Beata Kozidrak i Bajm

Jeden z najpiękniejszych polskich głosów.

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Beata Kozidrak

Post autor: niuto »

Tylko Beata postanowiła zrobić coś dużego, a Edyta wybrała nic. Coś jak z tych memów: "kiedy dochodzi do Ciebie, że czekają Cię w tym tygodniu 4 sprawdziany, 5 kartkówek i 2 referaty, więc nie robisz nic i postanawiasz zastanowić się nad swoim życiem" :P
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Fajny jest ten wywiad z Rogalską. Beata śpiewająca po niemiecku Tę samą chwilę. <3
I ja również czekam na przyszłoroczną jubileuszową trasę Bajmu.

Zastanawiam się, co z reedycją "B3". Beata jakiś czas temu mówiła, że prawdopodobnie pod koniec roku ukaże się reedycja tej płyty i znajdą się na niej dwie nowe "torpedy muzyczne". Ale później ten temat przycichł... I skoro wytwórnia wydała teraz Obok nas jako kolejny singiel, obawiam się, że ta reedycja jednak nie wyjdzie. :(
w0lna
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:46
Lokalizacja: Polska

Re: Beata Kozidrak

Post autor: w0lna »

Son Music Poland poinformowało, że 1 grudnia B3 zostanie wydane na winylu :love01: Może Beata coś do niego dorzuci nowego :-)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Beata Kozidrak

Post autor: KrzysiekF »

Nic nie dorzuci.

Side A
1. Bingo
2. Upiłam się Tobą
3. Nie kochaj mnie
4. Niebiesko - zielone
5. Obok nas
6. Słońce na dłoni

Side B
1. Blizny
2. Ruchome wydmy
3. Zamek z piasku
4. Drugie dno
5. Letni wiatr
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

W tym roku Bajm obchodzi swoje 40-lecie. Z tej okazji ukaże się dwupłytowa składanka "The Best Of", na której znajdzie się jeden premierowy utwór. Ta piosenka jest już nagrana i powinna ukazać się tuż, tuż.

Poza tym ma być kilka specjalnych, bardzo widowiskowych koncertów z udziałem gości w największych halach w Polsce. Z tego, co napisał niedawno B@r w "Fakcie", wynika, że inspiracją dla Beaty jest trasa "Aphrodite: Les Folies Tour" Kylie Minogue. Podobno Kozidrak zamówiła już nawet specjalną fontannę.
Fakt pisze:– Beata będzie przebrana za boginię. W tej fontannie będą się kąpać nie tylko tancerze przebrani za poddanych, ale i sama Beata. Będą bicze wodne i niesamowite efekty świetlne – zdradza nasz informator. Choć koszt takiego przedsięwzięcia nie jest mały, Beata nie żałowała pieniędzy. – Na same elementy wodne wydała już pół miliona złotych. Efekt będzie oszałamiający – słyszymy.
Jeśli to prawda, to muszę to zobaczyć. :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Beata Kozidrak

Post autor: KrzysiekF »

Torwar- Warszawa - Koncert 40 lecia.

