Ania Dąbrowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: KrzysiekF »

Anka daje czadu, zaiksy same wpływają ;) W przypadku Anki zawsze te wyższe. Za autorstwo utworu, słowa, muzykę + tantiemy wykonawcze.

W TOP100 najczęściej granych utworów od długich tygodni Anka ma hiciory. W najnowszym na 3 miejscu Porady Na Zdrady [Dreszcze]. W głowie przez kilka tygodni okupowało TOP10.

Ostatni jej album wydany już ponad rok temu wciąż świetnie się sprzedaje, przebywając na OLIS-ie już 48 tydzień , w ostatnim notowaniu na #15 miejscu.

Wynik nie do osiągnięcia dla innych polskich wokalistek ze stażem na rynku podobnym do Anki. Na jesień szykuje się premiera płyty Andrzeja Piasecznego z udziałem Anki. Kolejny sukces ?

Licznik na YT 15 745 426 :lol: Porady na zdrady.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Na oficjalnym koncie na Youtube Ani pojawiło się Lyrisc Video do utworu "Nieprawda" co dziwi bo singiel ten wydała 1,5 roku temu...

-> https://youtu.be/qWCbgbJB9-I
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ediva »

Love2Love 1990-2016 pisze:Na oficjalnym koncie na Youtube Ani pojawiło się Lyrisc Video do utworu "Nieprawda" co dziwi bo singiel ten wydała 1,5 roku temu...

-> https://youtu.be/qWCbgbJB9-I
Widocznie Ania pomyślała, że to dobry pomysł, bo babeczki lubią to podśpiewywać na babskich spotkaniach po paru winkach i godzinach narzekania na facetów. I wtedy topiąc smutki zapodają Dąbrowską i sobie podśpiewują "Tego chciałam" czy "Nieprawda" :) Anka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorcy.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Dobre i to :] Sony i Anka w sprawie tej piosenki polecieli sobie trochę w kulki.
Najpierw wytwórnia twierdziła, że będzie teledysk, pokazano nawet jakieś zdjęcie które miało być kadrem z niego, ale ostatecznie nikt najwyraźniej nie chciał identyfikować się z jakością więc klipu nie ma.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: KrzysiekF »

Niespotykana sytuacja.

Remix pierwszego singla z płyty Anki doskonale przyjął się w radiach.

Nieprawda (Gromee Remix) jest grany tak często, że w najnowszym zestawieniu Airplay TOP zajmuje -> 11 miejsce.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ediva »

Natomiast na jesieni wychodzi pierwszy The Best Of Anki, 'Zwyczajne piosenki', który będzie zawierał premierowy numer 'Lubię zapach starych książek'. Zobaczycie jaki będzie szał on Olisach!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: KrzysiekF »

To chyba 1 raz w polskim showbiznesie @Ray jeżeli się mylę popraw mnie.

Remix utworu NIEPRAWDA (Gromee Remix) Ania Dąbrowskiej jest aktualnie najczęściej granym utworem w eterze.

http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

A mi z kolei remix nie podoba się w ogóle :hmmm: Jest strasznie ciężki w odbiorze, piosenka "nie płynie" lekko jako oryginał. Miło jednak, że Anka kolejny raz została doceniona ;)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Kamui Shiro »

Nie jest źle zrobiony.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: KrzysiekF »

Dla chcącego nic trudnego...stronka, piosenka, płyta.

http://ld.digitallink.pl/aniadabrowska
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: Dobi »

Płyta to niestety tylko "The Best Of". Szkoda bo liczyłem mimo wszystko na nowy album. Wydawnictwo będzie można kupić od 10 listopada. Na stronie podanej w poście powyżej są wszystkie informacje :d

Singiel -> Z Toba Nie Umiem Wygrac (Audio) ciekawy, tekst w stylu jaki prezentuje od czasów płyty "Dla naiwnych marzycieli". Nawet gdyby nie śpiewała tego Anka można by się domyśleć, że to jej ;)
Utwór wydaje się radiowy więc pewnie będzie grany.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: fookmetoo »

Best of w jej przypadku zasłużony, brak na nim kilku mniej znanych singli. Ogólnie mogli się postarać i wydać 2CD, dać jakieś dema, odpady itp czy nawet angielską wersję debiutu którą mają tylko "wyjątkowi fani".

