Sylwia Grzeszczak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Sylwia Grzeszczak pisze:Kochani , oto mój nowy singiel "Bezdroża". Kompozycja dla mnie wyjątkowa, powstała kiedy miałam 15 lat!!! Dziś ujrzała światło dzienne i zapowiada mój trzeci solowy album pt. "Tamta dziewczyna".
Do współpracy zaprosiłam Mateusza Ziółko:) Wszystko z towarzyszeniem orkiestry Sinfonietta Consonus:) Miłego słuchania <3
Bezdroża
Piosenka w stylu Sylwii. Tekst trochę miałki, melodia miła dla ucha. Utwór fajnie się rozkręca i dość nagle, niespodziewanie się kończy - jak Grateful Edyty. Plus za obecność orkiestry. To taka typowo festiwalowa piosenka. Oczami swojej wyobraźni widzę już apele: "Bezdroża na ESC 2017!".
Zastanawiam się, czy w radiach będą grać piosenkę w całości, razem z ponadpółminutowym orkiestrowym wstępem, czy zdecydują się na jakąś wersję radio edit...
Nie jest to arcydzieło, ale daję 4/6. Teraz czekam na teledysk.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: keraj »

A dla mnie nowy singiel to rewelacja... Czegoś takiego ostatnio mi brakowało. Lekka, wpadająca w ucho ballada idealna na jesienne depresyjne wieczory. Myślę, że to będzie kolejny wielki hit Sylwii.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: KrzysiekF »

Tracklista

1. All for you

2. Tamta dziewczyna

3. California

4. Dla dorosłych

5. Jesień

6. Kumple

7. Ocieplenie

8. Żyj na medal

9. Bezdroża feat. Mateusz Ziółko

10. Czy to nie jest piękne?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: endeven »

ckliwe i niezajmujące. emocjonalnie płaskie. zaśpiewane bardzo szkolnie i zachowawczo. Bezbarwne 3/10.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Byłem dziś na koncercie Sylwii w Atlas Arenie. I nie żałuję. :) Muzyce Sylwii baaardzo daleko do miana sztuki wysokiej, ale i tak lubię jej przeboje. Poza tym miałem ogromną ochotę zobaczyć, jak wygląda jej koncert, tym bardziej, że bilety były niedrogie (zapłaciłem 70 zł za miejsce na płycie).
Sylwia zaśpiewała aż 7 piosenek z płyty, która będzie miała premierę 25 listopada. I to trzeba pochwalić - ja to traktuję jako pewne odwdzięczenie się fanom za to, że wydali pieniądze na bilety - ci fani mają przywilej posłuchania na koncercie nigdzie jeszcze niewydanych utworów. Chociaż... te nowe piosenki Grzeszczak i tak już hulają po YouTube i wytwórnia, czyli Warner Music Poland, nic sobie z tego nie robi. W zasadzie jest to bez znaczenia, bo ten album i tak dobrze się sprzeda... Nowe piosenki są w stylu starych - tak więc jeśli ktoś spodziewał się muzycznej rewolucji u Sylwii, to może się poczuć zawiedziony. :) To kolejne miłe dla ucha, nieskomplikowane kawałki, radio friendly.
W setliście koncertu zabrakło mi piosenki Nowy Ty, nowa ja, którą lubię, i którą Grzeszczak śpiewała na innych koncertach z tej trasy. Nie było też Flirtu i najnowszego singla, Bezdroży - widocznie Sylwia nie chce śpiewać całej piosenki solo, bez Ziółki.
Pod względem muzycznym trasa sprawia wrażenie dopracowanej - przyznaję, że aż tak nie interesuję się karierą Grzeszczak, by stwierdzić, czy wszystkie aranżacje były nowe, czy nie, ale słychać było, że pogrzebano przy tych kawałkach. Sen o przyszłości został zagrany w wersji akustycznej, natomiast większość przebojów przearanżowano na bardziej rockową modłę. Sylwii na scenie towarzyszyło 9 muzyków - dwóch gitarzystów, perkusista, kwartet smyczkowy, jeszcze jedna dodatkowa skrzypaczka i nawet puzonista. Ale nie było chórku... Zresztą, kiedy Sylwia chciała dać trochę odpocząć swojemu głosowi, wystarczyło, że kierowała mikrofon w stronę publiczności - i już fani, nie tylko ci stojący tuż pod sceną, sami śpiewali.
Wokalnie Grzeszczak dała radę. Mnie się jej głos podoba. Lubię i jej "porykiwania" i jej quasi-operowy sposób śpiewania. Jednocześnie zgadzam się, że pod względem przekazywania emocji ona nie dorównuje Edycie. Ale i tak jako człowieka dużo bardziej wolę Sylwię niż Edytę. :)
Wracając do koncertu... Jeśli chodzi o oprawę, nie było tu niczego w złym guście. Piosenkom towarzyszyły wizualizacje, może czasem trochę zbyt łopatologiczne (opadające liście jako tło do piosenki Jesień). Nie było tancerzy ani bogatej scenografii, Sylwia ani razu się nie przebierała, cały czas miała na sobie złotą bluzkę i złote obcisłe spodnie - tutaj muzyka była najważniejsza.
Plus dla Sylwii za bardzo dobry kontakt z publicznością, parę piosenek zaśpiewała, siedząc na samym końcu miniwybiegu, tuż przy fanach, podawała im ręce, na koniec koncertu powiedziała, że jeżeli ktoś ma ochotę, to zaprasza jeszcze na zdjęcia i autografy, dodała, że może się podpisać na gadżetach, które można nabyć na miejscu (koszulki i smycze na telefon), ale na zwykłych kartkach też się podpisze. I jak tu jej nie lubić? To taka miła, sympatyczna dziewczyna z sąsiedztwa... :)
Nie było dzikich tłumów. Myślałem, że na koncert Sylwii przyjdzie więcej ludzi. Mam też wrażenie, że ten koncert nie był dobrze rozreklamowany...

