Inni o Edycie

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Inni o Edycie

Post autor: kamil87 »

Doda w wywiadzie wspomina o Edycie:

https://www.youtube.com/watch?v=cR4MFXwGKLE
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Inni o Edycie

Post autor: KrzysiekF »

od 5 minuty... Czy ona mówi o Edycie ? Marinie ?

Edzia dzwoniła do Dody, aby założyć obóz przeciwko Sabie ?

:lol3:
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Inni o Edycie

Post autor: fookmetoo »

Anna Jurksztowicz, chyba też o Edit...
E.W. Ale odnajdujesz się w rzeczywistości, w której jest nagle z 500 piosenkarek?

A.J. Większość to są kopiści, którzy powinni występować w karaoke i świetnie to robią. Bo zaśpiewanie piosenki po Whitney Houston wspaniałym wokalem, to jest tylko połowa sukcesu. Bo to tylko pokazuje, że taka osoba ma możliwości, ale ona jeszcze nic nie stworzyła. Bo zaśpiewać coś po kimś, co to jest za kreacja? Trzeba samemu zbudować sobie repertuar. Są w Polsce nawet gwiazdy wielkie, które nie mają dobrego repertuaru, bo nie potrafią o to zadbać. Nie mają gustu. Same nie wiedzą, co jest dobre. Ale sukces powinien być zawsze przy okazji tworzenia sztuki, bo to ona jest sensem, a nie sukces, choć niektórzy myślą, że odwrotnie. I ja nie twierdzę, że mam monopol na prawdę, dobro i piękno.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Inni o Edycie

Post autor: Kamui Shiro »

No cóż, ona z kolei jest pamiętana (ledwo - gdyby nie Twoja twarz brzmi znajomo) z jednej chyba własnej, przebojowej piosenki, tudzież z głupawych kawałków do głupawych seriali :) Wydaje mi się w związku z tym, że troszkę popłynęła i zadarła nosa. Czy może ja czegoś o niej nie wiem?

Sama Whitney Houston opierała część kariery na umiejętnym przekazaniu cudzych utworów i miała nierówny repertuar, za to dużo lepszy wybór jako największa gwiazda największego rynku muzycznego, córka i krewna wielkich dam piosenki.

Edith nie ma aż takiego kasztanu w repertuarze, po prostu sobie odpuściła za szybko. Uważam jednak, że klasę w pewnych nagraniach pokazała i nikt jej tego nie odbierze. No, ale nie wiadomo też, czy o nią chodziło, czy o np. Hanię Stach, czy o nikogo konkretnego.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Inni o Edycie

Post autor: niuto »

No jeśli mówimy o gwiazdach wielkich bez repertuaru to nasuwa się tylko Edyta. Hania Stach wielką gwiazdą chyba nie jest i nie była :P
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Inni o Edycie

Post autor: fookmetoo »

A ja myślę że ona ma w dużej mierze rację. Faktem jest że swoje 5 minut miała 30 lat temu i nagrała wtedy w sumie tylko 3 płyty, ale jej debiut do dziś jest uważany za klasyk. Edi, jak tysiąckrotnie pisano tu na forum, do dziś nie ma własnego stylu, własnej wizji ani własnego "ja" muzycznego. Ma ogromny talent, może zaśpiewać prawie wszystko, ale repertuar ma mały, bo niby dlaczego od lat spiewa tylko te same piosenki czy covery.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inni o Edycie

Post autor: endeven »

A ona nie móswi o sobie?? :lol3:
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Inni o Edycie

Post autor: To co najlepsze »

Zastanowiłbym się co znaczy własny styl w muzyce, w kontekście twórczości Edyty. Uważam, ze styl w muzyce łączy się z charyzmą, a niebywale Edyta ma charyzmę i osobowość. Jej repertuar jest bardzo rożnorodny, nie jednoznaczny, lecz uważam, że Edyta ma swój styl. Jest charakterystyczna na scenie i jak zaczyna śpiewać, szczególnie swoje piosenki to ciężko jest jej podskoczyć, nawet gdy wykonuje komercyjne utworu - bo ona je uszlachetnia.
Dziwi mnie fakt, że wielkie legendy twierdzą, ze Edyta nie ma repertuaru tak jak Zapendowska, Rodowicz czy teraz ta niejednoznaczna wypowiedź. Edyta ma repertuar ! Ubogi, różnorodny, niespójny, ale ma. od lat nie miała hitu radiowego, a tym bardziej hitu na miarę Dumki, ale ludzie coraz częściej wracają do repertuaru Edyty i dziś jest ona już kultowa, tak jak Maryla, Kora czy Santor.

