KFPP - OPOLE 2018

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Steffie »

Slawek - podobnie do Krzyska - jest niewykorzystanym jeszcze talentem (nawet sa z tego samego roku :-) ). Swego czasu tez o malo co nie wygral Idola, bardzo mu wtedy kibicowalam. Przez kilkanascie lat dzialal gdzies na obrzezach i bylo ciezko, jak sam przyznal:
http://youtu.be/bGu_1-fe-fQ
Zycze mu, aby sie w koncu udalo i odniosl sukces, moze wreszcie dojrzal do tego zawodu.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: karen »

ten dzisiejszy dzień w Opolu (wczorajszy już właściwie) pokazał jak jest wielu niezwykle utalentowanych ludzi jak właśnie Krzysiek Sławek ale i Cerekwicka (ok, kiedyś miała hita,ale od lat też przebic coś sie nie moze, i repertuar słaby) Moś Ude Lampert,a gdzies tam przebić sie nie mogą ,a lansowane sa nagminnie gwiazdki słabo spiewajace typu Margaret,albo dobrze nawet spiewajace ale zupełnie bez charyzmy jak Szreder (ktos tu wcześniej pisał ze jest apelowa--i taka jest własnie)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Steffie »

Niestety teraz w szolbiznesie liczy sie bardziej szol czyli uroda i ladna buzia niz talent muzyczny czy wokalny. Do tego mlodosc. To dlatego niektore gwiazdy, niby muzyczne, tak dbaja o swoj wyglad. ;) Gdyby Kasia Mos czy Cerekwicka zainwestowaly tyle kasy w twarz co energii w spiew, moglyby odniesc o wiele wiekszy sukces. A tak musza sie tulac na obrzezach. Oczywiscie repertuar tez jest wazny, ale dla mniejszosci. Wystarczy popatrzec na komentarze fanow Edyty - w wiekszosci to takie typu: "jestes piekna Edytko" albo "wygladasz pieknie" itp. Czy ludzie zwracaja uwage na muzyke tak jak dawniej?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: ray »

Występ z Andromedą oceniam jako dobry. Na pewno lepszy od wykonania z "Voice'a" i z gali boksu, ale jednak nie powiedziałbym, że było świetnie czy super. Dzisiaj Edyta wreszcie umiała tekst i wreszcie nie założyła tego idiotycznego pióropusza, uff... Nadal jednak nie doczekałem się Andromedy w całości. Podoba mi się nowa, krótsza fryzura Edyty, kojarzy mi się z jej wizerunkiem z jesieni 2013. Czerwone kozaki - super, ale to białe "coś" było niepotrzebne - bez tego Edyta prezentowałaby się dużo lepiej, a tak z daleka wyglądała trochę jak w fartuchu. :) Wykonanie - OK, ale nie porwało mnie. Może dlatego, że w porównaniu do innych przebojów, wręcz klasyków, które zabrzmiały dziś w Opolu, Andromeda jest po prostu słabą piosenką.
Co mi panie dasz wypadło oczywiście dużo lepiej. Biała sukienka z kwiatami skojarzyła mi się z kreacją, w której Maryla śpiewała ostatnio Małgośkę w Sopocie. Wokalnie - bardzo dobrze, była moc, energia. Wypowiedzi Edyty tuż przed występem ("No i zobaczymy, czy się uda") i tuż po ("I teraz jadę na kotlety do mamy!") były... mhmmm... niemądre, no, ale cóż... diwa już taka jest. Plus za nawiązanie do afery z hymnem - tutaj Edyta pokazała, że ma do siebie dystans, a ona rzadko to robi.
Podsumowując, było dobrze, może nawet dobrze z plusem, ale gdybym miał porównać dzisiejsze występy Edyty w Opolu z tym z poprzedniego festiwalu, to uważam, że jednak tamten był lepszy. Zresztą zarówno wtedy, jak i teraz Edyta zaśpiewała piosenki, które już wiele razy wykonywała wcześniej. Wielu artystów dzisiaj zaskoczyło, ona - znów nie, dlatego zgadzam się, że poszła na łatwiznę.
Nie tylko Edyta nie wyszła do piosenki finałowej, Kasi Kowalskiej też nie widziałem. Może wcześniej było dokładnie ustalone, kto wyjdzie.
Oczywiście dla portali plotkarskich najważniejsze jest to, że Edyta strzeliła Donatanowi w gębę. Bartosz Pańczyk natychmiast umieścił wideo na swoim kanale na YouTube, tak samo Vogule Poland, a drugi "zaufany dziennikarz", Piotr Grabarczyk zabłysnął (nawet dowcipnym) komentarzem: "Edi w ten sposób pomściła ped*łów i Conchitę Wurst". :lol3: Teraz media będą żyły tym spoliczkowaniem, Edyta będzie o tym mówiła, Donatan będzie o tym mówił, może też jeszcze Cleo - w każdym razie "Fakty" i Pudelki będą miały o czym pisać. A ja się zastanawiam, czy to nie była ustawka. W 2015 jeden z uczestników "Voice'a" złapał Edytę za tyłek i wtedy ona się śmiała, a teraz niby odruchowo spoliczkowała Donatana?

