50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Aro »

Był Hey z 1994 roku, a Edyta nie. No no. :D
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Blur »

Halina Frąckowiak <3 bardzo ją lubię, kobieta ma klasę.

Nie sądziłem, że Ostrowska ma jeszcze w sobie tyle energii, no no.

Świetna Mela Koteluk.

To był straszny błąd ze strony Edyty Górniak, że zrezygnowała z festiwalu, powinna tam być i zaśpiewać To nie ja jak i Człowieczy Los.
Chociaż może to i lepiej dla samego festiwalu, pewnie wywołałby jeszcze większy skandal tam na miejscu, drama queen.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: dorota »

karen pisze:Majewska rewelacyjna, za to ciekawi mnie cóż sie takiego stało z glosem Kukulskiej? Przeciez ona skrzeczy i miauczy zamiast śpiewać?
to samo pomyślałam, gdy tylko Natalia wydała pierwsze dźwięki :roll: nie wiem co się stało, ale mam nadzieję, że to chwilowa niedyspozycja, gdyż lubię Natalię i dobrze jej życzę ... :roll:

bardzo podobał mi się Feel w Jolce - jego głos super pasował do tego utworu no i wielkie zaskoczenie ze strony Niemen - pomijając końcówkę utworu to całkiem nieźle jej to wyszło, duet z tatą śpiewającym z ekranu - :cool2: , tylko te jej miny ..... :strach:

ogólnie:
koncert rewelka - oglądałam do początku drugiej połowy kiedy to poszłam spać, a raczej zasnęłam, na szczęście będę liczne powtórki, to sobie nadrobię ;)
jak już wszyscy zauważyli - straszna strata dla Edyty,chociaż ona zapewne uważa inaczej.... :facepalm:
no cóź - mam nadzieję, że te jej fochy w końcu wyjdą jej bokiem, no bo ile można? :placzka:

myślę, że całą zaistniałą sytuację można sprowadzić do jednego zdania
-> Irena Santor w wieku 79 lat nagrywa kolejną płytę i śpiewa w Opolu, a EDyta siedzi na fejsie i bredzi ! i jak ktoś słusznie zauważył -> zapewne kable gryzie ze złości .... :lol3:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Flux »

Przepiękny koncert. Ostrowska - jak zwykle fantastyczna, nieposkromiona energia. Widać wulkan wciąż czynny. Szcześniak - mistrzowski warsztat, wyczucie i umiar, najlepszy polski głos męski. Majewska - jej głos nic się nie zmienił z upływem lat, nadal zachwyca. Wojnowska - sztuczny miód odtrutką na wszystkie "prawdziwe" emocje dzisiejszej muzyki. Banaszak i jedna z najpiękniejszych piosenek o tęsknocie i palącym uczuciu, przeszywa zupełnie jak w 1988 r. Santor - klasa sama w sobie i sama dla siebie, kwintesencja kultury scenicznej (cieszy mnie, że wybrała piosenkę z ostatniej płyty). Stan Borys - wciąż niezwykle wiarygodny, mimo niedomagania wokalnego nadal porusza w tej ponadczasowej piosence. Łobaszewska - ten głęboki tembr głosu, spokój i doświadczenie, którym mogłaby obdzielić tabun innych artystek. Jeśli kogoś pominąłem, to tylko ze względu na ograniczenia czasowe :P

Ze złych rzeczy - Natalia Niemen. Teatralne, przerysowane i niepotrzebnie udziwnione wykonanie. Nieznośne maniery wokalne i karykaturalne gesty złożyły się na nieudany występ.

Brak Edyty we wspominkach to chyba celowe odegranie się na diwie. Pstryczek w nos się należał, jeszcze kopniak na drogę i szafa gra. Górniak zaprzepaściła szansę, żeby przypomnieć o tym, że jest (była?) artystką i pokazać się w tak doborowym towarzystwie.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2013, 0:46 przez Flux, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: dorota »

Flux pisze: Brak Edyty we wspominkach to chyba celowe odegranie się na diwie. Pstryczek w nos się należał, jeszcze kopniak na drogę i szafa gra. Górniak zaprzepaściła szansę, żeby przypomnieć o tym, że jest (była?) artystką i pokazać się w tak doborowym towarzystwie.
nigdy nikomu źle nie życzę (no może poza rowerzystami na drogach),ale Edycie należało się zapomnienie, pominięcie itp, itd. na festiwalu. Sama zainteresowana nawet tego nie odczuła, bo przecież nie oglądała Opola :lol3:

na drugi raz w ogóle powinni ją olać i tyle, może wtedy zaczęła by inaczej kalkulować, bo przecież nie rozumować, na to jest już za późno! :placzka:
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: pijej1 »

