50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: dorota »

amen!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Piter »

rav33 pisze:ale za to jak bedzie wygladać :)
tak się naciągnie i ostrzyknie, że jak japę rozedrze, to jej się tyłek zamknie i odwrotnie...
TEKST ROKU! :)
Krystian
The story so far
The story so far
Posty: 525
Rejestracja: 05 sty 2005, 22:05
Lokalizacja: *****

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Krystian »

Koncert, który odbył się ostatniego dnia był fantastyczny. Wojnowska wykonująca "Sztuczny miód" genialna. Santor, Umer, Majewska, Połomski, Prońko, Łobaszewska i cała reszta artystów wspaniali. Smutna refleksja po koncercie: nie brakowało mi Edyty, bo w końcu to było spotkanie artystów, a nie celebrytów...
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Natu$ »

Również dołączam do zachwyconych niedzielnym koncertem. To był po prostu magiczny koncert! Zawsze przy takich okazjach żałuję, że nie urodziłam się chociaż 10 lat wcześniej... Mimo zmęczenia dzielnie wytrwałam do końca, bo każdy kolejny występ tak przykuwał moją uwagę, że nie sposób było wyłączyć.

Cóż mogę napisać, gdy wszystko już napisaliście. Forma, bądź co bądź starszych ludzi naprawdę zachwyca. I to zarówno forma wokalna, jak i fizyczna. To jednak prawda, że pokolenie powojenne jest cholernie silne. Nie mogłam się nadziwić, napatrzeć i nasłuchać. Z takiego koncertu powinno być DVD, albo przynajmniej CD z oryginalnymi wykonami! Wystarczy dać okładkę festiwalową i ludzie by chętnie kupowali.

Nie jestem w stanie wypisać, które występy mi się najbardziej podobały, bo nie sposób. Może jedynie wyróżnię jedną osobę, która mnie najbardziej zaskoczyła - Joanna Kulig. Zdziwiłam się, co ona tam robi, toć w końcu aktorka, a nigdy nie słyszałam, by zaliczała się do śpiewających aktorów, a tu proszę! Z energią, świetnie kondycyjnie, czysto (jak na moje ucho) i fajną barwą. Dodatkowo cały czas świetnie się bawiła. Wielki szacun!

Kontrast między SuperJedynkami i SuperDebiutami a ostatnim koncertem OGROMNY! Podobnie jak Krzysia, zasmucił mnie bardzo kierunek, w jakim zmierza (polska) muzyka. Już dziś nie ma takich przebojów, takich wzruszeń, takich melodii i takich przekazów. Puentą całej tej sytuacji niech będą zacytowane tu już słowa, że kiedyś piosenki się komponowało, teraz się produkuje. Święta prawda.

Jeszcze co do decyzji Edyty - w takim koncercie powinna chcieć wystąpić ZA DARMO i jeszcze całować organizatorów za zaproszenie. Nie wiem, jak można nie rozumieć, że to prawdziwe wyróżnienie i zaszczyt wystąpić wśród takiej Śmietanki. :roll:
Agunia
Hope for us
Hope for us
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:33
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Agunia »

Dziś na Onet.pl pojawił się wywiad z Natalią Niemen, która mówi o kulisach przygotowań do festiwalu w Opolu. Podobno "pewna duża gwiazda" chciała wykonać "Dziwny jest ten świat". Czyżby chodziło o Edi??? Myślę, że Edyta wolała zaprezentować się w repertuarze Niemena, a nie German... Ostateczne potwierdzenie co do wyboru piosenki Natalia dostała 3 tygodnie przed festiwalem, czyli mniej więcej wtedy gdy Edi zrezygnowała z udziału w festiwalu...