Myślę że zamknie to pewien rozdział, potem będzie mogła swobodnie zmienić styl muzyczny tak jak Brodka, tyle że bez tak drastycznego odcięcia się od tego co było wcześniej. Bo nie wyobrażam sobie Brodki wydającej album Best of, nie "grał" by swobodnie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ray »

Singiel Z Tobą nie umiem wygrać sprawia wrażenie wręcz napisanego pod radio. Z jednej strony jest to miła dla ucha piosenka, z drugiej - nic specjalnego. Pierwsze płyty Ani reprezentowały jednak wyższy poziom artystyczny (patrz: piosenka Souvenir). A teraz Ania idzie w komerchę... :(

Jeśli chodzi o "The Best Of", to w ogóle nie jestem zdziwiony, że Ania i wytwórnia zdecydowali się na wydanie takiej płyty. W końcu Dąbrowska wypuściła już 6 albumów, tak więc jest z czego wybierać. Poza tym Porady na zdrady (Dreszcze) są - według mnie - największym polskim przebojem tego roku, więc wypadało wydać tę piosenkę na jakimś albumie Ani - były 2 wyjścia: albo reedycja "Dla naiwnych marzycieli" albo "The best of" i wybrano to drugie. :)
Dziwię się, że na "The Best Of" znajdzie się Wiosna - przecież ta piosenka nawet nie była singlem. Brakuje mi natomiast utworów: Glory, Musisz wierzyć, Smutek mam we krwi i Silent sigh.
Niemniej jednak i tak to wydawnictwo sprzeda się bardzo dobrze. Tego jestem pewien.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: ediva »

ray pisze:Dziwię się, że na "The Best Of" znajdzie się Wiosna - przecież ta piosenka nawet nie była singlem. Brakuje mi natomiast utworów: Glory, Musisz wierzyć, Smutek mam we krwi i Silent sigh.
Dokładnie. Brakuje jeszcze tak ważnych utworów jak "Inna", "Nie ma nic w co mógłbyś wierzyć" czy "Naiwny Marzyciel". Po co jakaś bezbarwna "Wiosna" czy cover "Bang Bang"? Jeden cover "Charlie Charlie" wystarczy.
Pierwsze płyty Ani reprezentowały jednak wyższy poziom artystyczny (patrz: piosenka Souvenir). A teraz Ania idzie w komerchę...
Zgadza się. Właściwie jej pierwsza płyta pozostaje jej najlepszą; pozostałe to takie odcinanie kuponów od sukcesu i stylu debiutu. Anka muzycznie niewiele ewoluowała, stała tylko bardziej 'radio friendly'.
Debiutancki album oferował takie cudeńka jak "Zima 81", "Inna" czy "Souvenir"... A był nagrywany dużo mniejszym nakładem finansowym niż późniejsze płyty.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Dąbrowska

Post autor: niuto »

Mówcie co chcecie, może komercha ale komerchę w takim wydaniu jak najbardziej kupuję :) Niby nic odkrywczego, a jednak na poziomie i wyróżniające się wśród Lisowskich, Shroeder czy innych Lanberry.

Co do "Best of" to jestem mimo wszystko zawiedziony. Macie rację, zabrakło kilku singlowych utworów, a umieszczono "Wiosnę". Rozumiem, że "Wiosna" może być to jedna z ulubionych piosenek, ale trochę gryzie się to z koncepcja albumu. No i żal, że jednak nie ma żadnych smaczków, poza nowym singlem. Przecież można było dodać płytę koncertową, co zupełnie zmieniłoby charakter wydawnictwa. W dzisiejszych czasach, w dobie spotify i Youtube wydawanie "The best of" w klasycznym kształcie nie ma sensu.

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
No i jeszcze jedna sprawa. Ktoś kto prowadzi fanpage Ani na fejsie strzela jej w kolano. Pojawiło się sporo negatywnych komentarzy przy okazji ogłoszenia kształtu "The best of" i admin niezbyt dobrze rozgrywa odpowiadanie na te wpisy.
ODPOWIEDZ