Refleksja nad polska muzyką

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3529
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Kamui Shiro »

Może nie na temat, ale taka ciekawostka, chyba po troszę odzwierciedlająca gusta masowe Polaków :P a przynajmniej widzów stacji

https://www.facebook.com/KinoPolskaMuzy ... 0409930776

Jusia bardzo nisko... Doda i Edzia nie na podium, ale po sąsiedzku, zamykają pierwszą dziesiątkę.

Dziwi mnie za to wysoka pozycja Kukulskiej (osobiście lubię, ale gdzie tam ona jeszcze taka popularna?) i najniżej notowane miejsce - VV to królowa ;)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3529
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Kamui Shiro »

Jest przebojem, oczywiscie nie aż takim jak "To nie tak jak myślisz", skądże by. Nic nie dobije do tamtego megahitu. Mnie się "W głowie" nie podobało, ogólnie irytuje mnie maniera wokalna Dąbrowskiej, wyraźna szczególnie w tym utworze. Lubiłem, lubiłem, aż mi zbrzydła. Dąbrowska nie ma wielkich hitów w ogóle, nawet Tego chciałam to wg mnie taki nielot troszkę, ale każda jej piosenka zaznaczyła się na listach i w stacjach radiowych, a ludzie lecą na jej styl, chodzą na koncerty i kupują albumy.

Trojka ważna, ważna, ale o guście masowym bardziej świadczy chocby lista Eski bądź Rmf Fm. Przy czym jednak słuchacze Trójki kupują więcej płyt.

Bezdroża często słyszę w radiu. Zależy od stacji.


Gdyby Polska nie była takim krajem, jakim jest, to mielibyśmy normalną listę przebojów i jakieś konkretne dane.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: endeven »

ray pisze: Tak, jest przebojem. Od premiery teledysku nie minął jeszcze rok, a klip ma już ponad 14,2 mln wyświetleń na YouTube (czyli więcej niż 6 ostatnich teledysków Edyty razem wziętych).
Z ciekawości, ile ostatnich teledysków Justyny Steczkowskiej razem wziętych trzeba byłoby zliczyć na ten 1 przebój Dąbrowskiej?
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: addar »

przecies justyna to ARTYSTKA niszowa, wielka, zaambitna, pracowita bla bla :ciotki:

zgadzam sie anka nie ma zbyt wielu duzych hitów, ale hity ma i to kilka, ale ani ona ani doda ani jusia nie maja piosenek pomnika- a edyta ma ich kilka :edi:
Ostatnio zmieniony 25 lut 2017, 14:05 przez addar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: endeven »

no ale, żeby cały jej kanał na You Tube wystarczył tylko na połowę wyświetleń 1 przeboju Dąbrowskiej?
Myślę, że to ciekawsze porównanie niż 6 klipów Edyty.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3529
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Kamui Shiro »

addar pisze:przecies justyna to ARTYSTKA niszowa, wielka, zaambitna, pracowita bla bla :ciotki:

zgadzam sie anka nie ma zbyt wielu duzych hitów, ale jity mja i klka, ale ani ona ani doda ani jusia nie maja piosenek pomnika- a edyta ma ich kilka :edi:

Co oznaczają te skróty? :?

To dość subiektywne. Powiedziałbym, że w przypadku debiutu Edyty bardziej celowano w "pomnikowe" nagrania. Czy jednak aż tak wiekopomne, to już kwestia gustu i oddania fanowskiego. Kilka? - zliczyłbym maks półtora, dwa i pół (pół bo Szcześniak), reszta prędzej plac niedokończonej budowy, kupa kamieni ;) Najistotniejsze jest jednak to, że i Dąbrowska, i Doda, i Jusia ciągle coś robią, a Edyta, choćby i wszystkie opery Mozarta skomponowała na nowo na początku swojej kariery, od lat się obija, przez co w moim odczuciu jest przegrywem i niweczy sens swojego zaistnienia na scenie. W sumie jakby poczekali chwilkę, to równie dobrze taka Paulla mogłaby zaśpiewać To nie ja i spółkę, troszkę by pofałszowała może, troszkę mniej uroczo, ale może mniej by potem olała temat :lol:
ryba
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:47
Lokalizacja: polska

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ryba »

Edyta miała kilka piosenek - pomnik Ewka , dumka , wiatr, litanie - to są piosenki które kształtowały nowe pokolenia - nie tylko były popularne swego czasu , ale są i do dziś.