Oto fragment tego wywiadu:
-Skąd pomysł na tak niecodzienny występ?
-Po prostu zadzwoniono do mnie z telewizji i złożono propozycję wykonania tej piosenki w formie duetu z tatą, podobnego do słynnego "Unforgettable" Natalie Cole i jej ojca, Nat King Cole'a.
-Od razu się pani zgodziła?
-Miałam wątpliwości, gdyż nie jestem typem osoby, która ma parcie na szkło i lubi się pokazywać w telewizji. Bardzo cenię sobie prywatność i anonimowość. Artysta, by być artystą parającym się jakąkolwiek sztuką, nie musi od razu występować w mediach. Biłam się więc z myślami.
-Co przeważyło?
-Wyjątkowa okoliczność, bo przecież propozycja była niezwykła. Choć kulisy całej sytuacji były bardziej złożone i nie sprowadzały się tylko do mojej zgody. Krótko po tamtym telefonie okazało się, że "Dziwny jest ten świat" chce zaśpiewać pewna duża gwiazda. Rozmawiano więc ze mną o wykonaniu innego utworu taty. Mnie było wszystko jedno, byleby piosenka mi leżała i pasowała do moich możliwości, mojego typu ekspresji. Ostatecznie jednak, po naradzie, zespół decydujący zawyrokował, że chce, bym to ja, czyli córka Czesława Niemena, zaśpiewała "Dziwny jest ten świat".
-Nie miała pani obaw przez zmierzeniem się z tak kanonicznym utworem?
-Nigdy nie postrzegałam Czesława Niemena jako ikony, wielkiego posągu – na zasadzie, że mam padać na kolana i nie jestem godna tykać się jego twórczości. Był przecież moim tatą... Obawiałam się jednak złej woli, złej energii wysyłanej przez wielu ludzi, od dawna wylewających bezinteresowną nienawiść na najbliższych Czesława Niemena, w tym na mnie. Dodatkowe obawy wynikały z tego, że dosyć późno podjęto ostateczną decyzję, jaką piosenkę mam zaśpiewać.
-Kiedy dokładnie?
-Zaledwie trzy tygodnie przed festiwalem. To było faktycznie trudne. I choć nieraz w domu podśpiewywałam sobie "Dziwny jest ten świat", w Opolu musiałam zaśpiewać w nie swojej tonacji. Zwykle wykonuję ten utwór o cały ton lub dwa wyżej. Mam sopranowy głos, więc w wyższych rejestrach czuję się po prostu bardziej komfortowo i brzmię dużo lepiej. Musiałam więc poćwiczyć przy pomocy odpowiedniego zestawu ćwiczeń wokalnych.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: karen »

Natu$ pisze: .

Nie jestem w stanie wypisać, które występy mi się najbardziej podobały, bo nie sposób. Może jedynie wyróżnię jedną osobę, która mnie najbardziej zaskoczyła - Joanna Kulig. Zdziwiłam się, co ona tam robi, toć w końcu aktorka, a nigdy nie słyszałam, by zaliczała się do śpiewających aktorów, a tu proszę! Z energią, świetnie kondycyjnie, czysto (jak na moje ucho) i fajną barwą. Dodatkowo cały czas świetnie się bawiła. Wielki szacun!

.

:roll:
A ja pamiętam Joasie jak lata temu śpiewała w Szansie na Sukces z Grzegorzem Turnauem chyba piosenke "Cichosza"- wygrała ten odcinek, i potem w kongresowej była również bliska wygranej.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: pijej1 »

Pamiętam Joasie właśnie z Szansy mówiła tam o tym jak robić majonez - nie można kręcić w dwie strony tylko w jedną łychą :P Zachwyciła mnie wtedy i liczyłem ze będzie nagrywać - między ciszą a cisza sprawy sie kołysza...
Agunia
Hope for us
Hope for us
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:33
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Agunia »

karen pisze:A ja pamiętam Joasie jak lata temu śpiewała w Szansie na Sukces z Grzegorzem Turnauem chyba piosenke "Cichosza"- wygrała ten odcinek, i potem w kongresowej była również bliska wygranej.
Zaśpiewała "Między ciszą a ciszą". Miała wtedy jakieś 15 lat... Do tej pory dźwięczy mi w uszach jej wykonanie- bardzo mi się podobało.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: karen »

