Ania Dąbrowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

Jak dla mnie zmiany są wyraźnie zauważalne. Są zastosowane tutaj rozwiązania wcześniej nie spotykane na płytach Ani. Chodzi tu przede wszystkim o aranżacje (wspaniały "Naiwny marzyciel" przy akompaniamencie fortepianu). Owszem, tekstowo to stara dobra Ania, ale to już nie jest retro. Jeżeli porównamy ten album do ostatniej płyty to zmiany są spore. Choć Aro, jak zauważyłeś, jest tutaj jakby powrót do płytowego debiutu. Na razie za wcześnie oceniać czy jest to najlepsza płyta Ani, ale z pewnością jedna z lepszych.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: witcher »

niuto pisze:Jak dla mnie zmiany są wyraźnie zauważalne. Są zastosowane tutaj rozwiązania wcześniej nie spotykane na płytach Ani. Chodzi tu przede wszystkim o aranżacje (wspaniały "Naiwny marzyciel" przy akompaniamencie fortepianu). Owszem, tekstowo to stara dobra Ania, ale to już nie jest retro. Jeżeli porównamy ten album do ostatniej płyty to zmiany są spore. Choć Aro, jak zauważyłeś, jest tutaj jakby powrót do płytowego debiutu. Na razie za wcześnie oceniać czy jest to najlepsza płyta Ani, ale z pewnością jedna z lepszych.
Zgadzam się. W porównaniu do poprzedniego krążka Ania powróciła na dobry tor. Poprzednia płyta była dla mnie męcząca, wtórna. Teraz oprócz swego rodzaju powrotu do korzeni w warstwie tekstowej i ogólnym odbiorze mamy do czynienia z eksploracją nowych muzycznych rejonów. Wypadło to bardzo wiarygodnie. Mam wielką frajdę ze słuchania nowego albumu i polecam go bardzo na tę porę roku.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: KrzysiekF »

Kolejna płyta i miejsce 1 OLIS. Bez żadnych wątpliwości, ponoć w Empiku jeden z rekordowych tygodni sprzedaży. To bodajże 5 płyta tej Artystki. Niektórzy "znawcy" na tym forum nie tak dawno pisali, że polscy Artyści nie sprzedają już 3,4 .. płyty w karierze. A tu proszę, można ?

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Kamui Shiro »

Nie wiem, o co chodzi z tym szałem na nową Dąbrowską, wszędzie słyszę opinie aprobaty. Może na płycie są jakieś ukryte super błyskotki, może jest po prostu bardzo spójna i to jej atut, ale singlowe kawałki w ogóle mnie nie powaliły. Nuda. Jeszcze o ile "Nieprawda" fajnie buja reggałowo, o tyle "W głowie" to dla mnie zwykły, banalny pop z irytującą manierą w akcentowaniu wyrazów. Klip też słaby. A do tej pory większość jej wydawnictw bardzo mi się podobała. Mam wrażenie, że kobita trochę też odcina kupony od popularnego w Polsce stylu muzycznego, nie rozwija się zbytnio.

I jeszcze słyszałem - może to plotka, może nieporozumienie - lecz zapamiętałem, od znajomych z branży reżysersko-produkcyjnej, że była bardzo nieprzyjemna w czasie współpracy...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

To może warto najpierw posłuchać płyty a później się wypowiadać? Ja zauważyłem z kolei, że sporo osób tutaj wyznaje zasadę "nie słyszałem ale do du*y".

Nowy album może i nie jest odkrywczy pod względem tekstowym, ale muzycznie i produkcyjnie to zupełna nowość w stylu Anki i warto sięgnąć po całość.

1 miejsce na OLiSie mnie nie zaskoczyło bo chyba każdy się tego spodziewał. Niemniej gratuluję :d
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: pijej1 »

Kamui Shiro pisze:I jeszcze słyszałem (...) od znajomych z branży reżysersko-produkcyjnej, że była bardzo nieprzyjemna w czasie współpracy...
Ty to niezły jesteś piszesz wiersze, które prawie już wydałeś, masz znajomych w branży... Załatw coś Landrynie! NA razie tylko krytykujesz i się chwalisz a do niczego konstruktywnego to nie prowadzi. :beczy:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Kamui Shiro »

Nie jest mi przykro, że masz problem z moją osobą. Może trzymajmy się jednak tematu. Jeśli już się przechwalam, to zawsze robię to w celu związanym z meritum wątku.

