Olsztyn - 22 kwietnia 2016

Relacje z koncertów w ramach trasy "Love 2 Love" (2015).
ODPOWIEDZ
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: Olsztyn - 22 kwietnia

Post autor: alternatywna »

Edyta rzadko zmienia coś na lepsze. Ale teraz z pelną odpowiedzialnością za moje słowa mogę powiedzieć , że jest to zdecydowanie dobra zmiana. Repertuaru szczególnie. Widzę w Edycie miłość do muzyki. ten koncert pokazuje nam że 26 rok stoi na scenie a jeszcze potrafi zasokoczyć. Chwaląc wczorajsze występienie wiem że podnoszę Edycie poprzeczkę i zdaję sb sprawę że najprawdopodobniej następny koncert nie zachwyci. Ale takie jest życie , taka jest kariera Edyty. mam wrażenie że scena jest inna i operator świateł. Zdecydowanie piękne. Repertuar brawurowy. To taki lista utworów o ktorej marzyłam . Od wielkich przebojów ( TNTJM , JK , JN & I , ) poprzez niespodzianki - Purple rain i duet z Mietkiem z legendarną Dumką , aż po zmianę klimatu nie bylo i szalone YH , niesamowite i szczere NPOW az do Szyb.
Piękny wieczór , magiczne wystąpienie - pozytywne zaskoczenie
Awatar użytkownika
Monalisa
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 760
Rejestracja: 06 wrz 2006, 20:44
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Miasto...

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Monalisa »

Nawet każdy wybaczył Edi że zapomniała troszkę tekstu podczas Grateful :edi: i tak było super
egfan
Hope for us
Hope for us
Posty: 20
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:52
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Będę śniła
Lokalizacja: Kielce

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: egfan »

Ciekawe czy jest szansa na więcej nagrań z koncertu w Olsztynie?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: ray »

Wczorajszy koncert był naprawdę dobry, ale nie popadajmy w skrajności. :-)
rafal22 pisze:Całkowicie zmieniona formuła trasy Love2Love
rafal22 pisze:Absolutnie nikt ze zgromadzonych nie spodziewał się tylu niespodzianek w Olsztynie.
Bez przesady. Były zmiany, ale prócz Grateful, Litanii i kawałka Purple rain Edyta nie przygotowała nic nowego.
rafal22 pisze:Edyta również uczciła śmierć Princa i zaśpiewała dla niego "Purple Rain"
Po pierwsze, Edyta uczciła nie śmierć Prince'a, a jego pamięć (chociaż kto ją tam wie ;-)). Po drugie, nie zaśpiewała Purple rain, tylko kawałeczek tej piosenki - cały czas powtarzała tylko dwa słowa: "Purple rain, purple rain, purple rain, purple rain" i to było wszystko.
Ten koncert był dużo lepszy niż ten w Krakowie w walentynki, czy ten w Arłamowie sprzed tygodnia, ale bądźmy obiektywni. To był pierwszy koncert Edyty w Olsztynie i w całym województwie warmińsko-mazurskim od 11 lat (10 lutego 2005 też występowała w Hali Urania) i Edyta nie zaśpiewała ani To nie ja, ani Dotyku, ani Kolorowego wiatru, ani When you come back to me, ani One&one. Wciąż jest jeszcze sporo do poprawienia.
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: mpjp »

Już niezadowolenie? A ja właśnie - mimo tego, że nie byłem - chciałem docenić, iż mimo tego że Edyta idzie swoją drogą, to jednak doceniła uwagi fanów, co widać było przy setliście tego koncertu (Grateful). Dziękujemy Edyto - jest nadzieja:) No i śpiewa:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Nuklodem »

@Ray stoi na straży jak zawsze :D ktoś musi w końcu, jednak uważam że koncert był niesamowity, a również nie byłem, stwierdzam to po samych nagraniach, a co dopiero było na żywo to musiało być NIEZIEMSKIE!!!
Zmiany zmianami dla mnie jeśli Edyta jest prawdziwa, szczera na scenie i daje czadu głosem może śpiewać co tam chce :)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Matiz99 »

