Sistars

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Sistars

Post autor: Meg »

Nie ma chyba tematu oddzielnego o SISTARS
Nowe video: SISTARS: "A.E.I.O.U."
-> http://jazzsoul.pl/?p=4622
A.E.I.O.U. to jeden z moich ulubionych utworów Sistars. Podczas koncertów na Orange i Openerze, ten utwór zawsze najbardziej porwał tłumy! Dzisiaj możemy obejrzeć teledysk do tegoż właśnie kawałka, a w zasadzie do mixu utworów „A.E.I.O.U.” i „Listen to Your Heart”. Zmontowany został z fragmentów prób zespołu do Orange Warsaw Festival, które odbywały się w domu Pinnaweli (Pauliny Przybysz). Teledysk w konwencji live w reżyserii Floriana Malaka to organiczny mix dwóch mastershotów kręconych w tym samym czasie. Mam nadzieję, że doczekamy się nowej płyty, gdzie więcej będzie takich utworów w takich aranżacjach!
Tak mi się wydaję że będzie reaktywacja... bardzo bym tego chciała, bo dziewczyny osobno jakoś do mnie nie trafiały za to jak tworzą razem jest moc! A Wy co myślicie zejdą się znowu?
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Pinnawela

Post autor: Wojtuś »

Ja mam nadzieję, że nagrają jeszcze coś razem bo tak jak Meg napisała razem jest moc a osobno to cienko jak dla mnie.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Pinnawela

Post autor: karen »

Słuchałam jakiegos wywiadu z nimi i Natalka (ta bardziej dziwna) dała do zrozumienia że ona chce powrtotu ale myśle jednak ze to bardziej jest kwestią finansowa podyktowane, Bartek stwierdził zaś ze w chwili obecnej to niemozliwe bo z kims tam robi,i zaczyna znów koncerty z Chylińską... Siostry osobno poniosły klęsko na pewno komercyjną-więc skoro jest okazja- to mam wrażenie ze one sa za...
A niedawno Paulina wysmiewała w wywiadzie płyte planu B z Chylińską...
Oni mnie nigdy jakos szczególnie nie interesowali powiem szczerze-mega przemadrzałe te siostrzyczki zawsze były i tyle.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Pinnawela

Post autor: niuto »

Zobacznie jak to życie się układa dziwnie. Zespół sie rozpadł prawdopodobnie przez zbyt duże ego sióstr, które uwierzyły, że popularność mają zapewniona do końca życia. A teraz reaktywacja jest odwlekana, ponieważ to chłopacy są rozchwytywani. Wracają do współpracy z Chylińską, wydaje mi się, że mówili o powrocie do studia, pracują nad projektem innego artysty i planują wystartować z własną muzyką pod własnym szyldem. W sumie to czekam właśnie na płytę Planu B, bo Bartek ma fajny męski soulowy głos.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Pinnawela

Post autor: Meg »

Zamieszczam tutaj ciekawy wywiad z Bartkiem Królikem, może kogoś zainteresuje g:D
Michał: Jak Wam idą przygotowania do autorskiego albumu? Zamieszczając już jakiś czas temu w sieci ‘That’s Wassup’ narobiliście fanom smaku! Kiedy będzie można zakupić Waszą płytę?

Bartek: Przygotowania trwają już 6 lat (haha) i trochę już jesteśmy tym poddenerwowani, dlatego postanowiliśmy odstawić wszystko, żeby wreszcie się skupić na sobie. „That’s Wassup” to piosenka, która powstała w okresie, kiedy jeszcze nie mieliśmy sprecyzowanych planów wydawniczych. Jako, że Plan B jest wyłącznie działalnością producencką a nie zespołem, naturalne jest dla nas, że każdy wyda własny album. Liczymy, że zadebiutujemy w okolicach jesieni lub przyszłej wiosny z przynajmniej jednym z nich.

Jakie one będą ? (będzie można się spodziewać czarnych rytmów?)

