Music Master Chopin - GRA z Edytą

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Flux »

Tak btw., po tłumaczeniu Edyty mamy rozumieć, że w premierze gry przeszkodziła tylko jej niezgoda na angielski tekst?
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Natu$ »

Gra też się nie ukazała? Myślałam, że tylko część ścieżki dźwiękowej (pop). :shock:
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Marecki »

Nie jestem pewien tych informacji w stu procentach, ale z tego co wiem producent gry w pewnym momencie nie mógł w żaden sposób nawiązać kontaktu z Edytą, mimo że od początku zabiegał o jej udział w tym projekcie. Ostatecznie nie otrzymał pełnej kopii ani polskiej, ani angielskiej wersji utworu - w efekcie pojawić miał się pomysł zastąpienia Edyty jakąś inną piosenkarką. Skończyło się na tym że gra (część pop) w ogóle nie wyszła.
Część angielska była konieczna ze względu na plany promocji całego projektu zagranicą, również teledysku. Myślę że nic już z tego nie wyjdzie, w końcu dawno minął rok chopinowski...
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Kopaneek »

Marecki pisze:Ostatecznie nie otrzymał pełnej kopii ani polskiej, ani angielskiej wersji utworu - w efekcie pojawić miał się pomysł zastąpienia Edyty jakąś inną piosenkarką.
Moje źródło powiedziało mi dokładnie to samo.
Dodam, że miała być to... Węgrowska. ;)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Marek »

Nie wiem czy było. Wersja instrumentalna:
http://youtu.be/8qFk6CsIUuU

Opublikowano 22 maj 2012
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Music Master Chopin. http://www.musicmasterchopin.com
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Piter »

endeven pisze:lubicie pompatyczność? :D
Nie, ale podoba mi się, jak Edyta stawia dźwięki w Etiudzie. Jak niegdyś.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: endeven »

To mamy przykład kolejnej po KKP rzetelności dziennikarskiej:
https://www.facebook.com/muzykozerca/po ... 9711450627
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:To mamy przykład kolejnej po KKP rzetelności dziennikarskiej:
https://www.facebook.com/muzykozerca/po ... 9711450627
Nie rozumiem oburzenia.

Przecież ja pochwalił i zganił za obecne poczynania. To źle? :>
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Blur »

Edyta niestety znowu jest w takim położeniu, że czegoby nie zrobiła, to i tak będą ją krytykować.
Nie wiem jakie kontakty miała Sablewska, ale w ostatniej dekadzie tylko podczas ich współpracy o Edycie względnie pozytywnie się pisało.
atlanka
Sit down
Sit down
Posty: 85
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: atlanka »

