Sylwia Grzeszczak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: KrzysiekF »

Mamy niespodziankę.


Płyta Sylwii w tygodni premiery debiutuje na OLIS-ie na miejscu -> 3. Przegrywając z wydawnictwem HH - Paluchem oraz Metallicą.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Może w przyszłym tygodniu płyta Sylwii będzie wyżej - albumy hiphopowców debiutują u nas bardzo wysoko, ale zaraz potem drastycznie spadają (wyjątkiem jest O.S.T.R.). Przez ostatnie dwa tygodnie nie wyszła żadna wielce wyczekiwana przez masy płyta, tak więc możliwe, że za tydzień Grzeszczak będzie #2, a może i nawet #1.

Album wyszedł prawie 2 tygodnie temu i... Sylwii w ogóle nie ma w mediach - nie było ani jednego wywiadu w necie, w telewizji, w radiu... Był tylko jeden wywiad dla prasy - w najnowszym "Party".
Ale, jak widać, płyta i tak dotarła do 3 miejsca na OLiSie...

5 dni temu Sylwia napisała, że teledysk do Bezdroży będzie "za parę dni". Czyli może jutro wyjdzie...

I na sylwestra Sylwia zaśpiewa w Katowicach (w Polsacie).

Dodano po 23 godzinach 55 minutach 8 sekundach:
Teledysk do Bezdroży:
-> Sylwia Grzeszczak feat. Mateusz Ziółko - Bezdroża [Official Music Video]
Mnie się podoba. Fajny, klimatyczny klip, pasujący do piosenki. Piękne ujęcia natury (teledysk był kręcony w Hiszpanii).
Ziółko, kiedy pojawia się po raz pierwszy, ma minę jak zbity pies.

Dziwię się, że ani w Radiu Zet, ani w RMF nie grają tego singla...

I dzisiaj ZPAV przyznał albumowi Grzeszczak platynową płytę. :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Kamui Shiro »

Trochę za dużo patosu. A Ziołko w początku piosenki brzmi łudząco podobnie do Kupichy.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze:Może w przyszłym tygodniu płyta Sylwii będzie wyżej - albumy hiphopowców debiutują u nas bardzo wysoko, ale zaraz potem drastycznie spadają (wyjątkiem jest O.S.T.R.). Przez ostatnie dwa tygodnie nie wyszła żadna wielce wyczekiwana przez masy płyta, tak więc możliwe, że za tydzień Grzeszczak będzie #2, a może i nawet #1.
To kolejna niespodzianka. Płyta Sylwii w drugim tygodniu sprzedaży spada aż na -> 8 pozycję OLIS. Zestawienie podsumowuje sprzedaż na Mikołajki więc jest to zaskoczenie. Znów przegrywa ze wszystkimi ważnymi w środowisku nowościami z gatunku HH. Tede i Taco.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=

Z datą 14.12 została przyznana Platynowa płyta za album TAMTA DZIEWCZYNA. Jak już pisaliśmy wyżej większy udział w certyfikacji mają na pewno odsłuchy streamingowe.

Dodano po 19 minutach 56 sekundach:
ray pisze:
Dziwię się, że ani w Radiu Zet, ani w RMF nie grają tego singla...
To prawda, singiel Bezdroża jest chyba 1 singlem w karierze Sylwii , który nie przyjął się w radiach. Wina Ziółko?

Teledysk również szału nie robi , dopiero 30 tys.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ediva »

Grzeszczak jest taką antygórniak, uosobieniem przeciętności. Pracowita jest, ale cóż z tego? Edyta mogłaby już nic nie nagrać, a dla polskiej muzyki zawsze znaczyć będzie więcej niż Grzeszczak kiedykolwiek. "Tamta dziewczyna" to idealny opis Sylwii i jej muzyki. Tamta, jedna z wielu.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:To kolejna niespodzianka. Płyta Sylwii w drugim tygodniu sprzedaży spada aż na -> 8 pozycję OLIS. Zestawienie podsumowuje sprzedaż na Mikołajki więc jest to zaskoczenie. Znów przegrywa ze wszystkimi ważnymi w środowisku nowościami z gatunku HH. Tede i Taco.
No właśnie... To jest duża niespodzianka. Na empik.com Grzeszczak była cały czas albo pierwsza, albo druga, a dzisiaj się okazuje, że jest dopiero ósma. :shock:
KrzysiekF pisze:singiel Bezdroża jest chyba 1 singlem w karierze Sylwii , który nie przyjął się w radiach. Wina Ziółko?
Tamta dziewczyna była grana w Zetce i w RMF niemalże do porzygu, a Bezdroża nie są grane w ogóle... :shock:

