63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: addar »

Co wy macie z ta francja? Kolejna wtorna franvuska piosenka ktora jedzie na oklepanym patencie z powtarzaniem znanego francuskiego slowa w kolo macieja.... Czuje jak bym to sltszal juz ktorys raz z kolej na przelomie kilkunastu ostatnich lat bo co i roz na europejskim poletku jakas francuska jak papuga melorecytuje " rzetem" "amore" czy mercy wlasnie- nic specjalnego.
Dobrze ze wygrala zydowka, byla inna pocieszna a przy tym naprawe dobrze spiewala co sie rzadko zdarza przy tego typu wystepach. Na pewno lepsze to niz ten sztucznie vintygowy pyszalek salvador, ktory byl tak zadyfany ze nie dalo sie go lubic pomimo talentu.
Po występch live bylem za austria choc laur najlepszego wokalisty idzie do pana z Albani.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: karen »

ray pisze:Nie zgadzam się, że szwedzka piosenka to "sztuczna rąbanka na jedno kopyto". Jaka rąbanka? To była taneczna piosenka z feelingiem, w stylu Michaela Jacksona i Justina Timberlake'a. :) Dla mnie to był dzisiaj najlepszy kawałek. Tylko wykonawca mógł się trochę mniej mizdrzyć na scenie.
Austria też mi się podobała. Tak więc uważam, że profesjonalni jurorzy nie dali ciała, dając właśnie Austrii i Szwecji najwięcej punktów.


.
Jednak widzowie w Europie byli odmiennego zdania bodaj 23 czy 22 miejsce w ich głoowaniu (na 26), także tego... Znajac życie szwedzi wyciagna z tego wnioski...
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: keraj »

Już dawno nie było tak wyrównanych wyników i wielkiej niewiadomej do samego końca kto zwycięży.
Bardzo cieszę się ze zwycięstwa Izraela, bo niestety ale piosenka Cypru jest tak oklepana że dramat.
Netta budzi tak pozytywne emocję od samego patrzenia na Nią a chyba przecież o to tam chodzi....
Cieszę się również z wysokiego miejsca Niemiec - bo chłopak również zasługiwał na uwagę.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: endeven »

Dobra, a kto z was wysłal smsa faktycznie i na kogo?

Ja wysłalem na Francję i Portugalię. Po 1 smsie.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: karen »

Ja jeden na Francję, koleżanka z którą ogladałam jeden na Hiszpanię
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: 2770132u »

Ja na Francję i Czechy
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: dorota »

Oglądałam wybiórczo bo zasnęłam ale Czechy mi się podobały... Jeszcze Portugalia, Francja nieeee.... I wiking z Dani
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: Wojtuś »

Cieszę się, że wygrał Izrael. Bardzo podobały mi się też piosenki Szwecji, Austrii, Francji i Irlandii.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: dorota »

obejrzałam Izrael ....
dla mnie to za cięzkie ... :570: :galy: nie nie nie ...

Dodano po 8 minutach 33 sekundach:
Cypr nic szczególnego poza urodą Spiewającej ...

przepiękna kobieta....
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: Bob »

Zwyciężczyni koszmarna i utwór też, potworny gust od stylizacji począwszy .Za to wstawki w przerwach , echhhh, cud , miód i orzeszki - Portugalczyk z Geniuszem z Brazylii to czysta poezja...Szwecja niestrawna, Cypr uroda , ciało bogini jeśli miałbym głosować na szoł to właśnie na Cypr, oglądałem ogólnie jednym okiem ogólnie z racji osłabienia , do tego naszło mnie na dezynfekcję i sprzątanie , 2x mało nie zemdlałem z tej słabości ale plan zrealizowany , he ,he.Podobała mi się Bułgarią, W.Brytania , ballada z Irlandii chyba?Ogólnie średnio w tym roku....
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: endeven »