Agunia pisze:
karen pisze:A ja pamiętam Joasie jak lata temu śpiewała w Szansie na Sukces z Grzegorzem Turnauem chyba piosenke "Cichosza"- wygrała ten odcinek, i potem w kongresowej była również bliska wygranej.
Zaśpiewała "Między ciszą a ciszą". Miała wtedy jakieś 15 lat... Do tej pory dźwięczy mi w uszach jej wykonanie- bardzo mi się podobało.
no własnie -pomyliłam tytuły... Żaśpiewała wtedy rewelacyjnie
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: dorota »

Agunia pisze:Dziś na Onet.pl pojawił się wywiad z Natalią Niemen, która mówi o kulisach przygotowań do festiwalu w Opolu. Podobno "pewna duża gwiazda" chciała wykonać "Dziwny jest ten świat". Czyżby chodziło o Edi??? Myślę, że Edyta wolała zaprezentować się w repertuarze Niemena, a nie German...
dla mnie to oczywiste, że to Natalia powinna śpiewać Dziwny... , w końcu to jej tata, a pomysł z duetem - :cool2:
nie wiem jakie były prawdziwe przesłanki do strzelenia focha przez Edytę, ciągle się łudzę, że jednak nie poszło o kasę... :roll: w tym przypadku, jako powód odmowy występy Edyty w Opolu wolałabym najbardziej odjechaną edziową ideologię niż prozę życia - finanse , gdyż udział w festiwalu opolskim w takim składzie to prawdziwy zaszczyt i honor dla artysty, szczególnie dla tak pokornego wobec talentu innych jak Edyta :lol3:

Ale mleko się rozlało, nasza D(z)iwa po raz kolejny tupnęła nóżką, mam nadzieję, że tym razem porządnie ją sobie nadwerężyła, a Opole znowu poradziło sobie bez naszej Złotoustej Gwiazdy i to całkiem nieźle :grzywka:

Edyta nigdy się do tego nie przyzna, ale ja jestem pewna, że gryzła kable ze złości, jak zobaczyła, co z fochowała :lol3:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: KrzysiekF »

Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: dorota »

w każdej beczce miodu musi się znależć łyżka dziegciu.. :roll:
Awatar użytkownika
soul
Hope for us
Hope for us
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2009, 15:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: prawie wszystkie
Lokalizacja: śląsk

Re: A różne takie

Post autor: soul »

Wywiad z Natalią Niemen o kulisach jej występu w Opolu - jest wzmianka o tym, że ktoś jeszcze chciał zaśpiewać piosenkę Niemena i to właśnie "tę " konkretną piosenkę - wydawać by się mogło, że chodzi tu o naszą "dużą gwiazdę " ale kto to wie ;) :)

Od razu się pani zgodziła?

Miałam wątpliwości, gdyż nie jestem typem osoby, która ma parcie na szkło i lubi się pokazywać w telewizji. Bardzo cenię sobie prywatność i anonimowość. Artysta, by być artystą parającym się jakąkolwiek sztuką, nie musi od razu występować w mediach. Biłam się więc z myślami

Co przeważyło?

Wyjątkowa okoliczność, bo przecież propozycja była niezwykła. Choć kulisy całej sytuacji były bardziej złożone i nie sprowadzały się tylko do mojej zgody. Krótko po tamtym telefonie okazało się, że "Dziwny jest ten świat" chce zaśpiewać pewna duża gwiazda. Rozmawiano więc ze mną o wykonaniu innego utworu taty. Mnie było wszystko jedno, byleby piosenka mi leżała i pasowała do moich możliwości, mojego typu ekspresji. Ostatecznie jednak, po naradzie, zespół decydujący zawyrokował, że chce, bym to ja, czyli córka Czesława Niemena, zaśpiewała "Dziwny jest ten świat".
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: Marecki »

Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 50 KFPP Opole 2013 16.06.13

Post autor: addar »

edytka wiedziała co robi, alkoholu nie pija to i z takim marginesem zadawac sie nie chciała :lol3: :lol3:
ODPOWIEDZ