62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: spot_me »

Kto zgłosil swoje piosenki do preselekcji.
http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/new ... Id,2333177
W tym roku czeka nas jedna poważna zmiana - reprezentanta wybierze jury oraz widzowie TVP w głosowaniu sms-owym (w stosunku głosów 50:50)
Taka metoda glosowania zapewne zmienilaby ubiegloroczne wyniki preselekcji. Ktokolwiek wpadl na ten pomysl w tym roku na pewno nie byl zadowolony z faktu, ze to Szpak wtedy wygral. 8)
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: Robik »

Radio internetowe ESC jak co roku robi ranking piosenek z wszystkich lat trwania konkursu Eurowizji i w tym roku 27 miejsce zajął Michał Szpak z "Color of your life". Edyta z piosenką "To nie ja" dopiero na 123 miejscu :shock: .
http://muzyka.onet.pl/eurowizja-michal- ... now/b9p98g
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016

Post autor: addar »

czym ty sie pzrejmuszesz ? przeciez to był plebiscyt polaczki udowodniły ze głosowac i nabijac sztuczne głosy umia .... szpak jest na fali wiec dzieci głosują
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Kamui Shiro »

Szpak wygrywa teraz wszystko, nawet plebiscyty na najseksowniejszego, więc cóż jeszcze może nas zdziwić. A że Edzia nie zapracowała na większy sukces, to wszyscy wiemy ;) przynajmniej ma pokorę xD
W notowaniach różnica setki miejsc nawet to może być w gruncie rzeczy niewielka różnica liczbowa między np. 35 a 125 miejscem.

Idzie nowe zresztą (Maga) i stare (Gosia A.).
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: ray »

W preselekcjach ma wziąć udział również... Alicja Węgorzewska.
:shock:

I jeszcze jedna Alicja - modelka Alicja Ruchała. Za samo nazwisko powinna wygrać Eurowizję. ;-)
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: k+b »

Węgorzewska? Nie może być...
Ja czytałem o Iwonie Węgrowskiej.
Awatar użytkownika
Tomek
Make it happen
Make it happen
Posty: 106
Rejestracja: 09 sty 2016, 8:17
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Poznań

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Tomek »

Reprezentantka Gruzji na ESC2017 - Tako Gachechiladze Keep The Faith

https://www.youtube.com/watch?v=yw5uyq60sTk
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Wojtuś »

Bardzo mi się podoba ta piosenka choć coś mi ona przypomina.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Charlie »

„Telewizja Polska S.A. uprzejmie informuje, że w związku z wysokim zainteresowaniem artystów chcących wziąć udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2017, termin przyjmowania zgłoszeń zostaje przesunięty do dnia 10 lutego. Termin Koncertu Krajowych Eliminacji zostaje przesunięty na dzień 18 lutego 2017”
"Wysokie zainteresowanie artystów" - czyli taki poziom, że nie da się wybrać nic. I pewnie poszły pisma z propozycją reprezentowania kraju do znanych nazwisk.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: spot_me »

Eurovision 2017 UK WINNER
https://www.youtube.com/watch?v=GUTzqzVjdIM
W tym roku po raz pierwszy od wielu lat organizatorzy podeszli powaznie do preselekcji i zaproponowali kandydatow i piosenki na bardzo wysokim poziomie w Wielkiej Brytanii.
Lucie Jones, tegoroczna zwyciezczyni ma za soba sukcesy w X-factor i kilka lat na deskach scen West Endu.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: addar »

bardzo musikalowo, bardzo fajnie, swietny głos i emocje w piosence i jak tu porównywac to do polskiej tegorocznej miernoty

gdyby edyta przetrzymała swój skarb jeszcze rok wygrałaby preselkcje z palcem w pupci :P :(
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: ray »

addar pisze:gdyby edyta przetrzymała swój skarb jeszcze rok wygrałaby preselkcje z palcem w pupci :P :(
Taaa... Jasne... Już rok temu dostała tylko 18,49% wszystkich głosów, a od tego czasu odwaliła tyle numerów, że teraz dostałaby jeszcze mniej. ;-)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Miała silną konkurencję. Sorry, ale z Magą, Paullą, Ruchałą i Iwonką nawet znienawidzona Edyta by wygrała :D

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
TVP powinno zmienić taktykę i rozpisać konkurs na piosenkę. A potem wybrane najlepsze kompozycje dać do zaśpiewania nieznanym, ale świetnym wokalistom (chociażby laureatom X factora czy Voica jak w UK).
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: ray »

niuto pisze:Miała silną konkurencję. Sorry, ale z Magą, Paullą, Ruchałą i Iwonką nawet znienawidzona Edyta by wygrała :D
Nie.
Dzisiaj Edyta zajęła albo ostatnie albo przedostatnie miejsce w głosowaniu widzów w plebiscycie Telekamery. Ludzie po prostu nie chcą na nią głosować. Nie wygrałaby krajowych preselekcji, nawet mając takich rywali jak ci, których wymieniłeś. I to mimo nowych zasad wyboru naszego reprezentanta (połowa głosów - jury, połowa głosów - widzowie), które podziałałyby na jej korzyść.
W 2010 Polacy wysłali na Eurowizję nikomu nieznanego Marcina Mrozińskiego, w tym roku może być podobnie.
Poza tym Grateful nie chwyciło. Ten singiel został uznany za utwór, który nie pasuje na ESC. Dziwię się opiniom, że gdyby Edyta zgłosiła się z tą piosenką w tym roku, to wygrałaby w cuglach.

Co do laureatów i finalistów talent show...
To jest dobry pomysł. Tylko chyba nie chciałbym, by Mateusz Grędziński, zwycięzca ostatniego "Voice'a" reprezentował nas na Eurowizji. Ale może Ania Karwan? :)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Ray, oczywiście to jest takie gdybanie. Ale porównanie plebiscytu Telekamer do preselekcji nie jest dobre. Edyta była nominowana w kategorii juror. Natomiast mimo wszystko zawsze kiedy śpiewa na żywo potrafi zjednać sobie publiczność. Naprawdę chcesz mi powiedzieć, że wiecej ludzi zagłosowałoby na Ruchałę albo Iwonkę niż na Edytę? W zeszłym roku ludzie też nie lubili Edyty, a mimo to zajęła 3 miejsce z nijaką piosenką za przebojową Margaret i bezkonkurencyjnym w tym czasie Szpaku.

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
Kiedy startował Mroziński, to nie było w stawce nikogo o większej konkurencji, więc porównanie też nie trafione. Mimo wszystko Edyta pokonała popularną i rozgrywaną w radiach Lesz oraz lubianą Osińską.
ODPOWIEDZ