Ach, Salvador był boski. Ma chłopak lekkośc i feeling. <3
Generalnie wszystkie 3 interval act były bardzo smaczne.

ps. uwielbiam nowy utwór siostry Sobrala, Luisy -> https://www.youtube.com/watch?v=RM6lInQHhME

Dodano po 2 godzinach 32 minutach 20 sekundach:
Skład polskiego jury na finał Eurowizji.
Dorota Szpetkowska – dziennikarka i reżyserka telewizyjna, przewodnicząca jury
Michał Szpak – wokalista, reprezentant Polski podczas Eurowizji 2016
Natalia Szroeder – wokalistka, uczestniczka Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2016, zasiadała w jury podczas Eurowizji 2015
Sławomir Uniatowski – wokalista, uczestnik Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2006
Michał Grott – muzyk, kompozytor, producent
cóż. nic tylko płakać. Tylko jeszcze Uniatowski ma jakiś gust. To juz sie nie dziwię ocenom jury z Polski...

Czy ktoś zabierze TVP konkurs Eurowizji i przeniesie to do innej stacji?? :beczy:
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: karen »

No raczej nie, bo to chodzi o publicznych nadawców. Chyba że do Dwójki przeniosą,ale to nic nie zmieni :lol3:

Kulą u nogi u nas są preselekcje, póki bedą w takiej formie, to bedzie tak licho. W necie widziałam wywiad z Orzechem który sam o tym mówił, ale czemu on nie podejmuje żadnych działań żeby to zmienić? Pzrecież kto jak kto ale on to chyba najlepiej wie z kim rozmawiac i jak...
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: dorota »

karen pisze:No raczej nie, bo to chodzi o publicznych nadawców. Chyba że do Dwójki przeniosą,ale to nic nie zmieni :lol3:

Kulą u nogi u nas są preselekcje, póki bedą w takiej formie, to bedzie tak licho. W necie widziałam wywiad z Orzechem który sam o tym mówił, ale czemu on nie podejmuje żadnych działań żeby to zmienić? Pzrecież kto jak kto ale on to chyba najlepiej wie z kim rozmawiac i jak...
a z kim on ma gadać? skoro od paru lat mamy "dobrą zmianę", która szybciej wymieni Orzecha niż coś zmieni ...

btw. myślę ,że nie mają pomysłu jak to zmienić i nie chce im się
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: niuto »

Największe zaskoczenie wieczoru to wysoka pozycja Austrii u jury i niska Szwecji u widzów. Austria miała dobrą piosenkę, bardzo dobrze zaśpiewaną, ale moim zdaniem nijaką. Byłem pewien, że uplasuje się najwyżej w połowie stawki. Zal mi Szwecji, nie zgodzę się, że to była rąbanka. Jak napisał Ray, bardziej coś w stylu Timberleake'a. Wątpiłem w zwycięstwo, ale obstawiałem TOP 3. W ogóle bardzo podobało mi się to, że rywalizacja była dość wyrównana i do końca nie było wiadomo kto wygra na 100%. Myślałem, że mimo wszystko promowanemu Izraelowi zwycięstwo odbierze Cypr albo Szwecja.

Komentarze w Internecie o tym, że eurowizję wygrywa albo baba z brodą albo gruba baba są tak bardzo niesmaczne... Ten konkurs to zabawa, a po finale zawsze wylewa się fala hejtu. Ludzie nie maja w ogóle luzu. Jedne państwa czekają na wygraną 50 lat, inne nie wygrały jeszcze ni razu, wielkie mi co. Chyba nie tylko o 1 miejsce w tym wszystkim chodzi.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: KrzysiekF »

Bardzo słaba oglądalność...
Sobotni finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji obejrzało w TVP1 i TVP Polonia 1,53 mln widzów, o 1,20 mln osób mniej niż zeszłoroczny finał. Z kolei występ Meijera i Gromee w drugim półfinale śledziło 2,70 mln osób.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/eu ... mln-widzow
ODPOWIEDZ