Leona Lewis

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Leona Lewis

Post autor: Charlie »

13 stycznia ukaże się album "The Classics" z muzyką Hansa Zimmera do filmów m.in. Gladiator, Król Lew, Piraci z Karaibów, itd.
Za muzykę odpowiada The Czech Philharmonic Orchestra, a wokalu użyczyli tacy artyści jak Lindsey Stirling, Till Bronner, Amy Dickson i oczywiście Leona. Wykonuje ona utwór z Gladiatora: Now We Are Free
https://www.youtube.com/watch?v=f4VqtMD ... ture=share
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: Dobi »

Podbijam temat :d Leona zaszalała :P
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Leona Lewis

Post autor: Charlie »

Leona pojawiła się na nowej płycie Pitbulla "Climate change" w utworze Only Ones To Know

https://www.youtube.com/watch?v=oqjjWZ6OAI8

Utwór nagrany prawie 2 lata temu, niestety Pitbull wciąż przesuwał premierę wydawnictwa. Od początku były przecieki, że utwór zostanie singlem, ale czy tak będzie...
Pomijając wszystkie wstawki Pitbulla - świetny przebój na lato, głos Leony buduje przyjemny nastrój.
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: Rad. »

W okresie świątecznym Leona dała dwa dość ciekawe prezenty swoim fanom.

Jeden z nich, to duet z członkinią 5th Harmony, która ponoć jest/ była jej wielka fanką, więc takie spełnienie marzeń dla dziewczyny (która prawdopodobnie jest obecnie bardziej popularna niż sama Leona):
(3:10 najbardziej pokazowy fragment)

https://youtu.be/d9h_qtOoFnA

Drugi to inna wersja One More Sleep, piosenki z albumu świątecznego wydanego w 2013 roku:

http://www.marieclaire.com/culture/a138 ... -acoustic/
(Jest tam player souncloud, gdzie można posłuchać całości).
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: MacLean »

Myślałem, że już skończyła karierę :shock:
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: Rad. »

MacLean pisze:Myślałem, że już skończyła karierę :shock:
Dlaczego? Co prawda nie jest już tak popularna jak kiedyś, ale nadal jest piosenkarką. To wyda płytę, to zagra koncerty (i pomimo komercyjnej klapy ze swoją płyta nie oleje fanów i zrobi trasę), to wystąpi na jakiejś gali, to w czyjejś piosence - zachowuje się jak normalna piosenkarka. No ok. Nie promuje jakoś szczególnie swojej muzyki, ale to chyba zależy od tego ile grosza sypnie wytwórnia.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Leona Lewis

Post autor: ediva »

Leona została bardzo skrzywdzona przez wytwórnię, która wyrzuciła ją w związku ze słabymi wynikami. Teraz Lewis chce pracować na własnych zasadach i mieć wolność artystyczną, bez żadnej presji czy oczekiwań ze strony wytwórni. Nie będzie tworzyć nic na siłę, czeka na odpowiedni czas i powolutku robi swoje...
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Leona Lewis

Post autor: Cypix »

A co się dziwić, że ją wywalili z tego powodu. Mnie bardziej dziwi, że po debiutanckiej Spirit i ogólnoświatowym sukcesie singla Bleeding Love, mając za plecami najlepszych producentów, ogromny budżet, wsparcie Simon`a Cowell`a, Clive`a Davis`a, status gwiazdy zarówno w Europie jak i USA, wydano nudne, anty-hitowe Echo, z okładką na której panna Lewis nie przypominała siebie. Simon i Clive widzieli w niej nadzieję na diwę nowej dekady. Niestety, wykrwawiła się już na pierwszej płycie...

Podobno to ona miała śpiewać We Found Love i Halo. Cóż, gdyby nagrała i wydała te światowe hity, nie była by teraz w takiej... jak jest 8P
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: MacLean »

Cypix pisze:Simon i Clive widzieli w niej nadzieję na diwę nowej dekady.
Trudno w to uwierzyć, bo do tego statusu już przebierały nóżkami Bey i Hudson :P
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Leona Lewis

Post autor: Cypix »

Bey nigdy nie miała dość głosu, aby zostać następczynią Whitney, a Hudson, ani repertuaru, ani, no cóż, urody. Zwłaszcza w latach 2007 - 2009, kiedy to usilnie starano się wypromować Leone.

