Natalia Kukulska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natalia Kukulska

Post autor: B@r »

Dobi pisze:mi się nowy album bardzo podoba, może nawet bardziej niż "8 plan". Jestem typ trochę zaskoczony ( :P )
Mnie też! :5:

Bardzo dobrze wyprodukowany, napisany i spójny album. Widać na niego pomysł. Bez dwóch zdań ląduje na mojej półce płyt do których często i chętnie wracam. Podziwiam za konsekwencję i nowoczesność. :guru: U niej się to sprawdza w 100%!

I o ile cała płyta mi się podoba, to moje pierwsze faworyty to numery "Hard to Find" i "To Za Mało". Zaś z ciekawostek to Natalia mi powiedziała, że największy sentyment czuje i najbardziej związana jest z kawałkiem "Ostatnia prosta". :)

Śmieszą mnie opinie osób, z którymi się spotkałem, że nie wróżą temu albumowi sukcesu komercyjnego (jakby ona wróżyła :lol3: )i wymagają od Natalii tego od czego od dawna się odcina. Czyli śpiewania piosenek w stylu "Im Cięcej Ciebie Tym Mniej" i kontynuowania działalności Mamy. Jeśli ktoś się pokusi o przeczytanie jakiegokolwiek ostatniego wywiadu z Natalią, to wie jakie są jej priorytety.

Szykujecie się na trasę koncertową Natalii? Ja będę na koncercie w Wawie w październiku. Miesiąc temu w tym samym mieście byłem na jej zamkniętym koncercie (niczym nie różni się od normalnego i trwa ok. 1h30) w tym samym mieście i mam apetyt na więcej. Większość kawałków (szczególnie te stare) mają nowsze i świetne aranże, które na żywo porywają ludzi i są jak energetyczna petarda :-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Kamui Shiro »

Lubię "Im więcej ciebie, tym mniej", ale bardzo zrzynka z "Unbreak My Heart".
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Teledysk Natalii do utworu "Halo tu ziemia"

https://m.youtube.com/watch?feature=you ... I8mP7xsTAY
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Flux »

Coraz bardziej imponuje mi ta kobieta. Naprawdę podziwiam jej rozwój. Muzyka odważna jak nigdy dotąd, nietuzinkowa (okraszona coraz bardziej frywolnym słowem), teledyski coraz bardziej plastyczne. Czuć ciągłość od czasu Sexi flexi, każdy następny album to zdecydowany krok naprzód. Bez wahania. To już dekada. Została co prawda trochę zepchnięta na margines, albo sama się tam usunęła, niejako w cień. Tam znalazła dla siebie przestrzeń, miejsce na oddech. Trochę za mało alternatywna dla zatwardziałych freak'ów takich brzmień, ale już dawno nie mająca wiele wspólnego z komercyjnym popem. Wielka szkoda, że nie weźmie słuchaczy szturmem jak Chylińska niedawno, bo na to zasługuje. Nisza jednak robi swoje, dodatkowo wciąż jeszcze pokutują skojarzenia kariery dziecięcej i 'lat '90 oraz wspomnienie słynnych rodziców, szczególnie matki. Natalia jednak nie jest tylko mniej udaną kopią Anny Jantar, wyrobiła sobie własną markę, która wciąż rośnie w siłę. Z nowym albumem wciąż się oswajam. Nie jest z gatunku tych, w których człowiek zakochuje się błyskawicznie, by następnie jeszcze szybciej się znudzić. Rozkochuje powoli, odkrywając kolejne smaczki. Frapuje. Chylę czoła przed postawą, całą ścieżką obraną przez Kukulską i konsekwentnym podążaniem nią.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Kamui Shiro »

Jeśli ktoś mi podsunie pod nos jej nowe kawałki, podobają mi się, są ciekawe, inne - tak było z "Miau". Jednak jest za mało obecna w mainstreamie, a ja nie mam w naturze uganiania się za muzyką. Nie było to też w jej wydaniu zwykle nic aż tak wiekopomnego, żeby takie nastawienie wobec NK zmienić.
Czemu jednak szkoda, że nie bierze mainstreamu szturmem?
Chyba nie planuje?
Od tego weszła w nisze, żeby być niszowa przecież... mainstreamowa była dawniej i widocznie to nie było to.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Flux »