Bilety 99 -89- 79 PLN

Jakie były ceny na Edytę :lol3: ? Wciąż czekamy na nowy termin koncertu i wypełnioną halę :lol3:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Jakie były ceny na Edytę :lol3: ? Wciąż czekamy na nowy termin koncertu i wypełnioną halę :lol3:
Tak, to jest HIT. :lol3:
Kozidrak w 2016 zagrała dużą trasę "Bingo Tour", w 2017 kolejną - "Exclusive Tour", i w tym roku zagra jeszcze kolejną - jubileuszową:
4.11. - Warszawa, Torwar
5.11. - Katowice, Spodek
9.11. - Kraków, Tauron Arena
13.11. - Poznań, Hala MTP 3A
19.11. - Wrocław, Hala Stulecia
28.11. - Szczecin, Netto Arena
30.11. - Łódź, Atlas Arena
2.12. - Toruń, Arena Toruń
15.12. - Gdańsk, Ergo Arena.
Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo koncertów plenerowych i pojedyncze inne koncerty biletowane.
Natomiast Górniak w listopadzie 2015 w studiu "Dzień Dobry TVN" ogłosiła, że zagra jeden koncert w Warszawie, na Torwarze, i co? I g*wno. "Ten koncert nie jest odwołany, jest przełożony, tylko nie jest jeszcze wyznaczona jego data". :buahaha:
Beata Kozidrak pisze:Myśleliśmy o 40 koncertach na 40-lecie, ale zainteresowanie jest tak duże, że będzie ich więcej. Zagramy również poza granicami kraju, w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech... czyli tam, gdzie są Polacy i czekają na piosenki Bajmu.
Bardzo, bardzo się cieszę, że Bajm zagra w listopadzie w Atlas Arenie i że bilety są w takich przystępnych cenach. Myślę, że oni wypełnią tę całą halę. Kiedy 2 lata temu byłem na koncercie Bajmu też właśnie w Atlas Arenie, ludzi było baaaaardzo dużo.

Bajm wydał teraz nowy singiel - My.
Znów ktoś zainspirował się tytułem płyty Edyty - najpierw IRA miała album "My", potem Piasek - piosenkę My (o mnie, Tobie, o nas), a teraz przyszła kolej na Bajm. ;-)
Piosenka jest już w serwisach streamingowych, poza tym Bajm zaprezentował ją w "Dzień Dobry TVN":
-> Bajm - My
Dla mnie ten singiel jest średni, to taki typowo radiowy utwór. Jego zadaniem jest promowanie składanki "The best of Bajm", która niebawem się ukaże. Poza tym mają ukazać się reedycje starych płyt Bajmu:
Beata Kozidrak pisze:Ukaże się dyskografia, wszystkie nasze płyty. I ta pierwsza też. Ukaże się również album "The Best Of Bajm", który promować będzie nowy singiel zespołu "My".
I to jest jubileusz z prawdziwego zdarzenia - wznowienia starych płyt, składanka "The best of" promowana premierową piosenką, mnóstwo koncertów w kraju i za granicą i jeszcze na koniec jubileuszowego roku 9 pełnych rozmachu koncertów w największych halach w Polsce.
:klaszcze:
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Beata Kozidrak

Post autor: kirin »

po co reedycje skoro płyty Bajmu ciągle są w sprzedaży :) zremasterowane :)
no chyba, że okolicznościowy PAK :D
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Okolicznościowy boks z kompletną dyskografią Bajmu miał wyjść już 10 lat temu, na ich 30-lecie. Zobaczymy, może tym razem się uda. :)
Myślę, że przede wszystkim chodzi tutaj o ich pierwszą płytę, obecnie bardzo trudno jest ją dostać.
I te wszystkie stare płyty Bajmu powinny być wreszcie udostępnione w streamingach.

Tydzień temu ukazała się debiutancka płyta Gromee'ego, na której znalazł się remiks Upiłam się Tobą:
-> Beata - Upiłam się Tobą (Gromee remix)
Może teraz ta piosenka będzie miała swoje drugie życie, tak jak było w przypadku Nieprawdy Ani Dąbrowskiej? Ale myślę, że raczej nie...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

My to świetna piosenka, powrót do starego, drapieżnego Bajmu, do wyższej formy tekstowej, muzycznej... Wow. Zrobił na mnie wrażenie występ w śniadaniówce, trzymam kciuki za więcej. To chyba jedyny zespół, przynajmniej u nas, który w pozornie głupkowatym, kiczowatym opakowaniu potrafi nieść ciężki przekaz. W ten tekst trzeba się wsłuchać, jest nieoczywisty, daje do myślenia. Typowa piosenka do radia? Jeśli tak, to chyba komplement.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Ja bym nie nazwał My świetną piosenką. W porównaniu do tego, co leci na przykład w Esce, jest dobra, ale w porównaniu do starych nagrań Bajmu - z lat 80. czy z płyty "Etna" - jest tylko średnia.
Jeśli chodzi o tekst, to dla mnie to nie jest wyższa forma - mamy tu proste rymy: "to - zło", "daje - zdaje".

