głosem. Sama jednak jest kolejną papierową postacią, wieczna tabula rasa, twarz nieskalana myślą w trakcie śpiewu.
Awatar użytkownika
madryptok
Make it happen
Make it happen
Posty: 196
Rejestracja: 15 mar 2008, 22:36
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Łódź

Re: Jula

Post autor: madryptok »

Slychac, ze pierwszy wystep w telewizji, na poczatku troche glos jej drży. Ogolnie nie slucha sie zle, dosc poprawnie, ale z drugiej strony ta piosenka nie ma zbyt wielu trudnych momentow, a co drugi wers spiewal chorek :P ale ok, zycze powodzenia, niech dziewczyna zarobi poki jest na nia szal wsrod mlodziezy ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Jula

Post autor: KrzysiekF »

W internecie pojawiły się już zapowiedzi debiutanckiego dzieła królowej internetu i ulubienicy Naszego forum JULI.

http://merlin.pl/Na-krawedzi-Super-Jewe ... 64430.html

Nie sposób pominąć tytuł z pewnością nawiązujący do Edyty Górniak i jej przeboju TERAZ TU!

:lol3:
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Jula

Post autor: ja30 »

krolowa internetu to Basia z klatki B
a ta jula to tylko tymczasowa tabletka na bole zoladka
Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, 14:05 przez ja30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lancelot
Sit down
Sit down
Posty: 53
Rejestracja: 27 sty 2012, 10:02
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Miles And Miles Away
Lokalizacja: Polska

Re: Jula

Post autor: lancelot »

kompletnie nie rozumiem "zamieszania" wokół tej całej Juli, ta jej irytująca i monotonna piosenka "za kazdym razem" działa mi na nerwy za każdym razem jak ją słyszę w radio
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Jula

Post autor: Natu$ »

A mi się "Za każdym razem" podoba i nie rozumiem wieszania psów na kolejnej (po Sylwii Grzeszczak) młodej dziewczynie, której się udało i chociaż chwilowo jest na topie! Skąd tyle zawiści?! Z płytą się chętnie zapoznam.
ODPOWIEDZ