54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Pawel »

Ja się do końca nie zgadzam :)

Zaczęło się od Kayah i jej menadżera, który jak sam powiedział, NIEOFICJALNIE dowiedział się co powiedział Kurski. Dziwnym trafem te newsy wyszły z "Gazety Wyborczej" a Kayah dzień później wystąpiła na gali człowiek roku GW. Czy Kurski tak powiedział, czy nie, na to dowodów nie ma a jedynie są plotki, to tak ja w piosence Na Językach. "ten ktoś mi powiedział, że tamten powiedział" Foch poszedł.

Maryla ostatecznie powiedziała, już po rezygnacji Kayah, że wystąpi, jednak sytuacja potoczyła się trochę inaczej, powody osobiste też miały tu swój wpływ.

Dla mnie solidarność artystów powinna zadziałać odwrotnie.
Tak jak napisała Maryla "Nie dajmy się podzielić, niech żyje muzyka".
Powinni połączyć swoim śpiewem i muzyką. Nie dać się manipulować politycznymi zagraniami i solidarnie zaśpiewać. Niestety polityka jak widać dla artystów sprawa pierwszorzędna. No bo Kurski i TVP. Wystarczający argument przecież.

Nie chcą śpiewać wyłącznie na własne życzenie :) Oczywiście, nie muszę, w końcu są wolnymi ludźmi.
Przykro, że tak się stało. Artyści wcale na tym nie zyskują.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Faktycznie @Paweł powinni wystąpić , a później oglądać w TVP jaki sukces odgwizdał Kurski łącząc pokolenia i organizując koncert cudowny, bez polityki i podziałów na sorty.

:lol3: :lol3: :lol3:

Zostaliby wmieszani z miejsca w propagandę sukcesu ku wiwatom wszystkich władz partyjnych PIS.

Jeszcze najlepiej jakby sobie Kurski strzelił sweet focię z każdym z Artystów i później wykorzystywał do newsów ;)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 12:05 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 1 raz.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

No i robi się nerwowo;
Prezydent Opola wydał zakaz wpuszczania ekipy TVP do Amfiteatru;

http://wyborcza.pl/7,75248,21846175,opo ... edzie.html
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ChristopherP »

Pawel pisze:Ja się do końca nie zgadzam :)

Zaczęło się od Kayah i jej menadżera, który jak sam powiedział, NIEOFICJALNIE dowiedział się co powiedział Kurski. Dziwnym trafem te newsy wyszły z "Gazety Wyborczej" a Kayah dzień później wystąpiła na gali człowiek roku GW. Czy Kurski tak powiedział, czy nie, na to dowodów nie ma a jedynie są plotki, to tak ja w piosence Na Językach. "ten ktoś mi powiedział, że tamten powiedział" Foch poszedł.

Maryla ostatecznie powiedziała, już po rezygnacji Kayah, że wystąpi, jednak sytuacja potoczyła się trochę inaczej, powody osobiste też miały tu swój wpływ.

Dla mnie solidarność artystów powinna zadziałać odwrotnie.
Tak jak napisała Maryla "Nie dajmy się podzielić, niech żyje muzyka".
Powinni połączyć swoim śpiewem i muzyką. Nie dać się manipulować politycznymi zagraniami i solidarnie zaśpiewać. Niestety polityka jak widać dla artystów sprawa pierwszorzędna. No bo Kurski i TVP. Wystarczający argument przecież.

Nie chcą śpiewać wyłącznie na własne życzenie :) Oczywiście, nie muszę, w końcu są wolnymi ludźmi.
Przykro, że tak się stało. Artyści wcale na tym nie zyskują.
Chyba wystarczającym dowodem jest to, że TVP zdyskwalifikowało już po całej aferze z Kayah i Marylą jednego z uczestników koncertu Premiery tylko i wyłącznie ze względów polityczno-światopoglądowych. To po tej dyskwalifikacji posypała się lawina rezygnacji, a nie po wycofaniu się Kayah/Maryli.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

karen pisze:No i robi się nerwowo;
Prezydent Opola wydał zakaz wpuszczania ekipy TVP do Amfiteatru;

http://wyborcza.pl/7,75248,21846175,opo ... edzie.html
To teraz prawica pojedzie po opozycji... puszczą swój przekaz w TVP i jest pozamiatane. Szkoda...
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: addar »

tak tylko pytam z jakiego ugrupowania jest prezydent opola ?? polityka śmierdzi...
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Ostatnio Solidarna Polska wcześniej PO (info z Wikipedii)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Lewczuk, Margaret podziękowali.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

Festiwal odbędzie się na bank we wrześniu, bo o ile trybuny da się zapełnić rozdając bilety związkowcom i słuchaczom Radia Maryja, o tyle nie da się wypełnić trzech dni festiwalu kilkoma artystami. Skończy się na tym, że rzeczywiście organizację przejmie Opole, a TVP zajmie się produkcją.