U Justyny ciężko znaleźć taki utwór, ale nie przeczy to temu że swego czasu miała przeboje (Dz.Sz, Oko za oko, Za kare, grawitacja, Boskie Buenos)

Co do Ani, płyta bardzo dobra, spójna a to się rzadko zdarza u Artystów popularnych. Utwór ,,Porady na zdrady''
bardzo ładnie rozbrzmiał w stacjach radiowych i dobrze radzi sobie na listach przebojów. Drugie miejsce na Popliście - to narazie najwyżej, ale ważne ze ten utwór jest grany.

Myślę że to tylko kwestia czasu kiedy będzie oficjalnie 2 x platynowa płyta.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3529
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Kamui Shiro »

Myślałem, że nowe pokolenia kształtował Okrągły Stół, wejście do Nato, Unii, powszechna Neostrada, Gender, albo chociaż kryzys ekonomiczny 2009r., a nie jakieś wyjki Edzi :o :lol:

Wiatr to nie jest nawet jej piosenka, a Dumka to duet ze Szczesniakiem, więc dzielmy to na pół może. Do popularnych filmów zresztą łatwiej jest mieć pamiętny hit.
Litanię nie każdy zna w sumie obecnie. Jak ktoś nie zna Metra oczywiście.
Ewę by już prawie wszyscy zapomnieli, gdyby nie Eurowizja i przypadkowy w sumie hit z II miejscem, rozdmuchany na największy sukces po zwycięstwie Sobieskiego pod Wiedniem.
Nie chcę być aż tak zjadliwy na temat Edzi i jej dorobku, ale czasami aż się prosi...

Przyznam, tutaj już osobiście, może byłem nienormalny w sumie, że jako dziecko i dojrzewające pacholę kojarzyłem Dziewczynę szamana, Oko za oko tak samo (o ile nie lepiej) jak Ewę, Dumkę i When You Come Back To Me.
ryba
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:47
Lokalizacja: polska

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ryba »

Myślałem, że nowe pokolenia kształtował Okrągły Stół, wejście do Nato, Unii, powszechna Neostrada, Gender, albo chociaż kryzys ekonomiczny 2009r., a nie jakieś wyjki Edzi
Dlaczego tak to interpretujesz, oczywiście że te wydarzenia były ważne, ale wydaje mi się ze skoro to forum mniej lub bardziej jest związane z muzyką , to można się domyślec że chodziło mi o kształtowanie przyszłego pokolenia - muzycznie. Wielu Artystów podkreśła, że Edyta była dla nich w latach mlodości wzorem to że dziś jest Celebrytką , nie oznacza że kiedyś nie była Artystką lub Wokalistką szanowaną. Ma talent , ma głos i współczesni Artyści , głownie wokalistki uczyły się na piosenkach Edyty, dzisiejsze pokolenie rownież często wraca do utworóe Edyty, choćby ostatnie finałowe występy z repertuarem Edyty w Hit hit hurra podkreślają , że publiczność zagłosuje na uczestnika wtedy kiedy wykona piosenkę - legendę. na yt jest wiele cover piosenek Edyty, bo była wyznacznikiem talentu , głosu i umiejętności w latach 90. Nie bez powodu mowimy o Edycie jako największym polskim talencie i potencjale na karierę międzynarodowym
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ray »

