25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Oddajemy głosy na Edytę.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: Marek »

Głosuje się na końcu galerii, po przejrzeniu okładek płyt. Nominowana jest płyta DOTYK:
http://muzyka.onet.pl/25-najlepszych-po ... lbum/efp0h

Obecne wyniki:
Obrazek
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: baker »

łezka się w oku kręci, ależ mieliśmy kiedyś MUZYKĘ!

metal - Vader!!!, Acidzi!!!, Behemot!!!,Illusion!!! :evilbat: :evilbat: :evilbat:
alternatywa: Kaliber!!!, Kult!!!, Lao Che!!! :oboz: :oboz: :oboz:
i piękny kobiecy pop-rock Edyta!!! Varius, Kayah, Steczkowska :chor: :chor: :chor:


Zaznaczyłam Edyty płytę, bo ważna jest dla mnie, ale patrząc na to zestawienie nie czuję, by była to najważniejsza płyta wolności..

...aż się chciało słuchać wszystkiego

A teraz?
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: Matiz99 »

Głosujcie na dotyk. Na razie słabo bo na 14-tym miejscu.
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: baker »

Na 14 alfabetycznie. Jest na 1 miejscu, zaraz przed Tatą Kazika

http://muzyka.onet.pl/25-najlepszych-po ... lbum/pwj5l
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: Flux »

Fanusie dzielnie głosują, dwoją się i troją, zmieniają IP, kasują "ciasteczka", odwiedzają kuzynów, ciotki i babcie (o ile rzecz jasna mają komputer i internet) żeby tylko ich bóstwo się liczyło :P A tak całkiem serio, to do dziś najważniejsza płyta w karierze Edyty i znacząca pozycja w historii polskiej fonografii. Ja jednak zagłosowałem na inny krążek, nietrudno zresztą zgadnąć jaki :D Posłużę się argumentacją Boba:
Bob pisze:Dziewczyna Szamana -najczęściej słuchane cd na przełomie 95/96, bardziej cenię do dziś niz Dotyk...To byla spójna torpeda , mistrzowsko wyprodukowana , materiał genialny od początku do konca cd...
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: addar »

zdrajca zawszony !!!! :evil:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: Kopaneek »

Ta płyta już raz wygrała z innymi w zestawieniu EMPIKU: "Najważniejsza płyta ostatnich 60 lat".
Teraz wygrywa kolejne zestawienie.
Najnowsze muzyczne dzieci Edyty nie mogę przebić się w chwili swojej premiery.
Wymowne. Dla wielu wciąż za mało.

Głos oddany z przyjemnością.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: Flux »

Drugiego Dotyku nie było i nigdy nie będzie. Pewne rzeczy zdarzają się tylko raz. Tylko raz Edyta nagrała tak kapitalną płytę. Tylko raz zdarzyła się Eurowizja. Tylko raz była "białą, czystą kartką pośród nas"... Dziś wizerunek i pozycja muzyczna Edyty są tak nadwątlone, że to z pewnością nie wróci nawet w małym ułamku. Ani z Cyganem, ani Rubikiem, ani Stokłosą, Kubiakiem ani nikim innym. W czasie premiery debiutu Górniak wszystko zbiegło się w niemal perfekcyjną całość. Głos, interpretacja, uroda, skromność, opieka artystyczna, zaufanie publiczności. Wszystko, co Edyta może teraz zrobić, to próbować nagrywać muzykę na poziomie, który jest akurat dla niej dostępny. Swojego legendarnego sukcesu już nie powtórzy, powinna ruszyć do przodu, szanując przeszłość i mając świadomość, co debiut jej umożliwił.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: Kopaneek »

Wszystko się zgadza, wszyscy o tym wiedzą, tylko "ruszenie do przodu" nie ma nic wspólnego z obecnym materiałem.
To jeden krok za ograniczonymi trendami.

Edyta potrzebuje kompozycji, które w połączeniu z jej talentem wzmocnią/dadzą jej artystyczną nieśmiertelność.
Utworów, które nieśmiertelne mogę stać się wyłącznie dzięki jej osobie (gdyby nie Edyta, nikt nie zwróciłby na nie uwagi, np. Glow on) nie potrzebuje.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, 23:46 przez Kopaneek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: baker »

Zupełnie zapominacie jak Edyta była szarpana, nielubiana, opluwana przez Polaków w czasach, które kojarzycie z apogeum jej możliwości, skromności, urody. Nigdy nie było różowo - bycie fanem Edyty zawsze było... hmm... ryzykowne towarzysko ;)

Zawsze miała w swoim repertuarze piosenki obciachowe - "Jestem kobietą" to szczyt kiczu pod każdym względem - od muzyki po tekst. "Niebo to my" choć przekazuje cudne emocje, to majstersztyk także nie jest, nie mówiąc już o piosenkach z Buffo, które podobały się naszym babciom bardziej niż rówieśnikom. A w zestawieniu z Love is on the line, (które przeznaczone było niby na dancefloor, ale - kiedy raz jedyny usłyszałam to na dyskotece - nie wiedziałam jak się do tego ruszać), pokazywało niby to wszechstronność artystyczną Edyty, ale - umówmy się - było to raczej podkreślenie przypadkowości.

