Natalia Nykiel

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Blur »

Natalia Nykiel - Laura (Live from Error Tour)
Laura z repertuaru Bat for Lashes promuje koncertowe DVD Error Tour DVD, którego premiera już 18 listopada.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Natalia Nykiel

Post autor: witcher »

Blur pisze:Natalia Nykiel - Laura (Live from Error Tour)
Laura z repertuaru Bat for Lashes promuje koncertowe DVD Error Tour DVD, którego premiera już 18 listopada.

Z całym szacunkiem, ale słyszałem Natalię "na żywo" w tym utworze i niestety nie brzmiała tak dobrze. Wiadomo, każdy ma lepsze i gorsze dni, więc dla pewności obejrzałem sobie inne dostępne na yt wykonania i także nie wypadają tak dobrze jak promo koncertówki. Mam więc wątpliwości, czy nie mamy do czynienia z poprawionym w studio wokalem (niestety). Tak czy inaczej cover jest przyjemny, choć mnie jednak rozprasza świadomość, że to może nie być 100 % live. Ukłony za dobór repertuaru.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Angie29 »

NATALIA wydała DVD koncertowe error tour....dołączyła do tego cd z pierwszym albumem gdzie sa jej bonusy Error , ekrany ... promocja trochę działa bo jej płyta osiągnęła status złotej a singiel Bądź duży pokrył się diamentem natomiast Error podwójna platyna .... do tego wydala teledysk ze starego albumu Pól dziewczyna ..... dziwe sie ze nadal bazuje na starym albumie sprzed 2 lat dodajac co roku tylko po 1 singlu i robiac ciagle reedycje reedycji ale cóż wytwórnia chce wydusic kasę z Natalii do końca przed kolejną jej płytą bo nie wiadomo co będzie potem .....
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Nykiel

Post autor: ray »

Nowy teledysk: -> Pół dziewczyna.
Niezły, obejrzałem dwa razy, wstydu nie ma. Natalia pozostaje wierna swojemu stylowi.

Nykiel dostała w tym tygodniu złotą płytę za album "Lupus Electro" - ale za streamingi, nie za fizyczną sprzedaż - sam klip do Bądź duży ma na YouTube 41,2 mln wyświetleń, co odpowiada ponad 16 tys. sprzedanych egzemplarzy albumu. Natomiast na OLiSie ta płyta nie była notowana chyba nigdy.

Ciekawe jest to, że teraz do DVD koncertowego zostanie dołączone CD "Lupus Electro" poszerzone o niewydany wcześniej w formie fizycznej Error, ale samego CD z Error bez DVD się nie kupi.

Album Nykiel jest bardzo spójny, na dłuższą metę trochę męczący, ale mam do Natalii szacunek za to, że jest oryginalna i konsekwentna w tym, co robi.
Według mnie, spośród wszystkich finalistów wszystkich edycji "The Voice of Poland" to właśnie ona najlepiej wykorzystała udział w tym programie.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Angie29 »

Nie zgadzam się ona i Sarsa wykorzystała najbardziej udział w the Voice. .
..Sarsa też ma na koncie parę nagród muzycznych diamentowe platynowe złote płyty i trasy koncertowe i nagrywa obecnie drugą płytę .....

Dodano po 7 minutach 37 sekundach:
Sarsa za debiutancką płytę otrzymała platyne sprzedała około 40 tysięcy na chwilę obecną singiel naucz mnie sprzedał się w ponad 120 tysiącach zyskał status diamentu singiel zapomnij mi zyskał status platyny a Indiana złoty do tego zebrała kilka nagród muzycznych top trendy superjedynki eska i tp. Zagrała dwie trasy koncertowe klubowe ..... więc na pewno obok Nykiel jest jedną z tych co wykorztstala okazję do promocji siebie....
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Nykiel

Post autor: ray »

Angie29 pisze:Nie zgadzam się ona i Sarsa wykorzystała najbardziej udział w the Voice. .
No właśnie nie.
Sarsa okazała się gwiazdą jednego przeboju. Sam przecież napisałeś w temacie o Sarsie, że jej ostatni teledysk ma słaby wynik na YouTube (niecałe 200 tys. wyświetleń w ponad miesiąc). A jej poprzedni klip, Feel no fear ma jeszcze gorszy wynik (76 tys. wyświetleń w 7 miesięcy).
Natomiast Nykiel wciąż radzi sobie bardzo dobrze na YouTube, w tym roku jej piosenka Error stała się kolejnym hitem po Bądź duży, właśnie wydała koncertowe DVD...