Co do wypowiedzi tej Pani, odesłałbym ją do własnego repertuaru, do Wikipedii, niech sobie przypomni co śpiewała, kiedy śpiewała i ile śpiewała, a potem niech się wypowiada na temat repertuaru, bo sama nigdy repertuaru nie miała i gwiazdom też nie była.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: ray »

endeven pisze:A ona nie móswi o sobie?? :lol3:
Ona mówi o kimś, kto "zaśpiewał piosenkę po Whitney Houston wspaniałym wokalem", czyli nie mówi o sobie. :)
Cała ta wypowiedź jest bardzo mądra, nie rozumiem, czemu pozwoliłeś sobie tutaj na złośliwostkę pod adresem Jurksztowicz.
To co najlepsze pisze:Co do wypowiedzi tej Pani, odesłałbym ją do własnego repertuaru, do Wikipedii, niech sobie przypomni co śpiewała, kiedy śpiewała i ile śpiewała, a potem niech się wypowiada na temat repertuaru, bo sama nigdy repertuaru nie miała i gwiazdom też nie była.
To, jaki ona ma repertuar i że nie była dużą gwiazdą, nie znaczy, że nie może powiedzieć, że są w naszym kraju wielkie gwiazdy, które nie mają gustu i same nie wiedzą, co jest dobre. :) Przecież to jest prawda. I nie chodzi tylko o Edytę, ale może też na przykład o Nataszę Urbańską? Oczywiście wokalnie Urbańska to nie ten kaliber co Górniak, ale ona też jest już po czterdziestce i też kompletnie nie potrafi zadbać o dobry repertuar.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Inni o Edycie

Post autor: Bob »

Debiut Jurksztowicz w 87 roku / chyba/ to była kometa- petarda—genialny materiał produkcyjno -realizacyjny wyprzedzający o kilka lat konkurencję, team dwóch geniuszy Krzesimir Dębski i Jacek Cygan. Dwa utwory - min To obojętność ,Życzene i 2 kawałki z repertuaru Mietka Przyszli o zmroku, Czas nas uczy pogody służyły mi do rozśpiewywania się min pod prysznicem w akademiku, he,he...Wprawiałem ludzi wokalem w osłupienie.... 8P
Stan pogody do dziś potrafi rozkręcić każdą imprezę.Płyta nic się przez te 30 lat nie zestarzała.Złota kolekcja to majstersztyk doboru nagrań, jest uprzywilejowanà z powodu genialnego męża , który przearanżował kilka numerów ze String Connection.Ach , żeby tak Edyta zaśpiewała kiedyś Przyszli o zmroku...Poza tym Pani Ania nie może wybaczyć Edycie podebrania Dumki w soundtracku Ogniem i Mieczem , jej ostatnia wersja na tle operowej wokalizy brzmi jak miałczenie kota...
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Inni o Edycie

Post autor: ediva »

Ta pani przez całe życie śpiewa piosenki męża Krzesimira Dębskiego i "Dumka" też trafiłaby do niej, gdyby producenci filmu nie zdecydowali inaczej. Jurksztowicz do tej pory zazdrości tego Edycie, bo wiązała wielkie nadzieje z tą piosenką... "Nie mam do nikogo żalu, ale sądzę, że zostałam pozbawiona hitu", mówiła Jurksztowicz:
Kocham ten utwór i śpiewam do dziś na koncertach w pierwszej wersji, tak jak została skomponowana. Ale wtedy producenci orzekli, że… jestem za stara, aby to dobrze wypadło - potrzebowali młodej gwiazdy. Dodam, że miałam wtedy 34 lata. Opowiadam tę historię z "Dumką", ponieważ ludzie często pytają, dlaczego ja tego nie nagrałam, tylko Edyta Górniak - powiedziała Jurksztowicz w rozmowie z Onet.pl.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inni o Edycie

Post autor: endeven »

Ciekawe, kto ją tak o to pytał?

Nie dziwię sie, że nie dostała Dumki, skoro tak ją ukatrupia na swoich koncertach.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Inni o Edycie

Post autor: niuto »

To prawda, widać, że ma do Edyty żal, ale faktem jest, że jej ostatnia wypowiedź o braku repertuaru divy i innych gwiazdek z talentshow,które są świetnymi odtwórcami, są akurat celne. I dziwi mnie oburzenie co po niektórych, bo przecież od lat tutaj na forum piszemy, że Edi repertuaru nie ma.

A swoją drogą trochę pokory by się tej pani przydało, niech obiektywnie oceni swoją wersję "Dumki" i wersję Edyty i Mietka, przecież nie ma tu żadnej wątpliwości, która jest lepsza, i wiek znaczenia tu nie ma. Myślę, że "Dumka" Jurksztowicz mogłaby na fali popularności filmu stać się umiarkowanym przebojem, ale nie przetrwałaby próby czasu i nie zajmowała dziś tak poczesnego miejsca w historii polskiej muzyki rozrywkowej.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: addar »

Lubie ja w kingsajzie i bardzo podoba mi sie stan pogody ale jak bylo pisane- chwycila sie zdolnego meza i na tym ciagla nic sama nie tworzyla a zarzuca to innym jako ujma hipolitka zniej jedna ;-) synus to tez odtworca znany z remiksu piosenki beyonce xd
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Inni o Edycie

Post autor: ediva »

Anna Jurksztowicz pisze:. Są w Polsce nawet gwiazdy wielkie, które nie mają dobrego repertuaru, bo nie potrafią o to zadbać. Nie mają gustu.
- Tak, ty umiałaś zadbać o piosenki i gust męża. :roll:

Przypomnijmy zatem repertuar pani Jurksztowicz na przestrzeni 30 lat:

Dziękuje, nie tańczę (1986) - pierwsza płyta z mężem
Gdy śliczna Panna (1987) - kolędy
Kochaj mnie zwyczajnie (1992) - druga płyta z mężem
Sery i inne numery (1999)- piosenki dla dzieci
Poza czasem: Muzyka duszy (2014) - muzyka kontemplacyjno-relaksacyjna.

plus kilka serialowych piosenek autorstwa męża.
ODPOWIEDZ