Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: max28 »

Piter pisze:
max28 pisze:
W momencie, gdy siostra Bebe zdecydowała się na pierwszy raz z kelnerem i wchodząc do jego pokoju nakryła go z żoną biznesmena, wówczas mogło się kojarzyć, co niektórym, choć nie było to dosłowne.
Przecież ona na nim leżała. Mieli głowy blisko siebie. Jaki oral?
Nigdy nie wiesz, co było przed albo po, poza tym Bob wytłumaczył, że wtedy mu się wszystko tak kojarzyło.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

To dobrze że o Domowym Przedszkolu nie wspomniał.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Ostatni pies na tle Kobiet mafii , Niebezpiecznych kobiet to arcydzieło gatunku.Vega stracił instynkt i popełnił ogromny błąd obrażając się na producenta i jego muzę itd, wszystko wiadomo z Pudelka...Rasowe gangsterskie kino , przerażające bo w polskim wydaniu ,gra aktorska nie budzi zastrzeżeń, Dorociński , Stroiński klasa , Doda wypadła znakomicie , sam się dziwię że to piszę-bez wstydu i jakiejkolwiek wpadki .Jedna scena z jej udziałem wbiła mnie w fotel, wywaliłem gały na wierzch :shock: , brawo! Badziak Starak Szulim -czy coś opuściłem?? po obejrzeniu Pitbulla może mieć bezsenne i zlane potem noce i panicznie bać się jazdy windą , bo teraz mieć Dorotę za wroga hmm - nie zazdroszczę...film nie pokazuje walk blond babeczek z wyrywaniem doczepek i łamaniem tipsów...Scenariusz filmu , krwawe jatki , środowisko kryminogenne to naturalne klimaty Doroty , zagrała tak wiarygodnie że można mieć ciary ,baaaardzo pozytywne rozczarowanie..
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

A mi po seansie,jak tylko usłyszę jak ktoś rozmawia o tym filmie, ciągle wraca do głowy scena trzepania dywanu. Nadal nie pojmuje jak trzeba być zdemoralizowanym (szczyt poprawności politycznej, że tak to określam), aby dla zabawy zrobić coś takiego drugiemu człowiekowi. A co dopiero facet kobiecie...
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: DeathlySilence »

"Love, Simon" ("Twój Simon").
Ekranizacja bestsellerowej powieści Becky Albertalli "Simon oraz inni homo sapiens", zabawna i wzruszająca opowieść o dorastaniu, poznawaniu prawdy o sobie i pierwszym uczuciu. Każdy zasługuje na wielką miłość. Historia siedemnastoletniego Simona Spiera jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Simon jest bowiem gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia, ani rodzicom, ani przyjaciołom. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitować będzie w wydarzenia zarówno komiczne, jak i przerażające, które na zawsze zmienią życie tytułowego bohatera.
Kilka razy aż ścisnęło mi gardło ze wzruszenia, a oczy napełniły się łzami. :beczy:
Polecam serdecznie. :)
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wojtuś »

Po twojej rekomendacji obejrzałem film i bardzo mi się spodobał. Jest zabawny i wzruszający.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Zimna wojna w Galerii Kazimierz -seans premierowy.Kulig i Kot -hmm,takie duety oglądało się w filmach Wajdy, Morgensterna w latach 50-60 tych ,ogólnie film za krótki , mam niedosyt muzyki ,wymyśliłbym pod Kulig kilka scen dla popisów wokalnych , obejrzeć trzeba koniecznie ale nie jest to arcydzieło , czegoś zabrakło.Postępowanie głównej bohaterki nieracjonalne, na pewno do filmu wrócę w najbliższym czasie, a końcówka ściska za gardło...
Najnowszy Jurasaic World - odradzam , nudy ,nic nie wnosi do serii którą uwielbiam

Dodano po 17 godzinach 55 minutach 51 sekundach:
Najnowsze gwiezdne wojny Han Solo -nie moje klimaty, ze względu a Opole wyszedłem 20 minut przed końcówką.Kino infantylne dla 6-7 latków , dla wielbicieli serii do których się nie zaliczam.O dziwo bardzo podobobała mi się poprzednia część.
Wcześniej obejrzałem po raz drugi Zimną wojnę, ściska za gardło i po raz kolejny dziwna sytuacja , napisy końcowe i zszokowana publika siedzi bez ruchu czekając na cud?
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: addar »