Sprawdziłem na empik.com i widzę, że to DVD+CD jest tam za 42,99 zł:
http://www.empik.com/lupus-electro-erro ... 9,muzyka-p.
Niedrogo...
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Angie29 »

:shock: ja kupiłem w empiku ta płytę DVD za 47 wczoraj a w drugim empiku była za 48 zl samo dvd szału nie robi Natalia wypada średnio wokalnie i do przesady promuje swoją płytę robiąc reedycje reedycji i DVD i tak w kółko aczkolwiek mam do niej słabość ....piosenka Laura która promuje dvd jest jedną z najlepszych ....ciekaw jestem czy w następnym roku nagra kolejny singiel i zrobi reedycje 3 reedycji hahaha a co do Sarsy jak na gwiazdę jednej piosenki to ma na swoim koncie dużo wyróżnień i złotych platynowych singli i płyt Plus nagrody ......Dla mnie Sarsa to nie artystka jednej piosenki poczekam na ocenę az wyda kolejną płytę na która obecnie pracuje
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Natalia Nykiel

Post autor: niuto »

Też trochę nie rozumiem tej strategii. Trzeci raz wydaje te samą płytę i po raz kolejny na Olisie pewnie nie zawalczy. W Natalii jest coś co mnie jednak do niej zniechęca. Jej barwa jest "płaska", brak głębii śpiewania, jak dla mnie.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Angie29 »

Zgadzam się z tobą aczkolwiek do puszczenia w aucie na Cd po przerobce plytowej można posłuchać gorzej z koncertami hihihi
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Natalia Nykiel

Post autor: keraj »

No i mamy nowy singiel "Spokój" zapowiadający drugi album. Jak dla mnie bomba. Kolejny pretendent do Polskiego Hitu lata. Teledysk owszem słaby , ale utwór jest niesamowicie dobry i uzależniający... <3

https://www.youtube.com/watch?v=swp3rxriy1w
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: Natalia Nykiel

Post autor: alternatywna »

To zdecydowanie najlepsza Artystka z The Voice of Poland, jedyna ktora jednocześnie dobrze śpiewa, nie wybitnie ale dobrze, ma swoj styl - osobowość sceniczną, charyzmę, ma hity i nagrody, gra dużo koncertów i naprawdę ma dobry utwor, jeśli chodzi o ''Spokoj''
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Natalia Nykiel

Post autor: keraj »

Jakoś na forum bez echa przeszła premiera nowego albumu Natalii "Discordia", a szkoda bo album jest delikatnie mówiąc bardzo ciekawy, spójny kontynuujący nurt , którym wcześniej podążała.
Płyta debiutowała na 12 miejscu listy Olis - niestety w drugim tygodniu sprzedaży spadła już na 38 miejsce ;(
Singlem promującym okazała się bardzo dobra piosenka " Total Błękit" do której ukazał się również specyficzny dla stylu Natalii teledysk.
https://www.youtube.com/watch?v=weeZJTHKgtc

W ostatnim tygodniu singiel został zaprezentowany w The Voice Of Poland - https://www.youtube.com/watch?v=VEpBsVJmosg
Uważam , że ta dziewczyna jest to obecnie jedna z najciekawszych Polskich wokalistek. Wie czego chce, podąża za swoim stałym nurtem i chce pokazać coś innego , swojego dzięki czemu jest, aż tak charakterystyczna.

Jak dla mnie poza wszystkim znanym już "spokojem" - kolejną kolejną bardzo dobrą propozycją z płyty jest utwór "Kokosanki"
https://www.youtube.com/watch?v=fBvZo9reMpk - wykonanie na żywo
Oraz teledysk interaktywny ( 4 wersje), który powstał powstał przy współpracy z mBankiem.
https://www.razem-najlepiej.pl/#

Brawo Natalia :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Natalia Nykiel

Post autor: KrzysiekF »

@keraj oczywiście śledzę wszystkie premiery, nie piszę na forum bo i tak zwykle nikt nie odpisuje.

Total błękit z tekstem Marii Peszek <3

Natalia od początku kariery nie była wokalistką , która sprzedaje płyty. Nawet jej ostatnia płyta w wersji deluxe do dziś jest w Empikach po 19 złotych i nie widać przełożenia na Olisie. Myślę, że dla większości odbiorców jest po prostu neutralna. Ani jej nie kochają, ani nie plują jadem.

Wyjdzie zaśpiewa, ludzie zapomną. Myślę, że najlepsze jest przed Nią. Młoda dziewczyna.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Blur »

Płyta jest bardzo dobra.

Nie zgadzam się, że Natalia jest neutralna i dlatego nie sprzedaje płyt, po prostu tworzy muzykę, której słuchają w większości młodzi ludzi, którzy raczej nie kupują już płyt, tylko mają konto premium na spotify. Ważne, że jest słuchana, a przede wszystkim gra koncerty.

Dla przykładu - tylko dwie piosenki z podstawowej wersji jej debiutu nie mają 100 tys. odsłuchań na spotify.
To naprawdę coś. Np. "Rzeźba', piosenka która nie była singlem ma 216 tys. odsłuchań.

Zresztą są zespoły (alternatywne), które grają na festiwalach na świecie, maja miliony odtworzeń na youtubie, a nie sprzedają płyt ani nie ma ich w radiach.

Przemysł muzyczny się zmienia, niedługo listy sprzedaży przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie. Ważne, żeby mieć zasięg, słuchalność, a hajs i tak zarobi się na koncertach i reklamach.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Wojtuś »

Ta płyta jest bardzo dobra! Cieszę się, że Natalia idzie konsekwentnie drogą, którą sobie wyznaczyła na początku i widać, że wie czego chce. Oby tak dalej!
ODPOWIEDZ