KAYAH

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: KAYAH

Post autor: keraj »

A mnie się ta piosenka nie podoba wcale - ma w sobie coś strasznie irytującego :roll:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: KAYAH

Post autor: Flux »

keraj pisze:A mnie się ta piosenka nie podoba wcale - ma w sobie coś strasznie irytującego :roll:
To "coś" irytującego to Grzegorz Hyży 8P
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: addar »

własnie ja bym powiedział że jedynym "czymś" znośnym jest własnie hyży, kaya spiewa to jak te swoje żydowsko-bałkańskie szanty- nie ma w tym lekkości i piosence brakuje melodii która chwyta.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: KAYAH

Post autor: keraj »

Flux pisze:To "coś" irytującego to Grzegorz Hyży 8P
Coś tak może być :PP :PP Chociaż "Dzień i Noc" było całkiem przyjemne i często wracam do tego utworu.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: Blur »

Jak na polską piosenkę promującą komedię romantyczną jest całkiem nieźle.
Piosenka ma fajne flow.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

addar pisze:kaya spiewa to jak te swoje żydowsko-bałkańskie szanty- nie ma w tym lekkości i piosence brakuje melodii która chwyta.
:patelnia:
I kompletnie nie zgadzam się z tym, że nowemu singlowi brakuje chwytliwej melodii. Właśnie refren jest bardzo, baaaaardzo wpadający w ucho.
Też jestem zdania, że bez Hyżego ten utwór brzmiałby lepiej. I w 100% zgadzam się z tym, co napisał Blur.

Kayah i Hyży promowali swój singiel w RMF - udzielili krótkiego wywiadu, mieli też za zadanie zgadywać, z którego filmu pochodzą dane piosenki:
http://www.rmf.fm/magazyn/news,12424,pr ... yzego.html
Szkoda, że nie puszczono im Dumki. :PP

Podatek od miłości jest już grany i w RMF, i w Radiu Zet, i w Esce. Wygląda na to, że Kayah będzie miała drugi hit w tym roku. Bardzo się cieszę! :dumny:

W czwartek Kayah nagrywała "secret project":
https://www.instagram.com/p/Bbj75WXgFLy ... h_official
Myślę, że tym razem chodzi o jakąś reklamę. Ale... kto wie?
A w piątek znów wystąpiła na koncercie Maryli jako jej gość specjalny. :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: KAYAH

Post autor: KrzysiekF »

Singiel z Hyżym rozgrywa się w eterze.

Airplay TOP 18.11. - 24.11.2017 -> 28 pozycja.

http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: KAYAH

Post autor: chicken1506 »

Co to za g....o Kayah nagrała? Ile za to płacą?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: KAYAH

Post autor: KrzysiekF »

Kayah i Grzegorz Hyży: Podatek od miłości
#1 Poplista RMF
#8 Airplay Top
w okresie 1-12 grudzień:

29 emisji w RMF FM, 41 w ZET, 61 w Esce, 35 w RMF MAX :lol:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Kayah i Grzegorz Hyży: Podatek od miłości
#1 Poplista RMF
#8 Airplay Top
Do tego: #18 na liście Radia Zet, #30 na liście Eski, ponad 1,6 mln wyświetleń na YouTube, 86 tys. odtworzeń na Spotify i jeszcze wysoka pozycja na liście Digital Sales Data Poland. Jest naprawdę dobrze. :)
Podatek od miłości nie jest żadnym wiekopomnym dziełem, to jest lekka piosenka do radia, jak Andromeda, ale gdybym miał porównać najnowsze single obu naszych śpiewających Skorpionic, to utwór Kayah oceniłbym jednak odrobinę wyżej (w skali 1-10 Podatek od miłości zasługuje na 7, a Andromeda na 6). Singiel Edyty po kilkukrotnym odsłuchaniu staje się męczący, a singiel Kayah - jakoś nie. :)

Wczoraj Kayah wystąpiła w Gdańsku z koncertem kolęd:
W poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. odbyło się wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem w ramach spotkania obywatelskiego w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Podczas wydarzenia prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podsumował mijający rok, a następnie ze świątecznym repertuarem wystąpiła Kayah.
Dzisiaj zaśpiewała w Krakowie, w Bazylice Bożego Ciała, gdzie wzięła udział w koncercie kolęd dla TVN (wystąpili też: Kasia Kowalska, Margaret, Michał Szpak, Ewelina Lisowska, Mateusz Ziółko, Piotr Cugowski, Ola Gintrowska i Sound'n'Grace). Emisja w Wigilię.
17 grudnia Kayah zagra koncert otwarty w Tychach na zakończenie Jarmarku Bożonarodzeniowego.
19 grudnia ma biletowany koncert kolęd w Teatrze 6. Piętro w Pałacu Kultury.
Później Kayah wystąpi na sylwestrze TVN w Warszawie - będzie tam też Hyży, więc pewnie zaśpiewają razem Podatek od miłości.
13 stycznia Kayah ma biletowany koncert z cyklu "The Best" w Filharmonii Częstochowskiej, 17 lutego - koncert "Kayah & Transoriental Orchestra" we Wrocławiu, przełożony z 4 listopada, a później jeszcze koncerty muzyki filmowej.
:shock:

Głosuję na Podatek od miłości na listach przebojów, bo Kayah udowadnia swoją postawą, że na to zasługuje. :)
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: KAYAH

Post autor: lordarek1 »

Kayah podsumowała miniony rok i zdradziła kilka planów na nowy :hellobaby:
Uffff, trochę wypoczęłam po tym witaniu nowego roku ;).
2017 zakończyłam z uśmiechem na twarzy.
To był piękny, choć bardzo intensywny rok!
Dziękuję Wam wszystkim za świetne przyjęcie moich dwóch singli: "Po co" z עידן רייכל - Idan Raichel i "Podatek od miłości" z Grzegorz Hyży. Bardzo się cieszę, że trafiły do Waszych serc.
Jestem bardzo szczęśliwa, że miała miejsce trasa koncertowa z Goran Bregović. Widzieć Was śpiewających ze mną każde słowo, w każdym mieście, to miód na me serce.
Dziękuję bardzo wszystkim organizatorom moich koncertów, których było w tym roku blisko 100 oraz wszystkim tym, którzy na tych koncertach świetnie się z nami bawili.
Dziękuję moim cudownym muzykom, ze wszystkich projektów muzycznych (a jest ich sporo!:)) za to że dzielicie się ze mną swoim profesjonalizmem i towarzyszycie mi dzielnie w mojej muzycznej drodze.
Mojemu kochanemu Meloradio dziękuję za spełnienie mojego marzenia i ofiarowanie mi anteny na autorską audycję "Tu i teraz", która daje mi ogrom pozytywnej energii. (PS. Już dziś po 18:00 audycja z Ania Dabrowska. Jupi!)
Dziękuję Kayax i wszystkim artystom u nas wydającym płyty, napawa mnie dumą, że mogę być częścią Waszego życia artystycznego, a czasem też prywatnego.
Jest jeszcze wiele osób, którym należą się podziękowania. Moi Mili, mam nadzieję, że wiecie, że jestem Wam bardzo wdzięczna :).
Co do planów na nowy, 2018 rok...
Przede wszystkim wydanie książki, nad którą intensywnie pracowałam już w ubiegłym roku, ale nawał obowiązków nie pozwolił mi na jej ukończenie, ale co się odwlecze, to... ;)
Jeszcze w tym miesiącu będziecie mogli obejrzeć w jednym z odcinków miniserialu promującego film "Podatek od miłości" mnie jako aktorkę komediową i Grzegorz Damięcki! Mówię Wam, uśmiejecie się... ;).
Już za chwilę, zaczynamy pracę nad nowym artystycznym projektem. Tym razem znów z Atanas Valkov, z którym kiedyś stworzyłam Transoriental Orchestra oraz singiel "Za późno". Tym razem nasza praca będzie w połączeniu z wizją artystyczną przezdolnych polskich grafików... Więcej nie mogę zdradzić ;).
W Walentynki rusza trasa "Koncertów Muzyki Filmowej", której jestem gościem - szczegóły juz wkrótce na moim FP Kayah.
Kalendarz zaczyna się mocno wypełniać...
Wszystkich tych, którzy pewnie spytają o płytę, uspakajam, na pewno będzie! Nie mogę tylko obiecać, że w tym roku
Mam calą masę pomysłów, wciąż się zmieniają, ewoluują, ciągnie mnie w różne strony
Muszę mieć chwilę czasu, by to wszystko uporządkować, przemyśleć i objawić Wam w postaci płyty. Więc proszę Was jeszcze o chwilkę cierpliwości.
Kochani, sobie i Wam, życzę w nowym roku samych wspaniałych chwil, dużo ciepła, miłości, dobroci i marzeń, które wcielacie w życie. Ściskam Was i tulę.
Wasza Kayasia.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KAYAH

Post autor: niuto »

Gdybym był fanem Kayah, to bym się wkurzał, ze przy tak intensywnej działalności muzycznej nie daje fanom tego, co najbardziej upragnione, czyli nowych płyt. Kayah jest tu niewiele lepsza od Edyty :)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: KAYAH

Post autor: Flux »

Przynajmniej nie ściemnia, że uzbierała materiał na dwie płyty, żeby tydzień później ogłosić że nie dostarczono jej materiału, więc będzie jedno wielkie NIC :roll:

Poza tym Kayah tutaj prosi o cierpliwość zamiast zalecać odejście od stołu i zmianę idola.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: KAYAH

Post autor: endeven »

i to jest właśnie wyższość dojrzałości nad zabawą w dojrzałość.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KAYAH

Post autor: niuto »

Ale ja nie porównuję Kayah do Edyty, bo to jest dzień do nocy. Chodziło mi tylko o to, że też nie rozpieszcza fanów nowym materiałem. Cała reszta to już inna sprawa :)
ODPOWIEDZ