KAYAH

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

Ten list to taki trochę list Edyty. Tyle pracy, a w efekcie dwie nowe piosenki. Średnie. Plus odcinanie kuponów. Artystycznie niewiele nowego.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: KAYAH

Post autor: ediva »

Dobrze, że Kayah podkreśliła, że "płyty nie będzie raczej w tym roku", czyli najwcześniej 2019/2020. Póki co Kacha nieźle sobie radzi koncertując, jest doceniana na Bałkanach i w Izraelu, wie skąd się wywodzi i dokąd zmierza, a przede wszystkim ta babka naprawdę kocha muzykę. Na Sylwestrze pokazała fajny przekrój przez swój zróżnicowany repertuar od elektroniki do rytmów bałkańsko-żydowskich, jak i popu z Hyżym. Pasji nie brakuje, tylko jak mówi Kaśka, musi to wszystko ogarnąć i poskładać.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Podoba mi się ten wczorajszy wpis Kayah. Ona nie ściemnia, że płyta będzie tuż, tuż. :)
Ale o jednym Kayah nie napisała - w tym roku mija 30 lat od jej debiutu. Przydałby się duży koncert jubileuszowy albo chociaż dłuższy recital w telewizji. Myślę, że jest duża szansa, że Polsat zorganizuje jej w tym roku jubileusz, tym bardziej, że ona teraz znów jest na topie.
niuto pisze:Gdybym był fanem Kayah, to bym się wkurzał, ze przy tak intensywnej działalności muzycznej nie daje fanom tego, co najbardziej upragnione, czyli nowych płyt. Kayah jest tu niewiele lepsza od Edyty :)
Ja jestem fanem Kayah i się nie wkurzam. :) Pewnie, że chciałbym nową płytę, ale i tak u Kasi cały czas dużo się dzieje, więc nie czuję się zaniedbywany. :)
Przez ostatnich 6 lat byłem w sumie na jej 11 koncertach (5 razy na "The best", 3 razy na "Kayah & Transoriental Orchestra", raz na "Kamień - 20 lat później", raz na "Kayah & Bregović" i raz na koncercie kolęd). Cały czas mam jeszcze niezaliczony koncert z Royal String Quartet.
I na Spotify dostępnych jest aż 12 albumów Kayah - kiedy mam ochotę na jej muzykę, naprawdę jest z czego wybierać.

Kayah napisała, że w minionym roku zagrała blisko 100 koncertów. Tylko że mniej połowa z tego to były koncerty zamknięte. Tak się zastanawiam, po co ona gra aż tyle tego typu koncertów? Przecież ona i tak musi dobrze zarabiać. Po pierwsze, zarabia na tantiemach, bo jest autorką lub współautorką prawie wszystkich swoich przebojów, po drugie, zarabia na Kayaxie, po trzecie, ma jakieś udziały w firmie swojego byłego męża, Rochstarze, i po czwarte, zarabia na koncertach. Ale dzięki temu wszystkiemu ona nie musi już brać udziału w żadnych reklamach, w odróżnieniu od innych piosenkarek.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Kayah zaśpiewała w telewizji aż 5 razy:
- w programie "Kolędy na szlaku Kolberga", gdzie kolędowała razem z Teresą Mirgą i jej zespołem Kałe Bała
- w koncercie kolęd TVN, gdzie zaśpiewała Cichą noc (razem z Kasią Kowalską i Margaret), Anioł pasterzom mówił (razem z Mateuszem Ziółką) oraz Bóg się rodzi (wykonanie grupowe)
- w świątecznym odcinku "Jaka to melodia?", gdzie wykonała (na żywo!) Ding Dong
- w "Dzień Dobry TVN", gdzie pokazano, jak Kayah śpiewa Po co na próbie przed sylwestrem
- na sylwestrze.
Niestety, pierwszego z tych programów nie widziałem i nie ma go w necie. :(
Ale już pozostałe występy Kayah są dostępne:
-> Koncert kolęd z Krakowa
-> Kayah - Ding Dong
-> Kayah na sylwestrowej scenie TVN (nagranie z próby)
-> Kayah na sylwestrze w TVN
-> Kayah na sylwestrze w TVN - duet z Beatą Kozidrak
W Ding Dong Kayah robi fajne minki. :)
Występ na sylwestrze mi się podobał - zwłaszcza duet z Kozidrak, bo to była niespodzianka. Zaśpiewały razem Don't stop the music. Ktoś może powiedzieć, że ściągnęły pomysł od Górniak, bo Edyta w zeszłym roku na sylwestra też sięgnęła po "starą" Rihannę. :lol3:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KAYAH

Post autor: niuto »

Kayah napisała, że w minionym roku zagrała blisko 100 koncertów. Tylko że mniej połowa z tego to były koncerty zamknięte. Tak się zastanawiam, po co ona gra aż tyle tego typu koncertów? Przecież ona i tak musi dobrze zarabiać.
Im więcej zarabiamy, tym większe mamy potrzeby :) Po co Madonna nadal wyrusza w wyczerpujące trasy koncertowe?
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: KAYAH

