53. KFPP Opole 2016

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Kamui Shiro »

karen pisze:a Doda nie pogratulowała czasem po zakończeniu głosowania???? (pisała ten post o 00'52 po zakończeniu głosowania, w momencie dodania postu Dody prezes był już "witany" na scenie) Bo głosowanie zostało zakończone-a na scenie jeszcze spiewały te dziadki z taśmy-tylko chodzi o to ze nie było elementu zaskoczenia-jak kiedyś robiono że wszyscy artyści na scene-i czytano werdykt-a oni to zrobili tak ze tylko Szpaka zawołali na scene-stad było wiado ze wygrał.
a to ze było wiadomo ze wygra-było-bo Eurowizja pokazała jakie ma poparcie- i jak widać zazdrość innych o to jest ;-)

Może nie tyle zazdrość, co zwykła irytacja?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: ray »

"Fakt" nagiął fakty, a ludzie we wszystko uwierzyli. Fanka Szpaka na profilu Maryli Rodowicz:
Z całym szacunkiem dla PANI, PANI MARYLO ,ale jak na DIWĘ POlskiej sceny to nie przystoi takie zachowanie .Mam swoje lata i znam całą drogę pani kariery , podziwiwalm pania aż do Opola . ZAwiodłam się na Pani ,nie za wykon bo był cudowny ale za postawę wobwc Młodego wokalisty który zwyciężył . A Gdyby to Pani wygrała i nikt Pani zie pogratulował? Wstydzę się za Panią i za wszystkich wokalistów występujących w Opolu.Wszystkie zgromadzone materjały czyli płyty winylowe ,kasety itd które nagromadziłam przez lata sprzedam na pobliskim bazarze za symboliczną złotówkę .Taki będzie to protest z mojej strony pszeciwko tym artystom z Opola .Pozdrawiam BYła Fanka

:lol3: :rotfl: :buahaha:

Maryla odpowiedziała:
Maryla Rodowicz pisze:akurat ja pogratulowałam Szpakowi,więc o co kaman
Maryla Rodowicz pisze:też czytałam,że za kulisami artyści nie byli zachwyceni wygraną Szpaka.Rzecz w tym,że z nikim nie rozmawiałam,wyszłam z garderoby,wsiadłam do samochodu i odjechałam na kolację do knajpy.aaa sorry rozmawiałam z grupą fanów
W kupowanie głosów nie wierzę. Ciągle to samo - za każdym razem, kiedy Szpak wygrywa, zaraz pojawiają się komentarze: "Miał kupione głosy!". Lajki na Fejsie, wyświetlenia na YouTube, artykuły na Pudelku, pozytywne opinie na temat jego płyty na empik.com - to wszystko też ma kupione? :roll: Jego muzyka nie jest ambitna, jego wizerunek jest tandetny, ale pewne jest to, że masom się on podoba - widziałem na własne oczy na rynku Manufaktury. Violetta Villas była uwielbiana, Michał Wiśniewski był uwielbiany, to i Michał Szpak (który jest ich połączeniem) jest uwielbiany. :-)
niuto pisze:Kiedy był szał na Ich Troje, Łzy, Blue Cafe czy Feel to ich piosenki okupowały pierwsze miejsca list przebojów a płyty rozchodziły się w astronomicznych nakładach (jak na polskie warunki).
Z Ich Troje i Feel się zgodzę, ale na Blue Cafe i na Łzy nigdy nie było wielkiego szału. Żadna z ich płyt nie była nawet podwójnie platynowa.
Nie zgodzę się też z tym, że Szpak nie funkcjonuje muzycznie - jego płyta dobrze się sprzedaje (aktualnie 9 miejsce na Olisie w 12 tygodniu w zestawieniu) i są jakieś tam koncerty.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Kamui Shiro »

Na Łzy był szał, chyba zapomniałeś, jak wszyscy w gimnazjach (i nie tylko) nucili "Agnieszkę", każdy zna tekst tej piosenki. Narcyz, Gdybyś był, Oczy szeroko zamknięte- kolejne hiciory. Może bez podwójnych platyn, ale nieoficjalnie było tego więcej. A ogólnie sprzedaż była kolosalna, jak na to, że był to zespół korzenie mający raczej w rocku niż w typowym popie radiowym. Dwie ich płyty pokryły się zresztą mocną platyną.