Zimna wojna - niedorobiony. Niedorobiony musical bo za malo narracji muzycznej, niedoromiony romans bo za malo chemi i tego czegos by ostatnia scena w jakikolwiek sposob wzruszyla, niedorobiony film bio/hist bo za malo scen his. i scenogradiczego rozmachu . Film z potencjalem z fajnymi zdjeciami i dobra gra aktorska ale drazniacy na sile artystycznym czarno bialym obrazem i przydlugimi statycznymi kadrami. Jednym slowem - meh. Totalnie nie kumam zachwytow i nagrod, ale to pewnie do atego ze ze mnie taki cham i prostak xd
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Ja tak miałem z Idą, nie wiedziałem, o co kaman
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Zimna wojna- znakomite określenie -niedorobiony. Aśka za mało śpiewa, za mało dzikości serca na ekranie. Ida i Pokłosie były na fali modnego antypolonizmu nachalnie i obowiązkowo promowane przez polskie ambasady za kadencji buraka spod Bydgoszczy , tego od ośmiorniczek i specjalisty od robienia laski Amerykanom . Oskarowa Ida -mega słabiutka-utwierdziła mnie tylko że Oskary to tylko prowincjonalne filmowe święto i obdarowywanie w większości swoich mniej lub umiarkowanie utalentowanych Żydów, pomijane są arcydzieła, czy filmy wybitne.Od kilku lat nagrywam na Canal +, zdarzało się ostatnio ,że kasuję bez obejrzenia całości , a kiedyś czekałem na galę, zarywałem noce itd....
Brak Oskara dla Vincenta to ....delikatnie mówiąc ignorancja
Deadpool 2, mój ulubiony superbohater, dużo fuckenów, sprośności,pseudofilozoficznych przemyśleń- wakacyjne, odmóżdżające kino, polecam!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: KrzysiekF »

Widziałem Zimną Wojnę na pokazie z prelekcją pani. prof z krakowskiej PWST. Niezapomniane popołudnie...

Joaśkę Kulig znam jeszcze za czasów studiów w Krk. W czasie pracy w Teatrze Słowackiego widywaliśmy się bardzo często. Świetna dziewczyna. Życzę jej kariery światowej.

Zimną Wojnę w Polsce obejrzało już ponad 230 tys widzów w kinach. Gratki.

Kocham kino które wychodzi poza schematy. Wielkiej love w wawie, cukru, kawy w parku i miętowego roweru na którym jeźdzą bohaterowie typowej polskiej komedii dla mas.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Zimna wojna zasługuje na ten hype i wyróżnienia. Sprawia wrażenie filmu w sumie prostego ale w gruncie rzeczy to dojrzała opowieść, ta miłość może nie jest dzika i ognista, jest jakby z dystansu, to ich wlasna wojna, chlodna, proba znalezienia czystosci, pokolenie wojenne ze swoim bagazem, moze o to chodzi, starali sie kochac ale nie potrafili kochac kategoria romansu jaki znamy z podkolorowanych hollywodzkich filmow. To była chlodna miłosc, zimna wojna, ktorej kres jedt dopełnieniem i wyzwoleniem.

Dodano po 27 minutach 45 sekundach:
A na płaszczyźnie wizualnej i formalnej to mistrzostwo do kwadratu. Zdjęcia sà zniewalające, muzyka, praca kamery, wyciśnięto tu wszystkie artystyczne soki.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: DeathlySilence »

Obrazek

"PETUNIA" (2012)
Ślub wrażliwego melancholika Michaela Petunii z cyniczną Vivian staje się punktem zwrotnym w życiu jego dysfunkcyjnej nowojorskiej rodziny. Żyjący w celibacie homoseksualny brat Michaela - Charlie - wdaje się w romans z kuzynem panny młodej Georgem, nie zdając sobie sprawy, że jest on mężem chorej na fitoreksję Robin. Uzależniony od seksu malarz Adrian postanawia uwieść Vivian, która zachodzi w ciążę i nie wie, kto jest ojcem jej dziecka. Pracujący jako psychoanalitycy państwo Petuniowie stają przed podjęciem decyzji o ratowaniu lub zakończeniu swojego małżeństwa.


Komediodramat. Pozytywnie porąbany jak ja i moje życie. :D
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Kto idzie jutro do kina na dokument WHITNEY ?
https://www.youtube.com/watch?v=YE9a7EFiWig
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Nuklodem »

Jeszcze nie jutro, ale na pewno się wybiorę. ;)
ODPOWIEDZ