62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: MacLean »

Skoro Kasia przepadła, to nie ma powodów, by sądzić, że Edycie poszłoby dużo lepiej w zeszłym roku. Dobrze się stało, że nie wygrała preselekcji :)
Wielka szkoda, że na Eurowizję nie miały szansy pojechać German, Villas i Demarczyk.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: kamil87 »

no cóż ja nie wierzę w szczerość portugalczyka, dla mnie to wyrachowany gość, gdzie sztab ludzi pracował nad każdym jego ruchem i drobnym szczegółem na scenie. Za duża marynarka po starszym bracie, gesty i ruchy jak u osoby upośledzonej, wszystko wygląda jak usilna chęć wzbudzenia litości. Piosenka taka sobie, nie ma porównania do Jamali sprzed roku.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

To czy jego ruchy są wyreżyserowane czy nie nie ma większego znaczenia. Trafił w niszę, udało mu się wyróżnić. Piosenka nie robi na mnie wrażenia, ale rozumiem, że mogła się podobać. Bardziej niepokoi mnie dalszy układ miejsc i sposób głosowania jury, które okazało się bardziej polityczne i pozbawione gustu niż publiczność. Za kilka lat pewnie znowu rozgorzeje dyskusja na temat zmian w głosowaniu.

No i nie przeceniałbym znaczenia środowisk LGBT w głosowaniu eurowizyjnym. Zwróćcie uwagę na miejsce Izraela, Austriaka czy nawet Szweda. Owszem geje najbardziej się tym emocjonują i pełno ich w Internecie przed konkursem, ale to nie tylko oni głosują :) Przystojniacy rzadko wygrywają i często są nisko :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: KrzysiekF »

Portugalczyk jest gejem ... @niuto.

Może i on przystojny nie jest ale gusta są różne, jednym podobał się misiek z Chorwacji, drugim młodzik Bułgar , trzecim wrażliwy Portugalczyk , a jeszcze inni skoczyliby z miejsca na Szweda w świetnie skrojonej marynarce 8P

Obstawiam, że już niedługo Polska zrezygnuje z udziału w Eurowizji. Może nawet za rok...

Portugalia absolutnie tak jak już pisaliśmy odnalazł nisze, czegoś takiego na Eurowizji nie było. Żadna to nowość, bo tak śpiewa co drugi piosenkarz w Portugalii, wyspach zielonego przylądka , po prostu wpasował się w oczekiwania , wyszedł zagrał i ma eurowizję. Kariery radiowej żadnej nie zrobi , europejskiej również mu nie wróże.

Przy okazji ma ktoś jakieś dane np o sprzedaży albumu Jamali w Europie ??? Czy Eurowizja dla Niej była furtką do kariery ?
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: kamil87 »

najbardziej rozśmieszyło mnie 12pkt od Ukrainy dla Białorusi i 0 pkt dla Polski. Jako gospodarze mogli wysilić się na odrobinę profesjonalizmu i przyznać te 12pkt komuś kto naprawdę na to zasługiwał.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: MacLean »

kamil87 pisze:najbardziej rozśmieszyło mnie 12pkt od Ukrainy dla Białorusi i 0 pkt dla Polski. Jako gospodarze mogli wysilić się na odrobinę profesjonalizmu i przyznać te 12pkt komuś kto naprawdę na to zasługiwał.
A Polska ile dała Ukrainie? :)
Mnie najbardziej rozbawiło, że Włochy i Portugalia dały zgodną dwunastkę dla Azerbejdżanu xD
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, 13:28 przez MacLean, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: kamil87 »

MacLean pisze:A Polska ile dała Ukrainie? Ewentualne sojusze mają to do siebie, że są wzajemne.
kto tu mówi o jakichkolwiek sojuszach? Przykład Polski podałem tylko i wyłącznie jako tło dla tej chorej sytuacji. Poza tym piosenka Kasi dużo lepsza niż propozycja Ukrainy, czy Białorusi, chodzi tylko wyłącznie o fakt, że jury nie potrafi zachować się profesjonalnie i kieruje się względami politycznymi, a gdy robi to gospodarz konkursu tym bardziej to irytuje.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: MacLean »

Rozmyśliłem się z uwagi o sojuszach. Nasz kraj się do nich nie nadaje.
Oj, Polka pokrzywdzona, ale nie ona jedna. To rzeczywiście było jury politykujące. Jak co roku.
Są gdzieś dane z narodowym rozkładem głosów od widzów?
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: kamil87 »

na eurovision.tv jest wszystko
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Przy okazji ma ktoś jakieś dane np o sprzedaży albumu Jamali w Europie ??? Czy Eurowizja dla Niej była furtką do kariery ?
Jej płyta nie była wydana za Zachodzie, więc trudno mówić o sprzedaży. Eurowizja nikomu nie zapewnia międzynarodowej kariery. Wczoraj Jamala zaprezentowała nowy singiel po angielsku, może to zapowiedź próby podbicia zachodnich rynków?
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: spot_me »

