Justyna Steczkowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

DAAMI pisze:Podejrzewam, że będzie to Maria Magdalena.
Teraz ja też już tak podejrzewam. :) Jestem lekko rozczarowany, bo myślałem, że Justyna po cichu nagrała już zupełnie nowy album.
"Maria Magdalena" została nagrana jeszcze w 2013 (!), miała wyjść na wiosnę 2014, ale ponieważ prace nad ilustracją się przeciągnęły, wyszła rok później, na wiosnę 2015. Jedyny jak dotąd koncert promujący ten projekt odbył się kolejny rok później, w marcu 2016. A teraz dowiadujemy się, że płyta z tym materiałem wyjdzie w tym roku albo nawet w 2019. :roll:
Mimo wszystko życzę powodzenia, bo "Maria Magdalena" to jest bardzo dobry materiał, a przeszedł praktycznie bez echa, został przykryty przez "Animę" i płytę cygańską.
Chciałbym, by zapowiadany singiel "pociągnął" ten album, ale szczerze mówiąc, nie wierzę, by tak się stało. "Maria Magdalena" to jest specyficzna muzyka i trafi raczej jedynie do fanów Justyny i jej wokaliz.

Niestety, w ciągu ostatnich lat Justyna już kilka razy zmarnowała potencjał swoich nagrań. Najbardziej mi szkoda Leć - do tej piosenki (do wersji albumowej!) powinien był powstać teledysk i ten singiel powinien być grany w radiach. A Justyna nigdy nawet nie wykonała tego utworu w telewizji. Tak jak Edyta zmarnowała potencjał Nie zapomnij, tak samo Justyna zmarnowała potencjał Leć. A to jest świetna piosenka, nadal bardzo często jej słucham. :)
Później płyta "I na co mi to było?" też miała źle poprowadzoną promocję - zresztą pisałem o tym już parę razy.
I wreszcie piosenka Afekt z płyty "Pawbeats Orchestra" - myślę, że poza fanami Justyny i Pawbeatsa mało kto w ogóle wie o istnieniu tego utworu.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Flux »

ray pisze:Niestety, w ciągu ostatnich lat Justyna już kilka razy zmarnowała potencjał swoich nagrań. Najbardziej mi szkoda Leć - do tej piosenki (do wersji albumowej!) powinien był powstać teledysk i ten singiel powinien być grany w radiach. A Justyna nigdy nawet nie wykonała tego utworu w telewizji.
Justyna śpiewała Leć na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w 2015:

Justyna Steczkowska - Leć ---Festiwal Zaczarowanej Piosenki MIMO WSZYSTKO 2015
https://youtu.be/PFdWRtcVs4k

Była transmisja w tv, zdaje się... Z oficjalnych okazji były jeszcze Róże Gali 2014, ale tutaj relacji w telewizji chyba nie było. Fragmenty występu można usłyszeć na jakimś plotkarskim portalu internetowym, w tle wywiadu (pytanie czy Justyna ma w domu jakieś specjalne miejsce na nagrody).
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Flux pisze:Była transmisja w tv, zdaje się...
A faktycznie była. :oops:
Justyna zaśpiewała wtedy na koncercie "Razem mimo wszystko", jej występ zaczyna się od 44:04:
https://vod.tvp.pl/video/festiwal-zacza ... o,20703939

Widać, że publika dobrze się bawiła, co tylko potwierdza, że w tej piosence był potencjał na przebój. :)
Szkoda tylko, że Justyna wykonała wersję tzw. "akustyczną", a nie albumową. Ale z drugiej strony na koncerty ta wersja pasuje bardziej.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ediva »

Justyna w ostatnim wywiadzie dla Radiowej Jedynki, wbiła trochę szpilę naszej :edi: :
Najważniejsza dla mnie zawsze była i jest moja muzyka, stąd też 16 wydanych płyt. Wydaję je regularnie i nie lenię się w tym temacie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

Nie tylko Edycie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Wczoraj na YouTube pojawił się wreszcie cały koncert telewizyjny "Naga" z 1997:
-> Justyna Steczkowska - koncert NAGA - krakowski Łęg
Jakość niestety nie jest najlepsza, ale i tak bardzo dobrze, że to wideo w ogóle jest. :)

Justyna na początku swojej kariery miała szczęście do koncertów telewizyjnych promujących jej płyty - najpierw był "Szamański koncert", potem właśnie "Naga", jeszcze później koncert "Dzień i noc", wreszcie "Alkimja" i koncert "Kobiety".
Szkoda, że te 3 pierwsze koncerty nie są powtarzane przez TVP, fajnie byłoby mieć je wszystkie nagrane w jak najlepszej jakości. Chyba tylko "Szamański koncert" leciał kiedyś na TVP Rozrywka...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Bob »

Szamański mam nagrany , TVP Rozrywka pokazuje perły PRL-u pózno w nocy np . jakieś 2 m-ce temu 2 recitale Sośnickiej - mega rarytasy, trzeba śledzić program.Dzieki temu mam min Kayah i Evora, Jopek i Stinga 8)
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: kirin »

koncert NAGA wrzuciłem ja :) to mój kanał

niestety TVP zgubiła ten koncert już kiedyś do nich pisałem o ten koncert, tak samo zgubili koncert promujący Dzień i Noc :( w podobnej jakości do NAGIEJ mam ale mam <3