A kto zna dobrze teksty Szpaka?poza fanami? latają jego 'przeboje' na jakimś weselu czy dyskotece?
Płyta się sprzedaje, bo jest wykreowana ciekawość jego materiału po tym, jak dziwnym trafem (sorry, ale tak to wygląda) wygrał dwa razy w Opolu, festiwal piosenki rosyjskiej chyba też, plus eliminacje eurowizyjne.
Ale to nie znaczy, ze naprawdę jego twórczość jest popularna.
Myślę, że tu chodzi bardziej o jego wizerunek i głos.
Co więcej, poza tymi dwiema konkursowymi piosenkami on chyba nie ma żadnych singli promowanych w radiu. Gwiazda festiwali, nic więcej. Może teraz się rozkręci, ale irytują mnie te porównania do Ich 3, Łez czy Feela. Oni, wraz z Blue Cafe, interesowali wszystkich, byli fenomenem jako muzyka, Szpaka muzycznie ludzie mają raczej w d.upie. I się nie dziwię. Lajki na fb są głównie z czasu, gdy wykonał "Dziwny jest ten świat" w programie muzycznym.
Na Blue Cafe owszem, nie było megaszału, ale czasy 2003-2008 to pasmo ich sukcesów, byli bardzo lubiani.
Te wszystkie porownania są bez sensu, Ich 3 i reszta wymienianych sław byli odsądzani od czci wszelkiej jako kicz i bezguście, ale każdy liczył się z tym, że ich słuchają masy ludzi. A Szpak jest chwalony właściwie nie wiadomo za co, mało kto zna i słucha jego nieliczne kawałki, radio go nie gra ani tv raczej też. Powiedziałbym złośliwie, że jest szanowany wyłącznie za to, że faktycznie umie uzyskać wygraną w dowolnym konkursie - a jaką drogą, to trudno powiedzieć ;) Co do pozytywnych komentarzy, to też da się nabić i opłacić. Myślę nadto, że porównanie Szpaka do VV zrobiłeś trochę na wyrost. Może jeszcze zaraz ktoś napisze, że to nowy Michael Jackson i Elvis Presley? :?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: endeven »

Dowody przecież są, ale na kupowanie przez Szpaka wyświetlen na you tubie do swoich utworów. Z Azji :)
http://popruntheworld.pl/michal-szpak-k ... a-youtube/
Praktyka kupowania przez Szpaka wyświetleń, nieistnienie w radio, nikła sprzedaż płyty (wzrost nastąpił dopiero przy okazji eurowizyjnej promocji, d top 50 Olisu jego płyta weszła dopiero po wygraniu preselekcji, wcześniej nie była notowana w top 50) - to wszystko pozwala mieć realną wątpliwość w jego prawdziwą "popularność" i wygrywanie plebiscytów.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: witcher »

endeven pisze:Praktyka kupowania przez Szpaka wyświetleń, nieistnienie w radio, nikła sprzedaż płyty (wzrost nastąpił dopiero przy okazji eurowizyjnej promocji, d top 50 Olisu jego płyta weszła dopiero po wygraniu preselekcji, wcześniej nie była notowana w top 50) - to wszystko pozwala mieć realną wątpliwość w jego prawdziwą "popularność" i wygrywanie plebiscytów.
Szpak ma bardzo specyficzną publikę, która nie kupuje płyt i nie chodzi na koncerty. To publika, która ogląda telewizyjne festiwale i egzaltuje się patetycznymi wykonaniami w określonej stylistyce. Nie można mówić, że są to wyłącznie emerytki - bo są to ludzie w różnym wieku, którym tego typu muzyka odpowiada. Ale nie będą oni kupować płyt i znać na pamięć tekstów piosenek, bo na co dzień zwyczajnie nie interesują się muzyką i tym, co dany wykonawca muzycznie robi. Ewentualnie zainteresują się plotkami na pudelku, przez co wzmacniają jedynie wizerunek - w tym przypadku Michała - nie zaś jego muzyczną wartość. Oczywiście ma też wiernych fanów, którzy skoczą za nim w ogień, ale stałe grono swoich wyznawców ma także choćby Edyta, Justyna Steczkowska etc. Tyle, że niewiele z tego wynika. Szpak ma teraz swoje 5 minut dzięki występowi na Eurowizji i po prostu z tego korzysta, to wszystko.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: endeven »

nie zgadzam się z taką tezą. Było mnóstwo artystów i zespołów mających swoje 5 minut, korzystających z wielkiej fali popularności, ale jeszcze nie spotkałem się z kimś, kto wygrywa plebiscyty, a nikt nie chodzi na jego koncerty, nikt nie kupuje jego płyt, nikt nie głosuje na listach w radio, a przeciętny Polak nie zna chocby fragmentu tekstu żadnej piosenki. W dodatku wygrywa Złote Opole z piosenką, która nawet w ułamku, setnym ułamku nie była przebojem. To jest kuriozalne.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: witcher »