Setlista:
1. All for you
2. Pożyczony
3. California
4. Ocieplenie
5. Tamta dziewczyna
6. Kumple
7. Jesień
8. Kiedy tylko spojrzę
9. Żyj na medal
10. Co z nami będzie
11. Karuzela
12. Sen o przyszłości
13. Hotel chwil
14. Małe rzeczy
15. Księżniczka
16. Tamta dziewczyna (bis).
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: KrzysiekF »

Płyta łopatologicznie prosta...

Żadnego progresu i rozwoju. :shock: Jeden utwór który zapamiętam Bezdroża. Reszta niczym kalka poprzednich płyt.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Pisałem przecież, że nowe piosenki są w stylu starych. :PP
Płyta jest jakby wręcz skrojona pod radia. Po balladzie Bezdroża następnym singlem będzie pewnie coś żywszego - California, Kumple lub Żyj na medal.
I ta płyta jest strasznie krótka - tylko 32 minuty...

Ale sukces komercyjny będzie jak nic.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Flux »

ray pisze:I ta płyta jest strasznie krótka - tylko 32 minuty...
To może być jej największa zaleta, szybko zleci :PP
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Angie29 »

Hit w dniu premiery plyta Sylwii Grzeszczak ,,Tamta dziewczyna " uzyskała status Złotej płyty .
Tak sie robi marketing w muzyce .....półki w empikach zalegają jej płyta już dziś w dniu premiery było 40 sztuk na półce ..... w malej miejscowosci a duze miasta pewnie maja tego wbrud ....czuje ze to będzie pojedynek roku Chylińska kontra Grzeszczak bestseller roku ......
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: KrzysiekF »

Angie29 pisze:Hit w dniu premiery plyta Sylwii Grzeszczak ,,Tamta dziewczyna " uzyskała status Złotej płyty .
.
To akurat żadna nowość, bo tak naprawdę ZŁOTO ma za same streamingi ( tylko YT ponad 50 mln odłsuchów :lol3: ) . Za utwór TAMTA DZIEWCZYNA , który jest na płycie ekwiwalent ponad 20 000 tys egz. Więc na start miała zapewnione złoto. To, że ogłosili to dziś to tylko marketingowy plan.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Angie29 »

Marketingowy plan a jednak działa .....teraz szybko będzie platyna i kolejne single komercyjne i kariera się kręci a o to chodzi .....brawo
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Za utwór TAMTA DZIEWCZYNA , który jest na płycie ekwiwalent ponad 20 000 tys egz. Więc na start miała zapewnione złoto.
Nie bez powodu na edycji specjalnej płyty umieszczono Kiedy tylko spojrzę w wersji z Sound'n'Grace. Kilkanaście milionów wyświetleń na YouTube piechotą nie chodzi. :hellobaby:

Tak wyglądał ostatni tydzień Sylwii:
W zeszły piątek zagrała koncert w Łodzi.
Następnego dnia, w sobotę, zagrała koncert w Płocku.
Następnego dnia, w niedzielę, zagrała koncert w Elblągu.
W nocy z niedzieli na poniedziałek była już w drodze do Malagi - o 1 w nocy wrzuciła na swój fanpage fotkę z podpisem:
Sylwia Grzeszczak pisze:Właśnie startujemy z ekipą do hiszpańskiej Malagi nakręcić teledysk do piosenki Sylwia Grzeszczak& Mateusz Ziółko"Bezdroża".