Wyszła z ciebie niezła prowincjonalność i kompleks niższości, jeśli drażni cię, że ktoś po prostu pisze. A co złego w tym, że znam kogoś ze środowiska produkcji filmowej, to nie rozumiem. Do czego konstruktywnego miałaby prowadzić niby ta moja krytyka? Chyba co najwyżej do tego, by Dąbrowska zawzięła się i nagrała lepszą muzykę, ale wątpię, by czytała forum. A nikogo z was nie muszę konstruować i nie mam wrażenia, by o to chodziło. Wyrażamy swoje zdanie, tak?

Dobi - skoro tak mówisz, to OK, wierzę na słowo, może kiedyś posłucham, znajoma się zachwyca, więc ma mi puścić. Ani muzykę ogólnie lubiłem do tej pory, więc chcę dać jej szansę ; ) Znam tylko kawałki z singli i nie wiem, do jakiego stopnia reprezentują one brzmienie całego albumu. Ale nie trafiły do mnie.

-- Dodano: 18 mar 2016, o 21:44 --

Ok, "Naiwny marzyciel" jest spoko. Szkoda, że nie poszła na singla zamiast "W głowie"- może iść na trzeci ;)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Śmieszna sprawa. Dziś Sony wydało oficjalne oświadczenie odnośnie rozszerzonej wersji nowej płyty Anki:
Jako wydawca nowej płyty Ani Dąbrowskiej informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych na Edycji Specjalnej płyty „Dla naiwnych marzycieli” (numer katalogowy 88985300132) pojawił się powtórzony utwór z wersji podstawowej albumu („Staraj się nie czuć” / „I’m Trying Not To…”). Tym samym potwierdzamy, że przy dodruku płyty – piosenka „I’m Trying Not To…” zniknie zarówno z opisu w poligrafii, jak i nie pojawi się w warstwie audio płyty bonusowej. Za zaistniałe zamieszanie bardzo przepraszamy w imieniu swoim i Artystki.

Sony Music Entertainment Poland
Ja niby zwróciłem na to uwagę, ale jakoś nie przykładałem do tego większej wagi. Stwierdziłem po prostu, że demo które jest na drugim albumie mało różni się od ostatecznej wersji :P :ha:
Mimo wszystko chciałbym usłyszeć ten utwór, może Sony lub Anka udostępnią go do ściągnięcia?
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: MacLean »

karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: karen »

Może wcześniej nie zwracałam na to uwagi-ale odnoszę wrazenie ze Ania pierwszy raz tak mocno promuje płytę-jest wszędzie-wczoraj U Kuby, była w DD TVN, u Łukasza, nawet wywiad i sesja w Vivie jest.... Wcześniej słyszałam ja jedynie w wywiadach radiowych-a tym razem naprawdę się rozkręciła...
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: DeathlySilence »

karen pisze:Może wcześniej nie zwracałam na to uwagi-ale odnoszę wrazenie ze Ania pierwszy raz tak mocno promuje płytę-jest wszędzie-wczoraj U Kuby, była w DD TVN, u Łukasza, nawet wywiad i sesja w Vivie jest.... Wcześniej słyszałam ja jedynie w wywiadach radiowych-a tym razem naprawdę się rozkręciła...
Normalna sprawa na rynkach zachodnich - promocja.

Niektórzy polscy artyści, tak też jak pracodawcy żyją w przeświadczeniu, że to oni rządzą (nadal) na rynku.
Wydadzą płytę/dadzą pracę i mamy płacić/tyrać i po stopach całować.
Świat się zmienia, rynek też.
Odwróciły się role.
Tzn. z rynku artysty/pracodawcy, na rynek słuchacza/pracownika.
Zmiana podmiotowości - wszyscy to już powoli wiedzą i akceptują... Górniak jeszcze nie.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: karen »

Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: KrzysiekF »

Będzie bez problemu i platyna. W 4 tygodniu sprzedaży Ania wciąż na 3 pozycji OLIS-u. Potencjał kolejnych piosenek na single jest spory. Anka wykreuje spokojnie jeszcze kilka singlowych przebojów i sprzeda tysiące egz płyty.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ediva »

Ania to archetypowa, przeciętna Polka, śpiewająca przeciętne piosenki o rozterkach emocjonalnych przeciętnej kobitki. Można posłuchać przy sprzątaniu mieszkania, przy zasypianiu...
I te typowo aniowe teksty:
bez ciebie
więcej czasu mam
lepiej śpię
robię co chcę
potrafię oszukać się
choć wiem że bez ciebie nie ma mnie
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Płyta została wręczona na wczorajszym koncercie w warszawskiej Stodole ;) Prezes Sony który ją wręczał powiedział, że "bardzo szybko" osiągnęła status złotej.
ODPOWIEDZ