Post autor: vanity »

Tylko że mniej połowa z tego to były koncerty zamknięte. Tak się zastanawiam, po co ona gra aż tyle tego typu koncertów? Przecież ona i tak musi dobrze zarabiać.
Pomijając kwestie zarobkowe - wychodzi na 50 koncertów rocznie dla wszystkich chętnych. To jeden na tydzień. Edyta nie wiem czy robi jeden rocznie.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

ediva pisze:Dobrze, że Kayah podkreśliła, że "płyty nie będzie raczej w tym roku", czyli najwcześniej 2019/2020. Póki co Kacha nieźle sobie radzi koncertując, jest doceniana na Bałkanach i w Izraelu, wie skąd się wywodzi i dokąd zmierza, a przede wszystkim ta babka naprawdę kocha muzykę. Na Sylwestrze pokazała fajny przekrój przez swój zróżnicowany repertuar od elektroniki do rytmów bałkańsko-żydowskich, jak i popu z Hyżym. Pasji nie brakuje, tylko jak mówi Kaśka, musi to wszystko ogarnąć i poskładać.
Ten sylwestrowy repertuar ona pokazuje od lat. Nic nowego. Kayah się zatrzymała, ale wiekowe wokalistki tak mają. Duet z Beatą bardzo fajny.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: KAYAH

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

To prawda duet z Beatą bardzo fajny, choć wydaje mi się że niestety z playbacku. W 0:11 minucie występu słychać głos Beaty choć ta nie miała mikrofonu przy ustach + wydaje mi się że głosy brzmiały za dobrze jak na warunki sylwestrowe.
-> https://youtu.be/bMGojrZr9xk
Tak czy innaczej występ dla mnie zdecydowanie na plus.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

vanity pisze:Pomijając kwestie zarobkowe - wychodzi na 50 koncertów rocznie dla wszystkich chętnych. To jeden na tydzień. Edyta nie wiem czy robi jeden rocznie.
Oczywiście. To, że napisałem, że Kayah gra dużo koncertów zamkniętych, to nie był żaden zarzut wobec niej.
Póki ona gra tak dużo koncertów dla fanów, niech sobie śpiewa do woli i dla firm. :)
Bardzo mi się podoba, że Kayah prawie zawsze wychodzi po koncertach do fanów, z każdym przez chwilę pogada, da autograf, zrobi zdjęcie. Szkoda, że nie wszystkie gwiazdy tak robią... :(
Piter pisze:Ten sylwestrowy repertuar ona pokazuje od lat. Nic nowego.
Bez przesady, było pół na pół - z tych 6 piosenek, które zaśpiewała, tylko 3 to jej stały, żelazny, sylwestrowy repertuar (Za późno, Śpij kochanie, śpij, Prawy do lewego).

Kayah niedawno przyznała, że przy okazji trasy z Bregovicem chciała wydać z nim nowy utwór, ale niestety nic z tego nie wyszło:
Kayah pisze:Namawiałam Gorana, by choć przed trasą przygotować jakiś nasz nowy numer. Kiedy jednak dostałam jego propozycję uznałam, że należą się jej lekkie zmiany, tak by była bardziej przystępna na polskim rynku. Niestety nie było na to zgody… Jak to mawiają, do tanga trzeba dwojga.
Cały wywiad tutaj.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

Te 3 zmienione piosenki sylwestrowe to dwie nowe z tego roku. Plus cover - też stały motyw.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

W sobotę Kayah i Grzegorz Hyży byli gośćmi w "Dzień Dobry TVN" - nie tylko udzielili wywiadu, ale też zaśpiewali swój wspólny kawałek:
-> wywiad
-> Podatek od miłości
Kayah opowiadała o swoim najnowszym singlu, zapraszała na najbliższe koncerty, zachęcała, by wziąć udział w aukcji na rzecz WOŚP (można wylicytować współprowadzenie z Kayah programu "Tu i teraz" w Meloradiu) i ani słowem nie wspomniała ani o swoim synu, ani o swoim partnerze. Da się? Da się. :)

Ostatnio również ukazał się odcinek miniserialu promującego film "Podatek od miłości", gdzie Kayah zagrała szaloną taksówkarkę:
-> Kayah została taksówkarzem? [Wszystkie twarze Grzegorza Damięckiego]
Bardzo fajnie to wyszło. :)

Parę dni temu w "Jaka to melodia?" Kayah zaśpiewała Śpij kochanie, śpij:
-> Śpij kochanie, śpij
Większość gwiazd, kiedy występuje w "Dzień Dobry TVN" czy w "Jaka to melodia?", leci z playbacku. Wielki plus dla Kayah za to, że ona konsekwentnie nie idzie na łatwiznę.