Prawda jest taka, ze nie po raz pierwszy polskie preselekcje przegrala piosenka, ktora by o wiele bardziej przypadla Europejczykom do gustu niz ich zwyciezca:
https://www.youtube.com/watch?v=eIMLv-kXmDE
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: MacLean »

Pogdybać zawsze można. Ton polskich jurorów po preselekcjach był taki, że kogoś trzeba było wysłać. Być może, nasz dobry rozdział na ESC trzeba zacząć od wymiany osób pokroju Janowskiego. Wieloletnia kariera w roli prowadzącego pewien program mogła otępić zmysły.
Salvador zaczynał w Idolu. Jest na yt fragment jego interpretacji Steviego Wondera :3
Ciekawi mnie, jakie szanse miałaby Paulina Lenda z dobrą piosenką... W wyjazd osób takich jak Podsiadło nie wierzę, bo to jednak ryzyko dla twórców znanych i lubianych.
edit:
Tomasz Raczek na FB pisze:Salvador Sobral wywalczył dla Portugalii zwycięstwo w Konkursie Eurowizji. Wygrał w głosowaniu jurorów i widzów. Odbierając nagrodę powiedział, że sztuka to nie fajerwerki, tylko przede wszystkim uczucia. Piękny moment, piękna piosenka, piękny człowiek. Szkoda, że ciężko chory na serce i na scenę musiał wyjść z maszynerią regulującą jego pracę, umieszczoną na brzuchu (chciał ukryć swoją chorobę, ale przed finałem jego stan się pogorszył i musiał pilnie przejść operację - do końca roku dano mu czas na znalezienie dawcy serca). Czy tylko na granicy życia potrafimy odrzucać blichtr, by dostrzegać to co proste, prawdziwe i naprawdę ważne?
Albo Raczek dał się nabrać, albo te plotki o psychologach to był tylko marny czarny PR
Tomasz Raczek na FB pisze:Salvador Sobral z Portugalii, zwycięzca tegorocznego konkursu Eurowizji.
Moim zdaniem od czasu Amy Winehouse najciekawsza, najbardziej kompletna i oryginalna nowa osobowość na europejskiej estradzie
Czy to aby nie na wyrost? 8P Czas pokaże...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Dobi »

spot_me pisze:W podziekowaniu Salvador wyrazil to co czuja dzis wszyscy, ktory kochaja prawdziwa muzyke - bardzo madre slowa.
A mi ta przemowa udowodniła, że chłopak jest zarozumiały. Nie ma w tym oczywiście niczego złego o ile ktoś nie wywyższa się nad innymi. A on to zrobił. Jego muzyka jest piękna i ambitna a każda inna jest "fast foodowa" i słaba. Obraził tym między 90% swoich współzawodników z Eurowizji. A muzyka miała niby łączyć.

Mnie nie urzekł. Co to inni odebrali jako szczerość ja odebrałem jako zachowanie naćpanego kloszarda. A te za duże ubrania tylko potęgowały ten efekt. Widocznie nie mam tak wyrafinowanego gustu aby to docenić. Wrócę zatem do słuchania "fast foodowych" piosenek :d
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Mnie też nie przekonał, choć nie rozpaczam nad tym, że wygrał. Niech mu się wiedzie. Najbardziej rozśmieszają mnie komentarze w Internecie. Tomasz Raczek nazwał Salvadora największym objawieniem muzycznym od czasu Amy Winehause. Manuela Gretkowska tez wysmarowała długi wpis wychwalający Portugalczyka. Skoro dla kogoś Salvador jest nową jakością to raczej słabe rozeznanie mają te osoby we współczesnej muzyce. Bo takich jak on funkcjonuje wielu :) Tak w ogóle to akurat występu Kasi też nie określiłbym fastfoodowym - był skromny.

W ogóle emocje opadły i mam nadzieję, że Polska nie zrezygnuje z udziału w konkursie. Okres oczekiwania na finał jest najlepszy :) I tak uważam, że od powrotu po przerwie mamy dobrą passę. Przechodzimy do finału a nasze propozycje są jakieś i nie ma generalnie wstydu. Jak sobie przypomnę występy The Jet Set, Iwana i Delfina, Mrozińskiego czy Tul, to od momentu wysłania Donatana jest naprawdę fajnie. Przypominam, że Kaśka była 22 ale nie na 26, lecz 41 państw :D
Ostatnio zmieniony 15 maja 2017, 18:32 przez niuto, łącznie zmieniany 1 raz.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: MacLean »

Uderz w stół...
Kasia nie wyglądała na urażoną w wywiadach po wielkim finale. Zresztą, sama mu kibicowała.
Aleksander Rybak nagrał tribute cover dla Salvadora :3
https://www.youtube.com/watch?v=FNd3tyY7CcA

Raczek napisał swego czasu Karuzelę z madonnami, więc chyba coś tam o muzyce wie. Choć rzeczywiście jest trochę jak Kaczyński z tą jego Edit Piaf...
ODPOWIEDZ