Sylwia Grzeszczak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: dorota »

sylwia, why !!! :placzka:

OMG, ale gniot, masakra .... :beczy:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Kamui Shiro »

A to nie jest przypadkiem jej najlepsza piosenka?

Tekst do rzeczy, klip do rzeczy, muzyka przebojowa, głos dobry, niech sobie leci w radiu.
Wy niektórzy to byscie chyba chcieli, żeby kobiety nagrywały tylko jakieś smętne diwowe wyje-marije. Najlepiej żeby każda nowa piosenka była tak naprawdę "To nie ja" w wykonaniu Edyty. Ewentualnie jakiś podpleśniały chill jazz. Na szczęście polski pop zaczyna nabierać trochę świeższych barw.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: endeven »

Pierwszy i ostatni raz uruchomiłem play z własnej woli na tej piosence i teledysku.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: KrzysiekF »

1 mln wyświetleń w 5 dni. Nie jestem fanem Sylwii, jej piosenki są dla mnie obojętne ale podziwiam sposób prowadzenia kariery. Mało szumu wokół siebie ,dużo pracy i są efekty. Mogła na dziecku , związku z Liberem opowiadać 2 lata cudawianki w prasie i lecieć na poprzednich płytach.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:1 mln wyświetleń w 5 dni.
Już jest ponad 2,5 mln. W ciągu 11 dni teledysk do tej piosenki odtworzono więcej razy niż oba klipy do Your high razem wzięte przez 2 lata. :shock:
Tamta dziewczyna jest cholernie wpadająca w ucho. I wręcz idealna do radia. A teledysk też jest dobry, jest w nim parę oryginalnych pomysłów. Miłośnikiem piosenek Grzeszczak nigdy nie byłem, ale to, co ona wydaje, nie jest wcale złe, jak na współczesny polski mainstream. Plus dla Sylwii za przemyślaną promocję - premiera piosenki od razu razem z teledyskiem 20 maja i tydzień później wykonanie singla na żywo w telewizji, podczas Polsat SuperHit Festiwal.
Też do tej pory byłem pełen uznania dla Grzeszczak, że tak bardzo chroni swoją prywatność, koncentruje się wyłącznie na muzyce i nie występuje w żadnych marnych show z celebrytami. Jednak tydzień po wydaniu Tamtej dziewczyny i jednocześnie w dniu premierowego wykonania piosenki w telewizji, na portalach plotkarskich pojawiły się zdjęcia Sylwii "w kolorowym dresie z córeczką na spacerze" - nie mogę oprzeć się wrażeniu, że była to ustawka na potrzeby promocji piosenki - tym bardziej, że dziecko urodziło się na początku grudnia i przez prawie pół roku nie było żadnych tego typu zdjęć.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Bob »

http://youtu.be/ObCwZ4nva9g
Jakież to piękne wykonanie...
Jestem dumny z Sylwii
David Foster pewnie tego nie słyszał :edi:
Ciekaw jestem kiedy miał miejsce ten występ i z jakiej okazji.....
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: DeathlySilence »

Bob pisze:Ciekaw jestem kiedy miał miejsce ten występ i z jakiej okazji...
Wielka Gala na 10. urodziny Faktu w Teatrze Polskim była transmitowana 12.11.2013 w Polsacie.
Źródło

uuuuuu juuu uuuuu <3
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Bob »

Dzięki...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Wspaniale jej wyszło to I will always love you. Zgadzam się z Bobem. :-)
Kiedy tylko spojrzę to taka ckliwa ballada, jako piosenka nie za bardzo mi się podoba, ale śpiew Sylwii, te jej wokalizy - super. Ona ma naprawdę ogromny talent.

