61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Kamui Shiro »

Jeszcze byś się zdziwiła, ona nie jest aż taka głupia (a jednak) i pewnie by się próbowała odciąc od kiczowatego wizerunku, co zresztą robi mozolnie od lat ;D

Niech wyslą kogo chcą, z fajną piosenką, takie spekulacje są najgorsze, bo potem cały rok człowiek się męczy, że będzie musiał oglądać i słuchać Szpaczucha xD xD xD Jak to leciało, przypomnę: "Konchita wygrała, musimy w przyszłym roku wysłać Szpaka"
Awatar użytkownika
Dominka
Sit down
Sit down
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2009, 15:13
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Polska

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Dominka »

Kamui Shiro pisze:
Dominka pisze:Bez przesady.Szpak nie jest Edytą,Jopek czy Steczkowską,ale w porównaniu do wykonawców takich jak Ivan Komarenko czy Ich Troje ma spory talent i nie mamy powodu do wstydu w tym roku.3 miejsce od publiczności to spory sukces.
Dla mnie wygrać powinna Australia,ale Ukraina samym wyborem tematu utworu zadziałała na ludzi.Niefajne jest ,że wciąż konkurs wygrywają kraje w trudnej sytuacji i piosenki bardzo patetyczne,pod publiczkę.
Mówiąc o Ich Troje masz na myśli Justynę i Jacka Łągwę jako kompozytora też? Nie odmawiaj im talentu, jednak jakiś mają, a MW to zwierzę sceniczne :) Ivan też nie jest beztalenciem, sorry, mylisz pojęcia. Odmawiasz wykonawcom talentu, bo grają muzykę, która uchodzi za "niegodną".
Mówiąc o Ich Troje miałam na myśli głównie nie potrafiącego śpiewać i piszącego kiepskie teksty Michała,Łągwa to sprawny rzemieślnik ,Justyna miała bardzo ładny głos, . Ivan wokalnie i tekstowo również się nie broni.Szpak repertuarowo jest dość kiepski,jednak on w przeciwieństwie do wymienionych ma możliwości wokalne i talent.Mimo wszystko nie chciałabym ,żebyśmy stawiali na ludzi ,którzy nie potrafią śpiewać na żywo i są na poziomie discopolowców.
W przyszłym roku powinniśmy iść za ciosem i wybrać kogoś z silnym głosem i chwytliwą,ale nie tandetną piosenką.Doda nie śpiewa źle,ale jej estetyka i piosenki to jednak zbyt duża dawka kiczu.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: dorota »

Dominka pisze:W przyszłym roku powinniśmy iść za ciosem i wybrać kogoś z silnym głosem i chwytliwą,ale nie tandetną piosenką.Doda nie śpiewa źle,ale jej estetyka i piosenki to jednak zbyt duża dawka kiczu.
o to to :5: wlasnie o to mi chodziło :)

-- Dodano: 15 maja 2016, o 16:14 --

pytanie do znawców Eurowizyjnych: czy oni muszą śpiewać tak samo w tych samych ciuchach na wszystkich wystepach?
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: addar »

fancie na eurowizyjnych stronach flugają na " polską dispore" a fancie w polsce flugają na stronicze jury...cyrk :lol:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: KrzysiekF »

dorota pisze:
pytanie do znawców Eurowizyjnych: czy oni muszą śpiewać tak samo w tych samych ciuchach na wszystkich wystepach?
Kochana , to może lepiej zapytać , czy muszą śpiewać w ciuchach :lol3: :oops: Białorusin chciał być nagi ale mu nie pozwolono :lol3:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: dorota »

KrzysiekF pisze:Kochana , to może lepiej zapytać , czy muszą śpiewać w ciuchach :lol3: :oops:
Białoruś chyba chciała się rozebrać, ale regulamin Eurowizji na to nie zezwolił :P
ale suma sumarum coś tam i tak pokazał :lol3:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: vanity »

spot_me pisze:Sprawiedliwie to bylo w 1994 gdy na Edyte glosowalo tylko i wylacznie jury - nie bylo populizmu i nacjonalistycznego nabijania glosow dla swojego kraju.
Kiedyś przeczytałam, w którejś gazecie, że w czasach jury debiutanci (w sensie debiutanckie kraje) dostawali kilka punktów na wyrost. Tak, aby przyjemniej im było na starcie.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Michael »

dorota pisze:pytanie do znawców Eurowizyjnych: czy oni muszą śpiewać tak samo w tych samych ciuchach na wszystkich wystepach?
:ha:

Nie muszą, ale światła i wizualizacje podczas występów poszczególnych artystów są wymyślane tak, żeby współgrały z wizerunkiem artysty. Zmiana stroju mogłaby sprawić, że oświetlenie i wizualizacje gryzłyby się ze strojem i odwrotnie, a zmian można dokonywać jedynie w pracy kamer.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Virtual Tom »

dorota pisze:
Białoruś chyba chciała się rozebrać, ale regulamin Eurowizji na to nie zezwolił :P
ale suma sumarum coś tam i tak pokazał
Najwięcej pokazała Loreen na backstage'u :ha: Obrazek
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: ray »

Wszystkim tym, którzy upierają się, że dobry wynik Szpaka to zasługa niemal wyłącznie Polonii, przypominam, że Polska dostała "dwunastki" od telewidzów z Belgii i Austrii - a nie z Wielkiej Brytanii, Irlandii, czy Niemiec. ;-)
dorota pisze:tak sobie myślę, że nasze Keine Grenzen było idealnie skrojone na Eurowizję : fajna muzyka, tekst z przesłaniem w 3 językach, no ale nasi sąsiedzi mieli nas w dupie, zwłaszcza Ruskie ...wielka szkoda ...
Też tak uważam. Spośród wszystkich polskich propozycji, ta była najbardziej "eurowizyjna". Fragment piosenki był śpiewany po rosyjsku, a i tak dostaliśmy wtedy od Rosji 0 punktów. :roll:

Jeśli chodzi o Dodę na Eurowizji, to z nią jest ten sam problem, co z Edytą. One obie odwaliły tyle numerów przez te wszystkie lata, że Polonia nie rwałaby się do głosowania na jedną czy drugą. Nawet bardzo dobra piosenka i bardzo dobry teledysk by tu nie pomogły. Doda jest świadoma, że szansa, że udałoby się jej zająć wysoką lokatę w tym konkursie jest znikoma. A w przypadku przegranej hejt w Polsce byłby wielki - tyle razy mówiła, że jest bezkonkurencyjna, że jest ikoną, królową, że jest wybrana przez Muzy, a potem jej przygoda z Eurowizją skończyłaby się na półfinale... :lol3:
Kamui Shiro pisze:ona nie jest aż taka głupia (a jednak) i pewnie by się próbowała odciąc od kiczowatego wizerunku, co zresztą robi mozolnie od lat ;D
Ostatni teledysk Dody, Nie pytaj mnie, nie wskazuje na to, by chciała się odciąć od swojego kiczowatego wizerunku. Wręcz przeciwnie. 8)
dorota pisze:ciekawa jestem, kto się zglosi w przyszłym roku, kto sie odważy z Polaków :)
Pewnie znów zgłoszą się ci, którzy od lat próbują zaistnieć - Madox, Kasia Nova... Niech Margaret spróbuje jeszcze raz. Albo Sarsa - po wielkim sukcesie Naucz mnie jej kariera trochę przystopowała, więc przydałaby się jej ta Eurowizja.

Ciekawe, że telewidzowie z Ukrainy najchętniej głosowali na Rosję, z kolei widzowie z Rosji dali Ukrainie 10 punktów za antyrosyjską piosenkę...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: KrzysiekF »

Itunes po Eurowizji - Polska -

# 1 Justin Timberlake
# 2 Frans If I Were Sorry - Szwecja
# 3 Jamala 1944 - Ukraina
# 4 Dami Im Australia

# 6 Michał Szpak

#23 Mans Herro 8)
#28 Mans
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:# 6 Michał Szpak
# 6 Michał Szpak - Color of your life
# 7 Michał Szpak - Color of your life

Dlaczego tak jest? Przecież to ta sama wersja...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Dobi »