Dodano po 6 minutach 25 sekundach:
Ania też oficjalnie zrezygnowała:
Kochani,
Jestem wokalistką, kompozytorką i tylko nią chce pozostać dlatego nie chce, aby moje nazwisko było wykorzystywane w rozgrywkach politycznych. Zawsze stoję z dala od wszelkich podziałów.
Nie jest to dla mnie radosna wiadomość, ale chciałbym Wam przekazać informację o wycofaniu się przeze mnie z udziału z 54. KFPP w Opolu.
Ania
Beyonce podobno też :P

W zasadzie mogą sobie już darować te rezygnacje bo festiwal w takiej formia w jakiej był zaplanowany się nie odbędzie.
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: fifi »

Czyściec w Opolu, czyli jak Kurski zjednoczył artystów
http://opinie.wp.pl/karolina-korwin-pot ... 247308417a
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Kochani! Dużo się mówi o tegorocznym Opolu. Piękny to Festiwal, chociaż miał swoje lepsze i gorsze lata, ale jest nasz W tym roku stał się czymś więcej... Pokazał prawdziwy AKT SOLIDARNOŚCI wśród artystów. I to jest piękne!!! Brawo My
P.S. A tak przy okazji do Opola zapraszamy na "Koncert Muzyki Filmowej" 24 lipca, gdzie będziecie mogli zobaczyć tych artystów, których na Festiwalu na pewno nie będzie (Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Janusz Radek, Mietek Szcześniak, Krzysztof Kiljański, Justyna Steczkowska)
Opole to miasto muzyki !
Justyna Steczkowska
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

Nowe oświadczenie prezydenta Opola:
Arkadiusz Wiśniewski pisze:Szanowni Państwo,
informuję, że Miasto Opole wypowiada TVP umowę dotycząca organizacji 54. Krajowego festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Powodem tej sytuacji jest niewywiązywanie się Telewizji z zapisów umowy.
Niemożność zrealizowania niniejszej umowy wynika chociażby z faktu, że z udziału w 54.KFPP wycofała się Maryla Rodowicz, a do zorganizowania jej Złotego Jubileuszu w umowie zobowiązuje się Telewizja. Publiczne wycofanie się wielu artystów z udziału w festiwalowych koncertach obniżyłoby znacząco rangę Festiwalu.
Podtrzymuje jednocześnie chęć współpracy z TVP przy przygotowaniach do 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w nowym terminie i na nowych (wcześniej proponowanych) zasadach.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

Steczkowska odpowiedziała też na pytanie jednego z fanów, czy dostała zaproszenie do Opola:
Justyna Steczkowska pisze:Tak już na początku, zanim zaczęły się zmiany w organizacji. Mieliśmy miedzi innymi grać nasz "Koncert Muzyki Filmowej" (oczywiście skrócony), ale postanowiliśmy zagrać swój własny w pełnej krasie i BEZ POLITYKI i zakazanych artystów.

:klaszcze2:

Myślę, że niepotrzebnie prezydent Opola wydał zakaz wpuszczania ekipy TVP do amfiteatru, a potem jeszcze wypowiedział całą umowę. W ten sposób załatwił sprawę za TVP - a chciałem zobaczyć, co oni jeszcze spróbują wymyślić, by "uratować" festiwal. :)
Zabawne, że ten Wiśniewski wcale nie jest związany z opozycją. Wygrał wybory jako kandydat niezależny, ale wspierany przez Solidarną Polskę - o głosowanie na Wiśniewskiego zaapelował przed wyborami sam Patryk Jaki. :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Ta dostali zaproszenie żeby na Festiwalu Piosenki Polskiej-grać zagraniczne hity filmowej-słabe to co ta Jusia pisze :roll: .... Ro temu był Koncert z muzyka z filmów bez Jusi!

Strasznie smutny dziś dzień dla polskiej muzyki....
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

https://media2.pl/media/141903-Opole-20 ... dalej.html

I co teraz? Będzie w innym terminie, ale gdzie? TVP znając życie obrazi się bo wiadomo jak tam teraz jest. TVN zepsuł Sopot Festival i olał. Nie wyobrażam sobie festiwalu z masą reklam na Polsacie. Może TV Puls?
ODPOWIEDZ