We wtorek zamieściła na Facebooku zdjęcie z planu klipu.
W czwartek zaśpiewała w Opolu na charytatywnym koncercie na rzecz odnowienia tamtejszej katedry. Znalazłem w necie wzmiankę, że wystąpiła wtedy chora:
Nowa Trybuna Opolska pisze:Sylwia Grzeszczak mimo choroby (śpiewała z wysoką gorączką) dała znakomity koncert. Przypomniała publiczności i swoje znane przeboje, ale też przedstawiła utwory z nowej płyty, która właśnie się ukazała.
Cały artykuł tutaj.
W piątek, w dniu premiery płyty, zagrała koncert w Częstochowie.
Czyli w ciągu zaledwie 8 dni Grzeszczak zagrała 5 koncertów, nagrała teledysk i wydała płytę - i to mimo choroby i mimo tego, że ma niespełna roczną córeczkę.
I dzisiaj, w sobotę, ma kolejny koncert - w katowickim Spodku.
:klaszcze:

Aż się prosi o porównanie podejścia Sylwii z tym, co robi teraz Edyta. Ale... nie kopie się leżącego. ;-)
Piosenki Sylwii nie są z najwyższej półki, ale przy takim szacunku do fanów, jaki ona ma, chciałbym, by ta jej nowa płyta sprzedała się jak najlepiej.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Angie29 »

ray pisze:
KrzysiekF pisze:Za utwór TAMTA DZIEWCZYNA , który jest na płycie ekwiwalent ponad 20 000 tys egz. Więc na start miała zapewnione złoto.
Nie bez powodu na edycji specjalnej płyty umieszczono Kiedy tylko spojrzę w wersji z Sound'n'Grace. Kilkanaście milionów wyświetleń na YouTube piechotą nie chodzi. :hellobaby:

Tak wyglądał ostatni tydzień Sylwii:
W zeszły piątek zagrała koncert w Łodzi.
Następnego dnia, w sobotę, zagrała koncert w Płocku.
Następnego dnia, w niedzielę, zagrała koncert w Elblągu.
W nocy z niedzieli na poniedziałek była już w drodze do Malagi - o 1 w nocy wrzuciła na swój fan page fotkę z podpisem:
Sylwia Grzeszczak pisze:Właśnie startujemy z ekipą do hiszpańskiej Malagi nakręcić teledysk do piosenki Sylwia Grzeszczak& Mateusz Ziółko"Bezdroża".

We wtorek zamieściła na Facebooku zdjęcie z planu klipu.
W czwartek zaśpiewała w Opolu na charytatywnym koncercie na rzecz odnowienia tamtejszej katedry. Znalazłem w necie wzmiankę, że wystąpiła wtedy chora:
Nowa Trybuna Opolska pisze:Sylwia Grzeszczak mimo choroby (śpiewała z wysoką gorączką) dała znakomity koncert. Przypomniała publiczności i swoje znane przeboje, ale też przedstawiła utwory z nowej płyty, która właśnie się ukazała.
Cały artykuł tutaj.
W piątek, w dniu premiery płyty, zagrała koncert w Częstochowie.
Czyli w ciągu zaledwie 8 dni Grzeszczak zagrała 5 koncertów, nagrała teledysk i wydała płytę - i to mimo choroby i mimo tego, że ma niespełna roczną córeczkę.
I dzisiaj, w sobotę, ma kolejny koncert - w katowickim Spodku.
:klaszcze:

Aż się prosi o porównanie podejścia Sylwii z tym, co robi teraz Edyta. Ale... nie kopie się leżącego. ;-)
Piosenki Sylwii nie są z najwyższej półki, ale przy takim szacunku do fanów, jaki ona ma, chciałbym, by ta jej nowa płyta sprzedała się jak najlepiej.

Cóż zgadzam się w pełni z Tobą !!!!!!!
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: dorota »

jak nie lubię muzyki Sylwii , tak Bezdroza bardzo ładnie jej wyszły :klaszcze:

czekam na teledysk ... wiadomo już kiedy będzie? :hmmm:
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: keraj »

Co prawda nie jestem wielkim fanem Sylwii , ale z szacunku do tej dziewczyny i Jej pracowitości posiadam Jej wszystkie płyty - łącznie z nową.
Jednym słowem, którym mogę określić płytę to ROZCZAROWANIE.
Niestety album nie jest do końca spójny z poprzednimi wydawnictwami Sylwii. Oprócz mega radiowej "Tamtej Dziewczyny" i idealnego utworu na długie zimowe wieczory "Bezdroża" - płyta nie ma zupełnie nic innego do zaoferowania.
Już teraz widać, że będzie to hit sprzedażowy, ale fanów Sylwii z całą pewnością ubędzie.....
ODPOWIEDZ