W każdym razie radia tę piosenkę grają - na liście AirPlay-Top zadebiutowała na 39 miejscu, wśród nowości jest na 2 miejscu (przegrała tylko z Kalwi & Remi), tak więc Beata i jej były mąż mogą się cieszyć. :)
Dziwię się, że nie ma teledysku, ani samego audio na YouTube. Może klip jeszcze będzie?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

To nie poezja wieszcza, Bajm od zawsze uzywa (celowo według mnie) prostych słów i rymów - dla kontrastu z nieraz mocnym, skomplikowanym przekazem. Tutaj taki przekaz wlasnie jest, w moim odczuciu - nie jest to kawałek o byle jakim problemie, raczej trudne, mroczne sprawy. W muzyce pop nie chodzi o zabawę w wyszukane rymy, a o celny i zapamiętywalny tekst, rytm i melodię. Tekst przypomina mi pomysł na słowa do Spowiedzi Kowalskiej - tam była też prosta melodia, banalne rymy, ale całość uderzała, też dzięki własnie pozornie prymitywnej prostocie.

Nie ma co porownywac tego nagrania do utworow sprzed kilku dekad, według mnie to muzyczna zwyżka formy od czasu ostatnich dwóch, trzech płyt, nie zaś na tle całego dorobku.

Nie ma się jednak co sprzeczać, moim zdaniem My jest super i to moje prywatne zdanie.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Beata Kozidrak

Post autor: KrzysiekF »

Nowy składak z okazji 40-lecia.

BAJM Best of 1978-2018

https://www.empik.com/best-of-1978-2018 ... 4,muzyka-p
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Bardzo się cieszę, że wyjdzie ta składanka. Bo zawsze chciałem mieć album ze wszystkimi największymi przebojami Bajmu. :)

Tracklista jest dobra, faktycznie są wszystkie największe przeboje. Szkoda tylko, że nie ma Modlitwy o złoty deszcz.
Ta składanka ukaże się 31 sierpnia - od razu i na CD, i na winylu.
I co najważniejsze, Bajm potwierdził, że premiera będzie od razu na wszystkich platformach muzycznych. To znaczy, że na Spotify wreszcie pojawią się Co mi Panie dasz, Nie ma wody na pustyni i Płynie w nas gorąca krew w oryginalnych wersjach. :lody:

Myślę, że Bajm popełnił błąd, wydając w marcu singiel My. Trzeba było wydać go dopiero teraz, razem z teledyskiem, właśnie na krótko przed premierą płyty.

Wczoraj Beata i jej były mąż byli gośćmi w "Dzień Dobry Wakacje" - opowiadali o historii Bajmu, promowali składankę, zapraszali na koncerty, a na koniec Beata zaśpiewała na żywo Płynie w nas gorąca krew:
-> wywiad
-> Płynie w nas gorąca krew
Świetny występ. <3
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

Mi nie brak Modlitwy, predzej Nocy po ciezkim dniu. Ale wiadomo, ze wszystkiego nie upchna. Dokladnie, fajnie, ze w koncu beda ich najwieksze hity w pelnym przekroju, mysle ze kupie… Jednak ostatnio sporo 'spamuja' swoimi skladankami I rocznicami, zamiast wydac mocny, nowy material. Od Szklanki wody sa w regresie twórczym. Chociaz My obudzilo we mnie nadzieje na cos lepszego.
O, dobrze wiedziec, ze jest Dzien dobry, wakacje - sprawdzilem, ze leci tylko rano w weekendy, a brakowalo mi DD Tvn ostatnio.
ODPOWIEDZ