Oto wypowiedzi p. Marcina Wojciechowskiego na temat Etiudy i Edyty. W zasadzie bez komentarza, może poza tym że zarzucająć fanatyzm tak naprawdę sam zachowuje się jak fanatyk krytykowania Edyty.
"Marcin Wojciechowski - Radio ZET • 16 godz. temu •
Sam nie wiem co gorszego moglo mnie dzisiaj spotkac, fala uderzeniowa ze wschodu czy posłuchanie tego czegoś. Ta pani miota się prawie jak wahadełko wróżek z ITV. Brak własnego repertuaru, tanie skandale, próba zwrócenia na siebie uwagi i prawdopodobnie frustracja po niewykorzystanej szansie na karierę zagraniczną, ale żeby brać się za Etiudę? Szkoda takiego głosu i historii polskiej muzyki pop, którą Edyta Górniak współtworzyła w latach 90.
Marcin Wojciechowski - Radio ZET 11 godz. temu przez: telefon komórkowy •
Aneto, napisalem co mysle o tym jako byly fan Edyty, nie bede sie z tego lumaczyc i nie bede dyskutowac z ludzmi, ktorzy stosuja takie argumenty. Czekam na Jej plyte, ktora zwali nas wszystkich z nóg, ma świetny głos, ładnie wygląda i...to by było na tyle.
Marcin Wojciechowski - Radio ZET około godziny temu przez: telefon komórkowy
Edyto, idealne podsumowanie, niestety jakiekolwiek slowa krytyki w stone Edyty Gorniak dostarczają nam takiej "rozrywki" jak powyzej. Naprawde, z fanatyzmem się nie dyskutuje, bo można dostać strzał w głowę, to wiadomo od dawna. Pawle Adamczuk, moze i ksztaltuje, ale w mojej audycji znajduje się na szczęście miejsce na dobry pop, pop uznany i z najwyzszej półki, ale rozumiem, ze nie sluchasz, bo jestem zly i nueprofesjonalny krytykując ten kicz i profanacje "Etiudy" i doprawdy nie interesuje mnie, czy to nagranie dla fanow wybłagane przez nich czy cos innego (umieszczone na odicjalnym kanale Edyty). I dobra rada, nie błagajcie Jej więcej o umieszczanie takich "perełek" bo wyrządzacie Jej krzywdę. Znowu zabrakło dobrefo managera .
Marcin Wojciechowski - Radio ZET około godziny temu przez: telefon komórkowy
Jakoś dziwnym trafem przypomina mi to wszystko obronę fanatyków religijnej, to jest jak dyskusja z " Moherami". Ty jedno słowo, oni sto i nie na temat. "Genialne wykonanie, zakrzyczenie, pare argumentow kompletnie niena temat, często personalnych, pozniej szantaz (nie bede sluchac radia), wszystko niemerytoryczne". Kiedys to powiedzualem i powtorze. Ta grupa bardzo szkodzi Edycie Górniak medialnie!!
Marcin Wojciechowski - Radio ZET około godziny temu przez: telefon komórkowy
Paweł Adamczyk: zwolenniku rzetelnego dziennikarstwa. Jestem takze krytykiem muzycznym, wiesz co to znaczy? Nie tylko dostarczam informacji, ale tez mam prawo mowic omuzyce i wyrazac swoje zdanie, nie dostrzegasz roznicy miedzy krytykiem muzycznym, a obiektywnym dziennikarzem muzycznym? Obiektywnej oceny to moze dokonac muzykolog i to pewnie z bólem słuchając tej wersji "Etiudy". Prosze Cie, zebys wskazal punkt, zdanie, w ktorym podważam możliwości głosowe i talent Edyty Górniak.
Marcin Wojciechowski - Radio ZET 48 minut(y) temu przez: telefon komórkowy
Nie wszyscy podążają tropem Waszej idolki i pragną rozgłosu za wszelką cenę proszę mi wierzyć, nie to było moim celem, kiedy wrzucam żartobliwe zdjęcie przy własnym plakacie mam więcej "lajków". Jezeli "dzieło" jest tak genialne, jak mówicie obroni się samo. Take It Easy. A RMF gra Górniak pewnie w najwyższych rotacjach jak się domyślam. I proszę nie wchodzić mi na ambicję pisząc o słuchaniu RMF, bo naprawde niewiele mnie i interesuje, czego Pan słucha i nie to jest przedmiotem postu, ani dyskusji.
"

-- Dodano: 16 lut 2013, o 13:02 --

A poniżej chyba najlepsza odowiedź p. M.Wojciechowskiemu:
"25 minut(y) temu ..Angelika Sęk
Panie Wojciechowski jak to czytam widzę to racjonalne argumenty (np. komentarze Zbyszka) i są na temat bo tematem jest twórczość Edyty Górniak, tylko Pan jakoś skrzętnie je pomija i odnosi się tylko do kilku osób. Fani Edyty szkodzą Jej medialnie? wątpię, kilka osób które napisało parę komentarzy na pewno mniej Jej zaszkodzi, od dziennikarza muzycznego, który znaczy więcej w świecie muzyki i ma większy wpływ na słuchacz, a krytykuje Ją na każdym kroku. Mówi Pan o merytorycznej dyskusji, a pisze Pan słowa: "Ta pani miota się prawie jak wahadełko wróżek z ITV" to rzeczywiście argumenty na poziomie. Myślę, że gdyby Pana opinia o Etiudzie była skonstruowana w inny sposób, byłaby normalną krytyką to i takie same komentarze dostawałby Pan pod wpisem. A tak jest skonstruowana w sposób agresywny,płytki, atakujący tylko Edytę wg nie odnoszący się do samego utworu i tego po co, gdzie i dlaczego powstał, a szkoda. A no i nikt nie wątpi w to, że zna Pan repertuar Edyty. :)
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: dorota »