W zasadzie nie ma co robić plebiscytów na największy hit tego lata, bo fakty mówią same za siebie - Tamta dziewczyna ma na YouTube 29,4 mln wyświetleń, od 5 tygodni jest najczęściej odtwarzanym utworem w stacjach radiowych i jeszcze osiągnęła #1 na najważniejszych listach przebojów - w RMF FM, w Radiu Zet i w Esce. Na Spotify też jest bardzo dobry wynik: 632 tys. odsłuchań.
Tamta dziewczyna to nie tylko największy hit tego lata, ale też największy hit w całej karierze Sylwii. Na jej oficjalnym koncie na YouTube jest 8 teledysków i wyniki ich wyświetleń są następujące:
Tamta dziewczyna 29,4 mln
Księżniczka 27,1 mln
Pożyczony 19,9 mln
Małe rzeczy 19 mln
Kiedy tylko spojrzę 13,8 mln
Sen o przyszłości 13,6 mln
Flirt 10,4 mln
Karuzela 9,8 mln
Jej ostatnia płyta, sprzed 3 lat, od 4 tygodni znów jest na OLiSie i pewnie niedługo pokryje się czterokrotną platyną.
W maju 2013 ukazała się książka Karoliny Korwin Piotrowskiej, w której autorka napisała:
Karolina Korwin Piotrowska pisze:Grzeszczak, choć sprzedała w 2012 roku więcej płyt niż Doda, Górniak i parę innych masowo lansowanych pań razem wziętych, nie zagościła na ani jednej okładce kolorowego magazynu. Konia z rzędem temu, kto wyjaśni mi, dlaczego tak się dzieje. To tylko fatalnie świadczy o mediach w Polsce, którym bardziej opłaca się lansować panie, które już dawno zapomniały, co to jest sukces i kariera z prawdziwego zdarzenia.
:klaszcze: I miesiąc później wyszła kolejna płyta Sylwii, która okazała się jeszcze większym hitem niż poprzednia. A patrząc na sukces Tamtej dziewczyny można się spodziewać, że kolejna będzie jeszcze większym. Ma wyjść jeszcze w tym roku.

Tymczasem jakiś czas temu Sylwia ogłosiła jesienną biletowaną trasę koncertową:
28.10.2016 Gdańsk - Ergo Arena
29.10.2016 Koszalin - Hala widowiskowo - sportowa
30.10.2016 Bydgoszcz - Hala Łuczniczka
04.11.2016 Lublin - Hala Globus
05.11.2016 Zamość - Hala OSiR
06.11.2016 Kraków - ICE Kraków Congresse Centre
10.11.2016 Poznań - Hala Arena
11.11.2016 Kalisz - Hala Kalisz Arena
12.11.2016 Wrocław - Hala Stulecia
13.11.2016 Lubin - Nowa hala widowiskowo - sportowa RCS
15.11.2016 Warszawa - Torwar
18.11.2016 Łódź - Atlas Arena
25.11.2016 Częstochowa - Hala sportowa Częstochowa
26.11.2016 Katowice - Spodek
02.12.2016 Szczecin - Hala Azoty Arena
Wybieram się na koncert w Łodzi. Najdroższe bilety są tylko po 70 zł. :-)
Ciekawe, czy nowy album wyjdzie tuż przed trasą, czy w jej trakcie, czy już po zakończeniu. W sumie to bez znaczenia, bo ten album i tak będzie hitem - pewnie będzie się utrzymywał na OLiSie do końca 2017 roku, a może i dłużej. Grzeszczak ma głowę na karku - ona świetnie prowadzi swoją karierę. Nie da się jej nazwać celebrytką, po prostu się nie da. Ona tylko wydaje płyty, kręci teledyski i koncertuje. :-) Do tego wie, że co jakiś czas trzeba dać ludziom od siebie odpocząć.
I chyba jednak, wbrew temu, co napisałem wyżej ponad 2 miesiące temu, to, że niemal równo z premierą Tamtej dziewczyny pojawiły się zdjęcia Sylwii spacerującej z córeczką, to nie była ustawka.
Bloger Grabari, relacjonując, co działo się za kulisami Polsat SuperHit Festival, napisał:
Grabari pisze:Największą furorę zrobiła Sylwia Grzeszczak, dla której występ w Sopocie był pierwszym po przerwie spowodowanej narodzinami córki. Menadżer piosenkarki uprzedził lojalnie wszystkich dziennikarzy, że gwiazda nie życzy sobie pytań o dziecko, ale wiadomo, każdy na swój sposób próbował ją wpuścić w gadkę o macierzyństwie i małej Bognie. Nie wszystkim się udało, niektóre próby były wręcz karkołomne i koleżanki powoływały się nawet na Adele mówiącą o tym, że ciąża zmienia wokal, ale Sylwia na wszystko reagowała z uśmiechem, choć i stanowczą odmową na wdawanie się w szczegóły.
Niestety, Edyta Górniak tak nie potrafi. Dlaczego, to już niech każdy sobie sam odpowie. ;-)