Mowa o pewnym odzewie. Zasługuje na szersze audytorium, właśnie z obecną twórczością. Weszła jednak w to świadomie, poniosła wszelkie konsekwencje. Zaryzykowała, a równie dobrze mogłaby klepać te same klimaty, które najwyraźniej przestały ją rajcować. Jednak jej celem nie było przecież zawężenie grona odbiorców, tylko samorealizacja artystyczna która poskutkowała właśnie mniejszą popularnością. Muzyka alternatywna paradoksalnie czasami miewa większą siłę przebicia od tej typowo mainstreamowej. Po prostu życzę, żeby udało się jej jeszcze sukces artystyczny połączyć z tym komercyjnym.
alanjopek
Hope for us
Hope for us
Posty: 28
Rejestracja: 28 sie 2017, 15:23
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Polska

Re: Natalia Kukulska

Post autor: alanjopek »

Nowa plyta mnie zawiodla, moja fascynacja Ósmym planem minela, moze przesyt, może znudzenie, może przyzwyczajenie... Co do nowej plyty, ani jeden utwor nie zwrocil mojej uwagi, podobne do siebie, dużo elektroniki i teksty... wydawałoby się dobre, ale mam wrażenie że zbyt podobne do siebie, zbyt podobne do wcześniejszych. Jednakże mam wrażenie że ona caly czas szuka....
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Natalia Kukulska

Post autor: kirin »

POLECAM każdemu przejść się na koncert Natalii podczas trasy HALO TU ZIEMIA

od początku do końca Natalia jest fenomenalna

dobra muzyka :klubowa:

do nowego albumu przekonałem się dopiero po koncercie we Włocławku na którym byłem kilka tygodni temu

SZACUN i chcę więcej... zamierzam się wybrać na koncert do Łodzi w grudniu, bo chcę przeżyć te emocje raz jeszcze :d :d :d
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Natalia Kukulska

Post autor: ANETA »

Wolę, że Edyta nie wydaje nic, niż gdyby miała wydawać to co Natalia. Smuteczek.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Aro »

Wolę jak nie piszesz postów Aneto niż jak masz pisać to co piszesz. Totalnie to slabe.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Natalia Kukulska

Post autor: niuto »

A ty Aro co taki kąśliwy. Do mnie nowa twórczość Natalii też zupełnie nie trafia. Zresztą jak widać do mało kogo trafia :P
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Piter »

ANETA pisze:Wolę, że Edyta nie wydaje nic, niż gdyby miała wydawać to co Natalia. Smuteczek.
Mnie cieszy, że Natalia porzucila udawanie czarnych wokalistek i że szuka. Teraz to niestety taki Trzaskajacy lód
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Natalia Kukulska

Post autor: ANETA »

Wystarczy posłuchać jej w nowej reklamie Play'a. W popowych klimatach brzmi i wygląda fantastycznie. Odcinanie się od stylu Anny Jantar i popu nie przysparza jej wielbicieli.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Natalia Kukulska

Post autor: ediva »

Kiedyś ludzie zarzucali Natalii, że jest nudna, wtórna, za bardzo uładzona, popowa, żadna artystka. Jednak ona miała więcej ambicji niż ktokolwiek przypuszczał i zamiast obrażać się na krytyków/słuchaczy, postanowiła dokształcić się muzycznie w USA, pod okiem profesjonalistów poszerzyć swoje muzyczne horyzonty. Od tego czasu zaczęła tworzyć coraz ciekawsze płyty, sięgać po coraz odważniejsze brzmienia; Natalia po prostu kocha muzykę. Stworzyła studio nagraniowe w swoim domu, na bieżąco rejestruje nowe pomysły i z pewnością wyda kolejną płytę w ciągu dwóch/trzech lat. Nawet jeśli jej ostatni album jest nieco zbyt eksperymentalny, ona wydaje na tyle regularnie, że może pozwolić sobie na taką zabawę muzyką.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Kukulska

Post autor: addar »

ja wciąż marze o pełnej płycie z hitami Anny z nowoczesną instrumentacją i aranżacją...to rewelacyjne utwory które cięzko się słucha przez taniośc i archaiczność produkcyjną... Natalka powinna wydać tę płytę dla fanów matki a dla siebie dla kasy.... jej głos juz stracił wiele jeszcze pare lat i wogóle nie bedzie wstanie wykonywać cięższych utworów pomimo podobnej barwy głosy do rodziecielki
ODPOWIEDZ