Etuida jest piękna, zarówno w wersji instrumentalnej, jak i z wokalem naszej :edi: ,


niestety przeraża mnie poziom nienawiści i agresji ludzi wobec Edyty, niby o gustach się nie dyskutuje,
nawet, a może przede wszystkim tych muzycznych, jednak czasem nie można przejść obojętnie wobec takiego chamstwa,
staram się szanować poglądy innych, ale w tym przypadku bardzo mi to ciężko przychodzi!
:niedlaczego: :placzka:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: Matiz99 »

Marecki pisze:Nie jestem pewien tych informacji w stu procentach, ale z tego co wiem producent gry w pewnym momencie nie mógł w żaden sposób nawiązać kontaktu z Edytą, mimo że od początku zabiegał o jej udział w tym projekcie.
Tak właśnie było. Pomyślałem sobie że np. z tego powodu Edyta na FB użyła słów ,,przestaję milczeć w tej sprawie''. Nawet na samym forum było jej to zarzucane.

Marecki - :PP

Ja mam nadzieję że to jednak dojdzie do skutku bo szkoda takiego pomysłu i zaangażowania ludzi.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: dorota »

Matiz99 pisze:
Marecki pisze:Nie jestem pewien tych informacji w stu procentach, ale z tego co wiem producent gry w pewnym momencie nie mógł w żaden sposób nawiązać kontaktu z Edytą, mimo że od początku zabiegał o jej udział w tym projekcie.
Tak właśnie było. Pomyślałem sobie że np. z tego powodu Edyta na FB użyła słów ,,przestaję milczeć w tej sprawie''. Nawet na samym forum było jej to zarzucane. .
pewnie była na wakacjach w Tajlandii, albo zamknięta w klasztorze u buddy :lol3: :hellobaby:
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: DAAMI »

Edyta napisała w komentarzach pod ETIUDĄ, że ogłosi konkurs na napisanie tekstu Etiudy po angielsku. :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Music Master Chopin - GRA z Edytą

Post autor: endeven »

Konkurs???
Nie wystarczy walnąć posta "Kochani ogłaszam konkurs.. przysyłajcie swoje wersje".

Żeby rzeczywiście ogłosić konkurs trzeba przede wszystkim:

1. dac do pobrania pełną wersję instrumentalną, oficjalną, do której "autor" ma napisać słowa. W próżnię pisać nie wypada.
2. to musi być dokładnie ustalone na długość tej kompozycji, wersy, refreny etc..
3. dokładnie wyjaśnić, o jaki tekst chodzi, jaką wartość ma przekazać
4. dobrym pomysłem byłoby też udostępnić wtedy pełną wersję tekstową polskiej wersji językowej
5. a najlepiej pełną wersją wokalną demo, to by się ludziom łatwiej pisało.
6. podac konkretnego maila w tej sprawie, a nie że będą sobie wklejac na tablicy na fejsie...

Moim zdaniem, ten fragment to miała być niespodzianka, czysta niespodzianka..
ale nic więcej. Wiadomo, że już nikt nie zrealizuje tego projektu i nie będzie całości.. moim zdaniem nie ma się co oszukiwać i najlepiej cieszyć się tym, co dostaliśmy.

Jeśli ma być to życzyłbym sobie, by podkład muzyczny miał naprawde jaja, albo czysty oryginał, albo porządnie podrasowany by to się razem z wokalem jakoś trzymało. Bo wersja demo niestety naprawdę brzmi trochę jak podkład karaoke. Jest trochę płaski i bez głębi dźwiękowej. Sam nie wiem jak to nazwać. Ale nie czepiam się powtarzam, bo to DEMO.
ODPOWIEDZ