I w ostatnią niedzielę Kayah zagrała koncert kolęd w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Rybniku-Popielowie. Wystąpiła tam z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Dętej "Rybnik". :)

Bardzo, bardzo się cieszę, że singiel Podatek od miłości tak dobrze radzi sobie na YouTube i w eterze. I na listach przebojów też jest nieźle (choć jednak troszeczkę gorzej niż w przypadku Po co).
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: KAYAH

Post autor: lordarek1 »

Kayah na Instagramie
kayah_officialMe and Mr Atanas! Idzie nowe. Praca w studiu zamknięta. Efekty już wkrótce :). #kayah #atanasvalkov #muzanaszamiłość #będziemoc
:hellobaby:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Zajrzałem na fanpage Atanasa Valkova i wytropiłem, że chodzi tutaj o projekt "Czarna polana":
Atanas Valkov pisze:Dzień nagrań za nami do nowego projektu #czarnapolana w reż Tomek Baginski ! Moc głosu z Kayah !!! Co za dzień !!!
Atanas Valkov pisze:Będzie to dzieło multidyscyplinarne - narazie tylko tyle mogę zdradzić
Klip do Podatku od miłości ma już ponad 7,1 mln wyświetleń na YouTube. :klaszcze:
To dużo więcej niż ostatnie single Górniak i Szpaka razem wzięte. :happy:

Kayah ogłosiła jeszcze jeden koncert z Bregovicem - 5 października na Torwarze.
I razem z Grzegorzem Hyżym wzięła udział w specjalnym odcinku "Milionerów":
Kayah pisze:A my dziś nagraliśmy specjalny odcinek Milionerzy TVN podczas którego wygrywaliśmy dla podopiecznych Fundacji TVN. Ile wygraliśmy nie zdradzę, ale przyznaję, że to bardzo stresujące przeżycie...! Odcinek z nami już w Walentynki.
W środę startuje druga edycja koncertów muzyki filmowej. I tak sobie myślę, że skoro Steczkowska już zapowiedziała, że będzie na tych koncertach śpiewała m.in. Na koniec świata, to i Kayah pewnie sięgnie po coś ze swojego repertuaru. Ona w trakcie całej swojej kariery nagrała sporo piosenek do filmów, więc ma z czego wybierać. Obstawiałbym, że przypomni Wiosna przyjdzie i tak albo Santanę, która nie tylko była singlem z "Kamienia", ale też promowała film "Tato". Obie piosenki pasowałyby do orkiestrowych aranży.

W 2009 Kayah wydała piosenkę Noszę spodnie, kiedy chcę, promującą komedię "Złoty środek" ze śp. Anią Przybylską. Mam wrażenie, że ta piosenka jest obecnie zapomniana. Kayah nie promowała jej tak, jak teraz Podatek od miłości. A szkoda, bo to fajny, radiowy kawałek:
-> Noszę spodnie, kiedy chcę
:tanczy:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Czarna polana jest już w serwisach streamingowych.
Dla mnie ta piosenka brzmi jak muzyka filmowa, jak odpowiedź Kayah na Terrę czy Grateful. ;-)
Jest majestatycznie, wzniośle, baśniowo, ale też folkowo...
Rano na YouTube powinno pojawić się animowane wideo w reżyserii Tomka Bagińskiego. Znalazłem info na Facebooku, że ten cały projekt Czarna polana to "pełna miłości opowieść o współpracy człowieka z naturą, inspirowana procesem tworzenia Żubrówki Czarnej". Czyli tutaj chodzi o reklamę wódki. :)
Hitem ten utwór na pewno nie będzie, ale fajnie, że tym razem Kayah wydała coś ambitniejszego, nieradiowego. Mnie się podoba.

Garść ostatnich wywiadów z Kayah dla EskaTV i portalu Wroclife:
-> KAYAH | Jazdy Gwiazdy
-> Kayah część #1 | Przesłuchanie
-> Kayah część #2 | Przesłuchanie
-> Kayah & Transoriental Orchestra - Wywiad • Wroclife

Mam wrażenie, że Kayah trochę dystansuje się od koncertów muzyki filmowej, w których teraz występuje. Nie promuje ich na Facebooku tak, jak promuje swoje koncerty. Myślałem, że skoro Kayah prowadzi teraz swoją autorską audycję w Meloradiu i co tydzień ktoś jest jej gościem, to może pojawi się tam również Jusia, ale jednak nie... Cały czas mało się pisze w necie o tych koncertach. Znalazłem tylko info, że Kayah śpiewa na nich Somewhere over the rainbow, Falling slowly (razem z Igorem Herbutem) i... Calling you (fragment tutaj).
Podoba mi się, jak Kayah śpiewa Calling you. OK, Edyta na "Perle" zaśpiewała jeszcze lepiej, ale za to miała słabszą, bardziej plastikową aranżację. ;-)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: KAYAH

Post autor: endeven »

Czarna Polana jest dla mnie niestrawna. Utarte i powtarzalne ścieżki patetycznej wzniosłej pieśni. Niczym nie intrygują mnie takie rzeczy. Zdecydowanie wolę w tym zestawieniu kosmiczną zupę.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: KAYAH

Post autor: Wojtuś »

Mi się to bardzo podoba! Oczywiście całość już można obejrzeć i posłuchać na youtubie:
https://www.youtube.com/watch?v=If2ThsN6Ne8&t=0s
ODPOWIEDZ