Cały trzeci dzień Opola był zaskakująco dobry, bez porównania z tym, co widzieliśmy ostatnio we wrześniu. Majewska, Geppert, Celińska, Uniatowski, Zalewski, Kortez - świetni. Podobała mi się formuła drugiego koncertu - ha, nie było Kayah w Opolu, ale i tak była jej Supermenka :PP - i to w jakim wykonaniu: Krzywy nie ma kompleksów, że jest o pół metra niższy od Uniatowskiego. ;-) Podobał mi się Piekarczyk w Jestem kobietą, bardzo fajny aranż, bez porównania z wersją z syrenami. Rewelacyjna Małgorzata Ostrowska. Kasia Kowalska - też ładnie, więcej o jej występach napiszę w temacie o niej. Właściwie żaden wykonawca dzisiaj nie dał ciała, nawet Kupicha śpiewający Dżem. Oczywiście wielu artystów brakowało, ale organizatorom - o dziwo! - udało się jakoś wyjść obronną ręką i stworzyć dobry koncert. :shock: I znów potwierdziło się, że królową polskiej piosenki jest Maryla - wczoraj już 3 jej piosenki były scoverowane, dzisiaj kolejne dwie (Ludzkie gadanie i Wielka woda), jej przeboje są nieśmiertelne...
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Cypix »

Bo w Voice za tylek zlapal ja sexi szczyl I jej to pochlebialo - wtedy bylo jej do smiechu. A Donatan... Stad ten plaskacz :D
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: DeathlySilence »

Steffie pisze:Niestety teraz w szolbiznesie liczy sie bardziej szol czyli uroda i ladna buzia niz talent muzyczny czy wokalny. Do tego mlodosc. To dlatego niektore gwiazdy, niby muzyczne, tak dbaja o swoj wyglad. ;) Gdyby Kasia Mos czy Cerekwicka zainwestowaly tyle kasy w twarz co energii w spiew, moglyby odniesc o wiele wiekszy sukces. A tak musza sie tulac na obrzezach. Oczywiscie repertuar tez jest wazny, ale dla mniejszosci. Wystarczy popatrzec na komentarze fanow Edyty - w wiekszosci to takie typu: "jestes piekna Edytko" albo "wygladasz pieknie" itp. Czy ludzie zwracaja uwage na muzyke tak jak dawniej?
Zainwestować w twarz?! Przecież to zjawiskowe kobiety, nie tylko z twarzy. ;-)
Uwielbiam obie, a że w eterze ciężko Je usłyszeć - radia komercyjne to syf i dziwna polityka, więc o ile Cerekwicka od czasu do czasu pojawia się w eterze, to ze względu na w miarę ugruntowaną pozycję na rynku. Natomiast Kasia Moś jeszcze jest na etapie budowania swojego fanklubu, rozpoznawalnego materiału. :wink: Wszystko co najlepsze przed nimi jeszcze jest. :D
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Piter »

Z całego Opola chyba najbardziej podobał mi się koncert z piosenką poetycką.
Wczoraj Edyta królowała. Świetne wykonanie Bajmu. Piosenka o latającym niczym pierd druhu jakoś mnie nie odnalazła. Może to przez tę stylizację - co to w ogóle było? Pielęgniarka z sex shopu? Ta druga kiecke w stylu opierzajacego się kurczaka o wiele lepsza.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: ANETA »

To był wspaniały występ <3 ,,Andromeda" poprawna ale ,,Co mi Panie dasz" najlepsze w karierze Edyty. Chwała Bogu, że choroba nie odebrała jej głosu na tak ważny występ.

Wyglądała też pięknie, włoski króciutkie w pasującym jej jasnym brązie. Na reszcie konciec z blondem ? :D

Ogólnie pomysł ze śpiewaniem obcego repertuaru przez gwiazdy bardzo trafiony. Opole w tym roku na plus ! Jedne ale to porywanie się Zalewskiego na repertuar Niemena którego nie ogarnia wokalnie.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: DeathlySilence »

Andrzej Lampert - Jej portret (LIVE Opole'18) <3
http://festiwalopole.tvp.pl/37589361/an ... ej-portret

Lampert, Uniatowski, Zalewski - dojrzeli muzycznie i wyprzystojnieli. :hellobaby:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Steffie »