Dzisiaj na POPliście RMF na drugim miejscu jest piosenka Dryfy Kasi Popowskiej. Natomiast Bezdroża wciąż są tylko w propozycjach do listy.
W ostatnim notowaniu listy przebojów Radia Zet Dryfy są na 29 miejscu, a Bezdroża również tylko w propozycjach.
Teledysk do Dryfów pojawił się na YouTube 20 października i w tej chwili ma 500 tys. wyświetleń.
Teledysk do Bezdroży pojawił się na YouTube wczoraj i w tej chwili ma 162 tys. wyświetleń.
W ciągu max 3 dni Bezdroża przegonią Dryfy. ;-)
Na Spotify Dryfy od 20 października odsłuchano 29,8 tys. razy, a Bezdroża od 9 listopada odsłuchano 79,1 tys. razy.
Wynika z tego, że najważniejsze listy przebojów w naszym kraju są po prostu ustawione.

I nadal mam wrażenie, że Sylwia popełnia błąd, w ogóle nie udzielając wywiadów o nowym albumie. Trasę koncertową skończyła 9 grudnia, więc teraz ma już czas na promocję płyty w mediach...
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: dorota »

a Bezdroża to pierwsza piosenka Sywlii, która mi się podoba :lol3:

odnośnie teledysku: piękne krajobrazy, Sylwia ubrana tragicznie ... zwolnić stylistkę za to, że kazała jej ubrać takie szmaty, Ziólko ma fajny głos ale i tak go nie luię po VOP :P hehe
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: witcher »

Przesłuchałem "Bezdroża" i mam wrażenie, że to w ogóle nie jest radiowy numer. Długo się rozkręca, trzeba trochę wysiłku, żeby się w niego wsłuchać (jak na twórczość Sylwii Grzeszczak to atut, jednak nie dla stacji radiowych jak widać). Nawet gdyby zaserwowano nam radio edit to ciężko mi sobie wyobrazić taki kawałek na antenie Zetki czy RMF, gdzie od dawna króluje taneczny pop czy wręcz muzyka elektroniczna. Po polsku dużo lepiej sprawdza się właśnie Kasia Popowska - melodyjny pop, coś pomiędzy mega komerchą a zgrabną, prostą i przyjemną muzyką. Nie dziwię się więc, że "Dryfy" są katowane non stop, podczas gdy "Bezdroża" przepadną. Na pewno będą jednak hitem w Internecie, co jest równie ważne (jak pokazują certyfikaty dla nowej płyty Sylwii).
ryba
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:47
Lokalizacja: polska

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ryba »

Ten rok zdecydowanie należał do Sylwii , przebój lata - ,, Tamta dziewczyna '' jest najchętniej oglądanym polskim videoclipem w tym roku , gdyż w ponad 7 miesięcy osiągnąl ponad 57 mil odtworzeń na yt. Sylwia wyruszyła w trasę koncertową , biletowaną po największych Halach i Arenach widowiskowych w Polsce. Trasa okazała się sukcesem , podobnie jak najnowszy album Wokalistki , ktory sprzedał się w ok. 30 000 egzęplarzy , oficjalnie pokrywając się platyną.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: dorota »

ryba pisze:en rok zdecydowanie należał do Sylwii , przebój lata - ,, Tamta dziewczyna '' jest najchętniej oglądanym polskim videoclipem w tym roku , gdyż w ponad 7 miesięcy osiągnąl ponad 57 mil odtworzeń na yt.
a to nie fake? :hmmm: :geba:
ryba pisze: Sylwia wyruszyła w trasę koncertową , biletowaną po największych Halach i Arenach widowiskowych w Polsce.
:geba:
ryba pisze:podobnie jak najnowszy album Wokalistki , ktory sprzedał się w ok. 30 000 egzęplarzy , oficjalnie pokrywając się platyną.
:szok: kto to kupuje?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