Ale marudzicie :D Może wszyscy występujący na scenie Artyści tak zwyczajnie po ludzku nie życzyli sobie jej obecności na scenie i organizator się ugiął pod Ich żądaniami :D Głupio mu było lecieć potem do landryny z tekstem "wiesz sorry ale nie bierzesz udziału w koncercie bo nikt cię nie lubi i nikt nie chce siedzieć na jednej scenie z tobą" więc wymyślił wymówkę, że miała zbyt wygórowane żądania finansowe :P
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Aro »

Naprawdę nie ulega wątpliwości, że diva sama sobie strzela w kolano. Janowski powiedział, że kolejny taki jubileusz w 2063 roku i naprawdę mało kto z obecnych na scenie wczoraj dożyje jubileuszu 100-lecia festiwalu. Diva miała taką okazję by się przypomnieć od tej lepszej strony no to nie pasuje jej coś jak zwykle. Edyta nie ma problemu by występować na wyborach miss, nie ma problemu by śpiewać w talent show, a w miejscu w którym powinna być bo wielokrotnie była gwiazdą tego festiwalu, jest przecież opolanką się nie pojawia. I trudno zrozumieć co takiego mogło sprawić, że na festiwalu się nie pojawiła jeśli pojawiły się tam osoby w podeszłym już wieku (80-letni Połomski, grubo po 70-tce Irena Santor). Naprawdę trudno pewne decyzje zrozumieć. Do tej pory nie mogę zapomnieć odmowy wystąpienia na festiwalu parę lat temu z powodu wczesnej pory, a teraz niby repertuar nie pasował, ale nie wierzę w to, że na prośbę Edyty nie dano by jej zaśpiewać inną piosenkę niż Anny German. Cóż, niech sobie pani Górniak będzie celebrytką występując tylko w dobrze płatnych programach telewizyjnych. Z pewnością wyjdzie jej to na dobre...

Najbardziej brakowało mi wczoraj Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej, nie było Rynkowskiego. Ten ostatni miał wczoraj koncert w pobliskim Będzinie więc zatrzymały go pewnie właśnie te zobowiązania, ale co z Geppert? Nie miała koncertu wczoraj. Koncertowała 9 czerwca, następny koncert 21. Zdaje się, że Sośnicka już się wycofała z życia publicznego.

Ciekawe jaka będzie oglądalność wczorajszego koncertu. Przez późną porę zakończenia (po 1 w nocy) pewnie średnia nie będzie wyglądała oszołamiająco, ale jeśli podadzą oglądalność dzieląc na części to chociaż będzie można wybadać na podstawie tej pierwszej czy koncert zainteresował jakąś większą liczbę widzów (koło 5 mln) czy było słabiutko.
rafal22
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 664
Rejestracja: 01 mar 2006, 11:52
Lokalizacja: 3city

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: rafal22 »

Tu się z Wami zgodzę, pierwsze dwa dni DNO !!! Wczorajszy występ... chyba wszyscy czekali na Edytę... BRAKOWAŁO JEJ TAM.

Najbardziej brakowało tego, żeby wyszła i ryknęła swoim głosem, wszystkim by kapcie spadły i do domu albo spać :-))))
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: karen »

A ja powiem szczerze-jakoś wcale mi jej tam nie brakowało. Wybrała taką a nie inną opcje-spoko, skoro wolała siedzieć na FB i robić serduszka czy usmieszki-proszę bardzo. Było tyle pięknych wykonań, tyle emocji, że chyba tak naprawdę poza grupką wyznawców z FB, nikt nie pamietał o jakiejś tam celebrytce Górniak... Dajcie już z nią spokój. Jak widac koncert bez wielkiej przebrzmiałej "diwy" Górniak sie odbył i był fenomenalny. :PP Na Górniak świat na szczęście sie nie kończy.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Aro »

Są już jak na życzenie dane, ale jeszcze nie ma oglądalności wczorajszego koncertu. Jest dużo lepiej niż myślałem:
Średnia oglądalność wszystkich koncertów Festiwalu Opole 2013 wyniosła 3,717 mln widzów przy udziałach 36,6 proc., a w grupie komercyjnej - 1,202 mln widzów widzów przy udziałach 28 proc

Dla porównania tegoroczny festiwal TopTredny w Polsacie oglądało średnio 2,304 mln widzów. Natomiast ubiegłoroczny, 49 Festiwal w Opolu miał w grupie wszystkich widzów średnio 2,513 mln widzów (udziały 23,1 proc.), natomiast w grupie komercyjnej (16-49 lat) - 942 tys. widzów (udziały 18,8 proc.).

