Brodka

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Znakomity numer.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brodka

Post autor: Blur »

Warto było czekać!!!
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Brodka

Post autor: Virtual Tom »

Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Jest moc w tym kawałku. Ta premiera przyćmiła dlka mnie Grateful. Inn bajka, inny kosmos. Świetna okładka singla. Teraz kontrakt międzynarodowy. Ależ dziewczyna ma łeb na karku!
<3
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Brodka

Post autor: Kamui Shiro »

O. Ma szanse sprawdzić, czy ma coś do powiedzenia przy gwiazdach światowego formatu. Jej ambicje były wyraźnie pod tym względem nadszarpnięte, co by nie rzec: wygórowane.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Ona nie mierzy do gwiazd światowego formatu, raczej do światowej sceny niezależnej. Tam pasuje.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Brodka

Post autor: pijej1 »

nie lubię jej ale gratuluję! Kolejny polski sukces!
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Brodka

Post autor: dorota »

o kurczę, podobają mi się Horses .... sama się sobie dziwię :shock:
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Brodka

Post autor: DeathlySilence »

Zachęcony Waszymi opiniami o nowym utworze odpaliłem Brodka - Horses (Official Audio) i... doceniam (w szczególności warstwę muzyczną), ale jako całość nie przemawia do mnie.

Wychodzi na to, że jedynym utworem, którym Brodka mnie uwiodła w 100% jest "Exipit".
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Brodka

Post autor: Virtual Tom »

endeven pisze:Ona nie mierzy do gwiazd światowego formatu, raczej do światowej sceny niezależnej. Tam pasuje.
Zgadzam się, nie liczyłbym na jakiś mega komercyjny sukces (chociaż i na to nigdy nie ma recepty) taki kontrakt otworzy przed nią przede wszystkim estradę klubową i festiwalową w całej Europie!
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Brodka

Post autor: Wojtuś »

Podoba mi się. Całkiem inna muzyka niż w przypadku Grandy ale bardzo intrygująca. Ciekawe jak brzmi cały album.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Brodka

Post autor: spot_me »

DeathlySilence pisze:doceniam (w szczególności warstwę muzyczną), ale jako całość nie przemawia do mnie.
Mam dokladnie tak samo. Muzyka Moniki wydaje mi sie beznamietna tak jak ona sama. Co wiecej patrzac na nia widze ciagle dziewczynke, a nie kobiete i moza dlatego nie potrafie sie przekonac bo nie lubie spiewajacych dzieci w szowbiznesie (Bieber.Miley.Janosz :lol3: )
Poza tym to ona przyczynila sie do wylansowania Margaret, za co wielki minus :-D
https://www.youtube.com/watch?v=dfGBNeuFNkc
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Brodka

Post autor: Kamui Shiro »

endeven pisze:Ona nie mierzy do gwiazd światowego formatu, raczej do światowej sceny niezależnej. Tam pasuje.

Co takiego jest w niej niezależnego? :roll: Droga łatwych chwytów i skojarzeń. Ma parę ciekawych nagrań, ale dla mnie taki np. pierwszy singiel promujący "Grandę" (ten z tym chińskim pojękiwaniem, 5 smaków?) to dla mnie raczej bełkot silący się na oryginalność. "Dancing Shoes" - bękarcik w stylu kopii z Jacksona z radiem Eska - tylko z nieco lepszym remiksem niż typowe eskowe hity. "Varsovie" - pretensjonalna nuta na rytm przaśnego, podpitego hołubca. Nie widzę (nie słyszę) tego w Europie zbytnio, mają swoje niezależne, lepsze i szczersze.

Przy tym ta jej wspominana już zarozumiałość... Wspominam o aspiracjach do światowego formatu, bo czepiała się swojego czasu popularności Lany del Rey i paru innych uznanych gwiazd popu, do których klasy i sławy pewnie nigdy nie dosięgnie, nawet stając na palcach. Może w Polszy uchodzić za bardzo wyrafinowaną, jednak mnie już jakoś bardziej podchodziła jako typowa, bezpretensjonalna niunia z piosenkami od Ani Dąbrowskiej w stylu "Ania, gdyby była 5 lat młodsza, zaśpiewałaby to właśnie tak".

-- Dodano: 26 lut 2016, o 01:32 --

Odsłucham te Horses, może na stare lata się chociaż pannie polepszyło? Tylko mówię: w Europie to ona tak samo oryginalna, jak każda kopia kopii w rodzaju The Foxes itd. Edit: jest pewien postęp, ale i tak jestem na nie i podtrzymam pogląd ;p
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Jest o kilka klas lepsza niż Lane Fake Rey. Z poozstałymi argumentami trudno dyskutowac, bo ja słyszę to inaczej, zupełnei inaczej. Kwestia wrażliwości i otwartości na estetykę. Mam w głowie konie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Brodka

Post autor: Kamui Shiro »

Jakie konie? :D to jakiś cytat z twórczości Moniki?

Hm, co do tego kto lepszy o ile klas, no to mamy odczucia subiektywne. Nie jestem jakimś zagorzałym wyznawcą lanaizmu, jednak to co laska robi, ma według mnie ręce i nogi, zawiera spójną koncepcję, w przeciwienstwie do wyczynów Brodki, których nie kupię za grosz intelektualności, gdyż uważam go za podrobiony.
Niech jej sie wiedzie, bo to zawsze dobrze, jak rodzimy wykonawca się wybije, ale wątpię w jej sukces na tle wielu podobnych/bardziej przebojowych wykonawczyń za granicą, w sumie tyle mam do powiedzenia, odjąwszy hejt.
ODPOWIEDZ