Brodka

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brodka

Post autor: Dobi »

Jakieś nowości od Brodki? :]
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Byłem wczoraj na koncercie Brodki we Wrocławiu w Narodowym Forum Muzyki w ramach trasy promującej "Clashes". Niesamowite wrażenia. Nie wiem, czy doświadczyłem kiedys lepszego koncertu polskiego artysty. Brodka wystąpiła na scenie w dość rozbudowanym 12 osobowym składzie muzyków (był oczywiście Krzysio Zalewski). Były bębny, gitary, organy, sekcja smyczkowa. Wszyscy świetnie współgrali brzmieniowo, tworząc jednolitą, konceptualną, spójną, organiczną całość potężnej przestrzeni muzycznej. Trzeba nie lada pasji, świadomości muzycznej, inteligencji, wyczucia, by pewne pomysły przekuć na tak piekną i bogatą muzyczną podróż. Było w tym coś z sakralnej uczty dla duszy. Wielkie brawa za maksimum skupienia, dopracowanie, dbałość o wszelkie drobiazgi i muzyczne niuanse. Brodka postawiła na swoją wizję, w której wokal jest równorzędnym elementem układanki i klimatu, ale nie zagłusza i nie przysłania aranżacyjnej wartości dźwiękowych pokładów. To był jeden organizm muzyczny, który bazował na żywym instrumentarium, retro skojarzeniach brzmieniowych, zakurzonych, a kreując jednocześnie nowatorską jakość. Była konsekwencja od początku do końca, gdyż kilka starych utworów i 1 cover (Heart Shaped Box Nirvany) zaprezentowano w nowych wersjach bliskich utworom z "Clashes", dzieki czemu nie czuło się, że coś jest na doklejkę. Wokal sprawdzał się świetnie, w paru miejscach rozbłyskał siłą i głębią. To w zupełności wystarczało. Akustyka i oprawa świetlna na sali w NFM na pewno uwydatniły i spotęgowały wrażenia. Występ trwał 90 minut, wliczając w to dwukrotny bis, ale Brodka mówiła bardzo mało, pełen minimal słowny, więc koncert był bardzo intensywny i obfitujący w samą muzykę. Nie da się nie wspomnieć o przyjemnym kadzidle, które rozpylano nieustannie przez cały koncert. Sala koncertowa zamieniła się niemal w świątynię.
Sama Brodka to młoda, ale niezwykle ambitna i mądra dziewczyna. Nie brakuje jej jednak luzu. Biegała i robiła selfie na koniec. Nie ma się, co dziwić. 29 lat i owacje na stojąco w jednej z najlepszych sal koncertowych w kraju z nie tak łatwym materiałem muzycznym. Marzenie prawdziwych artystów. Jestem zachwycony. Uważam, że zostawiła daleko w polu resztę polskiej muzyki rozrywkowej.

ps. Brodka zapowiedziała, żę jeśli sie uda to premiera klipu do trzeciego singla :Ip in the hill" juz w tym tygodniu. Ma być podobno komicznie. W teledysku nie zabraknie członków jej zespołu.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Brodka

Post autor: Wojtuś »

Naprawdę świetny teledysk Brodki do trzeciego singla Up in the hill:
https://www.youtube.com/watch?v=p2pkQnl0PuQ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Znakomity klip!
Psycho-retro-delia <3
Wszystko na piątkę. Stylizacje, scenografia, forma. Szyk!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Brodka

Post autor: Piter »

Mam problem z taką muzyką, że nie wiem, o czym jest. Ale forma i zabawa stylem mi to rekompensują
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

"Up in the hill" świetnie sobie radzi na You Tubie. Już stuknęło 540 tys. wyświetleń. Najzabawniejsze są jednak komentarze o masoństwie, szatanie i illuminati. Z drugiej strony nie ma się co dziwić. Obecna sytuacja w kraju stwarza odpowiednie warunki klimatyczne do zabierania głosu przez osoby skrajne, by nie powiedziec fanatyczne. W Trójce awans na #13 miejsce. Rozważam pójście na koncert Brodki jeszcze raz. Znów we Wro, gdyż pierwszy wrocławski koncert (18.10) wyprzedał się najszybciej w skali kraju, stąd zorganizowano bonusowy koncert na dokładkę 1 grudnia.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Brodka

Post autor: dorota »

Nie do końca rozumiem o co chodzi brodce. .
ostatni teledyski nie trafia di mnie , zresztą poprzednie tez nie ...
To nie moje klimaty ale brawo za odwagę i konsekwencje
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Brodkę można było usłyszeć dziś na antenie BBC Radio 6 Music :!:
"Up in the hill" na playliście programu "With Lauren Laverne". Prezenterka zagrała godzinę swoich aktualnie ulubionych nowych piosenek. W linku dostępny jest do odsłuchu zapis całej audycji -> http://www.bbc.co.uk/programmes/b081zgzx
Wystarczy włączyć play i przesunąć suwak na okolice 22 minuty podcastu, by usłyszeć jak zapowiedziano atystkę z Polski. Lauren wspomniała, że singiel pochodzi z najnowszego albumu "Clashes", który jest czwartym albumem w dorobku wokalistki, o którym sporo się mówiło w ich stacji, zwłaszcza że producent programu jest wielkim fanem Brodki i bardzo sie cieszy, że dziś ją zagrają. Nadmieniono też, że Monika wygrała w 2004 roku polskiego Idola, jednak od tego czasu mocno rozwinęła swój styl. Pojawiło sie też info, że niedawno koncertowała w UK z Beth Orton.

