53. KFPP Opole 2016

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Aro »

Marek pisze:Nie będzie Edyty na festiwalu? Może będzie gościem specjalnym Szcześniaka :roll:
Zaprosił Janusza Radka. :lol3: :lol3: :lol3:

Nie wiem w czym rzecz, ale nie powalił mnie ten koncert. Oglądam już, ale wielkiego WOW nie ma.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: karen »

Trza mieć wielki talent żeby spieniczyc taki fajny pomysł, kurcze na papierze to wyglądało super, świetni wykonawcy, orkiestra etc,a wyszły flaki z olejem, prowadzący zenada (ale to mnie najmniej dziwi) /
Dabrowska ja zwykle krolowa fałszu ;)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Virtual Tom »

Ja w przelocie odnotowałem dwie rzeczy :d Kowalską mordującą "Pamiętasz była jesień" oraz wszechobecną Kurdej - Szatan :kijem:

W internecie trafiła jeszcze na mnie akcja z Killerem :smierc:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Dobi »

Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Flux »

Całości nie widziałem, może i lepiej. Ostrowska na koniec ratowała sytuację. Nawet Mietek dziś poniżej oczekiwań (miał też jakieś problemy techniczne na początku Już nie zapomnisz mnie). Kowalska pięknie wyglądała, jednak wolałbym żeby Pamiętasz była jesień zaśpiewała Magda Umer lub Lora Szafran. Cugowskiego wymieniłbym natomiast na Kasię Groniec, której interpretacja Nim wstanie dzień jest zdecydowanie ciekawsza, no i muzycznie bardziej świeża. Mela Koteluk - niestety porażka zarówno wokalna jak i wizualna, piosenka absolutnie nie dla niej. Dąbrowska - fakt, fałsze były. Kuba Sienkiewicz dopisał kilka zabawnych zwrotek, ale wykonanie bez energii zupełnie. Prowadzenie żenujące.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: ray »

Aro pisze:Nie wiem w czym rzecz, ale nie powalił mnie ten koncert. Oglądam już, ale wielkiego WOW nie ma.
To tak samo jak ja. :-) Myślałem wcześniej, że ten koncert będzie lepszy... Konferansjerka słaba, Królikowski, Kurdej-Szatan i Musiał wciskani są wszędzie, gdzie tylko się da...
Sam początek festiwalu (m.in. Są na tym świecie rzeczy zaśpiewane przez Natalię Przybysz i Stanisława Sojkę i Świecie nasz wykonywane przez zwycięzców ubiegłorocznych Debiutów) jakby na siłę doklejony do koncertu piosenek filmowych. W sumie ten koncert był średni, bez szału. Na plus Kayah, fajnie wyszedł jej Na pierwszy znak, zaskoczyło mnie, że akurat tę piosenkę zaśpiewała (ale wersja Edyty jednak bardziej mi się podoba). Wyróżniłbym też Wyszkoni (dobrze sobie poradziła z piosenką Maanamu), Varius Manx i Nosowską. Nieźle Pectus, Ostrowska, Gawliński. Natomiast Kasia Kowalska i Edyta Bartosiewicz tym razem poniżej moich oczekiwań. Mietek Szcześniak - też, zaśpiewał Już nie zapomnisz mnie tak jakoś mdło. Widać było, że twórcy koncertu postanowili wcisnąć do niego jak najwięcej piosenek z serialu "Bodo".
Kuba Sienkiewicz: "Już tylko kiler, Polska w ruinie, siedzę na minie, kiedy to minie?.." - <3.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: KrzysiekF »

O czym oni mówią ? Jaka poczwórna platyna za album Smykiewicza ??? :lol3: Od 3 tyg nie może wejść do 50 Olisu...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Flux »

Co do Varius Manx z Kasią mam poważne wątpliwości. Jeśli to wykonanie jest reprezentatywne dla ich reaktywacji, to niestety moja ocena bardziej skłania się ku negatywnej. Kasia brzmiała bardzo płasko, męczyła się z tą piosenką, brakowało jej głębi i oddechu. Stylizacja strasznie ją oszpeciła. Widać, że łaknie takiego odbioru jak te 20 lat temu i niestety przykro mi było patrzeć, jak na koniec próbowała uzyskać jakieś gromkie wiwaty, co się niestety nie powiodło (kilka osób się wyrwało, było jakieś sto lat ale ogólnie widownia tego nie podłapała). Całość występu się posypała. Jednak zdecydowanie wolę Kasię solo.