Mogę powiedzieć, że na pewno będą inne niż wszystko co do tej pory robiliśmy. Nie jesteśmy niewolnikami jednej konwencji. Ciągle się rozwijamy i poszerzamy horyzonty muzyczne. Również dlatego zdecydowaliśmy się wydać dwie kompletnie różne od siebie płyty. Płytę Marka pod szyldem SpokenLove, a drugą pod moim nazwiskiem. Mogę przybliżyć, że oba albumy będą miały wyraźny pierwiastek romantyczny :):)

Planujecie jeszcze w najbliższym czasie wyprodukować płytę jakiegoś innego muzyka?

Przed nami kolejna płyta Łąki Łan oraz Agnieszki Chylińskiej. Pracujemy równolegle nad wszystkimi czterema projektami. Na więcej nie mamy czasu.

Co sądzisz o tej profesji (producentów) na polskim rynku muzycznym?

Jest bardzo niewielu Producentów z prawdziwego zdarzenia znających się na swoim fachu, gwarantujących artyście dobre brzmienie i osiągnięcie zamierzonego celu.
Wielu z nich ma obrane konkretne specjalizacje i obracają się tylko w niektórych gatunkach muzyki. Polski rynek bardzo to odczuwa, bo wielu ciekawych artystów po prostu nie ma z kim współpracować. Ciągle dostajemy telefony, że nawet największym gwiazdom brakuje dobrych i ciekawych kompozycji. Innym aspektem jest to, że wielu twórców czy beatmakerów, którym się wydaje, że są producentami, nie ma odpowiedniej wiedzy na temat produkcji z prostego względu : „nigdzie tego nie uczą”. Większość z nich pracuje „na czuja” i dlatego nie potrafi powtórzyć sukcesu swojego pierwszego hita. Potrzeba lat doświadczeń, żeby się nauczyć pływać na polskim rynku, który z jednej strony jest bardzo przewidywalny, a z drugiej nazwijmy to – osobliwy i pokrętny. Na zachodzie wykształconych muzycznie producentów jest więcej i cały czas pilnują jakości nagrań wpuszczanych do eteru.
Jednak czasy są takie, że każdy, kto ma w domu komputer i potrafi zrobić w miarę ciekawy bit ma szansę na sukces. Stąd różnica w jakości ale przede wszystkim w ilości nagrań w eterze.
Przypadkowi ludzie robią kariery, które nie ciągną za sobą żadnej wartości na dłuższą metę. Z drugiej strony dzięki technice wzrosła kreatywność i pomysłowość, a to oprócz dobrego rzemiosła liczy się najbardziej…

Zapewne spodziewałeś się, że w końcu zapytam o Sistars – muszę wspomnieć, że zespół Sistars pozostanie zawsze moim ulubionych, dzięki Wam ukierunkowałem swoje upodobania muzyczne…no i proszę, po kilku latach mam przyjemność przeprowadzać z Tobą wywiad. W imieniu swoim i fanów: Czy jest realna szansa na reaktywację?

Jest realna szansa na reaktywację, ale to wymagałoby czasu, bo nikt nie chciałby wracać z pustymi rękami (czyt. bez nowej płyty) :dance: :dance2: :winko:

…wiedz, że wszyscy mamy głęboką nadzieję, na jakiś Wasz wspólny projekt. Występując ostatnio z Sistars na Orange Warsaw Festival oraz Open’er Festival co sądzisz o poziomie tych imprez?

O poziomie tych festiwali świadczy fakt, jakie gwiazdy na nich występują, jak również to, jakie są reakcje odbiorców. Bardzo lubię uczestniczyć w tych festiwalach.
Na Orange i na Openerze czułem, że ludzie wiedzą po co tam przyszli.

Dzięki serdeczne za rozmowę, życzę sukcesów!