Ale wydana na innych albumach więc liczona jest podwójnie. Jedna pochodzi z singla, druga z albumu Szpaka. Niestety na iTunes można znaleźć wiele takich "perełek".
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: endeven »

Eurowizja bardzo na tak.
Najlepsza zwycięska piosenka od wielu wielu lat. Jamala zdecydowanie zdeklasowała resztę stawki. W pełni autorski utwór (muzyka i słowa: Jamala). Dziewczyna napisała szczera i osobistą piosenkę. Daleka jest jednak od prostactwa i banału. Świetna kompozycja, współczesność brzmienia w zdrowej harmonii z tradycyjmnymi motywami muzycznymi. Wyszło oryginalnie. "1944" to piekny dowód na piosenkę z przekazem, emocjonalną, a jednocześnie daleką od typowej balladowej popowej sztampy. Podkład ma rytm, napięcie, nie snuje się w mdłościach. Wokal i interpretacja spinają całość dając dreszcz. Wielkie brawa. Wszelkie polityczne zarzuty mogą iśc w kubeł, bo taka muzyka sama jest swoim najlepszym świadectwem.

Cieszy mnie 2 miejsce Australii, bo jest w pełni zasłuzone. Bardzo dobry popowy utwór. Z wdziękiem i klasą.
Było jeszcze kilka dobrych numerów.
Szpak ma powody do radości, mimo okropnej piosenki. Dobre #8 miejsce, ale śmieszą mnie jego opowiastki o upolitycznieniu głosowania jury i wielkie podkreślanie roli televotingu. Niech nie pyskuje :) To tegoroczny system televotingu mu sprzyjał wyjątkowo, jest beneficjentem #dobrejzmiany na Eurowizji :P Liczy sie rezultat ostateczny. Znał zasady, pojechał to niech przyjmie na klatę baty od jury, zamiast poddawać w wątpliwość ich rolę. Mógł znaleźć lepszy utwór, nikt mu nie bronił. Śmieszne jest również pisanie, ze jego wynik w głosowaniu publiczności to tylko polonia. No nie, jego pisoenka na pewno część osób chwyciła i zagłosowali. Razem sie nazbierało. Plus rozdział punktowy jury i telewidzów zadziałał na plus. Uważam, że jest teraz sprawiedliwiej na eurowizji. Taki podział gwarantuje też chyba lepsze utwory, któe jednocześnie mają trafić do ludzi, ale i reprezentować pewien poziom :)

Show świetnie przygotowane. Rozbawili mnie swoim dystansem i poczuciem humoru. Prowadzący nieźle wpasowali się w konwencję Eurowizji mrugającej okiem do widza. Mans nie dośc że przystojny, utalentowany to jeszcze tak umie się bawić. Bardzo fajny był tez motyw ze szwedzką muzyką w pigułce. to pokazało siłe ich muzyki, twórców. Mają masę rozpoznawalnych na świecie artystów. Tylko pozazdrościć.

Justin dał porządne show. Piosenka na żywo zyskuje. Fajna oprawa. Jak juz ktoś wspomniał, rewelacyjny chórek. To tylko dowód na to, jaki to ważny element wystepów na żywo.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze: Ciekawe, że telewidzowie z Ukrainy najchętniej głosowali na Rosję, z kolei widzowie z Rosji dali Ukrainie 10 punktów za antyrosyjską piosenkę...
Bo połowa Ukrainy to Rosjanie, a w Rosji też się Ukraińcy znajdą.

ray pisze:
Ostatni teledysk Dody, Nie pytaj mnie, nie wskazuje na to, by chciała się odciąć od swojego kiczowatego wizerunku. Wręcz przeciwnie. 8)
Wiem, ale myślę, że to mógł też być pożegnalny ukłon w stronę dawnych fanów.
Nie podejrzewam Dody o jakieś wielkie ambicje artystyczne i pewnie też ma to przekalkulowane, iż prosty kiczowaty pop sprzeda się w jej wydaniu najlepiej... Ale jednak jej styl jakoś tam ewoluuje przez lata.
ODPOWIEDZ