63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: 2770132u »

Moim faworytem do wygrania w tym roku są : Francja, Białoruś, Belgia. Podoba mi się też: Polska, Czechy, Włochy, Węgry
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: KrzysiekF »

Dawno polska reprezentacja mnie tak nie drażniła. Kompletnie nie rozumiem tego wyboru. Ale , może w końcu Polska wstanie z kolan i na Eurowizji :lol3:

U Bukmacherów między 30 , a ostatnim miejscem. 8)
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: To co najlepsze »

Uważam, że Polska po raz pierwszy po wielu latach ma młodzieżową piosenkę, która nie tylko może zaistnieć jako eurowizyjny hit, ale też radiowa, tylko problem jest w tym że Eurowizja to jest najbardziej nieobliczalny konkurs świata, raz wygrywa dobry popowy utwór w wykonaniu Mans Zelmerlow, raz jest to kompletnie nie melodyjny utwór bardzo upolityczniony jak w przypadku ostatniej wygranej Ukrainy, a niekiedy jest to typowy festiwalowy utwór Conchity Wurst. Uważam, ze nasza propozycja nie jest wybitna, nie jest arcyeurowizyjna, ale broni się.

Mnie osobiście urzeka ogromna dojrzałość jaką ma Gromee, spokój i składne wywiady ukazują, ze mamy naprawdę mądrego reprezentanta.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: keraj »

Byłem sceptycznie nastawiony po naszych preselecjach do tej piosenki, ale teraz muszę stwierdzić że nie był to najgorszy wybór.
Z półfinału wyjdziemy z pewnością - w finale obstawiam miejsce w połowie stawki.
Lukas - bardzo poprawił swój wokal , prezentacja sceniczna zapowiada się dobrze więc zobaczymy :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: KrzysiekF »

keraj pisze: Z półfinału wyjdziemy z pewnością - w finale obstawiam miejsce w połowie stawki.
Lukas - bardzo poprawił swój wokal , prezentacja sceniczna zapowiada się dobrze więc zobaczymy :)
Które piosenki, wg Ciebie miałaby odpaść z tego półfinału ?
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: keraj »

Oczywiście San Marino, Gruzja,Węgry, Słowenia, Czarogóra , Serbia , Łotwa powinna tez Rosja ale pewnie przejdzie.

Pewniacy w Finale to:
Australia - zdecydowanie najlepszy utwór tego półfinału - chociaż ogólnie nie należy do najbardziej górnolotnych, Ukraina, Szwecja, Norwegia, Polska , Rumunia - reszta to będzie kwestia otwarta ;)

Zwycięzcą w tym roku będzie Izrael, nie oszukujmy się ale mają najbardziej wyrazisty utwór- do tego Wokalistka jest tak sympatyczna i budzi takie pozytywne emocje nawet jak się tylko na Nią patrzy - że ludzie chętnie zagłosują.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: niuto »

Eurowizja zaskakuje, ale naprawdę się zaskoczę jak przejdziemy do finału, a jeśli tak, to będziemy zamykać stawkę. Nie wierzę, że odniosą większy sukces niż Kasia w zeszłym roku. To nie jest piosenka na scenę, polegniemy. Pierwszy raz chyba nawet nie chce mi się trzymać kciuków za naszego reprezentanta. Są dla mnie zupełnie bezbarwni.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: karen »

niuto pisze:Pierwszy raz chyba nawet nie chce mi się trzymać kciuków za naszego reprezentanta. Są dla mnie zupełnie bezbarwni.
Alż mam dokałdnie to samo, ostatnie lata jakoś tak mimo wszystko było sie za Polska reprezentacją, tym razem nic zero, przejdą to przejda-chociaż obstawiam ze raczej nie, ale zero emocji. A dlaczego obstawiam że raczej nie przejda-bo czytam rózne opinie tu i tam, i włąśnie takie są reakcje ludzi-są obojętni, nie ma co ukrywać od Poloni w Europie zalezy połowa naszego sukcesu, a że są właśnie tacy obojętni dla większosci będzie słabo..
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: Rad. »

Po pierwszym półfinale Szwajcarią wg mnie była najlepsza. Wcześniej nawet nie wiedziałem, ze biorą udział w tym roku, a tu takie pozytywne zaskoczenie.

Edit:
Szwajcaria nie wyszła z półfinału... szkoda :(
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: niuto »

W porównaniu z zeszłym rokiem jest nijako. Białorusin, mając świetną piosenkę, którą katuję od kilku tygodni zarżnął ją na żywo i wokalnie i wizualnie. Nieźle Cypr i Litwa, ciekawie ale bez szału Bułgaria. Wygląda na to, że w tym roku u mnie Szwecja i długo długo nic.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: max28 »

niuto pisze:W porównaniu z zeszłym rokiem jest nijako. Białorusin, mając świetną piosenkę, którą katuję od kilku tygodni zarżnął ją na żywo i wokalnie i wizualnie. Nieźle Cypr i Litwa, ciekawie ale bez szału Bułgaria. Wygląda na to, że w tym roku u mnie Szwecja i długo długo nic.
Uważałem piosenkę z Białorusi jako jedną z najlepszych i myślałem, że co najmniej będzie w finale w pierwszej 5, a tu nawet nie przeszła dalej? :shock: może to przez te róże na plecach :?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: endeven »

okropna ta Białoruś. gubi się w zalewie podobnych pretensjonalnych festiwalówek.
Belgia odpadła? hmmm

Moim numerem 1 jest Portugalia -> https://www.youtube.com/watch?v=_TmsizKe0lI
Podoba mi się Francja, Szwecja, Bułgaria i Izrael.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: KrzysiekF »

I jak tam Wasz pewniak do wyjścia z półfinału ?? Gromee ze swoją piosenką - kwintesencją wszystkiego co najgorsze. Remiza 2018 zaprasza. :oops: Całokształt występu realizacji ,stylizacji na scenie. Pracy kamery. Dramat. Węże rodem z Energy2000 przelały czare goryczy.

Mój koszmar nocny zaraz obok Iwana i Czarnej dziewczyny i Ich Troje z maskami weneckimi i wszystkim misz masz na scenie.

Węgry dzięki oryginalności będą w tym roku wysoko. Półfinał słaby.

Orzech również w tym roku jakoś bez ochow nad propozycją Polską... W sumie się nie dziwię :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: ray »

Gromee feat. Lukas Meijer - Light Me Up - Poland - LIVE - Second Semi-Final - Eurovision 2018:
https://www.youtube.com/watch?v=oyoiCyP4Bkg

I tak mieliśmy szczęście, że przez 4 lata z rzędu (2014-2017) wychodziliśmy z półfinałów...
Light me up jest dla mnie słabą piosenką, kompletnie nie porywa...
Maryla Rodowicz pisze:No niestety Szwed spiewający w naszych barwach lekko fałszował
Zgadzam się z Marylką. :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: karen »

A ja sie nie zgadzam z Marylka, on fałszował na maksa...
Do tego gromee i ten jego ręce-co to było?
Oj dawno dawno nie mieliśmy tak słabego występu.
Na FB opinie, rodaków z zagranicy z Niemiec Francji czy Angli że ogólnie niezła polewka komentatorów z występu naszych
ODPOWIEDZ