Akurat wydaje mi sie, ze Zalewski ogarnia Niemena dosc dobrze, pasuje mu ta rockowa chrypka. W ogole to mlode pokolenie niedocenionych artystow zapewnie dlatego wystepowalo w Opolu, bo jeszcze nie do konca sie przebili. Tak jak pisalam wczesniej, gdyby w dzisiejszych czasach nie bylo takiego nacisku na wyglad, to pewnie wielu z nich byloby dzis gwiazdami estrady, a tak to niestety dzis na topie sa bardziej celebrytki znane z kontraktow reklamowych lub glupawych programow tv (nazwisk chyba nie musze podawac), bo wlasnie "zainwestowaly w twarz" i przerobily sie tak, ze sa nie do poznania, ale wygladaja jak super misski plastic fantastic i to sie ludziom podoba. To okropne, ale niestety dzis prawdziwa sztuka stoi gdzies dalej, nie w pierwszym szeregu, wystarczy popatrzec, co promuje taki Polsat. :? Jednak pozostaje wierzyc, ze ta nowa, utalentowana generacja w koncu przebije sie do pierwszego szeregu i odniosa sukces, ktory pozwoli im z tego zyc.
Wracajac do Edyty jeszcze na chwile - ona naprawde powinna mniej mowic na scenie, a wiecej spiewac, poki moze, bo nie wiadomo jak dlugo starczy jej energii. Oby nie musiala korzystac z trickow Krzysztofa Krawczyka za 20 lat. :P
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: endeven »

Bardzo dobre "Co mi Panie dasz" ale mnie nie porwało tak w 100 pro. Odniosłem wrażenie, że ten aranż był o pół tonu jakiś spowolniony, jakby nieco zwolniono tempo. Nie czułem mega dzikości, zadzioru, nie było żylety. Edyta była świetna wokalnie, ale to brzmiało mniej rasowo rockowo, a bardziej jakoś tak festiwalowo po prostu, taki rock po opolsku. Wolę inne wykonania, choćby z HBO. Wyglądała przepięknie.

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
Andromeda w końcu Edycie fajnie wyszła. stylizacja juz gorzej.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: DeathlySilence »

#OPOLE #DEBIUTY #womanpower

Girls On Fire - SIŁA KOBIET (LIVE Opole'18)
https://youtu.be/LKRH2_9_i5A
http://festiwalopole.tvp.pl/37564425/gi ... ila-kobiet

Katarzyna Cerekwicka & Kasia Moś - Jak nie my to kto (LIVE Opole'18)

http://festiwalopole.tvp.pl/37589567/ka ... -my-to-kto

Karolina Micor - Ataki (LIVE Opole'18)
http://festiwalopole.tvp.pl/37564441/ka ... icor-ataki

GOCH - Kobieta prasująca (LIVE Opole'18)
http://festiwalopole.tvp.pl/37564258/go ... -prasujaca

Siostry Melosik - Batumi (LIVE Opole'18)
http://festiwalopole.tvp.pl/37564182/si ... sik-batumi

:)
Ostatnio zmieniony 11 cze 2018, 12:09 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Kamui Shiro »

DeathlySilence pisze: Zainwestować w twarz?!

Przychylę się do opinii, że Moś i Cerekwicka, chociaż atrakcyjne i blondi trendi, nie są zbyt powalającej urody i to może stać za ich brakiem rozgłosu.
W twarz to zainwestowano, ale w przypadku Donatana. Aż klasnęło! To chyba już po współpracy i promocji Andro :twisted:

Też mi się wydaje, że to mogła byc ustawka, ale czy Don faktycznie tak by ryzykował?
ray pisze: Piotr Grabarczyk zabłysnął (nawet dowcipnym) komentarzem: "Edi w ten sposób pomściła ped*łów i Conchitę Wurst". :lol3:

No tak, jest homo, więc wszędzie musi polansować, czym żyje, choćby to nie miało nic do rzeczy.

Edyta wyglądała obłędnie, świetny wybór z nową fryzurą i stylizacją. Te bocianie buty - bomba!
Wokalnie/ muzycznie na razie nie komentuję, uważam, że z Andromedą było jako tako. Czemu tylko jedna piosenka...? I te pochwały Kammela - przesadzone, nie było aż tak nieziemsko, zaś zasugerowanie wprost, że następca tego występu wypadnie blado, skrzywdziło Kowalską.
Nie słyszałem Co mi panie dasz, poszedłem na rower, bo przestało padać :lol:
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: To co najlepsze »

Nie ważne czy ktoś jest za obecą wladzą, czy przeciw to jedno trzeba przyznać, TVP oddawna nie miało tak dobrego koncertu jak wczorajszy o piosenkach 100 lecia i sobotnim koncercie Ja to mam szczęście. Podobał mi się też koncert od Opola do Opola - p. Stanislawa Celińka, p. A. Majewska p. E. Geppert klasa sama w sobie, Koretaz nieziemsko,

Edyta dala radę - przypomniał mi wczoraj tym pierwszym strojem Whitney i występ na Gali Eski w 2009 gdzie odbierała nagrodę za przebój roku,

Margaret pozytywnie, szczególnie gdy zaśpiewała ,,Byle jak''.

Zalewski gratulacje odwagi.

Bardzo ładny występ , wręcz oszałamiający w 2 koncercie miał Uniatowski, Zalewski, Cerekwicka w rep. Slawy Przyylskiej, Mlynkova, Ifi Ude - zaczarowała, Ostrowska, :edi: , Kowalska, Sikora

Swietna publiczność najlepsza w Opolu od 2002 roku.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Steffie »

Z ta publicznoscia to troche kiepsko bylo..
http://teleshow.wp.pl/opole-2018-widown ... 591851649a
ODPOWIEDZ