endeven pisze:Z ciekawości, ile ostatnich teledysków Justyny Steczkowskiej razem wziętych trzeba byłoby zliczyć na ten 1 przebój Dąbrowskiej?
Uważasz za właściwe porównywanie W głowie Dąbrowskiej z ostatnimi singlami Steczkowskiej? W takim razie "nie mam pytań". ;-) Ania Dąbrowska i Edyta Górniak są piosenkarkami popowymi (choć można się zastanawiać, czy Edyta w ogóle jest jeszcze piosenkarką), ich single sprawiają wrażenie komponowanych, aranżowanych i śpiewanych tak, by przyjęły się w radiach. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, że obie panie są obecne w branży od wielu lat, uważam, że jak najbardziej możemy porównywać, jak ich ostatnie klipy radzą sobie na YouTube. Natomiast Justyna Steczkowska nie jest piosenkarką popową - kiedyś była, ale już nie jest. :) Jeżeli chcesz zestawiać popularność W głowie Dąbrowskiej z takimi klipami jak Terra czy Płoną maki, kapie wino, to równie dobrze możesz porównywać Hello Adele z utworami Iamamiwhoami.
Swoją drogą, czemu Cię to uraziło, że napisałem, że W głowie po niespełna roku od premiery ma więcej wyświetleń niż 6 ostatnich klipów Edyty razem wziętych? Zresztą, zamiast 6, mogłem napisać 7 i też byłoby to zgodne z prawdą. ;-) Edyta prawie w ogóle nie chce koncertować, nie dba o dobre relacje z rozgłośniami radiowymi, otacza się niewłaściwymi ludźmi, w wywiadach mówi głównie o Allanie, ciągle coś zapowiada, a potem nie realizuje tych zapowiedzi, więc takie są efekty... 6 ostatnich klipów Edyty (On the run, Oj, kotku, Consequences, Co tylko chcesz i 2 teledyski do Your high) po paru latach od premiery ma łącznie mniej niż 6 milionów wyświetleń. To jest bardzo słaby wynik jak na znaną piosenkarkę, która cały czas preferuje mainstreamowy repertuar.
addar pisze:ani ona ani doda ani jusia nie maja piosenek pomnika- a edyta ma ich kilka :edi:
Nie. Edyta ma 2 piosenki-pomniki - To nie ja i Dumkę na dwa serca. Ale już Litanii bym tak nie nazwał - 20-latkowie i młodsi nie znają tej piosenki. Kolorowy wiatr też jest dyskusyjny, bo - jak już przypomniał Kamui Shiro - oryginalnie to nie jest piosenka Edyty...
Nie zgodzę się też z tym, że Dąbrowska i Steczkowska nie mają żadnych dużych przebojów. Wbrew pozorom, największym przebojem Steczkowskiej wcale nie jest Dziewczyna szamana, tylko Wracam do domu.
Dąbrowska od początku swojej kariery radzi sobie bardzo dobrze i pod względem sprzedaży płyt i na listach przebojów, więc z czegoś to musi wynikać - Tego chciałam, Charlie, Charlie albo Trudno mi się przyznać to nie są duże przeboje? Oczywiście, że są. A W głowie uważam za jej największy hit - nie tylko z powodu imponującej liczby wyświetleń i odsłuchań, ale też dlatego, że album z tą piosenką będzie pierwszą płytą w dorobku Ani, która pokryje się podwójną platyną.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: witcher »