Muzyka Sylwii jest taka typowo radio friendly, ale nie uważam, że słuchanie jej to powód do wstydu. W porównaniu z Margaret, Lewczuk, Hyżym czy Smykiewiczem, to ona jest wielką Artystką. ;-)
Tamta dziewczyna to naprawdę dobra piosenka, według mnie jest lepsza od ubiegłorocznego hitu lata, czyli Naucz mnie Sarsy. Tekst jest trochę banalny, ale melodia już nie, cholernie wpada w ucho, podoba mi się pomysł na "pozytywkową" wstawkę w środku i to quasi-operowe "uuuuu" w chórkach pod koniec. Na pewno to nie jest nudna piosenka, nie można powiedzieć, że nic się w niej nie dzieje. Klip też jest niezły. Sylwia i jej współpracownicy mieli świetny pomysł, by wydać piosenkę razem z teledyskiem i jeszcze żeby rolę partnera Sylwii odegrał w tym klipie facet znany z roli nauczyciela w-fu w paradokumencie "Szkoła".
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: alternatywna »

Brawo dla Sylwi ! Nie za sukcesy tylko za to że zostala normalnym czlowiekiem. Nie jest sztuczna , nic nie udaje , pięknie się muzycznie rozwija , warsztat coraz lepszy , coraz większe hity i fanow na koncertach. Czym większy sukces tym skromniejsza ( normalniejsza ?) Sylwia. Szkoda że u Div z lat 90 nie ma tego samego
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Kamui Shiro »

Wlasnie tekst nie jest az taki banalny. Nie wiem zreszta, co rozumiesz, Ray, przez niebanalny tekst, w obecnych czasach gornolotnej poezji w mainstreamowej polskiej piosence pop rodem z radia Eska i Vivy raczej nie uswiadczymy. Doceniam teksty, ktore sa sprytne, poprawne i daja do myslenia, sugeruja jakas historie.

O Gorniak, Dodzie itd. sie pisze, nawet jak nie wydaja nowych plyt, bo zapracowaly sobie na takie zainteresowanie i budza emocje od samego poczatku. Grzeszczak ich nie budzi, bo nie nalezy do tego typu gwiazd. Ale to wcale nie znaczy, ze jest gwiazda lepszego sortu. Inny wizerunek po prostu. To jak piatkowa, cicha uczennica, ktora jest zawsze przygotowana do lekcji - a obok niej co najmniej rownie zdolna bystrzacha, ktora robi wokol siebie duzo szumu, ale czesto zapomina odrobic zadania domowego... (bo wie, ze nauczyciel i tak ja lubi).

Naucz mnie zreszta jest bardzo dobra piosenka pod wzgledem tekstu i muzyki wg mnie. Jak na mainstreamowy pop. Co kto lubi. Bylo duzo hejtu na to, bo za czesto lecialo, bylo nr 1.

Za stylistyka Grzeszczak ani troche nie przepadam, ale ten kawalek jej sie serio udal, no i dziewczyna bez watpienia wyroznia sie ponadprzecietnym talentem, skonczyla w koncu dobra szkole muzyczna. Jednak jej najwiekszy hit to chyba wciaz duety z posepnym panoczkiem od hip hopolo.