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także "SuperJedynki" i "SuperPremiery". W sobotę pierwszą część "SuperJedynek" obejrzało 4,164 mln widzów TVP1 (udziały 35 proc.), natomiast "SuperPremiery" zgromadziły przed telewizorami nastawionymi na Jedynkę 4,051 mln widzów. Mimo późnej pory (22.53-0.03) podczas oglądania pierwszej części "Kabaretonu" bawiło się aż 3,776 mln osób (udziały 40,4 proc.), natomiast w grupie 16-49 1 545 (udziały 37,2 proc.).

W dniach 14-16 czerwca TVP1 była stacją pierwszego wyboru, uzyskując średnie dzienne udziały na poziomie 19 proc., 20,7 proc. oraz 22,9 proc.
Dane za Media2.pl

Kabareton bardzo dobra oglądalność. Ciekawe ile widzów miała druga częśc która skończyła się po godzinie 1.Czekamy na dane o wczorajszym koncercie.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 12:19 przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: dorota »

wydaje mi się, że oglądalność będzie niezła..... :hmmm:
wyszedł im naprawdę niezły show! :klaszcze:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Aro »

Już mam:
Największym zainteresowaniem cieszył się niedzielny koncert „Opole Kocham Cię! – Gala Jubileuszowa”. Pierwsza część w grupie 4+ przyciągnęła aż 5 616 tys. widzów (udziały 39,4 proc.), a w grupie młodych widzów – 1 735 tys. osób (udziały 28,8 proc.).
5,6 mln. Dużo chociaż myślałem, że będzie ponad 6. Nie jest źle. Nie podają oglądalności drugiej części która na pewno miała dużo mniej. Pierwsza część zakończyła się koło 23:10 więc to i tak bardzo dużo widzów jak na tę porę.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: dorota »

duża oglądalność w pełni zasłużona ... :cool2:

niezwykły koncert wspomnień .... :B
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Flux »

Aro pisze:Najbardziej brakowało mi wczoraj Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej, nie było Rynkowskiego. Ten ostatni miał wczoraj koncert w pobliskim Będzinie więc zatrzymały go pewnie właśnie te zobowiązania, ale co z Geppert? Nie miała koncertu wczoraj. Koncertowała 9 czerwca, następny koncert 21. Zdaje się, że Sośnicka już się wycofała z życia publicznego.
Mi również brakowało Geppert. Jako jedyna zdobyła Grand Prix festiwalu aż trzykrotnie. Nie wiem jaka jest przyczyna nieobecności ale cieszę się, że w jej przypadku nie ma żadnych oświadczeń z wyjaśnieniami i innych szopek medialnych. Sośnicka nie jest aktywna zawodowo od około dekady, zaszyła się w czterech kątach jak Demarczyk. Rynkowskiego również chętnie bym posłuchał.

Z wczorajszych wykonań nie sposób pominąć jeszcze Zbyszka Wodeckiego. Śpiewał z taką lekkością i swobodą, że tylko pozazdrościć. Wspaniale się zaprezentował, w niezmiennie dobrej formie od lat.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: dorota »

Flux pisze: Sośnicka nie jest aktywna zawodowo od około dekady, zaszyła się w czterech kątach jak Demarczyk. Rynkowskiego również chętnie bym posłuchał.
no właśnie zdziwiła mnie nieobecność Demarczyk, czy ona przypadkiem nie koncertuje? nie tak dawno wydało podobno nową płytę, nad którą rozpływaliście się na forum.... :hmmm:

mi Edyty brakowało w Opolu jedynie w kontekście minionych występów i wzruszeń, jakich dostarczyła, kiedy jeszcze śpiewała, a nie gwiazdowała.... szczególnie przy wspominkach.... :niewiem:

ps. ściągnęli nawet Stana Borysa na Jaskółce z USA.. :lol:
ODPOWIEDZ