Nie chcę się czepiać, ale moim zdaniem "Wracam do domu" nie było przebojem. Utwór ten odniósł umiarkowany sukces i stał się rozpoznawalny, ale skoro podpieramy się non stop statystykami to jednak nie przemawiają one za tym, by uznać tę piosenkę za przebój. Z całą pewnością wspominane już w tym kontekście "To nie tak jak myślisz" Edyty miało większy rozgłos i sukces niż "Wracam do domu", a przecież uparcie twierdzi się na tym forum, że był to jedynie trochę bardziej rozpoznawalny numer niż pozostałe piosenki Edyty z ostatnich lat.
Dodatkowo trochę mnie drażnią opinie dotyczące rzekomej niekomercyjnego charakteru twórczości Justyny Steczkowskiej. Zgodzę się z tym, że części jej ostatnich nagrań nie da się podciągnąć pod kategorię stricte popową (głównie mam na myśli "Animę"), jednak romans z cygańskim repertuarem, występy na komercyjnych i popowych festiwalach czy wreszcie kontrakty reklamowe w naprawdę imponującej liczbie zdają się przemawiać za tym, że Justyna jednak nadal zalicza się do kategorii wykonawców muzyki popularnej, nawet wspomniana "Anima" to nadal pop - niekomercyjny i trudniejszy - ale mimo wszystko pop. To, że nagrania te nie odniosły sukcesu (podobnie jak ostatnie utwory Edyty) nie pozwala na wrzucanie Justyny i jej twórczości do szuflady z muzyką alternatywną, bo tak po prostu nie jest i nie zaklinajmy rzeczywistości...
Co do Ani Dąbrowskiej to muszę przyznać, że w przynajmniej w mojej świadomości bardzo duża część jej singli funkcjonuje jako przeboje (w tym: piosenki z ostatniej płyty, choćby wspomniane już "W Głowie"). Wzbraniałbym się więc przed tym, by opiniować, że jedynie albumy Ani sprzedają się dobrze, a z singlami mamy problem, bo tak nie jest (jedynie poprzednia płyta nie wygenerowała wielkiego przeboju, pozostałe zaś jak najbardziej).
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

największym przebojem Steczkowskiej wcale nie jest Dziewczyna szamana, tylko Wracam do domu
Ja w ogóle nie znam "Wracam do domu", a "Dziewczynę szaman" czy "Oko za oko" kojarzy każdy jak "Jestem kobietą" czy "To nie ja".
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3529
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Kamui Shiro »

ryba pisze:
Dlaczego tak to interpretujesz, oczywiście że te wydarzenia były ważne, ale wydaje mi się ze skoro to forum mniej lub bardziej jest związane z muzyką , to można się domyślec że chodziło mi o kształtowanie przyszłego pokolenia - muzycznie
No to już prędzej, jeśli muzycznie, to rozumiem ;)

"Wracam do domu" nie było wcale przebojem, jedynie prowadzi pod kątem liczby wyswietlen na youtube. Bo jest od 2007r. zresztą. Nie ma nawet własnej strony na Wikipedii chyba, to też o czymś świadczy.

Ok, Dąbrowska miała przeboje, ale nie są to legendarne hity (jak Dziewczyna szamana albo Dumka) - może Charlie troszeczkę bardziej się mościło w swoim czasie, ale to nawet nie jest jej oryginalny utwór. Raczej umiarkowane sezonowe przeboje, swoją drogą, lekko banalne.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: endeven »

Steczkowska niestety nie jest Iamamiwhoami. Ta druga nie poszłaby do Rankingu Gwiazd, Tańca na lodzie, Tańca z gwiazdami, czy The Voice of Poland. Justyna nie jest alternatywna drogi @rayu. Ona zawsze robiła pop, tyle że bardziej szlachetny i bardziej ambitny, ciągle jednak to pop. Oczywiście czasem odskoczy w stronę Tomasza Stańki, niestety zdarza się jej mieć też nieudane skoki w bok (Deląg, cygańskie tabory). Uznałem ponadto, że ciekawiej dla podkreślenia kontrastu wyjdzie zestawienie wyniku 1 piosenki Dąbrowskiej ze 182 filmikami na oficjalnym kanale Justyny. Dało to raptem 60 % teledysku Anki. To robi większe wrażenie, niż tylko 6 klipów Edyty.

Troszkę sie też poplątałeś w tym ślepym i bezmyślnym zapatrzeniu w statystyki.
Steczkowska to DZIEWCZYNA SZAMANA! To niemal jej drugie imię.
"Wracam do domu"?? To to było w jakims serialu wykorzystane? mało kto wie, co to za utwór, z jakiej płyty, o zanuceniu nie wspominając.

