Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Premiera 24 listopada 2017

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

Airplay Top 27.01. - 02.02.2018

# 44
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: mpjp »

Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze: Może po prostu Edyta i Michał podpisali umowy, że wystąpią na letnich koncertach z cyklu "Przebojowe Lato Radia Zet", a Kayah nie podpisała, i dlatego jest, jak jest.
Jeżeli tak jest, to umowa na promocję powoli wygasa. Przez dwa ostatnie dni Zet - ka zagrała Andromedę tylko raz dziennie.

Prawdopodobnie singiel już niedługo zostanie usunięty z playlisty , podobnie jak YH , którego Zet nawet nie przypomina w nocy.

Andromeda w najnowszym Airplay Top ZPAV 03.02. - 09.02.2018 w dół na #51 miejsce.

http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Michael »

KrzysiekF pisze:rzez dwa ostatnie dni Zet - ka zagrała Andromedę tylko raz dziennie.
Mnie dosyć szybko ta piosenka zaczęła nudzić i usunąłem ją z playlisty, jest nijaka.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ray »

B@r pisze:(...) poza Radiem Zet "Andromeda" radziła sobie dobrze w innych rozgłośniach przez długi czas. Fakt, że w ogóle trafiła wysoko na wiele list to jest w dzisiejszych czasach sukces, nie wszędzie musiała być numer one. 8P
Andromeda była w propozycjach do wszystkich czterech najważniejszych list przebojów w naszym kraju - w Radiu Zet, w RMF, w Trójce i w Esce. Na liście Zetki była dwa razy na 1 miejscu, ale na pozostałe 3 listy w ogóle nie weszła, nawet na ostatnie miejsce. Dlatego pisanie, że podbiła listy przebojów, jest manipulacją (albo absurdem - jak kto woli).
Co z tego, że ten singiel był przez chwilę na 1 miejscu w Radiu Żnin czy w Radiu Opatów? Takie lokalne listy nie kreują hitów.

Ale i tak najlepszy był portal Interia.pl, który dwa miesiące temu na podstawie tego, że Andromeda była #1 w Wietrznym Radiu, napisał artykuł pt. "Edyta Górniak numer jeden za oceanem".
Interia pisze:Tego się można było spodziewać! Najbardziej oczekiwana premiera w polskim show-biznesie szturmem zdobyła za oceanem numer jeden: Edyta Górniak, Donatan i "Andromeda".
Tymczasem prawda jest taka, że Andromeda nie była hitem ani za oceanem, ani nawet w Polsce.
Oczywiście ten singiel nie jest też porażką - na listach, w eterze, na YouTube i w serwisach streamingowych poradził sobie dużo lepiej niż Grateful, Oczyszczenie czy Glow on, ale nie dlatego, że jest lepszy, tylko dlatego, że jest bardziej radiowy, żeby nie powiedzieć: mniej ambitny.
Singiel Szpaka był dzisiaj już po raz siódmy na 1 miejscu w Radiu Zet, ale ta piosenka też w gruncie rzeczy nie osiągnęła sukcesu.
Ania Dąbrowska i jej Z Tobą nie umiem wygrać - to jest prawdziwy sukces.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

Singiel nie może być ambitny, chyba że ma ktoś na myśli samotnego mężczyznę. Piszmy bardziej po polsku.

Andromeda jest sukcesem osobistym dla Edyty według mnie, na tle jej indywidualnej kariery, a nie porównań z każdą możliwą inną gwiazdą muzyki w Polsce. Profesjonalizm polega na tym, że idzie się do przodu bez obsesyjnego sprawdzania, kto wyprzedza.

Taka prawda, że Wietrzne Radio nadaje dla Polaków za oceanem, więc portal miał prawo tak podkoloryzować prawdę.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

Ogromny spadek na Airplay Top 10.02. - 16.02.2018. W ubiegłym notowaniu #51 , dziś poza 100.

