Stanisława Celińska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Michel
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 288
Rejestracja: 24 lut 2012, 20:31
Ulubiony album: edyta gorniak
Ulubiona piosenka: love is on the line
Lokalizacja: warszawa

Stanisława Celińska

Post autor: Michel »

4 stycznia byłem na koncercie Stanisławy Celińskiej, wybitnej aktorki oraz wokalistki. Zakochałem się w płycie NOWA WARSZAWA, więc musiałem być również na koncercie. ATM STUDIO gdzie odbył się koncert jest zdecydowanie bliżej od centrum Warszawy niż TRANSCOLOR gdzie nagrywany był koncert DIVY.
Na widowni ( wszystkie bilety na koncerty sprzedały się tak dobrze, że koncert na którym byłem został zagrany dodatkowo ) Adam Sztaba i wielu innych znanych muzyków, aktorów oraz celebrytów.
Fortepian, skrzypce, altówka i wiolonczela, tylko takie instrumenty wystarczyły by oddać hołd utworom o warszawie ( koniecznie musicie poznać tę płytę, zaskoczenie na 100%).
Stasia oraz jej głos i tak były najważniejsze tego wieczoru, magia, emocje wzruszenie, może czasami patos ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, zaczarowały publiczność.
Koncert po prostu piękny. Nie mam takiej łatwości w pisaniu jak Flux, więc tylko jeszcze dodam ( nie porównując oczywiście bo oba koncerty podobały mi się), że wokalistka nie powiedziała do publiczności ani słowa – dosłownie. Będąc świeżo po obejrzeniu koncertu Divy gdzie każda piosenka była przerywana, skracana na potrzeby zawstydzającego mnie słowotoku Divy, sami wiecie jakie miałem refleksje…………. :beczy: .
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Stanisława Celińska

Post autor: Flux »

Jakieś 1,5 miesiąca temu byłem na spotkaniu autorskim promującym książkę pt. Niejedno przeszłam będącą miksem wywiadu ze Stanisławą i wspominkowymi wypowiedziami jej współpracowników, rodziny, przyjaciół domu. Spotkanie było połączone z recitalem, podczas którego Celińska śpiewała piosenki, piosnki i pieśni z kanonu klasyki polskiej (Na pierwszy znak, Kasztany), tuzy kabaretowe z jej własnego repertuaru (Uśmiechnij się, Song sprzątaczki) oraz inne. Niezwykłe zacięcie aktorskie, dobroć (jakkolwiek dziwnie to brzmi) i taka "swojskość" emanowała z tej, niepozornie wyglądającej, kobieciny. Podczas śpiewu wykazywała niezwykłe wyczucie słowa i odpowiedzialność za to, co śpiewa. Spotkanie przebiegało niemal w rodzinnej atmosferze, sala wypełniona po brzegi, ludzie tłoczyli się na schodach. Wszyscy siedzieli oniemiali, jakby zaklęci. Dało się wyczuć niezwykły, obustronny szacunek. Bardzo sobie cenię takie postacie, jak Staszka właśnie. Zamieszczam poniżej link do Litanii piwnic, warto się zapoznać.

http://www.youtube.com/watch?v=hWAw9vgu2Uk
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Stanisława Celińska

Post autor: Niekonwencjonalny »

Uwielbiam tę kobietę za niesamowite interpretacje. Gdyby ktoś kompletnie nie kojarzył tej artystki, polecam chociażby to:

Uśmiechnij się
https://www.youtube.com/watch?v=xKAJcRzHyps

Song sprzątaczki
https://www.youtube.com/watch?v=6AomRa3eWkw
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Stanisława Celińska

Post autor: KrzysiekF »

W Empiku od jutra rusza sprzedaż CD NOWA WARSZAWA. Do dziś była dostępna tylko w TRAFFICU :)

Ponoć jest całkiem spore zainteresowanie :)
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Stanisława Celińska

Post autor: Niekonwencjonalny »