"To nie ja" nie jest piosenką pomnikiem w historii polskiej muzyki rozrywkowej?? Nie wierzę, że to napisałeś. Mozesz nie pamiętać, jaki to był mega przebój, jak 3 krotnie Edyta bisowała w Opolu przy totalnym szaleństwie publiczności. Powołujesz sie na jakies rankingi vivy przy Dodzie :) TNJ zajęło chyba 5 miejsce w rankingu największych opolskich przebojów 35 lat (plebiscyt z 1998 roku Polskiego Radia i Gazety Wyborczej). TNJ zajęło 5 miejsce w podsumowaniu 1994 roku listy przebojów Trójki.
"Dumka" w Trójce byłą na 10 miejscu największych hitów 1999 roku.
"Dotyk" z kolei był największym przebojem w Trójce w 1995 roku.
Co z tego, że "Kolorowy Wiatr" to nie oryginalna piosenka? "I will always love You" to też nie jest piosenka Houston. Kolorowy wiatr każdy z mojego pokolenia zna, zanuci, zaśpiewa Ci choć fragment przy ognisku.
Nie wszystko to statystyki i liczby, zwłaszcza jeśli nie dotyczą czasów, w których takich kryteriów nie było.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017, 17:10 przez endeven, łącznie zmieniany 1 raz.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: ray »