ryba pisze:najnowszy album Wokalistki , ktory sprzedał się w ok. 30 000 egzęplarzy , oficjalnie pokrywając się platyną.
Ryba, nowy album Sylwii pokrył się platyną nie dzięki fizycznej sprzedaży płyt, tylko dzięki streamingom, czyli: YouTube + Spotify + Deezer + Tidal + coś tam jeszcze.
Jeśli chodzi o fizyczną sprzedaż tego albumu, to nie jest aż tak rewelacyjnie, jak w przypadku "Forever child" Chylińskiej, ale jest bardzo dobrze - płyta cały czas jest w pierwszej dziesiątce na OLiSie i ostatnio nawet minimalnie awansuje (kolejno: #3, #8, #7, #6).
dorota pisze: ryba pisze:
en rok zdecydowanie należał do Sylwii , przebój lata - ,, Tamta dziewczyna '' jest najchętniej oglądanym polskim videoclipem w tym roku , gdyż w ponad 7 miesięcy osiągnąl ponad 57 mil odtworzeń na yt.

a to nie fake? :hmmm: :geba:
Nie, to nie fake. :) Tamta dziewczyna była największym hitem 2016 roku w naszym kraju.
57 milionów wyświetleń klipu to jest rewelacyjny wynik - na poziomie światowych gwiazd. Żaden teledysk Kylie Minogue, Cher czy Sade nie ma aż tylu odsłon na YouTube, a nasza, polska Tamta dziewczyna ma. :) I to po zaledwie 7 miesiącach z hakiem od premiery. Co więcej, ten klip wciąż jest w czołówce najchętniej oglądanych teledysków, a sama piosenka nadal jest często grana w radiach!
dorota pisze: ryba pisze:
Sylwia wyruszyła w trasę koncertową , biletowaną po największych Halach i Arenach widowiskowych w Polsce.

:geba:
Dorota, to Ty nie wiedziałaś? Przecież ja pisałem o tym parę razy. :)
Trasa koncertowa Sylwii składała się z 20 koncertów w największych halach w całej Polsce (dokładne daty i miejsca są do znalezienia 2 strony wstecz) i trwała w sumie zaledwie półtora miesiąca. Żaden z tych 20 koncertów nie został ani przełożony, ani odwołany, wszystko odbyło się zgodnie z planem. I do tego po koncertach w tych wielkich halach Sylwia wychodziła do fanów, rozdawała autografy i pozowała do zdjęć. :shock:

Na sylwestra w Polsacie Sylwia zaśpiewa w duecie z Beatą Kozidrak If I could turn back time Cher. :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: endeven »

@Ray, "egzęplarzy" nie przeszkadzało? :ha:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Przeszkadzało, ale nie chciałem spłoszyć naszego nowego forowicza. :)
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: dorota »

ryba pisze:Ten rok zdecydowanie należał do Sylwii , przebój lata - ,, Tamta dziewczyna '' jest najchętniej oglądanym polskim videoclipem w tym roku , gdyż w ponad 7 miesięcy osiągnąl ponad 57 mil odtworzeń na yt.

może kupiła sobie odtworzenia .... bo jakoś cięzko mi uwierzyć w taką liczbę ....
przecież ten teledysk jest nijaki ... :placzka:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Najnowszy album Sylwii ma już podwójną platynę.
:klaszcze:

Od początku roku Sylwia zagrała tylko 2 koncerty (biletowany w Krynicy-Zdroju i otwarty na urodzinach centrum handlowego w Lublinie), w zasadzie nie udzieliła żadnych wywiadów o nowej płycie, jej ostatni singiel Bezdroża nie przyjął się ani w Zetce, ani w RMF, a i tak płyta wciąż się sprzedaje - w najnowszym notowaniu OLiSu nawet minimalnie awansuje (z #30 na #28). Dlaczego tak się dzieje? Według mnie, to wypadkowa nieskazitelnego wizerunku Grzeszczak i jej prostej, ale jednocześnie miłej dla ucha muzyki...
ODPOWIEDZ