Na allegro też widać, że sporo ludzi sięgnęło już po płytę :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Stanisława Celińska

Post autor: KrzysiekF »

Kto się wybiera :) ? :PP
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Stanisława Celińska

Post autor: Flux »

Jakbym miał okazję i gdzieś blisko występowałaby z Nową Warszawą, bez zastanowienia bym poszedł. Albo na recital z Krystyną Tkacz, niesamowite babki.
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Stanisława Celińska

Post autor: Niekonwencjonalny »

A posiada ktoś może rozpiskę najbliższych koncertów p. Stanisławy? Nigdzie nie mogę znaleźć, a oficjalnej strony nie ma...

Tak, Krystyna Tkacz też jest niesamowita. Uwielbiam utwór "Surabaya Johnny" w jej wykonaniu :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Stanisława Celińska

Post autor: KrzysiekF »

Musisz wejść na http://www.nowyteatr.org/pl . Najbliższe to chyba Warszawa i Wrocław.
perła6
Perła
Perła
Posty: 1037
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:42
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Stanisława Celińska

Post autor: perła6 »

Pani Stsnisława jest niewzykłą osobą.. Do tego taka ciepła i miła.. :) Byłam na Jej recitalu. Co za siła w głosie :shock: Tylko patrzyłam aż sufit poleci.. heh
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Stanisława Celińska

Post autor: KrzysiekF »

Od dawna czekałem na koncert , w którym muzyka i prawda bronią się same. I oto doczekałem się.
Sztuka i Artyzm przez duże S i A. Sala wypełniona po brzegi (około 500 ludzi), skupienie, oklaski i 3 bisy. Recital przemyślany w całości , skupiający uwagę na tym co ważne.

To niesamowite wydarzenie choćby z racji tego , że odbyło się tam( ATM STUDIO) gdzie zwykle panuje komercja > patrz Bitwa na głosy.

Wyobraźcie sobie, że z ust Artystki nie padło ani jedno słowo powitalne , pożegnalne czy dziękczynne... I tutaj nie trzeba ani jednego słowa. Wszystko co miała do powiedzenia i przekazania było na scenie. Interpretacja piosenki KOZIDRAK Taka Warszawa na żywo biję na głowę oryginał. Reakcja publiki mówiła sama za siebie " dziękujemy" , a uśmiech i blask w oczach P. Stanisławy - " dziękuję"..

Najlepszym podsumowanie tego wieczoru był tekst Damiana " bilety były za tanie " , i " nie żałuję wydanych pieniędzy.

Prawdziwa sztuka jeszcze nie umarła , choć kryję się w zakamarkach i trzeba ją potrafić odnaleźć...

Jeżeli będziecie mieć okazję zobaczyć i usłyszeć na żywo nie żałujcie $ :) polecam !!!
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Stanisława Celińska

Post autor: Kopaneek »

Cóż mogę dodać...
Kto nie widział/słyszał - niech żałuje. Przyznam się szczerze, że zapomniałem już, jak to jest mieć CIARY na plecach wywołane muzyką i śpiewem.

Bardzo istotna rzecz:
Michel pisze:wokalistka nie powiedziała do publiczności ani słowa – dosłownie. Będąc świeżo po obejrzeniu koncertu Divy gdzie każda piosenka była przerywana, skracana na potrzeby zawstydzającego mnie słowotoku Divy, sami wiecie jakie miałem refleksje………….
Coś niesamowitego. Genialny kontakt z publiką bez użycia słów.
Teraz już wiem, że się da. Oczywiście trzeba mieć co powiedzieć... muzycznie. ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Stanisława Celińska

Post autor: KrzysiekF »

Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Stanisława Celińska

Post autor: ediva »

Stacha to polska Cesaria Evora... Pięknie zmęczona życiem Kobieta... Królowa Życia.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Stanisława Celińska

Post autor: Virtual Tom »

Agencja Muzyczna Polskiego Radia wczoraj opublikowała:

-> Stanisława Celińska - Atramentowa (album medley)
ODPOWIEDZ