witcher pisze:"Wracam do domu" nie było przebojem. Utwór ten odniósł umiarkowany sukces i stał się rozpoznawalny, ale skoro podpieramy się non stop statystykami to jednak nie przemawiają one za tym, by uznać tę piosenkę za przebój.
Statystyki nie przemawiają za tym, by uznać Wracam do domu za przebój? :shock: Na YouTube 3 wykonania live tej piosenki (występ z Fryderyków 2010 i dwa występy z Michałem Sobierajskim) mają łącznie ponad 4,3 mln odsłon. Teledysk, który do tego utworu stworzyli fani - tzw. teledysk "gejowski" ma ponad 1,3 mln wyświetleń. I jeszcze dodatkowo filmik z tą piosenką "Prawo Agaty - Wracam do domu" ma ponad 600 tys. odsłon. Ile wychodzi w sumie? Grubo ponad 6 milionów. Na Spotify Wracam do domu jest niezmiennie na 1 miejscu wśród najczęściej słuchanych piosenek Justyny. Od wydania tego utworu minęło już prawie 10 lat, to jest stara piosenka, a mimo to bardzo dobrze sobie radzi w najpopularniejszych obecnie serwisach, pozostawiając "drugie imię Justyny", Dziewczynę szamana daleko, daleko w tyle. Dlaczego tak się dzieje? Bo Wracam do domu przetrwało próbę czasu (w przeciwieństwie do np. TNTJM). Przebojem w radiach nie było, ale ludzie i tak wciąż wracają do tej piosenki. Po prostu w tym przypadku "muzyka obroniła się sama". I Justyna też ma świadomość, jak uwielbiany jest ten utwór - nie bez powodu na koncertach biletowanych z tras "Magia trwa", "Nie jestem tym, kim byłam" i "Justyna Steczkowska akustycznie" ta piosenka była wykonywana dopiero na bis - jako wisienka na torcie. :) Wreszcie, dwa tygodnie temu, kiedy Justyna ogłosiła premierę płyty "Anima live", napisała: "Znajdziecie na niej również "naszą" ❤ ukochaną piosenkę "Wracam do domu" w koncertowej wersji. Nagrana w tym magicznym miejscu brzmi tak jakby cały wszechświat nam sprzyjał...".
witcher pisze:Justyna jednak nadal zalicza się do kategorii wykonawców muzyki popularnej, nawet wspomniana "Anima" to nadal pop - niekomercyjny i trudniejszy - ale mimo wszystko pop. To, że nagrania te nie odniosły sukcesu (podobnie jak ostatnie utwory Edyty) nie pozwala na wrzucanie Justyny i jej twórczości do szuflady z muzyką alternatywną, bo tak po prostu nie jest i nie zaklinajmy rzeczywistości...
Zaklinaniem rzeczywistości byłoby wrzucanie do jednego worka "My" i "Animy". Na "Animie" pod pop można podciągnąć tylko Leć, Szachmistrza i Kochanków syreny. Projekt "Maria Magdalena" to muzyka klubowa, ambient, "I na co mi to było?" to przede wszystkim balkan-folk, nieco "upopowiony". Ale już "XV", szczególnie "V" to muzyka alternatywna pełną gębą.
Kamui Shiro pisze:"Wracam do domu" nie było wcale przebojem, jedynie prowadzi pod kątem liczby wyswietlen na youtube. Bo jest od 2007r. zresztą. Nie ma nawet własnej strony na Wikipedii chyba, to też o czymś świadczy.
Nie, nie jest od 2007. Teledysk "gejowski" jest od 2008, pozostałe filmiki są dużo, dużo nowsze. To, że nie ma artykułu na Wikipedii, właśnie o niczym nie świadczy. :PP
endeven pisze:Steczkowska niestety nie jest Iamamiwhoami. Ta druga nie poszłaby do Rankingu Gwiazd, Tańca na lodzie, Tańca z gwiazdami, czy The Voice of Poland.
Maria Sadowska też tańcowała przed Dodą na lodzie i też poszła do "The Voice of Poland", ale to nie czyni jej wokalistką popową.
endeven pisze:"To nie ja" nie jest piosenką pomnikiem w historii polskiej muzyki rozrywkowej?? Nie wierzę, że to napisałeś.
To dobrze, że nie wierzysz, bo tego nie napisałem. :) Chociaż... można się zastanawiać, czemu teledysk do To nie ja po ponad 2 latach od umieszczenia klipu na YouTube ma zaledwie 57 tys. odsłon, a klip do Piosenki księżycowej Varius Manx, czyli przeboju z tego samego roku, notuje w ciągu miesiąca setki tysięcy nowych wyświetleń. Z czego wynika tak ogromna dysproporcja, jak byś to wytłumaczył?
endeven pisze:Troszkę sie też poplątałeś w tym ślepym i bezmyślnym zapatrzeniu w statystyki.
Jestem innego zdania. :) Patrząc na statystyki jakiegoś starego utworu, zawsze biorę pod uwagę to, że nie mam do czynienia z nową piosenką i zawsze sprawdzam, kiedy dany utwór pojawił się w danym serwisie.
Niedawno napisałeś w temacie "Kariera Edyty" o wynikach Edyty na Spotify:
endeven pisze:wiadomo, że piosenki z lat 90 tycb będą mieć najlepsze wyniki, bo to szlagiery. U każdego wykonawcy na spotify panuje ten sam schemat. Największe przeboje są w tej 10tce artysty.
U Edyty TNTJM jest dopiero na 25 miejscu wśród wszystkich jej piosenek i piszesz, że to był duży przebój, a u Jusi Wracam do domu jest cały czas na 1 miejscu i piszesz, że mało kto w ogóle zna ten utwór i prawie nikt nie umiałby go zanucić. :)
W takim razie jak - według Ciebie - należy interpretować statystyki piosenek na YouTube i Spotify?

Wracając w końcu do Dąbrowskiej...
Kamui Shiro pisze:Dąbrowska miała przeboje, ale nie są to legendarne hity (jak Dziewczyna szamana albo Dumka)
Nie. Tego chciałam to jest legendarny hit i tak samo Trudno mi się przyznać. :)

Ostatnia płyta Dąbrowskiej mnie osobiście jawi się jako najbardziej popowa w całej jej dyskografii. To jest ciekawe, że nie "zjechano" Ani za to - nie zarzucono jej, że się nie rozwija, że po tym, jak nagrywała w stylu retro, teraz idzie w "komerchę"... Co więcej, jej ostatni album to jednocześnie jej największy sukces komercyjny - według mnie, wynika to z jej wizerunku, ludzie ją po prostu bardzo lubią.
Ja do dziś często wracam do piosenki Souvenir, zamykającej debiutancką płytę Ani. <3 Szkoda, że dziś Dąbrowska nie nagrywa właśnie w tym stylu...
ODPOWIEDZ