Wyszkoni zdecydowanie na plus. Takie opanowane wykonanie, bardzo miarowe prowadzenie piosenki. Pewna powściągliwość jej pomogła, było godnie. Zdecydowanie lepiej jej wyszło niż Raz-dwa, raz-dwa.

Gawliński zupełnie zdarty, choć raczej nie z plakatu...
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: karen »

Debiuty coś na kształt Trendy z Top Trendy-zdecydowanie lepszy pomysł niż spiewanie coverów Rodowiczki czy jak rok temu Skaldów. Michaś :-D
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Kamui Shiro »

KrzysiekF pisze:O czym oni mówią ? Jaka poczwórna platyna za album Smykiewicza ??? :lol3: Od 3 tyg nie może wejść do 50 Olisu...
A to nie było o singlu?

Nawet fajne te debiuty.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: KrzysiekF »

Musiał powiedział do koleżanki Ty wiesz ile trzeba sprzedać płyt na PoczwórnĄ platynę? :lol3:

Kamui Shiro pisze:
KrzysiekF pisze:O czym oni mówią ? Jaka poczwórna platyna za album Smykiewicza ??? :lol3: Od 3 tyg nie może wejść do 50 Olisu...
A to nie było o singlu?

Nawet fajne te debiuty.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Piter »

Kto odebrał głos naszym wokalistom? To jakaś zemsta PiS czy faktyczna nędza dzisiejszej ale i dawnej elity muzycznej. Na plus tylko IRA i Ostrowska.

Debiuty nieoszlifowanych diamentów z wadami wymowy i kiepską artykulacja. Teraz Marta Zalewska śpiewa i mi się podoba. Tak naprawdę.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: witcher »

Obejrzałem większość występów na stronie festiwalu i jestem bardzo rozczarowany. Miałem nadzieję, że koncert choć w niewielkim stopniu przywoła ducha dawnych opolskich festiwali, ale niestety nie dostaliśmy nawet namiastki koncertów sprzed lat. Generalnie w ostatnich latach udała się ta sztuka chyba tylko Magdzie Umer w zeszłym roku, co tym bardziej doceniam patrząc na wczorajsze "widowisko". Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że wykonawcy, co do występów których miałem duże oczekiwania bardzo mnie zawiedli. Kayah, Szcześniak, Bartosiewicz, Koteluk, Kowalska, Skubas... Mógłbym wymieniać jeszcze długo. Już nawet nie chodzi o to, żeby ktoś zachwycił, ale to naprawdę były kiepskie wykonania, zwłaszcza pod względem wokalnym. Wymęczone i wymuszone. Bardzo brakowało Edyty, nawet jeśli autorsko niewiele wnosi to jednak w takiej formule koncertu jest niezastąpiona. Na plus jedynie Nosowska i Łobaszewska, ale to nic nowego. Podobała mi się też Kasia Stankiewicz, mimo, że wokalnie było różnie to jednak koniec końców fajne było to wykonanie, ciekawa stylizacja i dobra energia. Mimo wszystko ciekaw jestem jak wypadnie dzisiejszy koncert.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: ediva »

Żenujące były popisy Szatan, Królikowskiego i Musiała :? I do chórków wcisnęli jeszcze męża Szatan, lecz nie stał obok niej dla niepoznaki. 8P
Dąbrowska pokonała mnie swoim fałszem. Swoją drogą niech Edi podeśle jej trochę ciuchów, bo baba konsekwentnie nie potrafi się ubrać. Kasia Stankiewicz natomiast uradowana powrotem "na salony", wyraźnie zapomniała o biednej Lucy. Jak bardzo pieniążki zmieniają perspektywę... :edi:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: KrzysiekF »

Jestem zażenowany koncertem Filmowym. Prowadzeniem i wszystkim po kolei.
ODPOWIEDZ