Wokalizy pod koniec Purple Rain niebywałe :O Było nawet G5 i to bez skrzeczenia. Nie wiem tylko dlaczego w litanii obniżała dźwięki skoro tam nie jest tak wysoko.
weronka
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 23 paź 2015, 17:46
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: SZYBY
Lokalizacja: Polska

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: weronka »

Ktos bedzie miec audio Grateful?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Flux »

Miło, że zaszły drobne zmiany w setliście. Grateful zabrzmiało zdecydowanie lepiej niż w preselekcjach, jednak wciąż nie tak, jak powinno. Wtopa z tekstem już na początku, później pilnowanie każdego dźwięku. Widać to nawet w ekspresji Edyty, że bardzo się kontroluje. Nie wypuściła bestii ze złotej klatki. Ostrożnie poprowadziła utwór. Mnie to nie przekonuje, wciąż daleko do studyjnego oryginału. Może po prostu jeszcze nie czuje się pewnie z tą piosenką. Oby na tym wykonaniu się nie skończyło. Stój fatalny. Kiedy usłyszałem, że Edyta wykonała Purple Rain (KrzysiekF, miałeś rację :d) zastanawiałem się, jakim cudem opanowała tak szybko tekst. Okazało się, że nie opanowała i to tylko taka przyśpiewka. Miły gest i zaskoczenie, bo to chyba pierwsza śmierć w ostatnich latach, która nie odjęła diwie głosu. Wykonanie Oczyszczenia z końcówką a cappella czy powtórne wykonanie Obudźcie mnie, które już pojawiło się na trasie to jeszcze żadne niespodzianki. Tak czy inaczej, jest jakaś poprawa.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: niuto »

A ja właśnie - mimo tego, że nie byłem - chciałem docenić, iż mimo tego że Edyta idzie swoją drogą, to jednak doceniła uwagi fanów, co widać było przy setliście tego koncertu (Grateful).
No tak, trzeba doceniać i chwalić Edytę za to, że zechciała zaśpiewać swój ostatni singiel :)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Flux »

To jest właśnie jedna z tych rzeczy, które mnie bawią w fanach najbardziej. Choćby nie wiem jaką wtopę Edytę zaliczyła, może bardzo łatwo odkupić swoje winy. Wystarczy pomachać do fanów ze sceny, uśmiechnąć się, przywalić jakiejś dziennikarce w śniadaniówce, założyć wystrzałową kieckę lub pomylić jeden wers piosenki mniej i znów jest podziwiana :lol: Jakby jeszcze ze sceny rzucała krówki to w ogóle byłby czad! :ha: Zaśpiewanie własnej, nowej piosenki to wciąż anomalia w świecie diwy :ha:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Bob »

moje pliki to słabizna wobec plików matthiew....po co się męczyłem zamiast skupić sie na muzyce? kimkolwiek jesteś M.H. dzięki !
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Piter »

Wciąż mam wrażenie że to nie jest ta sama wokalistka co kiedyś i nie chodzi tu o głos tylko o energię, jaką jej śpiew niesie. To wszystko jakieś takie matowe, bezbarwne. Bez wyrazu.
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: rav33 »

Piterze, zwyczajnie dorosłeś, a diva nie. wciąż karmi ludzi tymi samymi bajkami, co 20 lat temu. też już jej nie wierze, kiedy śpiewa, choć nadal budzi emocje. to niestety efekt celebryckiej działalności, kłamstw i niepotrzebnych uszczypliwości... bo "pokora" w wykonaniu divy, ale ja jej warunkach nikomu nie służy.
mój boże, a teraz doszły jeszcze błogosławieństwa...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Piter »

Ja nie postrzegam występu jako prawdy tylko jako kreację sceniczna. I nie wymagam od Artysty pokory. Stąd też jej wyczyny i wypowiedzi nie mają znaczenia. Po prostu występy są słabe. I tyle.

Jeśli już Edyta chciała uczcić Princea to szkoda że zatrzymała się na 1 frazie tej piosenki. Jakby płyta się zaciela lub tekstu choćby pełnego refrenu nie byla w stanie wykonawczyni sie nauczyć.
ODPOWIEDZ