TYLKO U NAS. Nowa płyta Justyny Steczkowskiej już jesienią. Kiedy singiel?:
http://popheart.pl/2018/04/tylko-u-nas- ... y-singiel/
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: dorota »

kirin pisze:TYLKO U NAS. Nowa płyta Justyny Steczkowskiej już jesienią. Kiedy singiel?:
http://popheart.pl/2018/04/tylko-u-nas- ... y-singiel/

a miałam Was pytać ,czy wiadomo czy Justyna coś nagrywa? bo ona zawsze cos nagrywa hahaha
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ediva »

dorota pisze:a miałam Was pytać ,czy wiadomo czy Justyna coś nagrywa? bo ona zawsze cos nagrywa hahaha
Tak, będzie to nowa płyta zbliżona do Animy. :)
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: kirin »

według naszych "przemyśleń" jest spora szansa na to, że będzie to Maria Magdalena w wersji odświeżonej...
choć cały czas liczę na NOWY materiał !!!!
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: dorota »

mam 2 ostatnie płyty Justyny czyli Animę i Cygańską i kolejną także z chęcią kupię :)
o ile nie będzie to Maria Magdalena i te klimaty.... :hellobaby:

jak dla mnie Anima jest świetna..... i wątpię, żeby udało się Justynie przeskoczyć samą siebie, ale gdyby chociaż zblizyła się do tego poziomu to juz by było dobrze :D
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Wczoraj Justyna miała koncert w Gdyni, na pożegnaniu Daru Młodzieży. Wreszcie zagrała swoje piosenki. I jeszcze wstęp był wolny.
W necie jest krótkie wideo z tego koncertu:
https://trojmiasto.tv/Rozrywkowe-pozegn ... 27929.html

Na stronie Justyny pojawiło się parę nowych dat koncertów otwartych.
2 czerwca Steczkowska ma wystąpić w Toruniu na koncercie "Pod wspólnym niebem" i jeszcze tego samego dnia w Żyrardowie razem z Orkiestrą Cygańską w ramach Święta Lnu.
Już kiedyś ona miała mieć jednego dnia koncerty w Toruniu i w Krakowie - i niestety efekt był taki, że na ten drugi koncert już nie zdążyła. Teraz znów ma jednego dnia koncert w Toruniu i w innym mieście. No, ale Żyrardów jest dużo bliżej niż Kraków - tym razem powinna zdążyć. :PP
Nie widziałem jeszcze Justyny w jej cygańskim wcieleniu, więc - o ile nie wydarzy się nic nieoczekiwanego - pojadę na ten koncert do Żyrardowa.
Dziwne jest to, że Justyna dwa miesiące temu w radiowej Jedynce zapowiedziała koncert cygański pod koniec sierpnia w Teatrze Roma i cały czas nie został on jeszcze oficjalnie ogłoszony, a zamiast(?) niego będzie koncert plenerowy w Żyrardowie. :shock:

Jesienią Justyna będzie uczestniczyła w koncertach "Sztaba / Ciechowski - Spotkanie z Legendą". To też jest dla mnie dziwne, bo przecież już ponad 3 lata temu wyszło DVD i CD z tego projektu. Widocznie cały czas jest zapotrzebowanie na koncerty z muzyką Ciechowskiego...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Bob »

ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

W sobotę byłem na cygańskim koncercie Justyny w Żyrardowie. Generalnie mi się podobało - koncert (a raczej spektakl) trwał półtorej godziny, "cygańska królowa" kilka razy się przebierała, były wizualizacje, tancerze, bogata scenografia, suto zastawione stoły, naliczyłem w sumie 17 osób na scenie... Diwa zaśpiewała prawie wszystkie piosenki z płyty "I na co mi to było?" (pominęła tylko U mnie rzuć kotwicę), były też: Oczy czarne, Ore, ore i Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma. Niestety, bis był tylko teoretyczny - w postaci instrumentalnej Rumuniji, bez Justyny. :( Może dlatego, że ona śpieszyła się na kolejny koncert do Torunia... Tak więc w stosunku do biletowanych koncertów cygańskich, ten był troszeczkę skrócony.
Najbardziej podobał mi się występ z piosenką Wszechmogący - jej koncertowa wersja jest dużo dłuższa od płytowej, wzbogacona o intro i outro z pięknymi wokalizami; tancerki nałożyły grajkom i tancerzom na głowy czarne chusty, później, pod koniec piosenki - również Justynie, a wizualizacja przedstawiała oko opatrzności.
Oczywiście były pewne niedociągnięcia. Parę razy złapałem Steczkowską na tym, że zapomniała tekstu, np. w Los to łobuz. Poza tym ta muzyka, i całe show są trochę za mało osadzone w cygańskich klimatach - to tylko taka zabawa w Cyganów. :) Ale na plenerowe koncerty z okazji dni miast to jest dobry projekt.
Justyna dbała o kontakt z publicznością, parę razy podkreśliła, że właśnie tu mieszka, na koniec powiedziała coś w stylu: "Pewnie znów zaśpiewam dla Was za rok, a tymczasem do zobaczenia gdzieś tutaj - na ryneczku albo w Lidlu". :lol3: Na początku rozdawała swoje zdjęcia, Ore, ore zaśpiewała razem z jakąś dziewczynką z Żyrardowa, a podczas Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma wyszła do publiczności - oczywiście wszyscy natychmiast rzucili się do nagrywania jej smartfonami... Przyjrzałem się Justynie z bardzo bliska i wyglądała super. Aż się nie chce wierzyć, że ona na początku sierpnia skończy 46 lat. :shock:

A w niedzielę Steczkowska zaśpiewała w TV, na festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze - przypomniała Tańczące Eurydyki. Można to obejrzeć tutaj, od 5:32.
Dla mnie to był świetny występ. <3
ODPOWIEDZ