W takich chwilach można rzeczywiście poczuć coś patriotycznego <3
Niby drobiazg, ale pokazuje, że plan się realizuje. Brodkę dostrzeżono. Ważna rzecz na przyszłość.
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Brodka

Post autor: DAAMI »

Super. Oby nie zaprzepaściła swojej szansy tak jak to zrobiła Okupnik ...
Tatiana swoim singlem "Been A Fool" też została dostrzeżona, ale nie wykorzystała okazji.

A nową płytę Brodki uwielbiam. To coś innego, magicznego, niespotykanego. Świetnie wyprodukowany album. Jestem pod wrażeniem. Brodka tą muzyką "kupiła mnie" na nowo :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Dziś o 10:23 Brodka "Up in the hill" znów w BBC RADIO 6 MUSIC! <3 <3 <3

Dodano po 19 godzinach 15 minutach :
Wczoraj Brodka miała koncert w Budapeszcie.
Tutaj na okładce węgierskiego magazynu "Recorder" -> http://recorder.blog.hu/2016/11/15/rec047
Tutaj wywiad -> http://recorder.blog.hu/2016/11/16/_joj ... ka-interju
po węgiersku :lol3:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Brodka

Post autor: ediva »

Nie lubię jej muzyki, czasami jest arogancką dziewuchą, ale przynajmniej nie udaje słodszej niż jest. Sama twierdzi, że jest leniwa i szybko się zniechęca, dlatego wiele wysiłku wkłada w to, co robi. Konsekwentnie robi swoje, a przede wszystkim zajmuje się muzyką - wszystko inne jest tego wypadkową. Za to należy jej się szacunek. Mniej mówi, więcej robi.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Wzmianka o Brodce znalazła się na Huffingtonpost.co.uk
-> http://www.huffingtonpost.co.uk/tim-tho ... 28916.html
Brodka, a singer-songwriter from Warsaw of staggering confidence and vision, her latest record Clashes sounding like the possible result of a post-punk band being locked in a cathedral for the night. A big hit at home, it has yet to make much of a dent abroad, Brodka herself eyeing the challenges ahead with knowing humour: “I’m ready to build my audience album by album, but it’s difficult to break the market when you’re Polish. Let’s face it, it’s not like being from Iceland where every band has an instant ‘high-quality’ tag thanks to Björk.”
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Brodka

Post autor: Wojtuś »

Brodka wzieła udział w Red Bull 20 before17 i dzięki temu dostaliśmy kolejne 4 bardzo różne teledyski z płyty Clashes! http://20before17.redbull.com/brodka-cl ... ic-videos/
Mi najbardziej podobają sie teledyski do My name is Youth oraz Haiti. Dwa pozostałe jak dla mnie średnie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

"Funeral" to niestety zawód. Klip kompletnie nie oddaje ducha tej piosenki. Jest wręcz odpychający w swojej cybernetyczności. Szybki montaż czarno białych kadrów "My name is youth" może i jest namiastką jakiejś punkowo rockowej energii, ale jest to kompletnie niezajmujące i mało oryginalne.

Bardzo podoba mi się natomiast obraz do "Holy Holes" -> https://www.youtube.com/watch?v=lKXMiGowtJU W sumie niewiele się tu wydarza, a jednak ta abstrakcja wizualna w zestawieniu z muzyką robi na mnie wrażenie. Przestrzeń i monumentalność. Jakieś zbliżanie się do świętości, absolutu.

Teledysk do "Haiti" -> https://www.youtube.com/watch?v=ClaZl_lQSk0 jest natomiast fenomenalny. Nie wiem, czy to nie najlepszy polski teledysk tego roku. Warstwa wizualna to najwyższy poziom. Każdy kadr to odrębne fotograficzne arcydzieło. Ten wizual powinien być pokazywany w galeriach sztuki współczesnej, zapętlony na ekranie 24h na dobę, a nie na You Tube. To prawdziwy kunszt tak umiejętnie operować światłem, półtonami, czernią, odblaskami. Genialne wyczucie estetyki, aranżacji przestrzeni i kompozycji kadrów. Pokłony <3
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Clashes platynowe!
ODPOWIEDZ