Radio ZET mimo pobytu w czołówce LP, Andromede gra coraz rzadziej. Wczoraj 0. Cleo debiutuje od razu na 17 miejscu Airplay.. (Andromeda - 45) w 13 dni zebrała już prawie 3 mln wyświetleń na YT 8)

Ciekawe co sobie pomyślą z DON-em. :edi:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Steffie »

A co sobie maja pomyslec? Ze musza sie spieszyc?
Niech kosza kase, poki moga, bo Cleo tez dopadnie ageizm predzej czy pozniej.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: fookmetoo »

Steffie pisze:A co sobie maja pomyslec? Ze musza sie spieszyc?
Niech kosza kase, poki moga, bo Cleo tez dopadnie ageizm predzej czy pozniej.
Cleo ma 35 lat, niewiele jej zostało.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Katarzynaa »

fookmetoo pisze:
Steffie pisze:A co sobie maja pomyslec? Ze musza sie spieszyc?
Niech kosza kase, poki moga, bo Cleo tez dopadnie ageizm predzej czy pozniej.
Cleo ma 35 lat, niewiele jej zostało.
Poza tym Cleo ma teledysk. Jeżeli Edyta przy małej popularności miała ponad 2 mln wyświetleń to możliwe że gdyby nagrała porządny teledysk do tych 3-3,5 mln by doszła. :-) no ale cóż..

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
Jeżeli się nie mylę cleo była na eska Tv wyświetlana to też dodatkowa promocja. Teledysk robi swoje. Niemniej niech korzysta ze swoich 5 minut jak najbardziej.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

W marcu wychodzi kolejna składanka Bravo hits wydana przez Universal. Niestety nie ma nie niej Andromedy. Dziwne , chociażby dlatego że wydaje ją UMP.

Cleo, Feel, Lanberry, Marta Gałuszewska,

Czyżby postawili krzyżyk na singlu Edyty ?

:roll:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Steffie »

Moze nie bedzie miec juz kontraktu z Universalem?
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: max28 »

Katarzynaa pisze: Poza tym Cleo ma teledysk. Jeżeli Edyta przy małej popularności miała ponad 2 mln wyświetleń to możliwe że gdyby nagrała porządny teledysk do tych 3-3,5 mln by doszła. :-) no ale cóż..
Wczoraj Andromeda przekroczyła 3 miliony wyświetleń na YouTube i pewnie za jakiś czas dojdzie też do 3,5.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

Tylko, że Cleo ma juz 15 mln, więc nie wiem co to za dziwne odniesienia i zestawianie.

Edyta przegrała na wstepie wypuszczając tak żenujące lyric video. Miała szansę na komercyjny sukces komercyjnego kawałka nagranego przy udziale innych dwóch komercyjnych artystów i co? Nie miała czasu zrobić jakiegokolwiek teledysku.
Taka Ifi Ude potrafi np zrobic ciekawy lyric video - love is stronger. Edyta musi sie uczyc od młodszych, bo sama zgubiła swojego nosa, swoją kreatywnośc i ptakiem juz też zadnym nie jest, by ogarniac z góry co w trawie piszczy.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: max28 »

endeven pisze:Tylko, że Cleo ma juz 15 mln, więc nie wiem co to za dziwne odniesienia i zestawianie.
Odniesienie jest takie, że piosenki Cleo zwykle mają kilka, kilkanaście milionów odsłon, a u Edyty te 3 to rzadkość, czy jest teledysk czy nie. Piosenka piosenką jak ludzie lubią, to sobie włączą.

Your high było promowane wielokrotnie, otrzymało status hitu roku w Radiu Zet, singiel posiada 2 teledyski, które razem nie przekroczyły tych 3 milionów wyświetleń. A osobiście uważam, że utwór jest bardziej przebojowy i wysmakowany od produkcji Dona.

Andromeda za to ma pierwsze :edi: lyric video, niektórym się podoba, drugim nie. Na pewno przyjemniej się ogląda niż okładkę singla.
ODPOWIEDZ