Pzdr
-> http://jazzsoul.pl/?p=6910
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

SISTARS

Post autor: Meg »

Hop, hop... Stało się. Po ponad 11 latach od powstania i 6 latach od zawieszenia działalności, zespół SISTARS wraca do działalności koncertowej oraz studyjnej.

Zespół Sistars powstał w 2001 roku. Jak sami członkowie grupy podkreślają zrodził się z prawdziwej przyjaźni, miłości i pasji. Śpiewające od dziecka siostry Natalia i Paulina Przybysz w bardzo naturalny sposób, odnalazły w szkole muzycznej swoich muzycznych braci – Bartka Królika i Marka Piotrowskiego.

Ich jazzowe, soulowe i hip-hopowe korzenie doprowadziły całą czwórkę na jamowe sceny w Warszawie. To właśnie kluby i koncerty przez lata kształtowały ich jako zespół. W czasach, kiedy w Polsce soulu słuchała jedynie garstka ludzi, ta czwórka zapragnęła nagrać właśnie taką, z pozoru tylko niepopularną, płytę.

W 2003 roku na rynku ukazała się płyta „Siła Sióstr”. Single „Zeszyt rymów”, „Spadaj” czy „Synu” zawładnęły sercami polskich słuchaczy. Sistars zaskarbiło sobie również poparcie mediów i krytyki. W krótkim czasie zdobyli wszystkie możliwe nagrody polskiego przemysłu muzycznego i stali się zespołem znanym w całym kraju. Pojawiły się również poważne propozycje współpracy zza granicy oraz perspektywa wielomiesięcznej trasy europejskiej.

W 2004 roku Sistars wydali epkę z jednym ze swoich największych przebojów „Sutra”, krótko potem zadebiutowali z nowym albumem długogrającym „AEIOU”. To był prawdziwy wysyp świetnych utworów. Wystarczy wspomnieć „My Music” czy „Inspirations”.

Ten sukces wiązał się jednak z ogromem pracy i poświęceń, na które wtedy nie byli w pełni gotowi. Po kilku latach intensywnego koncertowania i pracy w studio byli wyczerpani. Postanowili zawiesić działalność. Mimo, że przeżywali właśnie swój sen na jawie, poczuli się przytłoczeni. Każdy poszedł w swoją stronę, i życiowo, i muzycznie. Dziewczyny postawiły na działalność solową oraz poświęciły się rodzinie, chłopcy zaczęli pracować jako rozchwytywani producenci muzyczni.

Teraz po kilku latach przerwy powracają z nową energią i nowymi nadziejami. Zespół ma nadzieję, że koncerty oraz nowy materiał, nad którym pracują wynagrodzą fanom 6 lat rozłąki.
-> SISTARSofficial

Boże nareszcie!!!!!!!! Jak ja się cieszę :taniec: :dance2:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: SISTARS

Post autor: addar »

aaaaaaaaaaaaaaaaaa mój ulubiony zespół wraca :d :d
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Sistars

Post autor: Wojtuś »

Strasznie się cieszę!!!!!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Sistars

Post autor: Flux »

Fajnie, ale mam nadzieję że nie poświęcą wspólnemu graniu 100% uwagi. Solowo też były warte uwagi.

-- Dodano: 2 sie 2012, o 15:38 --

Najlepszy kawałek NATU + Envee. Piosenka nieaktualna, tak pojechana w kosmos, że szok :D

http://soundcloud.com/piekni-chlopcy/na ... lna-96kpbs
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Sistars

Post autor: Mona. »

Nie ma oddzielnego tematu o Natalii z tego, co zauważyłam, więc wrzucam tutaj. Może kogoś zainteresuje, bo mnie interesuje wszystko, co związane z Janis :D
Natalia Przybysz wystąpi w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej z projektem "Kozmic Blues", która przygotowała z okazji 50-lecia artystycznego debiutu Janis Joplin.