W Edycie zawsze bronił się głos i uroda. I ta nieznośność, która ocalała po dziś dzień.

Zatem nigdy nie było inaczej niż jest teraz - zawsze budziła skrajne emocje.
Pewnie dzięki temu my, najstarsi fani, wkurzając się, biadoląc, ciągle z nią jesteśmy :)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: addar »

moj tatus do dzis jej nie cierpi i argumentując podaje anegdotkę jak w jednych w pierwszych wywiadów młoda edyta mówiła że lubi gołą stopą po rosie biegać "już wtedy wiedziałem że to porąbane nawiedzone babsko" ,cóż wszystkim nam sie wydaję ze edyta jest inna niz kiedyś, chyba nic bardziej mylnego, ona zawsze taka była...tylko siła rażenia mediów była mniejsza a do naszych fanusiowych uszów dochodziły jedynie zredagowane newsy czasopism co to chciały w zgodzie z divą żyć, informacje o jej nieznosnym charakterze krązyły jako plotki w które zakoffani fani nie chcieli wierzyć. Jej pozycje podburzył powaznie mundial i wtedy gazety dostały narodowe pozwolenie by górniak jawnie obrzucić błotem...

zgadzam sie tez z baker... dotyk wcale taki wybitny nie był i nie jest, cover poplątany z odgrzewanymi kotletami i właściwie nic nowego nie wprowadzał,wybitnie zaspiewany ale kompozycji oryginalnych tam jak na lekarstwo to po prostu zapis tego co edyta osiągneła do 1995 r. a wysoką sprzedaż zawdziecza poeurowizyjnemu hajpowi... zeby było jasno uwielbiam dotyk ale

to nie ja - eurowizja
kasztany-cover staroć
niebo to my - no pop hitem tego nie nazwe
jestem kobietą -ok był hit
dotyk- mniamniasty
litania - metro zzyna , po co nowy materiał
szyby -to samo
jej portret- cover
bede sniła- kolejne bardziej musicalowe cus
pada snieg- kotlet swiąteczny
nie opuszczaj mnie- cooover

pomieszanie z poplątaniem, ot dajemy co bylo edyta obroni głosem, a eurowizyjny sukces sprzeda
Ostatnio zmieniony 14 gru 2014, 0:37 przez addar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: KrzysiekF »

Głos oddany. Jedna kopia Dotyku wciąż na mojej półce w folii, wyjątkowe miejsce, wspomnienia i płyta , która jak to kiedyś napisał Tele Tydzień dotknęła Chopina...
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: Kopaneek »

addar pisze:to cover na coverze i właściwie nic nowego nie wprowadzał,
Co z tego?
To żaden argument, śmieszny argument.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: addar »

a to kopciu ze jak sam mowiłes edyta potrzebuje utworów które przyniosa jej niesmiertelnosc bo sa genialne same w sobie ..niesmiertelnsci nie przyniosa jej covery, bo ktos juz te piosenki śpiewał dawniej, a edyta zeby byc legenda musi miec swój materiał dlatego jestem z niej dunmy ze od MY wzieła los w w swoje rece i bardziej angazuje sie w co śpiewa dając nie tylko głos i interpretacja ale równiez majac wplyw na teksty i muzyke. Mozesz wrzucac na MY ile wlezie, twoje zdanie, ale moim MY to duuzy sukces artystyczny edyty i poczatek jej nowej drogi muzycznej, mimo ze MY ma kilka niedoróbek to naprawde świetna płyta , taka edytowa od poczatku do końca...Nie zapomnij, uwazam to jedna z wybitniejszych kompozycji w karierze edyty, a pochodzi z tak osmianej przez ciebie płyty
Ostatnio zmieniony 14 gru 2014, 0:48 przez addar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 25 najlepszych polsich płyt - nominowany DOTYK

Post autor: KrzysiekF »

I co z tego że metro, eurowizja ? Wali mnie to szczerze przyznam. Niech ktoś dziś nagra takie piosenki jak SZYBY czy Będę śniła.

Trzeba było widzieć w ŁODZI jak ludziom podczas koncertu w wieku od 15 do 60 leciały łzy podczas Szyb , Edyta może nagrać 15 Your hajów, glonów i nie osiągnie nawet 3% uwielbienia takiego jak właśnie kiedy śpiewa Szyby . Mury drżą i nastaje cisza...
ODPOWIEDZ