Tak samo jak cały polski rynek muzyczny, niestety.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: niuto »

Z Ich Troje i Feel się zgodzę, ale na Blue Cafe i na Łzy nigdy nie było wielkiego szału. Żadna z ich płyt nie była nawet podwójnie platynowa.
Nie zgodzę się też z tym, że Szpak nie funkcjonuje muzycznie - jego płyta dobrze się sprzedaje (aktualnie 9 miejsce na Olisie w 12 tygodniu w zestawieniu) i są jakieś tam koncerty.
Owszem, trudno porównywać szał na Ich Troje i Feel z tym na Łzy i Blue Cafe, ale faktem jest, że był moment, kiedy te dwa zespoły zgarniały wszystko w czym brały udział, gromadziły tłumy na koncertach i sprzedawały płyty. Potrójnej platyny nie ma bo był to czas kiedy trzeba było sprzedać 75 tysięcy żeby zdobyc platynową płytę.

A to, że Szpak raptem 2 razy pojawił się na Olisie na miejscu 9 i 10 o niczym nie świadczy - ile to jest sprzedanych egzemplarzy?? 200-500? Wygrywając plebiscyty i odnosząc sukces na Eurowizji powinien być już dawno złoty.

-- Dodano: 8 cze 2016, o 13:37 --
Szpak ma bardzo specyficzną publikę, która nie kupuje płyt i nie chodzi na koncerty. To publika, która ogląda telewizyjne festiwale i egzaltuje się patetycznymi wykonaniami w określonej stylistyce.
Jest wielu takich artystów i na fali popularności dobijają do złotej płyty: Margaret, Brzozowski, Popowska, Honey, Farna i wielu innych. Ich publiczność też nie kupuje masowo płyt, mimo wszystko certyfikaty są.
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: alternatywna »

Dla mnie Michał to pewnego rodzaju fenomen. Nie wiem jak i nie wiem dlaczego .... ale wygrał ten plebiscyt. To dość specyficzne że pokonał nawet Dodę , Maryle , Justynę. Ale skoro tak mu się podoba to czemu nie... Tylko jestem ciekawa co on za 10 , 15 lat na swoich koncertach jubileuszowych bedzie śpiewal ? przeboje ktore są a ktorych w rzeczywistości nie ma ? Nie widzę w nim pasji , pomyslowości , ale doceniam pracowitość , szczerość jak śpiewa i dobry warsztat wokalny
Awatar użytkownika
diuk69
Perła
Perła
Posty: 1032
Rejestracja: 29 paź 2007, 8:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Lithuania

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: diuk69 »

Tegoroczne Opole- jak jakiś kabaret :-D Ktoś z tak wybujałym ego i tak chorobliwą potrzebą akceptacji i sukcesu (patrz -M.Sz.) oczywiście wygrał.Nie wnikam jakim sposobem,ale stało się :lol3:
Potraktuje to z przymrużeniem oka.
Po 2 dniu Opola zrezygnowałem z oglądania.Chyba mało stracilem,no nie? ;)
Szanownego pana Michała Szpaka nie trawie od początku jego muzycznej działałności.I to nie zmieni się nigdy.I chyba lepiej,jak nie będę się wypowiadał na jego temat z szacunku do tego forum i ludzi.
Stop,take a deep breath..and close this chapter :ha:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Kamui Shiro »

Nie wiem, czy można nazwać dobrym warsztatem wokalnym siłowe darcie mordy jak pijany kogut :/
Chyba inaczej rozumiem to określenie... Słuchając końcówki "Color Of My Life", było mi po prostu przykro (mówię o zmyśle słuchu). Podobnie jak wielu innych wytworów tego pana. Mówię - jako osoba nic mi nie przeszkadza, niech sobie ma swoich fanów, ale wolałbym, żeby już zszedł ze sceny. Pierwszy raz mnie ktoś tak denerwuje ze świecznika rodzimego pop, już boom na Ich Troje w 2001 albo Dodę w 2005 (kiedy ich jeszcze nie lubiłem xD) dużo lepiej zniosłem :) po prostu ich s ł u c h a n o. A tego czarodzieja nikt nie słucha prawie, szczerze to nie wskażę ani jednej osoby, która by kupiła jego płytę czy coś.
ODPOWIEDZ