Transmisja koncertu - niedziela, 16 września, godz. 20.05

Artystka, znana m.in. z zespołu Sistars, zaprezentuje swój solowy projekt Kozmic Blues 2012. W programie, obok bezdyskusyjnych hitów psychodelicznego rocka Janis Joplin ("Piece of My Heart", "Try", "Me and Bobby McGee") znajdziemy subiektywną mieszankę utworów z repertuaru amerykańskiej legendy, które szczególnie pokochała Natu (m. in. tytułowy "Kozmic Blues", "One Night Stand", "Tell Mamma", "Last Time" czy "Maybe", "Move Over", "Half Moon").

- Teraz rozumiem dlaczego wokaliści tak rzadko sięgają po repertuar Janis. Każda piosenka jest jak wyprawa w Himalaje. Trzeba się dobrze przygotować, a zwłaszcza nauczyć oddychać tą nową dla mnie gęstością powietrza. Traktuję ten projekt jako wyzwanie i eksperyment, który ma mnie otworzyć na nowe nieeksplorowane wcześniej obszary. "Kozmic Blues" to tytuł jednej z piosenek Janis. O miłości, o wolności i mocy, jaką ma chwila "tu i teraz". O tym, że wszystko się zmienia, ale uczucia pozostają takie same na zawsze. Blues to muzyka, która jest pomostem pomiędzy niedolą i smutkiem a drugą stroną, czyli szczęściem. Blues jest siłą, ktorą czujemy dźwigając się i odbijając od dna. Wierzę, że wciąż wielu z nas to hipisi. Myślę, że ten projekt to dobre lekarstwo na dzisiejsze kryzysowe czasy. Potrzebujemy czegoś mocnego i prawdziwego, czegoś, co już raz wywołało rewolucję - tak nowy projekt zapowiada Natalia Przybysz.

http://www.polskieradio.pl/9/200/Artyku ... nis-Joplin
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sistars

Post autor: Blur »

Własnie trwa koncert Natu w trójce.
Można oglądać live: http://www.polskieradio.pl/9/200/Artyku ... transmisje
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Sistars

Post autor: DeathlySilence »

"Kozmic Blues Project" do odtworzenia na stronie polskiego radia:
http://www.polskieradio.pl/9/200/Artyku ... bacz-wideo

Jeśli ktoś nie miał okazji obejrzeć, wysłuchać - gorąco polecam. :)

Wymagający repertuar. Natalia nie oszczędzała głosu. Swoim wokalem mnie zaskoczyła i zadziwiła.
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Sistars

Post autor: Mona. »

To był przepiękny koncert! Przy "Maybe" łezka mi się trochę w oku zakręciła. Również nie posądzałam Natalii o taki głos; zawsze ją kojarzyłam z takiego dosyć zachowawczego śpiewania, a tu taka niespodzianka.

Odniosłam wrażenie, że Natalia nie próbowała ścigać się z Janis - przywróciła wspaniałe wspomnienie o niej - i to mi się spodobało, a także to, że piosenki nie zostały jakoś drastycznie zmienione, ale nabrały nieco innego brzmienia, a Natalia przekazała w nich coś od siebie. Jeszcze raz powtórzę, że to był niezwykły koncert. A że twórczość Janis Joplin jest mi ogromnie bliska, to emocje przy słuchaniu go były podwójnie silne.

Czy potrafi ktoś zrzucić to wideo na komputer i udostępnić do pobrania? :)
Awatar użytkownika
pawel_r
Sit down
Sit down
Posty: 55
Rejestracja: 23 maja 2011, 16:30
Ulubiony album: Invisible, EG
Ulubiona piosenka: Sleep with me, Gone
Lokalizacja: Poznań

Re: Sistars

Post autor: pawel_r »

Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Sistars

Post autor: Flux »

NATU i Pinawella ponownie razem. Dziś premiera utworu pt. Ziemia, pierwszej od sześciu lat wspólnej piosenki.

http://www.polskieradio.pl/9/210/Artyku ... ars-Ziemia
ODPOWIEDZ