Co się dziwić, że Edyta nie podbiła świata, kiedy mając takie towarzystwo za plecami, Leona dorobiła się raptem jednego songu na światowym poziomie. Lewis tuż przed premierą debiutu w USA Simon zabrał do Oprah i wychwalał ją wniebogłosy na tle okładki Spirit. A Edyta... po światowym debiucie obraziła sie na menadżera, który jej go załatwił 8P
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: MacLean »

No ale one wystąpiły w dość znanym filmie już w 2006 - o to mi chodziło.
Nie jaram się głosem Beyonce, ale on jednak jest imponujący :(
A co do urody, to diwami wcześniejszych dekad były np. Franklin czy Streisand :P

Rzeczywiście szkoda dziewczyny, ale ona przynajmniej ma międzynarodowy hit, a to daje szanse na wielki powrót po latach. Edyta podobno pierwsza dostała I surrender, z tym że nie wiem czy tak było naprawdę.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Leona Lewis

Post autor: ediva »

MacLean pisze:Edyta podobno pierwsza dostała I surrender, z tym że nie wiem czy tak było naprawdę.
Edyta utrzymuje, że ta piosenka "została napisana z myślą o niej", tylko że to Celine wydała ją 5 lat wcześniej niż niezdecydowana Górniak... :edi: tłumaczyła w Vivie:
Kilka razy zdarzyło mi się, że odebrano mi piosenkę, którą pokochałam. To rozłąka porównywalna z każdą inną. Pierwszy raz to było przy One and One, która była moim drugim singlem międzynarodowym. Nagrał ją w tym samym czasie Robert Miles. Drugi raz z piosenką Perfect Moment. I najbardziej boleśnie trzeci raz, gdy nagrałam piosenkę, a ona mi została odebrana i przekazana Celine Dion. I Surrender. Piosenkę nagrałam w San Francisco. Przyszła do mnie pod koniec realizacji drugiej światowej płyty. Warunkiem jej otrzymania było, że wyprodukują ją producenci wskazani przez kompozytorów. Nagrałam, ale produkcja była fatalna. Długo negocjowaliśmy, by uległa zmianie. Było kilkanaście gorących dni i w efekcie odebrano mi tę piosenkę, bo nie byłam w stanie pójść na kompromis. Minął rok. Pojechałam do słynnej Korei. Będąc na masażu, usłyszałam piosenkę I Surrender w wykonaniu Celine Dion. I dostałam zawału.
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leona Lewis

Post autor: Rad. »

To chyba jest tak, że o ile nie masz statusu gwiazdy, która ze wszystkiego zrobi hit (patrz Beyonce, Rihanna etc.) to piosenka nie będzie czekała na ten odpowiedni moment. Twórcy mają świadomość, ze dane utwory się starzeją. Nie robią ich po to, żeby były, a żeby przyniosily im dochody z tantiem. Dlatego zależy im na tym, by dana piosenka okazała się hitem. Leonie uciekło sporo potencjalnych hitów.
Tutaj jest kilka informacji (bez 100% potwierdzenia) o części utraconych szansach na hit:

https://youtu.be/V1h_6E7LAEg


Osobiście sądzę, że z We Found Love Leona nie zrobiłaby tak popularnej piosenki. Tutaj potrzebna była Rihanna, jej osobowość i jej teledysk.

Burn tez przeszłoby bez Echa (jest demo na YouTube i brzmi bezpłciowo, ale to tylko demo).

Mountains - jest demo, ale nadal tylko demo, gdzie wersja oryginalna jest lepsza.

I was here, Halo, All of me czy reszta wymienionych to piosenki, które mógłby coś zawojować, bo brzmią jak zrobione pod Leonę i do niej pasują. Pytanie czy dostałyby odpowiednią promocję.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Leona Lewis

Post autor: Kamui Shiro »

Leona Lewis ma zero charyzmy. Jeden przebój, dzięki któremu mogłaby zostać kimś znacznie wyżej i dłużej w sercach fanów muzyki pop, tymczasem dziesięć lat i wodospad zmienił się w smętną kapaninę. To niestety dotyczy wielu zwycięzców i zwyciężczyń programów typu talent show.

Inna kwestia, że w 2007-2008 było zapotrzebowanie na nową muzykę od Whitney Houston. Fani dostali, czego chcieli, w 2009, przy czym automatycznie gwiazdka "nowej Whitney" zbladła. Tak to widzę...

Co do Edzi, to niech sobie nie kpi z zawałów serca... zawsze mnie drażni to porzekadło.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Leona Lewis

Post autor: ediva »

Kamui Shiro pisze:Leona Lewis ma zero charyzmy. Jeden przebój, dzięki któremu mogłaby zostać kimś znacznie wyżej i dłużej w sercach fanów muzyki pop, tymczasem dziesięć lat i wodospad zmienił się w smętną kapaninę. To niestety dotyczy wielu zwycięzców i zwyciężczyń programów typu talent show.
Faktycznie, cóż z tego, że Leona śpiewa znacznie lepiej niż Rihanna skoro nie ma charyzmy i magnetyzmu. Nie jest divą - to zwyczajna, skromna dziewczyna, która nie uniosła cudzych oczekiwań co do jej kariery. Większość uczestników talent show się do tego nie nadaje, choć często śpiewają znacznie lepiej ich trenerzy/jurorzy.
Kamui Shiro pisze:Co do Edzi, to niech sobie nie kpi z zawałów serca... zawsze mnie drażni to porzekadło.
Tylko, że Edzia naprawdę mogła dostać palpitacji serca, gdy "jej piosenka" odnalazła ją w Korei w wykonaniu Celiny. 8P
ODPOWIEDZ