Tak, ten facet to nauczyciel od wuefu w "Szkole"? Musze sie przyjrzec :lol: "Szkola" to okropne badziewie, tak zle ze az powinno byc kultowe.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Wlasnie tekst nie jest az taki banalny. Nie wiem zreszta, co rozumiesz, Ray, przez niebanalny tekst, w obecnych czasach gornolotnej poezji w mainstreamowej polskiej piosence pop rodem z radia Eska i Vivy raczej nie uswiadczymy. Doceniam teksty, ktore sa sprytne, poprawne i daja do myslenia, sugeruja jakas historie.
Tekst Tamtej dziewczyny nie jest tragiczny, jest całkiem do rzeczy, ale jednak daleko mu do miana poezji. Dobre teksty piszą: Kayah, Bartosiewicz, Nosowska, Lipnicka, Jusis i oczywiście Kora. Sprawdziłem, kto napisał tekst do hitu Grzeszczak - jej mąż, czyli "posępny panoczek od hip hopolo", Liber. A Naucz mnie Sarsy - moim zdaniem - o ile jeszcze muzycznie się broni, to tekstowo - absolutnie nie.
Kamui Shiro pisze:O Gorniak, Dodzie itd. sie pisze, nawet jak nie wydaja nowych plyt, bo zapracowaly sobie na takie zainteresowanie i budza emocje od samego poczatku. Grzeszczak ich nie budzi, bo nie nalezy do tego typu gwiazd. Ale to wcale nie znaczy, ze jest gwiazda lepszego sortu. Inny wizerunek po prostu.
O Edycie i Dodzie się pisze, bo same o to zabiegają - przyzwyczaiły się do życia w luksusie i nie chcą z tego rezygnować, a jednocześnie nie chcą wydać nowych płyt, bo ostatnie sprzedały się słabo (Doda w końcu dobiła do platynowej płyty, ale żeby ten cel osiągnąć, przeceniono album na 19,99 zł i Doda podpisywała płyty w sklepach Media Expert w całej Polsce). A Grzeszczak po prostu jest mądra - wie, że jak raz wpuści media do swojego życia, to już się ich nie pozbędzie. Na pewno dostawała propozycje sesji zdjęciowych z Liberem i ich dzieckiem czy udziału w "Tańcu z gwiazdami" za niemałe pieniądze, ale ona konsekwentnie odmawia. I ludzie ją za to szanują - wyniki sprzedaży na OLiSie, wyniki oglądalności na YouTube, wyniki słuchalności na Spotify i wyniki głosowań na listach przebojów mówią same za siebie.
Kamui Shiro pisze:Tak, ten facet to nauczyciel od wuefu w "Szkole"? Musze sie przyjrzec :lol:
Tak, to jest Dudziak ze "Szkoły". :-)
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Nuklodem »

Ooo tak cudowne to jest! :5:

W "IWALY" jest rzeczywiście moc jak dała dźwięk w ostatnim refrenie to wow!, ale mam wrażenie że trochę się posypała i nie do końca jej to wyszło.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Flux »

Miła dziewczyna, wzorcowe prowadzenie kariery. Dobrze, że potrafi rozdzielić życie prywatne od zawodowego. Uwielbienie tłumu jest dla mnie jednak zastanawiające, bo nie widzę w niej specjalnej charyzmy, ale widać ludziom podobają się takie dziewczyny z sąsiedztwa. Jak na gwiazdę muzyki pop, nie jest nawet zbyt urodziwa, panowie nie mają czego podziwiać a panie czego zazdrościć. Nie mówię oczywiście, że jest brzydka, nie o to chodzi. Na scenie sprawia wrażenie, hmm... mało obytej, jakby nieopierzonej. Jest w niej coś takiego, że wydaje się być całkowitym świeżakiem, może dlatego że nie nabrała typowych dla zawodu manier. Bardzo słaby repertuar, choć należy docenić, że aktywnie go tworzy. Śpiewa poprawnie/dobrze, ale stylistycznie mocno kuleje. Jednak jest ogromna przepaść między jej wykonaniem I will always love you czy Szczęśliwej drogi już czas a wykonaniem tych przebojów przez Edytę. Dla mnie jako artystka Sylwia jest zupełnie nieatrakcyjna, nie rozumiem w pełni fenomenu, ale życzę powodzenia. Normalność w tym zwariowanym świecie bywa ważną cechą.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Bob »

Edyty wymęczonego IWAlY nie lubię.Sylwia śpiewa z zapasem w górkach w tym kawałku, jej SzDJCz nie słyszałem bo kariery nie śledzę.Grzeszczkowej 1 cd kupiłem i oddałem rodzince...
Dokonała się już od debiutu Sylwii czy Natalii Szroeder wymiana pokoleniowa na szczytach polskiego popu .Obie zdolne, mniej czy bardziej ładne tylko repertuar kuleje....mnie zupełnie taka stylistyka nie interesuje...
Bardziej kibicuję Natalii Szroeder bo Sylwia radzi sobie znakomicie.Obie robotne , ciągle zapierdzielają po pipidówach na koncertach , nie gardzą prowincjonalnym słuchaczem...Zasługują na sukces i szacunek polskigo odbiorcy.Obie mają potencjał porównywalny do Edyty z początków kariery...szansę zaistnienia w świecie...
Co do Sarsy -koszmarek...wizerunkowo -tekstowy, zasłużona beka na Pudelku ;)
ODPOWIEDZ